Home Testy Słuchawki Nowa jakość w segmencie dokanałowych słuchawek premium? Testujemy Philips Fidelio T1!
Nowa jakość w segmencie dokanałowych słuchawek premium? Testujemy Philips Fidelio T1!

Nowa jakość w segmencie dokanałowych słuchawek premium? Testujemy Philips Fidelio T1!

896
0

Tym razem do naszej redakcji trafiły najnowsze bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z ANC: Philips Fidelio T1. Obiecujemy sobie po nich bardzo dużo, bo marka Fidelio ma wiele powodów, dla których warto się nią zainteresować. Na pewno są nimi jakość dźwięku, design i trwałość. Czy model T1 sprostał oczekiwaniom? Dla kogo będzie idealnym wyborem?

Test najnowszych słuchawek Philips Fidelio T1

Philips to jedna z najbardziej znanych marek na świecie, która kojarzona jest z szeroka gamą różnych produktów. Nie obcy jest jej także świat audio. W tej dziedzinie Philips oferuje nam produkty zarówno dla zwykłego użytkownika jak i dla wymagających audiofilów mając dla nich dedykowaną własną dedykowaną markę Fidelio, która znana jest z wysokiej jakości komponentów i zaawansowanych technologii. Są to produkty z górnej półki potocznie zwanej Premium. Dział słuchawkowy Philips bardzo prężnie działa oferując nie tylko wysoką jakość dźwięku ale najlepsze wzornictwo i doskonałe wykonanie. Mieliśmy możliwość testować już nauszne luksusowe słuchawki Fidelio X3 oraz bezkonkurencyjne w swoim segmencie cenowym słuchawki z ANC Philips Fidelio L3 z nagrodą EISA 2021-2022. Oba produkty zrobiły na nas ogromne wrażenie. Przekonajmy się, czy tak samo będzie z modele Fidelio T1!

Słuchawki Philips Fidelio T1 – design i wykonanie

Philips chce postawić kolejny krok na drodze do zapewnienia najlepszego dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych, który ma wyznaczyć nowe standardy nie tylko w jakości audio ale w konstrukcji i designie. Fidelio T1 to pierwsze bezprzewodowe dokanałowe słuchawki od Philipsa, które celują w najwyższą półkę. Podobnie jak inne produkty z linii Fidelio, skupiają się one w pierwszej kolejności na jakości odsłuchu, a potem na pozostałych walorach produktu, co w każdym przypadku jest na bardzo wysokim poziomie. Sugerowana cena detaliczna plasuje je w najwyższym segmencie cenowym dokanałowych słuchawek bezprzewodowych i wynosi 1 399 zł (ale obecnie trwa świetna promocja!). Zaraz po otwarciu eleganckiego pudełka w które zapakowane są słuchawki, widzimy wysokiej klasy charakter produktu. Naszym oczom ukazuje się zakrzywiony metalowy pokrowiec z funkcją ładowania wykończony skórą Muirhead ozdobioną firmowym logo Philips, co dodaje miękkiego, wyrafinowanego akcentu do produktu.

Dostępność produktu
Słuchawki dokanałowe Philips Fidelio T1 TWS (czarne) 949 zł 1 399,99 zł

Słuchawki Philips Fidelio T1 wyróżniają się oryginalnym, prostym wzornictwem, do wykończenia którego użyto szczotkowanego metalu. Okrągłe, polerowane metalowe detale słuchawek dousznych to typowa stylistyka Fidelio. Eleganckie wykończenie i design sprawiają, że obok tego modelu nie można przejść obojętnie, co potwierdza przyznana słuchawkom nagroda Red Dot Design Award. Słuchawki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: ciemna czerń oraz delikatne srebro. Zarówno specyfikacja techniczna Philips Fidelio T1 jak i zadbana estetyka uzasadniają inwestycję konieczną do zakupu tej pary słuchawek i rozkoszowaniu się ich stylem tak wyjątkowym, jak nasza ulubiona muzyka.

