Home Testy Głośniki Testujemy mobilny głośnik Sharp CP-LS100 SumoBox. To zdecydowanie coś więcej niż tylko duża moc!
Testujemy mobilny głośnik Sharp CP-LS100 SumoBox. To zdecydowanie coś więcej niż tylko duża moc!

Testujemy mobilny głośnik Sharp CP-LS100 SumoBox. To zdecydowanie coś więcej niż tylko duża moc!

12.40K
0

Lato to najlepszy czas na wszelkiego rodzaju spotkania plenerowe ze znajomymi trwające do białego rana. Podczas nich w dobrym tonie – oprócz fascynujących historii – jest głośna muzyka i basowe rytmy, które rozkręcą każdą nawet najnudniejszą imprezę. Firma Sharp dołącza do imprezowej sceny ze swoim nowym głośnikiem, nawiązując współpracę z renomowanym francuskim producentem Devialet. Jak spisuje się mobilny głośnik Sharp CP-LS100 SumoBox?

Mobilny głośnik Sharp CP-LS100 SumoBox – test

Mobilny głośnik bluetooth SumoBox wykorzystuje zastrzeżony algorytm SAM® (Speaker Active Matching) firmy Devialet, który zapewnia lepszą liniowość i wydajność w zakresie niskich częstotliwości. Dla użytkownika końcowego oznacza to generowanie bogatszych, bardziej precyzyjnych i mocniejszych tonów niskich przy ograniczonych zniekształceniach dźwięku. Wbudowane wysokiej jakości sterowniki dźwięku zoptymalizowane są pod względem najwyższej wydajności. Dzięki doświadczeniu audio firmy Sharp oraz technologii firmy Devialet możemy przygotować się na najlepsze w swojej klasie wrażenia dźwiękowe, które uderzą w nas z taką samą siłą jak zapaśnik sumo.

W Polsce zadebiutował już kolejny, nowy model Sharp SumoBox: CP-LS200! To większa i – co za tym idzie – dysponująca bardziej imponującą mocą jednostka. Moc maksymalna wynosi w tym przypadku nie 100, a 200W.

Na dodatek w ramach premiery kolumny możemy zgarnąć za 1 zł warty aż 500 zł akumulator o ładunku 5000 mAh! Wszystkie szczegóły tutaj. Teraz zatem w Media Expert możemy kupić zarówno testowany model, jak i ten najświeższy:

Dostępność produktu
Kolumna głośnikowa SHARP SumoBox CP-LS100 1 499 zł
Kolumna głośnikowa SHARP SumoBox CP-LS200 2 499 zł

Konstrukcja Sharp CP-LS100 SumoBox składa się z dwóch 8-calowych głośników niskotonowych i dwóch 2-calowych głośników wysokotonowych, a zaprojektowana drewniana obudowa głośników oferuje precyzyjną akustykę i jest ustawiona pod kątem w celu optymalnego rozproszenia dźwięku. SumoBox dysponuje potężną mocą wyjściową 120 W RMS i zapewnia łączność bezprzewodową, umożliwiając dostarczenie muzyki przez Bluetooth 5.0 + EDR. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, sparujemy go z innym SumoBox w trybie Duo, który dostępny będzie wyłącznie do odtwarzania True Wireless Stereo (TWS). Jeśli szukamy dalszego wzmocnienia dźwięku, alternatywnie możemy użyć przewodowego złącza wejściowego i wyjściowego Speaker-link TRS 6,35 mm ze wzmocnieniem, aby sparować wiele głośników.

