Skocz do zawartości
maxiuca

TVIX HD M-6500A

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='janek_pl' post='88063' date='25.02.2008, 23:03 ']Kiedyś już napisałem, że dla mnie ideałem jest soft XBMC i nic mu na tą chwilę nie jest w stanie dorównać. Nadal nie zmieniam zdania.[/quote]

Też tak myślałem dopóki nie znalazłem bardzo dynamicznie rozwijającego się projektu[url="http://www.osxbmc.com/"]XBMC on MAC[/url].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martig' post='88493' date='28.02.2008, 10:18 ']Też tak myślałem dopóki nie znalazłem bardzo dynamicznie rozwijającego się projektu[url="http://www.osxbmc.com/"]XBMC on MAC[/url].[/quote]

Dodam,że również szybko jest rozwijany port dla Linuxa. Jednak jak twierdzą jest to nadal wczesna alpha :) Instalowałem ją na ubuntu 7.10 to śmiga świetnie. Nie chodził jedynie cały materiał hd, a raczej dźwięk w nim. Jest to jednak nie wina XBMC, a raczej brak wsparcia dla niektórych formatów pod linuxem. Jeszcze trochę i myślę, że będzie można X-boxa wystawić na allegro lub oddać komuś w rodzinie i zastąpić go pc z xbmc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem dwa muzyczne pliki z BBC HD (h.264 *.ts). I one nie chodziły.
Przejechałem je exportem spod NeroVision5 i po problemie.
Jeden przejechłem jako mpg. Ten bardzo przytył: z 7 GB zrobiło sie 11 GB.
Drugi jako mp4. Trwało długo ale rozmiar pliku się mniej więcej zachował (ok. 5 GB).
Teraz jest nudno bo wszysko chodzi.

Jeszcze zauważona cecha:
Jeżeli streamujemy przez LAN to taki układ jest bardzo czuły na pracę CPU.
Materiał będzię się przycinał w momentach dużego obciążenia PC-ta.
Np. moment buforowania/zapisu pliku NewsLeechera.
Ale ja mam bardzo słaby komp.; PIV 3.2 GHz. Więc przy dwujajowcach to może być nie do zauważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten cud od dwóch dni. Mało czasu na testowanie. Plastikowe pudełko bez zachwytu i wyglądu za tą cenę. Soft 1.1.21F. Bez odtwarzania cieplejsze i nieco głośniejsze niż mój komputer pentium 4 HP Compaq desktop. Nie mam na razie dysku w środku. Połączenie sieciowe uzyskałem chociaż ping pokazuje fail. FTP łączy bez problemu. Jednak jak uzuchomię jakiś plik z dysku w komputerze to pokazuje napis loading i zacina się na reset. Czy może ktoś wie czy to jest spowodowane tym że bez dysku w środku nie może pracować poprawnie? Trochę jestem zawiedziony, rozglądam się już za czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lase' post='88760' date='29.02.2008, 21:44 ']Mam ten cud od dwóch dni. Mało czasu na testowanie. Plastikowe pudełko bez zachwytu i wyglądu za tą cenę. Soft 1.1.21F. Bez odtwarzania cieplejsze i nieco głośniejsze niż mój komputer pentium 4 HP Compaq desktop. Nie mam na razie dysku w środku. Połączenie sieciowe uzyskałem chociaż ping pokazuje fail. FTP łączy bez problemu. Jednak jak uzuchomię jakiś plik z dysku w komputerze to pokazuje napis loading i zacina się na reset. Czy może ktoś wie czy to jest spowodowane tym że bez dysku w środku nie może pracować poprawnie? Trochę jestem zawiedziony, rozglądam się już za czymś innym.[/quote]


Pierwsza wypowiedź na forum i od razu pełna goryczy :rolleyes:

Nikt nie pisał, że playery Tvix są idealne :) skoro on ci się nie podoba, to musisz kupić chyba MC, bo nic innego, dostępnego na rynku Cię nie zadowoli.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='88500' date='28.02.2008, 11:13 ']Teraz jest nudno bo wszysko chodzi.[/quote]

Sprawdź długie pliki w h.264 np. filmy:
- Home Alone 2 Lost in New York_1080p_H.264_dd2.0_16.3G.ts
- The Black Dahlia_1080p_H.264_OAR_dd5.1.ts

One mi na Popcornie ruszyły dopiero na najnowszej becie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam wszystkich posiadaczy nowego Tvixa 6500a.

