Home Jaki kupić telewizor? Jaki wybrać telewizor LG: OLED czy NanoCell TV?
Jaki wybrać telewizor LG: OLED czy NanoCell TV?

Jaki wybrać telewizor LG: OLED czy NanoCell TV?

43.18K
5

Podczas minionych targów IFA w Berlinie, firma LG zaprezentowała pełną linię telewizorów na ten rok. To właśnie spośród tych produktów będziemy mogli wybierać w trakcie trwania świątecznych zakupów oraz polować na nie w Black Friday czy na wiosennych wyprzedażach. Warto więc wiedzieć co prawdopodobnie będzie najbardziej opłacalne w zakupie lub co może wyróżnić nasz telewizor jeżeli dysponujemy większym budżetem na jego zakup. Jaki wybrać telewizor LG?

Kabel HDMI MagicLink 2.0

OLED, NanoCell czy może zwykły LCD TV?

Oferta koreańskiego producenta jest bardzo szeroka. Wybierać możemy spośród modeli telewizorów wykonanych w dwóch technologiach: OLED i LCD. Ta druga została także podzielona na grupę premium czyli NanoCell. Poniżej możecie zobaczyć nasze wideo na temat części telewizorów pokazanych na IFA kilka tygodni temu. Jakie są więc różnice między technologiami?

Telewizory LG OLED 2019 co wybraćLG na IFA 2019 w Berlinie

Telewizory OLED są przeznaczone dla najbardziej wymagających widzów, którzy oczekują wysokiej jakości obrazu w kinie domowym. Wszystko ze względu na perfekcyjną czerń, która jest kluczem do komfortowej projekcji filmów w domowym zaciszu. OLED wspiera oczywiście w pełni technologię Ultra HD czyli obsługuje rozdzielczość 8K/4K, posiada średnie wartości jasności HDR na wysokim poziomie oraz jest w stanie pokazać maksymalną ilość kolorów zakodowanych na filmach 4K Ultra HD (100% DCI). Dodatkowo, OLED charakteryzuje się prawie idealnymi kątami widzenia co będzie ważne szczególnie przy przekątnych rzędu 65 i więcej. Niestety duże przekątne OLED są nadal dość drogie. Najbardziej dostępne cenowo są telewizory 55 calowe, których ceny za linie 2018, spadły w ostatnim czasie do niesłychanych okolic 4500 zł a czasem i mniej w różnych promocjach na przestrzeni ostatnich miesięcy. Takich spadków można spodziewać się ponownie na modele 2019 już w niedługim czasie. O ile przekątne 65 cali tanieją ale powoli o tyle większe są nadal bardzo drogie. Polecam tutaj analizę naszych przeglądów cen OLED, które publikujemy co tydzień, miesiąc w miesiąc.

Cechy charakterystyczne telewizorów LG OLED TV na 2019 rok to:

 • Sztuczna inteligencja ThinQ AI z asystentem głosowym, dzięki której, można wydawać do telewizora złożone komendy w języku polskim. W tym roku telewizor odpowiada za pomocą głosu.
 • Procesor α (Alpha) 9 drugiej generacji ze sztuczną inteligencją
 • Najnowsza wersja niezwykle rozbudowanego i szybkiego systemu multimedialnego webOS
 • Wbudowany “Panel domowy” dzięki którego możemy zarządzać urządzeniami znajdującymi się w domu jak lodówka czy oczyszczać powietrza (obsługa urządzeń IoT)
 • Wbudowany port HDMI 2.1 w telewizorach 4K Ultra HD
 • Nowe funkcje dla graczy: Variable Refresh Rate (VRR), Auto Low Latency Mod (ALLM)
 • Możliwość podania sygnału 4K 120Hz przez port HDMI 2.1
 • Obsługa eARC czyli poszerzoną wersję Audio Return Channel, upraszczającego korzystanie ze dodatkowego sprzętu (np. amplitunerów czy soundbarów Dolby Atmos) podłączonych do telewizora.
 • Współpraca z urządzeniami Apple: obsługa protokołu AirPlay 2 i HomeKit
 • Wsparcie dla dźwięku Dolby Atmos oraz DTS:X
 • Telewizory są certyfikowane przez WiSA

