Home News “Na pokuszenie” w 4K na Canal+ 4K Ultra HD
“Na pokuszenie” w 4K na Canal+ 4K Ultra HD

“Na pokuszenie” w 4K na Canal+ 4K Ultra HD

125
0

13 kwietnia w sobotę na antenie Canal+ 4K Ultra HD pojawi się film “Na pokuszenie”. Jest to dramat kostiumowy Sofii Coppoli, która zdobyła za niego w Cannes nagrodę za najlepszą reżyserię.

Akcja filmu Na pokuszenie toczy się w trakcie wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. Grana przez Nicole Kidman postać Marthy Farnsworth prowadzi szkołę dla dziewcząt w Virginii (stanie konfederackim). Pewnego dnia jedna z uczennic napotyka na dworze rannego kaprala armii Unii. Farnsworth postanawia zaopiekować się mężczyzną (którego gra Colin Farrell) wbrew protestom niektórych pracowników szkoły.

Na pokuszenie
Nicole Kidman jako Martha Farnsworth

Na pokuszenie to druga adaptacja powieści Thomasa Cullinana o tym samym tytule. Za pierwszą odpowiedzialny był Don Siegel (reżyser takich klasyków jak Brudny Harry i Inwazja porywaczy ciał). Główną rolę zagrał tam Clint Eastwood, a wersja Siegela była niezwykle ceniona. Adaptacja Coppoli również zyskała duże uznanie, między innymi zdobywając nagrodę za najlepszą reżyserię na festiwalu filmowym w Cannes w 2017. Coppola była drugą w historii kobietą, która otrzymała takie wyróżnienie. Co ciekawe, duet Kidman-Farrell wystąpi także w horrorze Zabicie świętego jelenia, który uznaliśmy za jeden z najlepszych filmów 2017.

Na pokuszenie będzie można obejrzeć na Canal+ 4K Ultra HD 13 kwietnia 2019 o godzinie 16:20.

Źródło: opracowanie własne

(125)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.