Mam dość poważny problem z tymże odtwarzaczem, otóż wyświetla mi się cały czas USB ON na panelu (oczywiście kabel usb nie jest podłączony). Nie wiem co zrobić. Dostęp do dysko jest (usb - pc) można kopiować, przeglądać ok, ale po odłączeniu kabla usb problem cały czas pozostaje.
Widziałem na forum mpcclub, że nie tylko ja mam ten problem. Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze ma ten problem i jak można temu zaradzić.
Z góry dzięki za sugestie.

P.S. Założyłem nowy temat, bo problem ten wydaję się być nie tylko jednostkowy (Temat OSB ON w dziale TVIX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Miałem dwa muzyczne pliki z BBC HD (h.264 *.ts). I one nie chodziły.
Przejechałem je exportem spod NeroVision5 i po problemie."

Tyle Dominik. Wstyd mnie pytać ale nie poradziłem sobie z NeroVision5 . TVIX HD M-6500A kupiłem jakiś czas temu w Niemczech z 0,5tB dyskiem i muszę przyznać, że odtwarza wszystko łącznie z plikami z kamery HD. Nie potrafie jednak przerobić TS aby to urządzenie chciało zapisany w tym kontenerze film odczytać. Zatem prośba do Dominika o kilka uwag technicznych jak te operacje na NeroVision5 przeprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[1] utwórz film,
[2] dodaj do projektu plik,
[3] exporti tu wybierasz opcję jaka chcesz.
Pobaw sie małymi fragmentami dla wprawy.

pod fw 1.1.44 pokazała się fonia w testowym mkv 5.1
Czyli coś tam poprawili, ale nie opisali.
Czyta teraz w mkv napisy wewnętrzne ale juz nie traci kontroli i czyta także zewnętrzne.
pmcomp"
Plików wymienionych nie mam.
Ale American Gangster ( chyba długi film) jedzie w całości z zew. srt. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dominik. Pokombinuję. Mam taki oto filmik HD DVD.REMUX.1080p.H264.DDPlus.DD51.F . We właściwościach pokazuje kontener TS. Na różnych forach na ten temat prawie nic nie ma. Na komputerze wcale nie najgorszym ten film przycina albo zawiesza na MPC . Natomiast wszystkie MKV chodzą bez problemu. NeroVision5 zaś tego filmu nie widzi ale popróbuję. A problem sprowadza sie do znalezienia odpowiedzi na pytanie czym i w jaki sposób przeformować tego typu pliki do Matroski (MKV) bo te z wszelkimi napisami chodzą mi bez żadnego problemu albo do jakiejkolwiek innego kontenera bez utraty jakości i bez względu na ilość miejsca zajmie na dysku . Po to zapewne jak większość sprawiłem sobie TViX HD za nie małe aby chociaż przetestować sobie nową jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Kupiłem tvix 6500a i ogólnie jestem zadowolony. Mam jednak dwa pytania.
W specyfikacji wyczytałem że TViX odtwarza pliki trp. Mam Kathrein i ona (lub on) nagrywa właśnie w tym formacie. Jednak próba odtworzenia pliku trp na moim cudownym pudełku kończy się zawieszeniem go. Czy jest na to jakiś nie znany mi sposób?
I druga sprawa to kopiowanie plików na dysk wbudowany. Czy można to robić tylko przez FTP (transfer mizerny) lub wymontowanie dysku i podłączenie do komputera (mało wygodne rozwiązanie)
Będę wdzięczny za wszelkie rady. :)
Pozdrawiam
Ged

Edytowane przez ged

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ged' post='90388' date='11.03.2008, 10:10 ']Witam wszystkich!
Kupiłem tvix 6500a i ogólnie jestem zadowolony. Mam jednak dwa pytania.
W specyfikacji wyczytałem że TViX odtwarza pliki trp. Mam Kathrein i ona (lub on) nagrywa właśnie w tym formacie. Jednak próba odtworzenia pliku trp na moim cudownym pudełku kończy się zawieszeniem go. Czy jest na to jakiś nie znany mi sposób?
I druga sprawa to kopiowanie plików na dysk wbudowany. Czy można to robić tylko przez FTP (transfer mizerny) lub wymontowanie dysku i podłączenie do komputera (mało wygodne rozwiązanie)
Będę wdzięczny za wszelkie rady. :)
Pozdrawiam
Ged[/quote]