LG

Telewizory NanoCell skierowane są dla widzów chcących kupić telewizor uniwersalny, z wysoką jakością obrazu, dodatkowo z możliwie jak największą przekątną w dobrej cenie. W przeciwieństwie do OLED, dla NanoCell/LCD nie jest wyzwaniem telewizor o nawet 86 calach w sporo niższej cenie niż analogiczny OLED. Dobrym przykładem jest model SM9000 za który w 86 calach trzeba zapłacić w Brand Store LG 19 999 zł. Prawie tak samo duży OLED 88 cali kosztuje około 120 000 zł. Telewizory NanoCell wyposażone są zazwyczaj w matrycę IPS dzięki której zachowane są bardzo dobre kąty widzenia. W tego typu matrycach cierpi zazwyczaj czerń i kontrast jednak najwyższe modele posiadają algorytm lokalnego wygaszania na matrycy z podświetleniem direct LED. Daje to niezłe efekty przy nocnym oglądaniu np. filmów czy seriali. Seria NanoCell to także pełne wsparcie technologii Ultra HD na czele z wysokim pokryciem szerokiej palety barw DCI używanej w filmach i serialach czy grach w 4K Ultra HD.

Cechy charakterystyczne telewizorów LG LCD NanoCell TV na 2019 rok to:

 • Sztuczna inteligencja ThinQ AI z asystentem głosowym, dzięki której, można wydawać do telewizora złożone komendy w języku polskim. W tym roku telewizor odpowiada za pomocą głosu.
 • Najnowsza wersja niezwykle rozbudowanego i szybkiego systemu multimedialnego webOS
 • Wbudowany “Panel domowy” dzięki którego możemy zarządzać urządzeniami znajdującymi się w domu jak lodówka czy oczyszczać powietrza (obsługa urządzeń IoT)
 • Wbudowany port HDMI 2.1 w telewizorach 4K Ultra HD
 • Nowe funkcje dla graczy: Variable Refresh Rate (VRR), Auto Low Latency Mod (ALLM)
 • Możliwość podania sygnału 4K 120Hz przez port HDMI 2.1
 • Obsługa eARC czyli poszerzoną wersję Audio Return Channel, upraszczającego korzystanie ze dodatkowego sprzętu (np. amplitunerów czy soundbarów Dolby Atmos) podłączonych do telewizora.
 • Współpraca z urządzeniami Apple: obsługa protokołu AirPlay 2
 • Wsparcie dla dźwięku Dolby Atmos oraz DTS:X
 • Telewizory są certyfikowane przez WiSA

LG NanoCell TV 2019

Linia klasycznych telewizorów LCD to w dużej mierze ekrany IPS z dobrymi kątami widzenia oraz rozbudowanym systemem multimedialnym webOS ze wsparciem sztucznej inteligencji ThinQ AI w języku polskim. Telewizory posiadają też wsparcie dla Apple AirPlay 2. Dla fanów wielkich rozmiarów warto tutaj wyróżnić gigantyczny model UM7600 86″, który kosztuje nieco ponad 10 000 zł. Więcej o nim przeczytacie w dalszej części artykułu.

TV-UHD-50-43-UM75-LG-przegląd-tv
LG LCD 4K Ultra HD z serii UM

AdvertisementTelewizory OLED High-End

Swego czasu nikt nie myślał o tym, że telewizor z uśmiechniętym logiem LG będzie kojarzony z poziomem High-End czy nawet premium. Wraz z wejściem firmy w technologię OLED, wszystko zmieniło się diametralnie. To właśnie LG należy do czołówki firm, które posiadają w ofercie najlepsze wersje swoich telewizorów w technologii organicznej. Mowa tutaj o takiej nowince jak telewizor tapeta (Wallpaper) z serii W9 czy jedyny na świecie OLED Z9 8K o rozmiarze aż 88 cali! Oczywiście ich ceny należą do wybitnie wysokich jednak w przypadku tego typu produktów, nie powinno to nikogo dziwić. Czym więc możemy zaskoczyć naszego sąsiada 😉 ?

LG OLED W9 Wallpaper (65″, 77″)

LG OLED wallpaper W7

Pomysł na ekran “tapetę” znany jest od serii W7 czyli od ponad 2 lat. Nie zmienia to faktu, że nadal jest to kosmiczny telewizor, który pod względem wyglądu powala na kolana każdego kto jeszcze go nie widział. Jest to niejakie przeniesienie się w przyszłość ale mamy ją na wyciągnięcie… pieniędzy z portfela ;-). Najnowszy model W9 to grubość zaledwie 2,57mm a wielkość jaką może przyjąć to aż 77 cali. Do ściany mocujemy go za pomocą specjalnych magnesów. Dobrze by było aby ściana była równa gdyż w innym wypadku może być problem z poprawnym przymocowaniem ekranu.