Słuchawki Philips Fidelio T1 – funkcje

Najnowsze słuchawki Philips Fidelio T1 łączą w sobie koncepcję douszną, która gwarantuje dobrą izolację od otoczenia dzięki gumowym nakładkom przylegającym do kanału słuchowego. Pasywną regulację izolacji od hałasu daje szeroki wybór silikonowych końcówek w sześciu rozmiarach oraz pianek Comply w trzech rozmiarach. Tak rozbudowany zestaw elementów dousznych pozwala na precyzyjne dopasowanie do indywidualnych preferencji i przekłada się na długotrwały komfort noszenia.

Ze względu na nietypowy kształt Fidelio T1, warto indywidualne sprawdzić jak słuchawki układają się i trzymają w naszych uszach. Konstrukcja może pochwalić się aktywną redukcją szumów, czyli w skrócie ANC (Active Noise Cancelling), która jest coraz bardziej pożądana przez użytkowników słuchawek. Nic dziwnego, bo pozwala ona na skuteczną redukcję większości dźwięków z otoczenia, które są tłumione w zdecydowany sposób lub całkowicie wyeliminowane. Model Fidelio T1 ma autorski system redukcji szumów Advanced Hybrid Noise Cancelling Pro+, gdzie hybrydą jest połączenie ANC i konstrukcji dousznej. Hybrydowa redukcja szumów wykorzystuje najnowocześniejszy sprzęt i zaawansowane funkcje przetwarzania dźwięku, które skutecznie blokują niechciane dźwięki. System wspierany jest przez cztery mikrofony po dwa w każdej słuchawce zapewniające maksymalny poziom aktywnej redukcji szumów. Takie rozwiązanie skutecznie redukuje także nieprzyjemny szum wiatru. Funkcja ANC aktywuje się automatycznie po umieszczeniu słuchawki w uchu, a wbudowany czujnik podczerwieni wykrywa położenie słuchawek i gdy jedna z nich zostanie wyjęta, wstrzymuje odtwarzanie muzyki.

Najwyższa jakość dźwięku Philips Fidelio w bezprzewodowych słuchawkach? Producent wprowadza model premium T1 z ANC! Jaka cena w Polsce?
fot. Philips

Usuniecie słuchawek z uszu automatycznie powoduje tryb uśpienia. Po włożeniu ich do etui, które pozostawimy otworzone, następuje powrót do trybu aktywnego. Do prowadzenia rozmów przeznaczone są trzy mikrofony pozwalające na krystalicznie czyste połączenia, a specjalny algorytm skupia się na dźwięku naszego głosu i na eliminacji szumów otoczenia. Słuchawki są bardzo łatwe w obsłudze dzięki automatycznemu wyszukiwaniu i parowaniu z urządzeniami pracującymi na systemie Android dzięki wsparciu Bluetooth 5.2 z zasięgiem do 10m i funkcją Google Fast Pair. Profile Bluetooth, które mamy do dyspozycji to A2DP, AVRCP i HFP. Funkcja Bluetooth Multipoint umożliwia połączenie słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie. Przydaje się szczególnie w czasie pracy na komputerze. Przełączanie między urządzeniami następuje automatycznie, tak więc muzyka grająca z komputera zostanie zatrzymana i bez problemu będziemy mogli prowadzić rozmowę telefoniczną.

Najwyższa jakość dźwięku Philips Fidelio w bezprzewodowych słuchawkach? Producent wprowadza model premium T1 z ANC! Jaka cena w Polsce?
fot. Philips

Komfort użytkowania zapewniają również elementy sterujące na prawej i lewej słuchawce, dzięki którym możemy sterować muzyką, zarządzać połączeniami, wybierać tryby ANC oraz korzystać z asystentów głosowych. Z kolei funkcja Push-to-talk pozwala na wydawanie komend głosowych za pośrednictwem Asystenta Google, Amazon Alexa i Siri. W trakcie używania przydatna jest także aplikacja Philips Headphones App umożliwiająca personalizowanie ustawień.

