Home News Halo Infinite grą startową nowej generacji: Project Scarlett
Halo Infinite grą startową nowej generacji: Project Scarlett

Halo Infinite grą startową nowej generacji: Project Scarlett

227
2

Historia zatacza koło. 18 lat temu pierwszy Xbox zadebiutował z Halo: Combat Evolved, przełomową strzelaniną FPP. Tym razem następca Xbox One, Project Scarlett (nazwa kodowa) wejdzie do sprzedaży wraz z Halo Infinite.

Halo Infinite miało obszerną prezentację na targach E3, ale gigant z Redmond nie chciał ewidentnie odsłaniać wszystkich kart, jeśli chodzi o wyczekiwaną strzelaninę FPP. Na prezentację rozgrywki poczekamy aż do E3 2020.

ZOBACZ ZWIASTUN HALO INFINITE Z E3 2019

Będzie to restart serii, co też mógł zasugerować główny motyw muzyczny z oryginalnego Halo, jaki pojawił się w trakcie materiału wideo z Infinite. Grę zasila nowy silnik Slipspace, stworzony specjalnie pod nową generację konsol oraz PC. Jego namiastkę mieliśmy okazję zobaczyć na konferencji Microsoftu w postaci wstawki wykorzystującej engine gry.

Halo Infinite

Materiał z nowej odsłony Halo nie do końca mi zaimponował. Na przykład pierwsza część wstawki była gorzej wykonana technicznie niż druga, a jakość mimiki i motion capture nie wydawała się do końca next-genowa. Należy jednak pamiętać, że do premiery pozostało jeszcze 17 miesięcy. W teorii prezentacja gry była długa, ale szczerze mówiąc – nadal tak wiele aspektów gry (w zasadzie wszystko!) jest niewiadomą. Jest to niewątpliwie celowy zabieg, który Microsoft zastosował także przy okazji Gears 5.

Jedno jest jednak pewne – flagowy tytuł 343 Industries wejdzie do sprzedaży wraz z nową konsolą Microsoftu, roboczo zwanym Project Scarlett (technicznie jest to nazwa rodzin konsol, a nie konkretnego modelu).


ZOBACZ TAKŻE: Xbox Project Scarlett – specyfikacja konsoli


Źródło: Xbox

(227)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

  1. Mam podobne odczucia. Trailer absolutnie czterech liter mi nie urwał... Na razie graficznie średni poziom dzisiejszych produkcji. Dobrze, że studio ma jeszcze trochę czasu na konieczne szlify...

  2. On 6/10/2019 at 11:23 AM, Toma-San said:

    Mam podobne odczucia. Trailer absolutnie czterech liter mi nie urwał... Na razie graficznie średni poziom dzisiejszych produkcji. Dobrze, że studio ma jeszcze trochę czasu na konieczne szlify...

    Tam oni mają w tym studiu 800 osób - musi to wyglądać w nowej generacji świetnie. Wierzę, że oni tylko złożyli co mogli na prezentację, aby miało ręce i nogi i było kompletne, a potem to podrasują.