Home Testy Telewizory OLED LG LG OLED E9 | TEST | Designerski TV ze sztuczną inteligencją
LG OLED E9 | TEST | Designerski TV ze sztuczną inteligencją

LG OLED E9 | TEST | Designerski TV ze sztuczną inteligencją

61.32K
3

Słowem wstępu

Po teście fantastycznego LG OLED C9 przyszedł czas na sprawdzenie jego “starszego, piękniejszego brata”, czyli modelu E9. Telewizor ten wykonany został w charakterystycznej dla serii “E”, technologii picture-on-glass. Oznacza to, że matrycę naklejono na przezroczyste podłoże imitujące szkło. Telewizorów wykonanych w technologii OLED myślę, że reklamować już nie trzeba, bo każdy dokładnie wie dlaczego zapewniają doskonały wygląd obrazu, szczególnie w filmach czyli kinie domowym. W teście wymienimy jednak najmocniejsze strony po raz kolejny dla osób, które mają styczność z tematem pierwszy raz.

Wszyscy, którzy śledzą nasze testy z pewnością nie mogą oprzeć się wrażeniu, że poszczególne modele telewizorów OLED LG niespecjalnie różnią się od siebie pod względem jakości obrazu. To prawda i dlatego firma postanowiła po raz kolejny zawęzić ilość modeli na rynku – na ten moment zrezygnowano z serii “B” i oferta zaczyna się wraz z modelem LG OLED C9. Niewykluczone jednak, że powstanie model B9 i trafi on do oferty później w tym roku. Na tę chwilę nabyć możemy jeszcze ekrany takie jak E9, który bierzemy dzisiaj pod lupę, oraz W9, czyli telewizor-tapetę o ultra smukłym wyglądzie. Z tego miejsca zapraszam także do śledzenia naszych cotygodniowych przeglądy cen takich telewizorów gdzie wszystko widać czarno na białym a Wy możecie porównywać te ceny z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień.

Media Expert zaślepka
Advertisement

Cechy charakterystyczne telewizorów LG OLED TV na 2019 rok to:

  • Sztuczna inteligencja ThinQ AI z asystentem głosowym, dzięki której, można wydawać do telewizora złożone komendy w języku polskim. W tym roku telewizor odpowiada za pomocą głosu.
  • Procesor α (Alpha) 9 drugiej generacji ze sztuczną inteligencją
  • Najnowsza wersja niezwykle rozbudowanego i szybkiego systemu multimedialnego webOS
  • Wbudowany “Panel domowy” dzięki którego możemy zarządzać urządzeniami znajdującymi się w domu jak lodówka czy oczyszczać powietrza (obsługa urządzeń IoT)
  • Wbudowany port HDMI 2.1 w telewizorach 4K Ultra HD
  • Nowe funkcje dla graczy: Variable Refresh Rate (VRR), Auto Low Latency Mod (ALLM)
  • Możliwość podania sygnału 4K 120Hz przez port HDMI 2.1
  • Obsługa eARC czyli poszerzoną wersję Audio Return Channel, upraszczającego korzystanie ze dodatkowego sprzętu (np. amplitunerów czy soundbarów Dolby Atmos) podłączonych do telewizora.
  • Współpraca z urządzeniami Apple: obsługa protokołu AirPlay 2 i HomeKit
  • Wsparcie dla dźwięku Dolby Atmos oraz DTS:X
  • Telewizory są certyfikowane przez WiSA

Jak widać zmian względem modelu E8 w LG OLED E9 trochę jest a najważniejszą z nich wydaje się wprowadzenie portu HDMI 2.1 do telewizora nie 8K a właśnie 4K dzięki czemu w przyszłości będzie można podać do niego sygnał 4K 120Hz. Może się to przydać w przypadku PC czy być może nowych konsol jak PS5 czy Xbox kolejnej generacji?

Dostępność Media Expert
Model Cena (w PLN)
Telewizor LG OLED 65E9 8 999.00 zł

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0

Kabel HDMI MagicLink 2.0

(61321)

3 2 głosy
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

21
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Dominik
Dominik
4 lat temu

Czesc
 
czy moglby ktos podpowiedziec, czy ten telewizor bedzie jeszcze tanial, czy to raczej ostatni dzwonek, zeby go w ogole kupic?
Obecnie 65 cali moge kupic za 1950€. A moze nie ma sensu doplacac i lepeij wziac 55 cali za 1350€?
 
Pozdrawiam

Piotr
Piotr
5 lat temu

Mam ten telewizor i jego ogromnym minusem jest brak przejść tonalnych w ciemnych scenach. W starym, zwykłym telewizorze jaki miałem 7 lat temu, było widać te przejścia a tu jak mają być przejścia tonalne w ciemnych scenach to po prostu wszystko jest czarne i nie widać detali. Jeszcze gorzej jest w materiałach HDR. I nie można tego się pozbyć w ustawieniach telewizora.

pelik
pelik
4 lat temu
Reply to  Piotr

ja mam tak w smartphonie jak jest włączony tryb nocny, Może jakis tryb jest włączony, albo ten typ tak po prostu ma 🙁

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x