Cała elektronika została umiejscowiona w zewnętrznym, dużym soundbarze, który wspiera Dolby Atmos. Telewizor posiada wszystkie nowinki producenta w tym system multimedialny webOS ze wsparciem sztucznej inteligencji ThinQ AI w języku polskim.

TV-SIGNATURE-OLED-W9-przegląd-tv

LG OLED Z9 8K (88″)

LG OLED Z9 8K

Telewizor OLED 8K jest zarazem największym telewizorem z matrycą organiczną w ofercie LG. Model Z9 zapewnia niepowtarzalne wrażenia wizualne. W telewizorze zastosowano matrycę OLED zawierającą pond 33 miliony pikseli emitujących światło. Pozwala to na uzyskanie najwierniejszego odwzorowania kolorów widocznych pod każdym kątem, a także nieskończenie dużego kontrastu i prawdziwej czerni. Dzięki rozdzielczości 8K Ultra HD (7680 x 4320), 88-calowy telewizor zapewnia wyjątkową ostrość obrazu, zawierającego 16-krotnie więcej pikseli niż przy rozdzielczości FHD i czterokrotnie więcej niż przy rozdzielczości UHD.

Otwarcie Brand Store LG relacja Klif Warszawa

Dedykowany procesor do skalowania treści

Do uzyskania znakomitej jakości obrazu wyświetlanego przez matrycę LG OLED 8K przyczynia się też inteligentny procesor α (Alpha) 9 Gen 2 8K. Podwyższa on jakość dźwięku i obrazu wykorzystując technologię uczenia maszynowego Deep Learning oraz dostęp do ogromnej bazy informacji wizualnych. Chip rozpoznaje jakość sygnału źródłowego i na tej podstawie dobiera optymalne algorytmy, dzięki którym na ekranie telewizora jest wyświetlany zadziwiająco realistyczny obraz. Procesor α9 Gen 2 8K, 88-zapewnia moc obliczeniową pozwalającą na efektywne skalowanie do rozdzielczości 8K oraz udoskonaloną 6-etapową redukcję szumów (w porównaniu do 4-etapowej w wersji 4K), które umożliwiają wyświetlanie realistycznego obrazu 8K przy skalowaniu treści 4K lub 2K. Ponadto, procesor inteligentnie dostosowuje jasność obrazu do warunków oświetleniowych w pomieszczeniu.

Otwarcie Brand Store LG relacja Klif WarszawaKabel HDMI MagicLink 2.0

Perfekcyjna jakość dźwięku

Telewizor LG 88Z9 fascynuje też widzów znakomitym odtwarzaniem dźwięku. W celu podwyższenia jakości efektów audio zastosowano inteligentny algorytm, który przetwarza sygnał dwukanałowy na kilka oddzielnych kanałów dźwiękowych i odtwarza realistyczny dźwięk przestrzenny z 5.1 wirtualnymi kanałami. Algorytm ucznia się Deep Learning analizuje sygnał wejściowy i na tej podstawie podwyższa jakość efektów dźwiękowych w filmach, zapewnia głębsze basy przy odtwarzaniu muzyki oraz zapewnia lepszą zrozumiałość głosu ludzkiego w transmisjach sportowych. Użytkownicy mogą samodzielnie regulować ustawienia dźwięku lub skorzystać z wbudowanej w telewizor funkcji dostosowującej parametry dźwięku do akustyki pomieszczenia.

Telewizor LG OLED 8K jest wyposażony w system Dolby Atmos pozwalający na odtwarzanie niezwykle realistycznych efektów dźwiękowych, stanowiących znakomite dopełnienie obrazu HDR w formacie Dolby Vision. Ponadto, w telewizorze zastosowano interfejs HDMI 2.1 umożliwiający wyświetlanie treści 8K z prędkością 60 klatek na sekundę (lub 4K/120Hz). Telewizor obsługuje też tryb ALLM (Automatic Low Latency Mode), regulowaną częstotliwość odświeżania VRR (Variable Refresh Rate) oraz zwrotny kanał audio eARC.