SumoBox ma świetne opcje połączeń na tylnim pro-panelu, gdzie znajdziemy 3 kanały wejściowe: Combo TRS/XLR (2x) 6.3mm z regulacją pogłosu Reverb, tonów niskich i wysokich CH1 i/lub CH2 oraz Aux 3,5 mm / Bluetooth na CH3. Należy pamiętać, że w przypadku obecności urządzenia podłączonego poprzez wejście AUX na kanale CH3, funkcja Bluetooth jest wyłączona. Do kanału CH1 lub CH2 można podłączyć mikser, aby zwiększyć liczbę urządzeń podłączonych do głośnika SumoBox. Funkcja wyciszania Ducking Control sprawia, że poziom głośności dźwięku odtwarzanego na kanale CH3 zostanie nieznacznie obniżony po wykryciu sygnału wyjściowego z kanału CH1 lub CH. Oznacza to, że gdy na przykład używamy mikrofonu, nasz głos uzyska większą przestrzeń w miksie na imprezie, co sprawi, że staniemy się idealnymi wodzirejami. Podczas korzystania z mikrofonu na kanale CH1 może być odtwarzany podkład muzyczny na kanale CH3. Wszystkie kanały mają oddzielną kontrolę poziomu, co umożliwia precyzyjne dostrojenie ich i idealnie sprawdzi się na różnych imprezach lub eventach.

Sharp CP-LS100 ma wbudowany selektor instrumentów, które możemy do niego podłączyć, a są nimi keyboard, gitara lub mikrofon. Nie zabrakło prostego equalizera w postaci przełącznika na obudowie. Mamy dwa tryby do wyboru: Indoor, gdzie dźwięk jest zoptymalizowany do brzmienia wewnątrz pomieszczeń, oraz tryb Outdoor dedykowany na zewnątrz, gdzie wzmocnione są wysokie i średnie częstotliwości. Dzięki temu są one lepiej słyszalne na zewnątrz. Do dyspozycji mamy sprawnie przygotowaną aplikację na telefon Sharp Life, którą możemy sterować komfortowo SumoBox z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

Głośnik możemy zabrać ze sobą wszędzie, gdzie tylko chcemy i brak prądu nie jest przeszkodą. Dobrą wiadomością jest to, że Sharp CP-LS100 ma duży akumulator litowo-jonowy 14.8V / 5Ah, który może zapewnić do dziesięciu godzin nieprzerwanego odtwarzania. Nie musimy się martwić o żywotność baterii, co jest kluczową kwestią dla osób szukających boomboxa Bluetooth, bo akumulator jest wymienny i to jest prawdziwym bonusem, który otrzymujemy. Jest on chroniony przed przypadkowym wysunięciem przy pomocy specjalnego zatrzasku, który wystarczy przesunąć palcem. W każdej chwili możemy sprawdzić ile jeszcze zostało nam energii w akumulatorze i wystarczy wcisnąć okrągły przycisk na jego obudowie, podświetlający ikonę baterii podzieloną na cztery etapy. Innym rozwiązaniem jest noszenie ze sobą dodatkowego akumulatora i wymienienie go w razie potrzeby, co gwarantuje, że nasza impreza szybko się nie skończy. Czas ładowania baterii to około 4 godzin. SumoBox ma możliwość podłączenia do zasilania sieciowego oraz ma dwa złącza USB przeznaczone także do ładowania sprzętu. Inteligentny CP-LS100 automatycznie przełączy się do trybu czuwania w przypadku wykrycia braku sygnału wejściowego przez dłużej niż 15 minut.

Pod względem estetycznym SumoBox jest funkcjonalny i imponujący dzięki przemysłowej, stalowej czarnej kratce zwanej potocznie grillem, zabezpieczającej przetworniki w masywnej konstrukcji. W zestawie znajdują się silikonowe ochraniacze narożników, które chronią głośnik podczas transportu i umożliwiają używanie głośnika jako monitora na boku. Ponieważ w orientacji poziomej i pionowej znajdują się trzy uchwyty, przenoszenie lub ustawienie w pozycji pionowej lub poziomej głośnika Bluetooth nie będzie zbyt kłopotliwe. Na spodzie obudowy mamy znormalizowane 35 mm gniazdo montażowe do stojaka głośnikowego, dzięki któremu można zamontować CP-LS100 na uchwycie w celu uzyskania jeszcze lepszego pokrycia dźwiękiem. Stojak musi utrzymać głośnik o minimalnej masie 25 kg. Podczas korzystania ze stojaka opcjonalne zaokrąglone zabezpieczenia narożników można usunąć za pomocą dostarczonego w zestawie śrubokręta.

