Home News Kiedy microLED upowszechni się w telewizorach? Analitycy odpowiadają
Kiedy microLED upowszechni się w telewizorach? Analitycy odpowiadają

Kiedy microLED upowszechni się w telewizorach? Analitycy odpowiadają

3.11K
6

Technologia microLED w telewizorach jest poza zasięgiem zwykłego śmiertelnika. Możemy jej uświadczyć w produktach takich jak Samsung The Wall lub Sony Crystal LED, o ile odłożyliście sobie kilka milionów złotych. Analitycy z Yole Développement opublikowali właśnie prognozę sprzedaży paneli tego typu.

Wnioski, jakie wyciąga francuska firma analityczna są następujące: technologie microLED są nieustannie rozwijane w wielu formach, jednakże nadal nie są one gotowe na masową produkcję. Zdaniem Yole panele microLED upowszechnią się wśród urządzeń AR (rozszerzona rzeczywistość), smartwatchy czy też w branży samochodowej. Ale czy taki sam los czeka telewizory?

microLED

microLED a telewizory

W chwili obecnej około 20 firm zaprezentowało prototypy urządzeń microLED w przeciągu ostatniego 1,5 roku, w tym Samsung, LG, Playnitride czy AUO. Jednakże w tym momencie producentom na drodze stoi wiele przeszkód. Proces produkcyjny wymaga tworzenia niezwykle małych modułów (poniżej 10 mikrometrów), ale wtedy problemem staje się ich wydajność. Według francuskiej firmy analitycznej efektywność microLED-ów nie jest w stanie dorównać OLED-om w kwestii wydajności kwantowej, ich zdolności do wyodrębniania (ekstrakcji) i kształtowania wiązek światła w kolorach czerwonym i zielonym.


ZOBACZ TAKŻE: Prezentacja MicroLED Samsung w Warszawie! Nasze wrażenia


Yole zaznacza, że kilku firmom udało się wydać parę udanych prototypów, dzięki którym ta technologia z czasem będzie dojrzewać. Jednak analitycy nie pozostawiają złudzeń – aby przybliżyć microLED-y do rynku konsumenckiego potrzeba będzie tych prototypów kilka tysięcy więcej. I tutaj zaczynają się schody. Wiele startupów będzie miało problemy z pozyskaniem pieniędzy na to, aby pozostać w fazie prototypowej przez dłuższy czas. Dlatego też kluczowe będzie wsparcie dużych producentów paneli.

Prognozy sprzedaży paneli microLED

microLED

Według Yole Développement od roku 2023 zacznie się sprzedawać około 50 milionów paneli rocznie, po czym nastąpi zauważalny, systematyczny wzrost. Przed tym rokiem wartości sprzedaży będą marginalne. Natomiast w roku 2027 Yole prognozuje, że do konsumentów trafi między 125 a 150 milionów paneli microLED (minimum), a w najbardziej optymistycznym scenariuszu – aż 450 milionów. Wszystko oczywiście zależy jak skutecznie producenci uporają się z obecnymi problemami (które między innymi zostały wymienione wyżej).

Źródło: Yole

Możecie również u nas przeczytać:

 

(3105)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

6
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o