Home Testy Projektory JVC JVC DLA-RS400 TEST Projektor 3D Full HD / 4K e-shift4
JVC DLA-RS400 TEST Projektor 3D Full HD / 4K e-shift4

JVC DLA-RS400 TEST Projektor 3D Full HD / 4K e-shift4

3.42K
0

Złoty pierścień wokół obiektywu? Złote napisy na obudowie? To znak, że wracamy do testów kolejnych projektorów z referencyjnej serii RS firmy JVC. Testy rozpoczęliśmy od modelu DLA-RS500 – drugim w kolejności pod względem hierarchii produktowej. Wypadł on doskonale a przed nami stoi właśnie podstawowy model JVC DLA-RS400, który będzie bohaterem dzisiejszego testu. Wszystkie modele JVC Reference Series są urządzeniami klasy High End, które wymagają wysokiej jakości obsługi zarówno przed jak i posprzedażnej. Z tego też względu producent powierza autoryzację profesjonalnym salonom specjalizującym się w sprzedaży i instalacji projektorów do kina domowego. Dzięki temu klient minimalizuje ryzyko nieodpowiedniego doboru sprzętu do warunków pomieszczenia oraz może liczyć na profesjonalne wsparcie przy instalacji. Jakie są na pierwszy rzut oka główne zalety serii RS400 i dlaczego to właśnie ją warto wybrać?

  • Najtańszy na rynku projektor z technologią 4K e-shift4 wyposażony w wejścia HDMI 2.0a HDCP 2.2 z pełną obsługą UltraHD 4K60P 4:4:4 oraz HDR
  • Technologia D-ILA
  • Ręcznie selekcjonowane komponenty (tylko seria RS) – wysokiej jakości optyka
  • Wysoki kontrast naturalny, dodatkowo dynamiczna przysłona działająca na „samych krańcach”
  • Pamięć obiektywu umożliwiająca zastosowanie ekranu w formacie kinowych 2,35:1
  • E-shift4 umożliwiająca wyświetlanie pełnego UltraHD 4K60P 4:4:4
  • HDCP 2.2a na obu wejściach HDMI oraz obsługa transmisji 18 Gbps
  • Upłynniacz ruchu działający również w 4K
  • Kompatybilność z technologią HDR

Jak więc widać już tylko z tych powodów warto szerzej zainteresować się modelami RS. Najwyższy model RS600 zostawiamy na deser w naszych redakcyjnych testach.

Projektory JVC wykorzystują przetworniki obrazu wykonane w autorskiej technologii D-ILA. Technologia ta bazuje na znanym dobrze systemie LCoS (Liquid Crystal on Silicon), który przez wiele osób (włącznie ze mną) uważany jest za najlepszą obecnie metodę obrazowania stosowaną w projektorach. Oferuje ona bowiem niezrównany kontrast, który jest daleko poza zasięgiem alternatywnych technologii (jak na przykład DLP, czy 3LCD), dostarczając przy tym świetną ostrość obrazu (wysoki współczynnik wypełnienia piksela – podobnie jak w DLP) i szybki czas reakcji (3 do 8 razy krótszy niż w technologii LCD). Daje to projektorom JVC ogromny potencjał, a zagrozić im mogą chyba jedynie produkty marki Sony, wykorzystujące także chipy LCoS (w katalogu tegoż producenta nazywają się one SXRD), oraz najwyższy model Epsona wykorzystujący bliźniaczą technologię – LCoQ.

Wygląd

Projektor na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak modele RS500 oraz RS600. Pierwsza różnica to wykończenie kolorystyczne. Testowany model jest pokryty czarnym matem. Dodatkowo nie posiada automatycznie zamykanego obiektywu. Reszta tak naprawdę jest bliźniacza do wyższych braci. Firma od lat trzyma bardzo wysoki poziom wykonania swoich produktów. Nie eksperymentuje także z wyglądem. Mamy tutaj klasyczną bryłę, która będzie prezentować się elegancko zarówno w dedykowanej sali kinowej jak również w salonie. Waga projektora to około 16kg.  Po obu bokach umieszczono kanały wentylacyjne służące do chłodzenia całego systemu. Z przodu widzimy obiektyw otoczony złotym pierścieniem – wizytówka serii RS. Podobnie zresztą jak wspomniane już złote napisy na czarnej obudowie, nadające klasy i podkreślające high-endowy charakter urządzenia.

 

Cały panel sterowania oraz dostęp do złącz został umieszczony na tylnej ścianie projektora. Jest to idealne miejsce zarówno aby obsłużyć projektor ręcznie jak również do schowania wszelkich kabli przy montażu sufitowym.

20.JPG

29.JPG

 

28.jpg

 

Projektor jest oczywiście doskonale przystosowany do podwieszania pod sufitem. Polecamy wieszak sufitowy Peerless-AV PRG-UNV ze względu na mikrometryczną regulację.

(3418)

0 0 głos
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

35
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x