Home News Co dalej ze smartfonami HTC? Szczera wypowiedź nowego CEO
Co dalej ze smartfonami HTC? Szczera wypowiedź nowego CEO

Co dalej ze smartfonami HTC? Szczera wypowiedź nowego CEO

691
1

Jeszcze kilka lat temu HTC generowało 11% światowej sprzedaży smartfonów i kojarzyło się z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nowy sternik firmy Yves Maitres przyznał jednak, że etap inwestycji w rozwój technologii mobilnych już się zakończył. To efekt strat, jakie HTC notuje w ostatnich latach.

W drugim kwartale 2019 roku firma z Tajwanu zanotowała piątą z rzędu kwartalną stratę, a w lipcu tego roku zmuszona była zwolnić jedną czwartą swoich pracowników. Kilkanaście dni temu natomiast z pozycji dyrektora generalnego ustąpiła współzałożycielka Cher Wang. W jej miejsce powołano wieloletniego pracownika Orange – Yvesa Mairesa.

W rozmowie z serwisem TechCrunch nowy dyrektor generalny przyznał, że sektor urządzeń mobilnych już od dawna nie jest dla HTC priorytetem, a trudna sytuacja przedsiębiorstwa wymusza drastyczne oszczędności, które dotkną głównie działu odpowiedzialnego za rozwój hardware’u.

Co dalej ze smartfonami HTC? Szczera wypowiedź nowego CEO
Smartfony nie będą dla HTC priorytetem; fot HTC

Maitres stwierdził, że w przestrzeni innowacji sprzętowych głównymi graczami były w ostatnich latach firmy takie jak Apple, Samsung i Huawei, zaś tajwańczycy większość środków inwestowali w technologię VR. Zdaniem sternika tajwańskiej firmy zbyt małe nakłady na sektor mobilny były błędem, przez który zaczęto odstawać od konkurencji.

Słowa Maitresa każą sądzić, że kolejne smartfony HTC nie wniosą nic świeżego. Przynajmniej nie w kwestiach software’owych. Zdradził on bowiem, że firma ma zamiar inwestować w rozwój technologii 5G. Dodatkowo mniejszy nacisk ma być kładziony na produkcję niskobudżetowych telefonów, w zamian oferując użytkownikom smartfony flagowe.

Źródło: TechCrunch


Możecie również u nas przeczytać:

(691)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorów
Artur Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Gość
Artur

Szkoda lubiłem te smaczki od HTC…