Skocz do zawartości
buku

TVP HD - staje się rzeczywistością - dyskusja o kanale satelitarnym TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe, z nadajnika DVB-T w Krakowie, TVP HD dalej wygląda jak należy - piękne HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miało to związek z dodatkowymi kanałami na mecze ligi mistrzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ładna kicha. Co z tego, że TVP HD nadaje pięknie jak n-ka jest w stanie to zepsuć? Coś jest chyba nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja oglądam i jest ok. O co chodzi? Leci trochę filmów, seriali, jakość bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru']Ja oglądam i jest ok. O co chodzi? Leci trochę filmów, seriali, jakość bardzo dobra.[/quote]
Gmeru chodzi o to że co jakiś czas, przy okazji włączania/wyłączania/przełączania nowych kanałów, Nka drastycznie obniża jakość tego kanału.
Ja zaobserwowałem to dwukrotnie. Raz było to widoczne przez prawie całe dwa dni.

Wszyscy boją się że gdy Nka zdecyduje dołączyć do swojej listy nowe kanały .... jakość kanałów HD (która już teraz nie jest najwyższych lotów) jeszcze bardziej się obniży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru to pooglądaj jak są transmisje z Ligi mistrzów :) Szczególnie wtedy gdy aktywowane są kanały sd ( te dodatkowe ) dla transmisji kilku meczów jednoczesnie :lol: Wtedy TVP HD w N ma jakieś 1,5 Mb bitrate :o O to chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość jakością wiadomo ze nie maja miejsca na satelicie co nie ulega watpliwosci, ale od 2 pazdziernika ramowka TVP HD to jakis zart transmisja od godziny 16. Kilka pozycji i koniec. Skonczyło sie powtarzanie Olimpiady i w programie dziura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziura dziurą, wkrótce jakoś zostanie naprawiona, ale jak tak ma wyglądać nadawanie HD w n-ce to szkoda gadać. Mam jednak nadzieję, że n-ka ma z tym tylko przejściowe problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok chociaż.... ja bym nie robił takiej tragedii .... akurat przez te 2-3h chyba nie ma tam nic czego by się nie widziało.... do tego jest jeszcze ponad 76 innych kanałów z pakietów ; ) oraz ogląda się wtedy LM ; ) a nie powtórki na TVP HD, które można obejrzeć zawsze :D

Ale rozumiem, że chodzi o sam fakt, że trochę lipa jest. Eh te transpondery....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru nie spodziewalem sie w twoim wydaniu takiej "adwokatury" wzgledem N!
Ty chyba nie widziales tego i stad takie masz zdanie - a tu generalnie chodzi o zasade i jakosc o ktora staramy sie walczyc!

Ja mialem ochote zobaczyc wlasnie w okresie pogorszenia jakosci "Tajemnice twierdzy..." w HD! - jak to zobaczylem to podziekowalem.

Zalaczyli 3 kanaly SD na potrzeby ligi mistrzow - widziales to? Masakra jakosci. Tez podziekowalem i tego nie ogladalem.
Te 3 kanaly SD LM to ja wale - bo jezeli leci rownolegle mecz w HD to dla mnie rozgrywki w SD nie istnieja.
Ale szczytem jest nadawanie kosztem jakosci kanalu HD niszczac go to takiego poziomu jak to zrobili!

Wyszlo na to, ze N-ka "uraczyla" nas 4-ma gniotami, ktore nie nadawaly sie do ogladania - jaki to ma sens? Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='119848' date='22.09.2008, 23:15 ']Gmeru nie spodziewalem sie w twoim wydaniu takiej "adwokatury" wzgledem N!
Ty chyba nie widziales tego i stad takie masz zdanie - a tu generalnie chodzi o zasade i jakosc o ktora staramy sie walczyc!

Ja mialem ochote zobaczyc wlasnie w okresie pogorszenia jakosci "Tajemnice twierdzy..." w HD! - jak to zobaczylem to podziekowalem.

