Home News To koniec platformy HBO Max?! To nie żart – serwis ma zastąpić zupełnie nowa platforma!
To koniec platformy HBO Max?! To nie żart – serwis ma zastąpić zupełnie nowa platforma!

To koniec platformy HBO Max?! To nie żart – serwis ma zastąpić zupełnie nowa platforma!

6.22K
0

Warner Bros. Discovery boryka się z ogromnymi problemami finansowymi od samego początku istnienia. Dotychczasowe działania nie przyniosły rezultatu, więc firma może zdecydować się na bardzo odważny krok – usunięcie serwisu VoD HBO Max i zastąpienie go discovery+! Jak to wszystko ma wyglądać?

Krótki żywot HBO Max zostanie brutalnie zakończony? Wiele na to wskazuje!

W sieci aż zawrzało. Według wypowiedzi osób odpowiedzialnych za streaming w Warner Bros. Discovery, usługa HBO Max może zniknąć! Wszystko zaczęło się, gdy Discovery przejęło WarnerMedia od AT&T wraz z zadłużeniem i powstało Warner Bros. Discovery. Już wtedy gigant borykał się z problemami finansowymi i ogłosił cięcia – od zaniechania produkcji filmów Max Original, po masowe zwolnienia. W drugim kwartale 2022 roku przedsiębiorstwo zanotowało stratę w wysokości 3,41 mld dolarów!

“Mając na uwadze rynek streamingowy, naszym najwyższym priorytetem jest teraz uruchomienie zintegrowanej usługi VoD. (…) Nasza strategia w tym segmencie ewoluowała w ciągu ostatniego roku i naprawdę uważamy, że widać w niej jak na niego spoglądamy: nie chcemy, żeby nasz globalny plan monetyzacji był od niego uzależniony, ale żeby był ważny.”
poinformował David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery

HBO Max zostanie połączone z discovery+! Powstanie wspólny, gigantyczny serwis - jakie zmiany w Polsce?

Wielkim zaskoczeniem było również skasowanie “Scooby-Doo 2” po to, aby odzyskać ok. 130 mln dolarów zwrotu podatku. Kolejnym zaskakującym krokiem było odwołanie premiery filmu “Batgirl“, który był już w fazie postprodukcji. Teraz nadeszła pora na cały serwis streamingowy?

Dojdzie do fuzji HBO Max i discovery+?

“Wprowadzając nową platformę skupimy się na rynkach, w których HBO Max jest już obecny. Serwis będzie wprowadzany sekwencyjnie począwszy od Stanów Zjednoczonych latem 2023 roku. Tego samego roku wejdziemy do Ameryki Łacińskiej. Rynki europejskie z HBO Max poczekają do początku 2024 roku. Pod koniec 2024 roku wprowadzimy ją do kluczowych rynków na rynku Azji i Pacyfiku oraz w nowych rynkach europejskich.”
wyjaśnił JB Perrette, szef departamentu globalnego streamingu w WBD

fot. FlatpanelsHD

Z tych informacji wynika, że do Polski nowa usługa miałaby trafić jesienią 2024 roku. Ma to być połączenie oferty serialowo-filmowej HBO Max i treści non-fiction discovery+. Dla abonentów to będzie już druga zmiana w krótkim czasie, pamiętamy przecież transformację HBO GO w HBO Max. Czy taki ruch wyjdzie Warner Bros. Discovery na dobre? Czas pokaże.

Źródło: https://www.thewrap.com/hbo-max-layoffs-warner-bros-discovery-q2-earnings-preview/


VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(6224)

5 1 głos
Article Rating

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x