OLED 8K
AdvertisementTelewizory OLED Premium

Półka telewizorów premium jest szeroka i zawiera trzy organiczne modele: E9, C9 oraz B9. Modele pod względem obrazu są do siebie zbliżone chociaż B9 wydaje się nieco uboższy pod tym względem jednak w rzeczywistości świeci również na poziomie premium. Największe różnice można zauważyć w wyglądzie gdzie E9 jest przeznaczona dla fanów indywidualizmu. Seria C9, występuje w ogromnym, 77 calowym rozmiarze.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

LG OLED E9 (55″, 65″)

Telewizor LG OLED E9, wydany na 2019 rok, to bez dwóch zdań godny następca modelu E8. Wyraźne zmiany poczyniono już na poziomie designu ekranu. Telewizor wydaje się teraz lewitować w powietrzu, gdyż cała powierzchnia elementu podpierającego matrycę jest przezroczysta. W ubiegłym roku znajdowała się tam aluminiowa stopka, która ten efekt nieco zaburzała. W kwestii jakości obrazu znajdziemy tu kilka istotnych udoskonaleń, które w pewnych przypadkach mogą dawać bardzo wymierne korzyści. Pierwsze z nich to funkcja “Płynnej gradacji”, która bardzo skutecznie maskuje niedoskonałości słabej jakości materiałów wideo i nie powoduje jednocześnie rozmycia obrazu. Druga to obecność portów HDMI 2.1 obsługujących pełną specyfikację tego standardu. Możemy więc liczyć na obsługę rozdzielczości 4K 120Hz z komputerów PC i konsol w przyszłości, a także funkcje Variable Refresh Rate (VRR) czy Auto Low Latency Mode (ALLM), które są przydatne dla graczy. Wsparcie dla standardu WiSA audio to krok milowy w kierunku prostoty budowy domowego kina domowego. W stosunku do modeli z 2018 roku zauważymy także usprawniony system operacyjny webOS ThinQ z technologią AI. Posiada on asystenta głosowego, który rozumie w języku naturalnym, a w przyszłości nastąpi integracja z asystentem Google. Nowa odsłona systemu przyniosła także ekran do sterowania urządzeniami w otoczeniu (IoT), oraz wygodniejsza obsługę urządzeń peryferyjnych za pomocą pilota od telewizora.

Telewizor LG OLED E9 można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Advertisement
Ceny pochodzą z dnia 26.09.2019

Dostępność
Model Cena (w PLN)
LG OLED55E9PLA 10 999 zł
LG OLED65E9PLA 15 499 zł

LG OLED C9 (55″, 65″, 77″)

Test LG OLED C9 2019 rok

LG OLED C9 posiada kilka istotnych udoskonaleń, które w pewnych przypadkach mogą dawać bardzo wymierne korzyści. Pierwsze z nich to funkcja “Płynnej gradacji”, która bardzo skutecznie maskuje niedoskonałości słabej jakości materiałów wideo i nie powoduje jednocześnie rozmycia obrazu. Druga to obecność portów HDMI 2.1 obsługujących pełną specyfikację tego standardu. Możemy więc liczyć na obsługę rozdzielczości 4K 120Hz z komputerów PC i konsol w przyszłości, a także funkcje Variable Refresh Rate (VRR) czy Auto Low Latency Mode (ALLM), które są przydatne dla graczy. Wsparcie dla standardu WiSA audio to krok milowy w kierunku prostoty budowy domowego kina domowego. Usprawniono także system operacyjny webOS ThinQ z technologią AI. Posiada on asystenta głosowego, który rozumie w języku naturalnym (polski!), a w przyszłości nastąpi integracja z asystentem google. Nowa odsłona systemu przyniosła także ekran do sterowania urządzeniami w otoczeniu (IoT), oraz wygodniejsza obsługę urządzeń peryferyjnych za pomocą pilota od telewizora.

Telewizor generuje bardzo wysokiej jakości obraz zarówno w technologii Full HD jak i 4K Ultra HD. Telewizory LG OLED szczycą się mianem najlepszych TV OLED, spośród wszystkich producentów, do pracy w jasnych pomieszczeniach.

