Home News Microsoft kupił właśnie wydawcę takich gier jak Doom, The Elder Scrolls czy Fallout. Mega bomba dzień przed startem zamówień na Xbox Series X/S
Microsoft kupił właśnie wydawcę takich gier jak Doom, The Elder Scrolls czy Fallout. Mega bomba dzień przed startem zamówień na Xbox Series X/S

Microsoft kupił właśnie wydawcę takich gier jak Doom, The Elder Scrolls czy Fallout. Mega bomba dzień przed startem zamówień na Xbox Series X/S

489
0

Już jutro rusza przedsprzedaż i zamówienia na najnowszą konsolę Xbox Series X oraz S. Jeżeli zastanawialiście się czy warto inwestować w sprzęt giganta z Redmont, to dzisiejsza wiadomość może Was mocno zaciekawić i przekonać do zakupu. Kilka chwil temu, firma ogłosiła plany akwizycji ZeniMax Media, spółki matki twórcy i wydawcy gier Bethesda Softworks. Ta ostatnia firma to jeden z największych deweloperów gier na świecie. W ramach umowy Microsoft przejmie ZeniMax Media za kwotę 7.5 mld USD!

Bethesda wnosi do rodziny Xbox imponujące portfolio gier oraz rozwiązania technologiczne. Projekty tego studia niejednokrotnie zyskały uznanie krytyków oraz status bestsellerów m.in. The Elder Scrolls i Fallout.

Jak dosnosi Microsoft , fenomen kulturowy jaki powstał wokół gamingu sprawił, że jest on największą i najszybciej rosnącą formą rozrywki na świecie – według szacunków sektor ten osiągnie przychody przeszło 200 mld USD w 2021 r. Jego motorem napędowym są gry oraz usługi cloud-gamingowe, jak Xbox Game Pass, który obecnie przekroczył liczbę 15 mln subskrybentów.

wolfenstein 2

Dzięki transakcji Microsoft zwiększy liczbę posiadanych studiów kreatywnych z 15 na 23. Tym samym kultowe serie stworzone przez Bethesdę trafią na Xbox Game Pass. Ponadto, nadchodzące tytuły ze studia trafią do usługi subskrybenckiej Microsoftu w dniu premiery ich wersji na Xbox czy PC.

Dzięki poczynionym inwestycjom w content, społeczność oraz chmurę obliczeniową, strategia gamingowa Microsoft wyróżnia spółkę na tle konkurencji, oferując użytkownikom możliwość gry w dowolne tytuły, z kimkolwiek i kiedykolwiek chcą.


Więcej na temat konsol i gier:

Advertisement

(489)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x