Home News Aktualizacja Apple tvOS i iOS 13.2 uczyni AirPlay jeszcze lepszym
Aktualizacja Apple tvOS i iOS 13.2 uczyni AirPlay jeszcze lepszym

Aktualizacja Apple tvOS i iOS 13.2 uczyni AirPlay jeszcze lepszym

2.90K
0

Jeśli posiadacie telewizory marki LG, Sony lub Samsung, to może zainteresować was nadchodząca aktualizacja tvOS oraz iOS w wersji 13.2. Wprowadza ona szereg nowych funkcji związanych między innymi z AirPlay, ale i również HomeKit.

AirPlay 2 w LG TV 2019 | TEST | Co nowego w webOS?

Apple wkrótce usprawni proces przesyłania obrazu z iPhone’a i iPada na przystawkę Apple TV bądź kompatybilne telewizory marek takich, jak LG, Sony i Samsung (oraz Vizio, ale nas to nie dotyczy).

Apple AirPlay 2

tvOS oraz iOS 13.2 otrzymają bowiem funkcję zwaną “Automatically AirPlay to TVs”, dzięki której nasze urządzenie z jabłuszkiem automatycznie podłączy się do często wykorzystywanego przez nas urządzenia obsługującego AirPlay. Istnieją trzy ustawienia: automatycznie, z wysłaniem zapytania oraz “nigdy”.

AirPlay 2

Ponadto Siri będzie nam teraz wysyłać okazyjnie sugestie, jaki film bądź serial obejrzeć, a informację zobaczymy na ekranie blokady iPhone’a bądź iPada. Z tego poziomu można od razu stuknąć w ekran, aby zacząć strumieniowanie danego materiału na telewizor. Prawdopodobnie w przyszłości funkcja ta będzie poszerzona o sugestie zawartości z Apple TV+.

AirPlay 2

Dalsza funkcjonalność będzie dotyczyć HomePoda – gdy przyłożymy iPhone’a do tego akcesorium będziemy mogli przesłać to, co w tym momencie odtwarzamy.

Apple HomeKit wraz z AirPlay 2

Dodatkowe usprawnienia dotyczyć będą integracji z Apple HomeKit, czyli systemem integracji urządzeń połączonego domu. Z iOS i tvOS w wersji 13.2 będziemy mogli wykorzystać AirPlay 2 wraz z funkcją harmonogramów. Dzięki nim automatycznie zatrzymamy odtwarzanie muzyki, gdy wyjdziemy z domu, bądź włączymy określony utwór o danej porze.

AirPlay 2

Oczywiście poszczególne czynności mogą być grupowane w sekwencje, jak na przykład wygaszanie świateł, zwijanie rolet i odtwarzanie muzyki jednocześnie. Obsługa AirPlay 2 z HomeKit jest ograniczona na razie jedynie do muzyki, ale wydaje się, że w przyszłości może zyskać kompatybilność z większą liczbą usług.

Telewizory z Apple AirPlay 2

AirPlay 2 obecnie obsługują wybrane modele marki Samsung z 2018 i 2019 (tutaj lista), jak również niektóre modele LG i Sony (po aktualizacji, która ma dopiero nastąpić), a także przystawki z Apple TV.


ZOBACZ TAKŻE: LG wydało aktualizację AirPlay 2 dla telewizorów UM7


Kiedy aktualizacja?

Nie znamy jeszcze dokładnej daty wprowadzenia Apple tvOS i iOS 13.2, ale prawdopodobnie nadejdzie ona w przeciągu tego miesiąca.

Źródło: flatpanels

Możecie również u nas przeczytać:

(2903)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x