Home News Disney+ czy HBO Max – co wybrać? Wiemy, który serwis rządzi teraz w Polsce!
Disney+ czy HBO Max – co wybrać? Wiemy, który serwis rządzi teraz w Polsce!

Disney+ czy HBO Max – co wybrać? Wiemy, który serwis rządzi teraz w Polsce!

404
0

Spłynęły lipcowe statystyki oglądalności czołowych platform streamingowych w Polsce. Nadal to Netflix dzierży na tym rynku palmę pierwszeństwa, ale w ubiegłym miesiącu stracił w naszym kraju sporo subskrypcji. Imponuje Disney+, które niemal zrównało się już z HBO Max. Który serwis VoD warto teraz wybrać?

Disney+ czy HBO Max? Który serwis warto wybrać? Netflix na czele w Polsce, ale traci

Disney+ notuje znakomity debiut w Polsce. Serwis, który zadebiutował u nas w połowie czerwca, już dogania liczbowo HBO Max, które zbiera subskrybentów od marca, dźwigając przecież jeszcze na plecach sporą bazę pozostałą po wygaszonym HBO GO. Najnowsze statystyki oglądalności serwisów VoD obejmują lipiec, a odpowiada za nie Gemius/PBI. W stosunku do czerwca, Disney+ zanotowało kolejny bardzo duży skok, prawie zrównując się z ze swoim głównym konkurentem:

Dane: Gemius/PBI, opracowanie: Wirtualnemedia.pl

Wciąż na czele jest Netflix, który nadal posiada gigantyczną przewagę nad konkurencją. To nie powinno nikogo dziwić – w końcu za gigantem VoD kilka lat starannego gromadzenia bazy klientów w Polsce. Widać jednak potężny spadek względem czerwca! Potentat rynkowy stracił w ciągu miesiąca… prawie milion subskrypcji. Nadal jednak zasięg Netfliksa przełożył się na 45,41% zasięgu nad Wisłą.

Dynamiczny wzrost Disney+ pozwala przewidywać, że w sierpniu platforma prześcignie HBO Max. Wprawdzie w tym drugim serwisie zaplanowano wielkie premiery na drugą połowę miesiąca (“Ród Smoka”, 4. sezon “Westworld”), ale przyspieszenie Disney+ trudno będzie wytracić.

Wielkie premiery na lipiec w Disney+! Wow - kilkadziesiąt nowości dla każdego, które trzeba zobaczyć!

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/disney-netflix-hbo-max-jako-wykupic-w-polsce-cena-oferta


VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(404)

1.5 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x