Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Ator' post='124585' date='07.10.2008, 11:36 ']Informacja bardzo cieszy. Oglądałem na TVP HD mecz Lech-Austria i jak dla mnie obraz na Panasie PV60 42 cale żyleta.[/quote]
a czy mecz w sobotę 11.10 nie jest o 17 i czy 15.10 tez jest transmisja na zywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz leci "Boso przez świat" materiał , na który czekałem od początku TVP HD .Ampli zgłasza DD 5.1 ale obraz to chyba upscal, ale i tak warto , od czasów Halika jedyna seria TVP ,która ciekawie opowiada o świecie. Brawo TVP. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obraz upscal? No bez jaj. Obraz ostrzejszy niz na Discovery HD, aczkolwiek jak za duzo lisci na ekranie to bitrat-u brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Boso przez świat " jest super serią. Takie programy właśnie powinna pokazywać TVP a nie jakieś jazdy na lodzie z pseudo gwiazdami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracam do tematu TVP HD bo krew mnie zalewa - czy ogladacie jeszcze ten kanal na N!

Moze mam juz oczy zmeczone z przepracowania ale takiego HD to dawno nie widzialem - total mydlo!
Podobno przekaz z Astry jest aktualnie niekodowany. Moze ktos zerknac czy slaby obraz TVP HD z platformy N jest wynikiem slabej jakosci przekazu z Astry?

W glowie mi sie nie miesci, ze to celowe dzialanie N.
Do tego nSport HD jest slaby jak i mutacje tego kanalu w SD to masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest liga mistrzów :lol:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=9689&view=findpost&p=119797"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=119797[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TVP HD tez jest LM!
Ten stan - masakry HD - jest rowniez w czasie gdy nie ma rozgrywek LM na nSport!

Tymczasowa prowizorka stala sie standardem w N :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='129358' date='04.11.2008, 22:19 ']Wracam do tematu TVP HD bo krew mnie zalewa - czy ogladacie jeszcze ten kanal na N!

Moze mam juz oczy zmeczone z przepracowania ale takiego HD to dawno nie widzialem - total mydlo!
Podobno przekaz z Astry jest aktualnie niekodowany. Moze ktos zerknac czy slaby obraz TVP HD z platformy N jest wynikiem slabej jakosci przekazu z Astry?

W glowie mi sie nie miesci, ze to celowe dzialanie N.
Do tego nSport HD jest slaby jak i mutacje tego kanalu w SD to masakra![/quote]
TVP HD dalej leci FTA z Astry.Jakość (zarówno audio jak i video) jest zdecydowanie lepsza niż z "n"-ki (obniżone bitrate do 6 MB/s). Co do przekazu, to nie ma zależności między Astrą a HotBirdem. Po prostu ITI poszło na ilość kosztem jakośći - HotBird jest tak przeładowany, że aby dodać tam cokolwiek trzeba ciąć bitrate, więc mamy kanały HD 6 MB/s .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już niedługo nowe pozycje filmowe: "To ja, złodziej", "Cześć Tereska" (niestety jakość pozostawia wiele do życzenia, ale to wynika takiej a nie innej realizacji tego filmu - realizacja na cyrfowej kamerze SD a potem transfer na taśmę filmową) i "Zółty Szalik" (http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/128564 - Gajos, Janda, scenariusz - Pilch, reżyseria - Morgenstern). Wkrótce kolejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze N dogada sie z TVP i doloza Conaxa do TVP HD z Astry ???!!!
Bo z HB leci kompetna kaszana ..... !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mógłby ktoś podrzucić, czy TVP HD z Astry jest odbierany na n-boxie ? na którym kanale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='129358' date='04.11.2008, 22:19 ']W glowie mi sie nie miesci, ze to celowe dzialanie N.
Do tego nSport HD jest slaby jak i mutacje tego kanalu w SD to masakra![/quote]

Niestety tak wlasnie to wyglada. Obnizyli Jakosc TVPHD (nie wiadomo dlaczego na stale) aby poupychac Nsporty SD, ktorych i tak nie da sie ogladac. W rezulatacie zamiast jednego porzadnego kanalu HD mamy kupe g**na, patrzac na ktore zygac mi sie chce!

Do tego dochodzi systematyczne obnizanie jakosci DISCOVERY HD. Jesli tylko mamy las albo wode na ekranie robi sie totalna pixeloza!