Jeżeli impreza mocno rozkręci się i starcimy nad nią kontrolę, producent nie zapomniał o szybkim przywracaniu ustawień fabrycznych poprzez naciśnięcie długo przycisku Ducking. Z tej funkcji skorzystamy pewnie nie raz na imprezie. Ponowna konfiguracja urządzenia jest szybka i banalnie prosta i na pewno nie sprawi nikomu żadnych trudności.

Testując głośnik na zewnątrz i w pomieszczeniu, w obu przypadkach dźwięk brzmi lepiej w trybie Outdoor, gdzie mamy bardziej wzmocnione średnie i wysokie częstotliwości. Dzięki temu wzmocnieniu dźwięk nabiera soczystości, siły i klarowności. Średnica staje się wyraźnie zaznaczona, a całość pozostaje dość swobodna i obszerna. SumoBox bez problemu prowadzi najbardziej wymagające i niskie tony, a wszystko jest ładnie wypełnione i wykończone. Głośnik jest uniwersalny co do stylów muzycznych, ale bryluje w prostszych aranżacjach i potrafi grać bardzo głośno bez zniekształceń zaskakując, że jest w miarę mały jak na tak potężną moc jaką jest w stanie wygenerować i spokojnie nagłośni dużą przestrzeń. Nie straszna mu żadna impreza.

Nie należy zapominać, że Sharp CP-LS100 SumoBox jest urządzeniem typu mobilny głośnik eventowy i wszelkie kwestie dotyczące jakości dźwięku należy rozpatrywać tylko w tej kategorii. Urządzenie nie zastąpi typowego domowego audio, z którym mieliśmy okazję go porównać. W swojej kategorii wydaje się być urządzeniem dobrze wyposażonym w możliwości połączeniowe i funkcje. Jeżeli szukamy urządzenia, które ma nagłośnić imprezę, warto go obejrzeć i posłuchać.

bardzopolecamy

Głośnik Sharp CP-LS100 SumoBox – zalety:

 • Duża moc
 • Czas pracy na akumulatorze do 10h
 • Wymienny akumulator
 • Bluetooth 5.0
 • Pro panel z dużymi możliwościami podłączeń i funkcji
 • Możliwość podłączenia mikrofonu, keyborda lub gitary
 • Tryb dźwięku Indoor / Outdoor
 • Tryb True Wireless Stereo
 • Parowanie dodatkowych głośników
 • Aplikacja na telefon
 • Uchwyt na statyw, rączki do przenoszenia

Głośnik Sharp CP-LS100 SumoBox – wady:

 • Brak

Mobilny głośnik Sharp CP-LS100 SumoBox – galeria zdjęć z testu:

W Polsce zadebiutował już kolejny, nowy model Sharp SumoBox: CP-LS200! To większa i – co za tym idzie – dysponująca bardziej imponującą mocą jednostka. Moc maksymalna wynosi w tym przypadku nie 100, a 200W.

Na dodatek w ramach premiery kolumny możemy zgarnąć za 1 zł warty aż 500 zł akumulator o ładunku 5000 mAh! Wszystkie szczegóły tutaj. Teraz zatem w Media Expert możemy kupić zarówno testowany model, jak i ten najświeższy:

Dostępność produktu
Kolumna głośnikowa SHARP SumoBox CP-LS100 1 499 zł
Kolumna głośnikowa SHARP SumoBox CP-LS200 2 499 zł


Produkty Sharp – przeczytaj więcej:

(12397)

0 0 głos
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x