Home News iOS i tvOS 13 zmienia sprzęt Apple w przenośne konsole
iOS i tvOS 13 zmienia sprzęt Apple w przenośne konsole

iOS i tvOS 13 zmienia sprzęt Apple w przenośne konsole

290
0

Wersje beta nadchodzących systemów operacyjnych Apple: iOS oraz tvOS 13 umożliwiają skorzystanie z kontrolerów do Xbox One i PS4. Dzięki temu służą za mini-konsolę. Ponadto w tvOS 13 pojawiła się możliwość kalibracji dźwięku bezprzewodowego. Funkcjonalności te mogą przetestować osoby, które zapisały się do publicznej bety.

Urządzenia z iOS i tvOS 13 otrzymały właśnie w ramach bety wsparcie kontrolerów od Xbox One i PS4. Otwiera to cały szereg możliwości, jeśli chodzi o granie na iPadach czy iPhone’ach (a także Apple TV). Do tej pory urządzenia te były zgodne jedynie z wybranymi padami w standardzie MFi.

Apple

Teraz produkty Apple obsługują znane i lubiane kontrolery od popularnych konsol obecnej generacji. Przy starcie nadchodzącej usługi Apple Arcade oraz strumieniowaniu gier Microsoftu, Project xCloud, wsparcie tych peryferiów nabierze dużego sensu. Co ciekawe, od teraz korzystając z aplikacji PS4 Remote Play można również streamować gry z PS4 na iPhone’a i iPada.

Apple

Inną z funkcjonalności, którą tym razem wprowadza tvOS 13 to Wireless Audio Sync. Jest to system kalibracji dźwięku bezprzewodowego. Mierzy on ewentualne opóźnienie w odtwarzaniu dźwięku i obrazu przy strumieniowaniu z iOS na tvOS.

Do publicznych testów beta tvOS i iOS 13 można dołączyć tutaj.


ZOBACZ TAKŻE: Apple Pro Display XDR – monitor 6K za 5000 dolarów


Granie na urządzeniach mobilnych staje się coraz mniej uciążliwe, a sytuacja odmieni się jeszcze bardziej z momentem wejścia usługi xCloud oraz wprowadzenia przez Google Stadia obsługi smartfonów.

Źródło: flatpanels, The Verge

(290)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o