Zalaczyli 3 kanaly SD na potrzeby ligi mistrzow - widziales to? Masakra jakosci. Tez podziekowalem i tego nie ogladalem.
Te 3 kanaly SD LM to ja wale - bo jezeli leci rownolegle mecz w HD to dla mnie rozgrywki w SD nie istnieja.
Ale szczytem jest nadawanie kosztem jakosci kanalu HD niszczac go to takiego poziomu jak to zrobili!

Wyszlo na to, ze N-ka "uraczyla" nas 4-ma gniotami, ktore nie nadawaly sie do ogladania - jaki to ma sens?[/quote]

Eh też nie mogę patrzeć na te kanały SD bo na TV HD to wygląda.... khm może nie będę pisał. I zgadzam się z TVP HD także. Niewidziałem ale skoro piszecie jak było to sobie potrafię wyobrazić i chętnie sprawdzę to u źródła czemu jest tak a nie inaczej. Trochę mniej drastycznie do tego podszedłem bo to TVP HD. Co innego jakby tak zrobiono z np. z MTV albo Eurosport HD.... to bym się wkurzył bo je oglądam non stop ; ) jak mam włączone TV. Oczywiście sprowadzam to do swojej osoby więc trochę nie fair bo inni może chcą oglądać TVP HD.

[quote name='daniel76' post='119854' date='23.09.2008, 00:07 ']A ja się spodziewałem :)[/quote]


:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no coś się dzieje jednak na tym kanale

1 pździernik 19:30 Hokej na lodzie - Victoria Cup: Metallurg Magnitogorsk - New York Rangers
i to będzie na zywo relacja bo w rozkładze Victoria Cup tez o tej godzinie jest ten mecz (http://www.iihf.com/home-of-hockey/club-events/victoria-cup.html)

podoba się bo szczerze mówiąc to nic nie slychać czy N Sport będzie puszczał NHL
Może wkońcu będzie można zobaczyć więcej Hokeja w najlepszym wydaniu w TV Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie, widnieje taki wpis w ich programie. Natomiast czy faktycznie będzie to się przekonamy jak nadejdzie ten dzień bo np jeszcze 2 dni w programie TVP HD widziałem transmisję finałów ligi speedwaya rodzimego a teraz już nie mogę znaleźć. Wcześniej też było dużo podobnych sytuacji że np podam serial Tajemnice Watykanu albo Trzeci oficer, które w ogóle nie pojawiły się na antenie. Także z ostrożnością podchodzę do programu TVP HD szczególnie na za tydzień lub dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie chyba wycofali sie z zuzla. Wiec ok, nie bede wiecej "zapeszac". Troche to z ich strony nieprofesjonalne, no ale coz, mozemy tylko czekac na regularna ramowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przy okazji zauważyć, że na TVP HD jednak się da nadawać mecze Ligi Mistrzów z Dolby 5.1. Ciekawe co pan dyrektor programowy Nsport na to :):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie tak jak Canal+ , że słychać za bardzo przeklinania ze stadionów :) hehehe. W trosce o wychowanie młodych ludzi ( platforma rodzinna ) nie wprowadzają 5.1 żeby nie zdeprawować młodzieży :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocny poniedziałek: 29.09.2008;
finał kosza z IO
Cejrowski - boso przez świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym zamieszaniu z PZPN przynajmniej jedna dobra wiadomość :(

TVP HD:
2008-10-11

20:25 Piłka nożna - eliminacje Mistrzostw Świata - 2010: Polska - Czechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DreeC' post='124569' date='07.10.2008, 11:20 ']Po tym zamieszaniu z PZPN przynajmniej jedna dobra wiadomość :lol:

TVP HD:
2008-10-11

20:25 Piłka nożna - eliminacje Mistrzostw Świata - 2010: Polska - Czechy[/quote]

Informacja bardzo cieszy. Oglądałem na TVP HD mecz Lech-Austria i jak dla mnie obraz na Panasie PV60 42 cale żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego realizacja była całkiem przyzwoita. Tak więc prosimy o więcej meczy na TVP HD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie jest sznasa na kolejne mecze Lecha w grupowej fazie P UEFA. Dawno nie ogladalem tak emocjonujacego meczu polskiej druzyny (Lech-Austria), w dodatku w tak dobrej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...