Pozwala ona na dostosowanie poziomu redukcji szumów poprzez przełączanie pomiędzy dostępnymi trybami ANC: wysoki, niski, redukcja szumu wiatru. Do dyspozycji mamy wbudowane efekty dźwiękowe: tony niskie, głos, potężny oraz tony wysokie. Szkoda, że zabrakło w aplikacji korektora, który mamy w aplikacjach u niektórych konkurencyjnych producentów, co pozwala na precyzyjne dostrojenie częstotliwości do własnych upodobań.

Słuchanie muzyki może również odbywać się bez obaw przy niesprzyjającej pogodzie dzięki certyfikatowi wodoszczelności IPX4 który gwarantuje ochronę przed deszczem i potem. Czas pracy Philips Fidelio T1 na baterii wynosi 9 godzin ciągłego odtwarzania z włączoną funkcją ANC, zaś kolejne 25 godzin działania zapewnia etui ładujące. Czas pracy bez włączonego ANC wynosi 13 godzin, które można wydłużyć o dodatkowe 35 godzin po naładowaniu w etui. Pełne ładowanie słuchawek zajmuje dwie godziny, natomiast szybkie, 15-minutowe podładowanie zapewnia godzinę dodatkowego odtwarzania. Jesteśmy pod wrażeniem, jeżeli chodzi o nierozładowywanie się samoczynne naładowanego etui i słuchawek, kiedy z nich nie korzystamy. Zjawisko to mocno rozczarowuje u niektórych producentów z półki Premium, kiedy sięgamy po słuchawki i wszystko jest już rozładowane mimo, że było naładowane do pełna jakiś czas temu i nie korzystaliśmy wcale ze słuchawek. Wbudowany czujnik podczerwieni wyłączający słuchawki skutecznie pomaga “nieostrożnym” w przedłużeniu czasu pracy Fidelio T1. Dodatkową wygodę sprawia fakt, że pokrowiec można ładować bezprzewodowo.

Słuchawki Philips Fidelio T1 – brzmienie i konstrukcja

Seria Philips Fidelio skierowana jest do osób oczekujących od produktów nie tylko wykonania najwyższej jakości, ale i brzmienia audio z wysokiej półki, co przekłada się na doskonałe wrażenia podczas użytkowania. Za najlepszą jakość dźwięku w jego pełnym zakresie – co było istotne przy projektowaniu słuchawek Philips Fidelio T1 – odpowiada zaawansowana konstrukcja z dwudrożnym, dynamicznym układem przetworników z 10-milimetrowym midwooferem i drugim przetwornikiem o zbalansowanej armaturze dla tonów wysokich.

Najwyższa jakość dźwięku Philips Fidelio w bezprzewodowych słuchawkach? Producent wprowadza model premium T1 z ANC! Jaka cena w Polsce?
fot. Philips

Słuchawki obsługują kodek LDAC, który gwarantuje bezprzewodowe odtwarzanie muzyki zapewniając transmisję na poziomie 990 kb/s, z przesyłaniem dźwięku o wysokiej rozdzielczości Hi-Res do 32bit/96kHz. Philips udowadnia, że można uzyskać wysokiej klasy odsłuch przez Bluetooth. Na rynku mamy już wiele produktów, które oferują odtwarzanie muzyki z rozdzielczością Hi-Res, takich jak na przykład smartfony lub dedykowane odtwarzacze muzyki. Dobrym uzupełnieniem obsługi całego łańcucha osłuchowego w wysokiej rozdzielczości są słuchawki, tak więc pod względem technicznym nowy Philips Fidelio T1 jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą wykorzystać potencjał LDAC. Niezależnie od tego, z jakiej usługi streamingowej korzystamy, słuchawki bezprzewodowe true wireless pozwolą nam uzyskać możliwie najlepszy dźwięk. Kodek, który najlepiej współpracuje z naszym telefonem lub tabletem, jest wybierany automatycznie. Niezależnie od tego jaki system operacyjny posiadamy –  iOS czy Android – będziemy cieszyć się niezwykle szczegółowym dźwiękiem bez żadnych ograniczeń.