Telewizor LG OLED C9 można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Ceny pochodzą z dnia 26.09.2019

LG OLED B9 (55″, 65″)

LG OLED B9 test

Telewizor został wyposażony w drugiej generacji procesor obrazu α7 Gen 2 oraz m.in w port HDMI 2.1 (pełne 48 Gbps)(eARC). Jego benefity będą szczególnie odczuwalne dla fanów gier i sportu. Nowy protokół HDMI obsługuje bowiem 4K przy 120 FPS / Hz. Inną technologią, w którą wyposażony jest B9 to Variable Refresh Rate (VRR). Jest to nic innego jak system kompensacji spadków FPS w grach oraz redukcji input lagu. Jeśli dany tytuł nie wyciąga stałych 60 klatek, lecz np. oscyluje w granicach 45-50, to dzięki VRR nie powinniśmy odczuć żadnego szarpania animacji, ani rozrywania ramek obrazu. Dopełnieniem tych gamingowych funkcji jest ALLM, czyli Auto Low Latency Mode. Jest to tryb automatycznego włączania trybu gry przy przełączeniu na sygnał z konsoli. HDMI 2.1 zapewnia także eARC, czyli poszerzoną wersję Audio Return Channel, upraszczającego korzystanie ze dodatkowego sprzętu (np. amplitunerów czy soundbarów Dolby Atmos) podłączonych do telewizora.

Nie brakuje tutaj też wsparcia dla protokołu AirPlay 2, umożliwiającego m.in. strumieniowanie multimediów z urządzeń na iOS i MacOS – także przy zachowaniu Dolby Vision w obrazie. Telewizor wyróżnia się także bardzo szerokimi kątami widzenia oraz obsługą formatu premium HDR Dolby Vision.

Telewizor LG OLED B9 można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Ceny pochodzą z dnia 26.09.2019

Dostępność
Model Cena (w PLN)
LG OLED55B9PLA 7499 zł
LG OLED65B9PLA 11 499 zł

Możecie również u nas przeczytać:

AdvertisementTelewizory NanoCell

Oprócz świetnych i przystępnych cenowo telewizorów OLED, firma LG posiada także dosyć bogaty wachlarz ekranów wykonanych w technologii LCD w swojej ofercie. Najwyższe modele z tego segmentu noszą oznaczenie “NanoCell”. Linia modeli na ten rok przedstawia się następująco:

 • SM9800 (55, 65 cali)
 • SM9000 (49, 55, 65, 75, 86 cali)
 • SM8600 (49, 55, 65, 75 cali)
 • SM8500 (49, 55, 65 cali)
 • SM8200 (49, 55, 65 cali)

Jest to zatem alternatywa dla np. kwantowych kropek (QLED), mocno promowanych przez Samsunga czy TCL.

Kabel HDMI MagicLink 2.0LG NanoCell SM9800 (55″, 65″)

Test LG SM9800 nanocell tv

LG SM9800 to jeden z najlepszych TV LCD w historii tejże firmy! Ma wiele mocnych stron do których należą przede wszystkim świetna czerń, dostarczona dzięki strefowemu podświetleniu direct led z lokalnym wygaszaniem i dobre oddanie efektów przy treści 4K Ultra HD. W HDR mamy wysoką jasność i świetne pokrycie szerokiej palety barw (dzięki technologi NanoCell). SM9800 sprawdzi się i w jasnym pomieszczeniu (aż 560 nitów w SDR) i w warunkach kinowych (skuteczne lokalne wygaszanie – dobra czerń). Ma rewelacyjne kąty widzenia (120Hz matryca IPS) i jest dobry dla graczy. Ekran nie posiada jakichś ewidentnie słabych stron. Oczywiście zawsze czerń i jasność mogłaby być wyższa, ale większość widzów powinna być zadowolona. Kwestią pozostaje tylko cena, szczególnie w porównaniu z ekranami OLED tejże firmy.

Telewizor LG NanoCell TV SM9800 można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Ceny pochodzą z dnia 26.09.2019