O plikach .trp już było w innym temacie. Zostały wysłane specyfikacje do supportu dvico jak i PH. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jeśli chodzi o dysk, to śmiało możesz wyciągnąć dysk z Tvixa i podłączyć do PC. Dysk jest sformatowany w ntfs

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Czekam na dostawę Tvixa M-6500A - myślę że lada dzień będzie u mnie. Mam też zamiar zakupić tuner Kathrein i dysk twardy. Mam pytanie szczególnie do kolegi #ged który ma taki zestaw czy da radę dysk twardy zamontowany w Tvix-e podłączyć przez USB out do Kathrein i czy będzie on widoczny jako dysk zewnętrzny ? Jeżeli tak to wyeliminowało by się ciągłe przepinanie dysku zewnętrznego.
pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłem i robię testy. Czy da się tym urządzeniem sterować z poziomu przeglądarki (włączanie projektoraq by posłuchać w dzien muzyki to slaby pomysł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Tomanek
Dziś sprawdzę i napiszę. Dopiero zauważyłem Twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Jeżeli tak to wyeliminowało by się ciągłe przepinanie dysku zewnętrznego.[/quote]
Dysk w Tvix będzie wtedy widoczny.
Tvix chodzi w tryb pracy "USB ON" i może wyłącznie pracować jako external HDD np. dla Katherin. Jest także widoczny z poziomu przeglądarki PC. Właśnie w tej opcji zarządzam plikami na HDD Tvixa.
Dopiero po rozłączeniu USB przywraca się jego właściwa funkcjonalność.

Ważny tekst na stronie tvix-a
[url="http://www.tvix.co.kr/Eng/Boards/PressRelease.aspx?act=RD&itemid=416&pg="]http://www.tvix.co.kr/Eng/Boards/PressRele...mid=416&pg=[/url]
Wygląda, że producent rozpoznał wszystkie błędy sprzetowe i bedzie je usuwał na własny koszt.
Ale to wymaga powstania centrum servisowego, którego na razie niema.
Dobre i to.
Będzie atrapa HDD dla obniżenia temperatury w okolicach CPU bo okaszuje się, że umieszczenie HDD wewnątrz wymusza właściwą trasę strumienia chłodzącego.
Max temperetura dla procka EM xxxx 35 to 35C. Musi więc Tvix być ustawiony w chłodnym sąsiedztwie.
Co będzie w lecie?

Clock - zlutuja dwa punkty - błąd projektowo - konstrukcyjny

Jedyny problem w moim przypadku to resetujący sie clock.
Mam na szczęście kilka innych zegarków. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki #dominikjestem to mi wiele wyjaśniło bo juz o mało nie kupiłem dysku zewnętrznego a tak wystarczy jakiś dobry SATA II 500 GB zrobić dwie partycje i będzie śmigać. Tylko jak na razie gdzieś mój Tvix utknął w drodze z USA - oby nie na Urzędzie Celnym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1] Pamiętaj, że niepowinno być opłat granicznych. Należy walczyć o zastosowanie jesynie słusznej stawki:
[b]8517 62 00[/b] − − [b]Maszyny do [/b]odbioru, konwersji i [b]transmisji[/b] lub regeneracji [b]głosu, obrazu [/b]lub
innych danych, włączając aparaty przełączające i routingowe . . . . . . . . . . . . . . . . . [b]bez cła [/b]
Po warunkiem, że w środku nie ma HDD. Bo wtedy to jest juz player. I jest cło. Śmieszne.
VAT 22% jednak zapłacisz i także od kosztów transportu.

[2] Ostrożnie z tymi parycjami. Ja nie stosuję w net - streamerach bo mam różne doświadczenia.
Mój KISS widział np. tylko pierwszą partycję (mówimy o formacie NTFS).
Snazio chyba też miał jakieś z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='90620' date='12.03.2008, 10:37 '][1] Pamiętaj, że niepowinno być opłat granicznych. Należy walczyć o zastosowanie jesynie słusznej stawki:
8517 62 00 − − Maszyny do odbioru, konwersji i transmisji lub regeneracji głosu, obrazu lub
innych danych, włączając aparaty przełączające i routingowe . . . . . . . . . . . . . . . . . bez cła
Po warunkiem, że w środku nie ma HDD. Bo wtedy to jest juz player. I jest cło. Śmieszne.
VAT 22% jednak zapłacisz i także od kosztów transportu.[/quote]


