Home News Potężne problemy finansowe Viaplay! Nietrafione prognozy, prezes rezygnuje – co dalej?
Potężne problemy finansowe Viaplay! Nietrafione prognozy, prezes rezygnuje – co dalej?

Potężne problemy finansowe Viaplay! Nietrafione prognozy, prezes rezygnuje – co dalej?

1.68K
1

Nordycki serwis streamingowy Viaplay dotknęły finansowe perturbacje. Na fali “przestrzelonych” prognoz dotyczących przychodów, z funkcji prezesa zrezygnował Anders Jensen. Jak się okazuje, nie bez znaczenia była niedawna podwyżka cen subskrypcji.

Viaplay w kryzysie. Serwis VoD przeszacował dochody, CEO rezygnuje z funkcji

Dotychczasowy CEO Viaplay, Anders Jensen, zrezygnował ze stanowiska z powodu trudności, które spowodowały obniżenie prognozy finansowej nordyckiego serwisu VoD na rok 2023. Jego dymisja została zaakceptowana, a nowym prezesem Viaplay Group został natychmiast mianowany Jorgen Madsen Lindemann.

W oświadczeniu Viaplay poinformowało, że wedle aktualnych obliczeń spodziewa się przychodów z drugiego kwartału pomiędzy 4,5 a 4,6 miliarda szwedzkich koron, a wynik EBIT przed kosztami odsetek i podatków wyniesie od -250 do -300 milionów szwedzkich koron. Przychody z reklam mają spaść o 12-16% w porównaniu do drugiego kwartału ubiegłego roku ze względu na pogorszenie się sytuacji na rynkach reklamowych telewizyjnych i radiowych. Wzrost kosztów utrzymania przyczynia się do spadku sprzedaży usług streamingowych bezpośrednio do klienta (D2C) i hurtowych subskrypcji linearnej dystrybucji, a także do wzrostu liczby klientów rezygnujących z usługi po podwyżkach cen.

Anders Jensen; dotychczasowy prezes Viaplay; fot. Peter Knutson/NENT Group

Podkreślono, że obniżenie krótkoterminowej prognozy na rok 2023 wynika z kilku czynników. Po pierwsze, z mniejszego popytu na nordyckim i międzynarodowym rynku subskrypcji D2C oraz mniejszej sprzedaży hurtowej przez partnerów dystrybucji. Po drugie, z przyspieszonego pogorszenia się sytuacji na skandynawskim rynku reklamowym telewizyjnym i radiowym. Po trzecie, z opóźnienia w realizacji programów oszczędnościowych. Dodatkowo, negatywne wpływy kursów walutowych są coraz większe i nie przewiduje się ich poprawy do końca roku.

Z powodu trudnego i niepewnego otoczenia makroekonomicznego oraz mianowania nowego CEO, rada dyrektorów Viaplay postanowiła wycofać cele operacyjne i finansowe na rok 2025.

Jesteście nadal subskrybentami Viaplay? W marcu subskrypcja dająca dostęp do pełnej oferty, a więc między innymi meczów Premier League i Bundesligi, wyścigów Formuły 1 i gal KSW, podrożała. Teraz miesięcznie trzeba płacić 55 złotych.

viaplay vod oferta cena filmy seriale medium total

Źródło: https://www.broadbandtvnews.com/2023/06/05/major-turbulence-hits-viaplay/


Filmy, seriale, VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(1682)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Bodzio
Bodzio
1 rok temu

Z jakością HD Ready to niech spadają. Nie jest mi ich szkoda….

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x