Dostępność
Model Cena (w PLN)
LG 55SM9800 7899 zł
LG 65SM9800 8 999 zł

LG NanoCell SM8600

LG SM8600 przegląd tv

LG SM8600 to ciekawa pozycja w katalogu, w dużej mierze dzięki niskiej cenie w trakcie debiutu! Telewizor nie ma zbyt mocnej konkurencji ze strony produktów innych marek, wydanych na 2019 rok, a sam oferuje dosyć pełną specyfikację. Jest 120Hz matryca z szeroką paletą barw, dostarczoną dzięki świetnej technologi NanoCell. Mamy także coś co uraczy graczy – po pierwsze niski input lag w każdej rozdzielczości i konfiguracji (dzięki Instant Game Response – ALLM), a także wsparcie dla przyszłościowego sygnału 4K 120Hz przez HDMI. Szkoda, że pomimo zastosowania HDMI 2.1 zabrakło obsługi eARC, czy VRR. SM8600 oferuje niezłe wsparcie dla Ultra HD wraz z Dolby Vision. Wyniki nie są oczywiście spektakularne przez ograniczoną jasność matrycy i podobnie jest w kwestii czerni, która jest typowa dla matryc IPS (za to mamy świetne kąty widzenia).  Musimy pamiętać jednak, że mamy do czynienia z modelem ze środka oferty i nie można się spodziewać sprawności jak w telewizorach high-endowych. Tym bardziej, że telewizor posiada jeszcze inne walory takie jak solidne wykonanie, rewelacyjny pilot z akcelerometrem (Magic), czy system operacyjny webOS ze wsparciem dla Airplay2!

Telewizor LG NanoCell TV SM8600 można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Ceny pochodzą z dnia 26.09.2019

Dostępność
Model Cena (w PLN)
LG 55SM8600 3599 zł
LG 65SM8600 5099 zł

Możecie również u nas przeczytać:

AdvertisementTelewizory LCD 4K Ultra HD

W ofercie firmy znajdziemy też klasyczne telewizory LCD, które posiadają rozdzielczość 4K oraz podstawowe poziomy jasność HDR w granicach 300-400 nitów. Parametry obrazu tych telewizorów nie należą do zbyt wysokich jednak w cenie w jakiej są oferowane jest to przyzwoita jakość. To co może zachęcić to bardzo niskie ceny za ogromne przekątne. Np. aktualnie można zakupić 86 calową serię UM7600 za 10 999 zł. To niewiele jak za tak gigantyczny obraz. Dodatkowo ten telewizor wyposażony jest w 120Hz panel co nie jest standardem w tej linii produktowej.

LG UM7600 120hz test
120Hz 86 calowy gigant UM7600 w doskonałej cenie!

Gracze nie będą narzekać ze względu na niskie wartości input lag oraz obsługę rozdzielczości 4K z HDR. Telewizory wspierają multimedialny system webOS wraz z obsługą sztucznej inteligencji ThinQ AI w języku polskim. W serii UM nie brakuje też wsparcia dla protokołu AirPlay 2, umożliwiającego m.in. strumieniowanie multimediów z urządzeń na iOS i MacOS

Telewizor LG UM7600 przegląd tv

Linia modeli na ten rok przedstawia się następująco:

 • UM7600 (43, 50, 75, 82, 86 cali)
 • UM7450 (43, 50, 55, 65, 70 cali)
 • UM7100 (43, 49, 55, 60, 65, 70 cali)
 • Różne pochodne modeli UM7XXX

Telewizor LG z serii UM 7XXX można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Advertisement

(43178)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Greg
Greg
10 miesięcy temu

Witam. Mam zamiar w tym roku wymienić tv stary 32 calowy fullHD. Nie jestem maniakiem filmowym ale lubię oglądnąć dobry film zazwyczaj są to filmy z Netflix lub innych tego typu platform. Pytanie następujące czy kupic Lg oled 55 cali C9 czy coś większego 65 cali 9010PLA gorsza jakość ale większy ceny porównywalne. Jeszcze jedno w UK modele OLED C9 są z oznaczeniem MLB i PLA. Jaka jest róznica.

Tomasz
Tomasz
10 miesięcy temu
Reply to  Greg

Ja przesiadłem się z 42 cali na OLEDa FullHD 55 cali. Odczułem różnicę w wielkości. Wg mnie C9 byłby lepszym wyborem. Sam teraz przymierzam się do C9. Tylko poczytaj o wadach OLED, bo kupując taki telewizor trzeba być ich świadomym.

balic
balic
9 miesięcy temu

Bardzo fajnym telewizorem z kropkami kwantowymi był Philips 8303, chyba zresztą jest jeszcze dostępny.

Waldemar
Waldemar
5 miesięcy temu
Reply to  balic

Jesli do filmów to oled o.k. a jezeli do programów informacyjnych z logo lub paskiem to odradzam. Sam sie o tym przekonałem

Radek
Radek
5 miesięcy temu
Reply to  Waldemar

Dlaczego? Stoję przed wyborem TV i zainteresowałem się LG OLED C9 65″.

5
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x