Byliśmy ciekawi jak Philips poradzi sobie na półce Premium. W tym celu użyliśmy dwóch par słuchawek: Philips Fidelio T1 oraz flagowego modelu Technics EAH-AZ70, gdzie cena startowa obydwu modeli na samym początku była na podobnej półce cenowej. Słuchawki Philips po wypróbowaniu wszystkich możliwych ustawień dostępnych w aplikacji i znalezieniu odpowiednich dla nas, okazują się znakomitymi i elastycznym słuchawkami z ANC i na pewno zasługują na nazwanie ich produktem Premium. Bez względu na wybrany rodzaj lub poziom redukcji szumów, tonalność nie zmienia się w najmniejszym stopniu, a szumy są tłumione z rzeczywistą wydajnością. Górny zakres częstotliwości cieszy się asertywnością. T1 są wystarczająco uważne, aby zidentyfikować nawet najbardziej ulotne transjenty. W dźwiękach wysokich tonów nie ma wrażenia ostrości, jakie mogą zapewnić niektóre konkurencyjne konstrukcje, których nie użyliśmy w tym teście do porównania. Sama średnica jest równie szczegółowa i podobnie przekonująca. Dźwięki basu są dość dobrze kontrolowane, mają wagę i autorytet z dużą ilością detali i tekstur w niskich częstotliwościach. Ogólna równowaga, jaką osiągnęła firma Philips, jest zarówno pragmatyczna jak i przyjemna i leży po ciepłej stronie neutralności. Fidelio T1 pozwala, by wszystko działo się na dużej, odpowiednio zorganizowanej i spójnej scenie dźwiękowej.

Najwyższa jakość dźwięku Philips Fidelio w bezprzewodowych słuchawkach? Producent wprowadza model premium T1 z ANC! Jaka cena w Polsce?
fot. Philips

Podsumowanie

Fidelio T1 to słuchawki klasy Premium typu TWS, które wyznaczają nowe standardy w zakresie konstrukcji, designu i jakości dźwięku. Obsługują kodek LDAC, który gwarantuje bezprzewodowe odtwarzanie muzyki w wysokiej rozdzielczości, oferując doskonały i pełen detali dźwięk dzięki 10-milimetrowym przetwornikom, aktywnej redukcji szumów i idealnemu dopasowaniu poprzez różnorodne wymienne końcówki. Philips stawia także na wysoką jakość wykonania i oryginalne wzornictwo. Słuchawki dodatkowo odporne są na niesprzyjające warunki pogodowe mając klasę wodoszczelności IPX4. Wbudowane sterowanie dotykowe zapewnia prostotę obsługi podczas słuchania muzyki i korzystania z asystentów Google, Amazon Alexa i Siri. Fidelio T1 zapewnia aż 48 godzin odtwarzania dzięki pokrowcowi z funkcją ładowania i pozwala swobodnie podróżować bez żadnych obaw o nagłe wyłączenie słuchawek. Akumulatory są solidne i nie rozładowują się samoczynnie, kiedy nie używamy słuchawek. Seria Philips Fidelio jak zawsze skierowana jest do osób oczekujących od produktów audio brzmienia i wykonania najwyższej jakości, co przekłada się na doskonałe wrażenia podczas użytkowania.

 

Najwyższa jakość dźwięku Philips Fidelio w bezprzewodowych słuchawkach? Producent wprowadza model premium T1 z ANC! Jaka cena w Polsce?
fot. Philips

Plusy

 • Komfortowe brzmienie
 • Kodek LDAC zapewniający dźwięk Hi-Res
 • Autorski system ANC
 • Wysoka jakość wykonania
 • Bluetoth 5.2
 • Czujnik podczerwieni wyłączający słuchawki
 • Czas pracy do 48 godzin
 • Asystenci: Google, Amazon Alexa i Siri
 • Wodoszczelności IPX4
 • Szeroki zestaw gumek i pianek
 • Aplikacja Philips Headphones

Minusy

 • Nietypowy kształt słuchawek
Dostępność Media Expert
Model Cena (w PLN)
Słuchawki dokanałowe PHILIPS Fidelio T1 TWS Czarny 999.00 zł


Więcej na temat produktów firmy Philips:

(896)

2 1 głos
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x