Dziekuje za takie HD! Dziekuje ci N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='129386' date='04.11.2008, 23:55 ']Już niedługo nowe pozycje filmowe: "To ja, złodziej", "Cześć Tereska" (niestety jakość pozostawia wiele do życzenia, ale to wynika takiej a nie innej realizacji tego filmu - realizacja na cyrfowej kamerze SD a potem transfer na taśmę filmową) i "Zółty Szalik" (http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/128564 - Gajos, Janda, scenariusz - Pilch, reżyseria - Morgenstern). Wkrótce kolejne.[/quote]

TVP jest bardzo niekonsekwentna jesli chodzi o to co uważa za HD. Jak zamawia realizację programu/fimu/serialu u producenta zewnętrznego, to jeśli ma być to określane jako HD, to z ich wewnętrznych wymogów technicznych wynika, że taki stempel można przystawić wyłącznie tytułom robinym na kamerach HDCAM Sony i na innych super drogich; jak Genesis i tym podobne. Oczywiście projekty realizowane na 35mm i finalnie transferowane na HDCAM są Full HD. To jasne.
Z drugiej strony mamy natomiast emisję na TVP HD takich kwiatków jak chociażby ostatnio zauważony przeze mnie "Hi Way". To mega niezależna produkcja robiona kamerkami HDV Sony Z1. Być może nawet finalny mastering był zrobiony na HDCAM i taka taśma została dostarczona do TVP, ale to przecież nie zmienia faktu, że źródło HD jest na żenującym poziomie. Co do Hi Way, to trzeba też dodać, że film ten był bardzo słabo oświetlony (bo to low budget) i taka kamerka tym bardziej pokazuje swoje ograniczenia w kiepskich warunkach oświetleniowych. I tutaj ludzie z TVP nie mają problemu, że coś takiego idzie na TVP HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyż nie lepszym rozwiązaniem jest niededykowany tuner i moduł CAM.
Ileż prościej byłoby w takiej sytuacji samemu zaprogramować listę kanałów.
Na Astrze TVP HD jest cały czas w niezmienionej jakości, bitrate dla programów HD 9..10 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='129445' date='05.11.2008, 13:44 ']TVP jest bardzo niekonsekwentna jesli chodzi o to co uważa za HD. Jak zamawia realizację programu/fimu/serialu u producenta zewnętrznego, to jeśli ma być to określane jako HD, to z ich wewnętrznych wymogów technicznych wynika, że taki stempel można przystawić wyłącznie tytułom robinym na kamerach HDCAM Sony i na innych super drogich; jak Genesis i tym podobne. Oczywiście projekty realizowane na 35mm i finalnie transferowane na HDCAM są Full HD. To jasne.
Z drugiej strony mamy natomiast emisję na TVP HD takich kwiatków jak chociażby ostatnio zauważony przeze mnie "Hi Way". To mega niezależna produkcja robiona kamerkami HDV Sony Z1. Być może nawet finalny mastering był zrobiony na HDCAM i taka taśma została dostarczona do TVP, ale to przecież nie zmienia faktu, że źródło HD jest na żenującym poziomie. Co do Hi Way, to trzeba też dodać, że film ten był bardzo słabo oświetlony (bo to low budget) i taka kamerka tym bardziej pokazuje swoje ograniczenia w kiepskich warunkach oświetleniowych. I tutaj ludzie z TVP nie mają problemu, że coś takiego idzie na TVP HD.[/quote]
No niestety nie ma żadnych standardów określających co jest "prawdziwym HD" a co nie jest. Chociaż powstaje pytanie czy taki Hi Way (w końcu nie aż taki niezależny, Opus to robił i TVP) mam być przez to zdyskwalifikowany i nigdy nie puszczony w żadnym kanale HD?
Inna sprawa, że TVP HD pokazuje teraz wszystko co im się nawinie pod rękę i do czego mają prawa do emisji. Dla mnie osobiście to i tak lepsze niż upconvertowany Telesklep na TVN "HD". Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ogladal ktos wczoraj mecz LECHA Na TVP (N) HD? Przeciez to zart z abonentow. Dobre kanaly SD 16:9 wygladaja lepiej. Trawa byla tak rozpixelowana, ze mozna bylo oczoplasu dostac. Co to ma byc? Po co oni to nadaja? Przeciez to nie zadne HD. Jak nie maja miejsca to niech sobie dadza spokoj a nie oszukuja ludzi, ze nadaja kanaly HD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom było :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='129846' date='07.11.2008, 09:13 ']Czy ogladal ktos wczoraj mecz LECHA Na TVP (N) HD? Przeciez to zart z abonentow. Dobre kanaly SD 16:9 wygladaja lepiej. Trawa byla tak rozpixelowana, ze mozna bylo oczoplasu dostac. Co to ma byc? Po co oni to nadaja? Przeciez to nie zadne HD. Jak nie maja miejsca to niech sobie dadza spokoj a nie oszukuja ludzi, ze nadaja kanaly HD![/quote]

No, ja ogladalem i obraz mialem rewelacyjny zero kompresji, audio DD5.1 z super dynamika,
swietne widowisko!

Tylko, ze ja bylem na tym meczu, sorrrrry N :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na stadionie to chyba conajmniej DTS-HD Master Audio a nie DD5.1 :-). Obraz tez nie HD tylko Ultra HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...