To wiem ale nie mam pojęcia czy będę miał wpływ na stawkę celną. Napisałem maila podczas zakupów do firmy aby wysłali jako osoba fizyczna - zobaczymy czy będą pamiętać. Tvix został wysłany 18-02-2008 z USA - ile czasu Wasze pudełka potrzebowały na dotarcie do Polski ? Jeżeli ktos zamawiał w USA.
[quote][2] Ostrożnie z tymi parycjami. Ja nie stosuję w net - streamerach bo mam różne doświadczenia.
Mój KISS widział np. tylko pierwszą partycję (mówimy o formacie NTFS).
Snazio chyba też miał jakieś z tym problemy.[/quote]

Tak tylko że Kathrein nie działa na partycji NTFS a tylko na FAT32.
Myślę że Tvix szybciej będzie działał na plikach zapisanych na NTFS niż FAT32 stąd zamiar partycjonowania dysku. Edytowane przez Tomanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Napisałem maila podczas zakupów do firmy aby wysłali jako osoba fizyczna[/quote]
T nie ma znaczenia.
Stawka opłaty granicznej musi być w zgodzie z cechami towaru wjeżdżającego o unijny obszar celny.
Jeżeli będziesz miał możliwość dyskusji z celnikiem to łatwo udowodnisz prawidłowość w/w stawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.....
Też planuje kupić Tvixa. Któryś z kolegów podobno testował połączenie WiFi. Z jaką prędkością to się odbywa? Nie warte zachodu takie łączenie komputera z Tvixem? Chodzi głównie o przegrywanie plików a nie odtwarzanie z kompa.
I jeszcze jedno pytanie. Wszędzie podają wysokość urządzenia 75mm czy na pewno jest taka wysokość łącznie z nóżkami?
Prośba o zmierzenie :)
Dzięki.

Edytowane przez Pwiosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Tvix dzisiaj dotarł :rolleyes: tak jak myslałem nie mając wpływu na stawkę celną zapłaciłem cło i Vat razem 425 zł. na poczcie. Na deklaracji celnej było "Kino domowe" :( ale co tam najwazniejsze że grajek wraz z naprawdę dobrze wykonaną torbą na niego jest już u mnie. Siedzę w pracy więc testowanie dopiero po południu :( . W poniedziałek powinien dojść dysk 500GB to zacznie się zabawa. Na razie zobaczę jak radzi sobie po FTP z kompem.

#Pwiosna - wysokość z nóżkami ok 76 mm.

Edytowane przez Tomanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zaczęło się !!! Czy ten odtwarzacz wogóle bez dysku działa ? ponieważ nie mam jeszcze HDD myślałem że sprawdzę jak działa po FTP i okazuje się że lipton. Po uruchomieniu FTP i wybraniu jakiegoś filmu na dysku kompa jest cały czas 'loading" i nic się nie dzieje. Co jest ? Firmware mam 1.1.33 - czy bez HDD można go zauktalizowac ?

Może ktoś napisze co źle robię.

Sprawdziłem przed chwilą i muzyka oraz filmy zgrane na penie 4 GB chodzą bez problemów z polskimi napisami.


#edit - niedziela
Nareszcie wszystko zaczęło działać okazało się że winny był dostarczony z Tvixem NetShare - po zaktualizowaniu do najnowszej wersji jest OK. Super sprawa że firmware można aktualizować bez HDD - teraz mam wgrany 1.1.44. Edytowane przez Tomanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarza filmy mkv z napisami w plikach txt, srt?
Czy lepiej wstawić napisy od razu w filmie mkv. Czy odtwarza napisy wstawione w filmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pwiosna' post='91577' date='17.03.2008, 11:24 ']Odtwarza filmy mkv z napisami w plikach txt, srt?
Czy lepiej wstawić napisy od razu w filmie mkv. Czy odtwarza napisy wstawione w filmie?[/quote]

Odtwarza w srt (txt jakoś nie mają synchronizacji), tylko lepiej je załadować po jakichś 5 sek. - jeśli napisy są ładowane razem z filmem potrafi się podwiesić z miłym napisem Loading... na wyświetlaczu.

pzdr.
J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...