Home News Trzy mocne tytuły od Max. Głośne i poruszające filmy dokumentalne już niedługo!
Trzy mocne tytuły od Max. Głośne i poruszające filmy dokumentalne już niedługo!

Trzy mocne tytuły od Max. Głośne i poruszające filmy dokumentalne już niedługo!

642
1

Max w Polsce już oficjalnie! Serwis streamingowy startuje już 11 czerwca. Ważną część oferty programowej platformy będą stanowiły głośne i poruszające filmy dokumentalne.

Max stawia na dokumenty. Trzy mocne tytuły w tym roku w serwisie

Max, nowa platforma streamingowa, rusza już 11 czerwca. Ważną częścią oferty będzie szeroki wybór głośnych i poruszających filmów dokumentalnych. Już w czerwcu będą miały premierę dwa nowe tytuły: “Hope” oraz “Król Zanzibaru”. W listopadzie widzowie będą mieli okazję zobaczyć czteroodcinkową produkcję pt. “Łowcy skór”.

Dorota Eberhardt, Vice President Programming, Streaming WBD TVN:

“HBO od zawsze słynie z prekursorskich i łamiących tabu dokumentów. Bardzo cieszę się, że w serwisie Max, który startuje w Polsce już 11 czerwca będziemy mogli rozwijać ten gatunek. W ofercie programowej platformy Max znajdzie się wiele filmów dokumentalnych poruszających ważne i często kontrowersyjne tematy. Nie zabraknie też serii opowiadających prawdziwe historie kryminalne. Hope, Król Zanzibaru czy Łowcy skór to dopiero początek. Pracujemy już nad kolejnymi fascynującymi projektami dokumentalnymi.”

Już 11 czerwca do biblioteki serwisu Max trafi dokument Martyny Wojciechowskiej Hope, opowiadający o przerażającym procederze, który jest stosowany w Nigerii. Niewinne dzieci są oskarżane o czary, co w efekcie prowadzi do porzucenia ich przez rodziny i pozostawienia na pewną śmierć. Losy tytułowego Hope’a, chłopca, uratowanego przez Anję Ringgren Lovén, duńską pracowniczkę humanitarną, założycielkę Krainy Nadziei – organizacji ratującej i udzielającej schronienia dzieciom, są osią całej historii i dobitnie pokazują problem, z którym mierzy się jeden z najbiedniejszych i najbardziej dotkniętych głodem krajów na świecie.

Pod koniec czerwca, ofertę serwisu Max wzbogaci też Król Zanzibaru. To dokument o Wojciechu Żabińskim, znanym jako Wojtek na Zanzibarze. Pandemia umożliwiła mu założenie sieci hoteli Pili Pili, przyciągając na wyspę tłumy Polaków. Po jakimś czasie okazało się, że pod fasadą raju kryły się problemy finansowe, zwolnienia pracowników i oszustwa na łączną kwotę 7 milionów złotych. Dlaczego tyle osób uwierzyło w tę wizję, ignorując chociażby przeszłość kryminalną organizatora? Trzyodcinkowa seria opowiada historię okradzionych turystów, pracowników i inwestorów, którzy stracili wszystko i stali się ofiarami przebiegłego oszusta.

listopadzie swoją premierę będzie miał czteroodcinkowy serial dokumentalny Łowcy skór. Produkcja opowiada o wstrząsających wydarzeniach, które rozegrały się w Łodzi w połowie lat dziewięćdziesiątych. Pracownicy pogotowia doprowadzili wtedy do śmierci ponad tysiąca pacjentów. Twórcy serialu odsłaniają kulisy zbrodni, rozmawiają z uczestnikami wydarzeń, rodzinami ofiar, by przedstawić mechanizmy, które pozwoliły sprawcom przez długi czas unikać sprawiedliwości.

Max w Polsce – dostępne od czerwca 2024 pakiety:

Pakiet podstawowy:

 • Cechuje go bardziej przystępna cena, a więc większa dostępność najwyższej jakości treści przy ograniczonej liczbie reklam. Taka usługa znana jest już polskim użytkownikom Playera, który jest lokalnym pionierem w zastosowaniu rozwiązań łączących tańsze subskrypcje z limitowaną liczbą wyświetlanych reklam.
 • Oglądnie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD.

Pakiet Standard:

 • Oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD.
 • Możliwość pobrania do 30 tytułów, aby oglądać je offline.
 • Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.

Pakiet Premium:

 • Najlepsze doświadczenie oglądania seriali, filmów i programów.
 • Oglądnie seriali, filmów i programów na czterech obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD lub 4K, dźwięk Dolby Atmos przy wybranych tytułach.
 • Możliwość pobrania do 100 dostępnych tytułów, aby oglądać je offline.
 • Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.

Pakiet dodatkowy “Kanały TV i Sport”:

 • Dostęp do bogatej biblioteki kanałów na żywo m.in. stacji informacyjnych – TVN24 i CNN, rozrywkowych – TVN, TVN7, dla dzieci – Cartoon Network i Cartoonito, a także sportowych – Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz relacji z najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym tenisowych Wielkich Szlemów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, Speedway Grand Prix, kolarskich wielkich tourów, wyścigu 24h Le Mans i wielu więcej.
 • Dostępny jako dodatek do każdego bazowego pakietu.
 • Oglądnie kanałów telewizyjnych i relacji sportowych na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie (w ramach możliwości pakietu bazowego).

Źródło: https://upflix.pl/aktualnosci/max-stawia-na-dokumenty-trzy-mocne-tytuly-juz-tym-roku-w-serwisie-2024-05-13


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(642)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Mariusz
Mariusz
10 dni temu

a było reklamowane onegdaj ’20 zł /m-c NA ZAWSZE’.. czy pomyliłem brand-y? chyba nie

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x