Skocz do zawartości
maxiuca

TVIX HD M-6500A

Rekomendowane odpowiedzi

No coś ty. Ja kupiłem dysk samsunga 1TB sata2. I mam zamiar go tam włożyć.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno może śmieszne pytanie ale dyski do tvixa [b]są 3,5 "[/b] ?
Do posiadaczy czy formatując je dzielicie na partycje ( sugestie co do wielkości mile widziane) ?
Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szorko' post='99642' date='01.05.2008, 21:31 ']Jeszcze jedno może śmieszne pytanie ale dyski do tvixa [b]są 3,5 "[/b] ?
Do posiadaczy czy formatując je dzielicie na partycje ( sugestie co do wielkości mile widziane) ?
Pozdrawiam .[/quote]
Tak, dysk 3,5'
ja nie dzieliłem na partycje bo trzymam na nim tylko filmy w HD. Zdjęcia i mp3 oraz zwykłe divixy mam w komputerze. Włożyłem mój stary dysk z PC - 250GB i myślałem że na trochę starczy. Tylko po wgraniu kilku filmów 10-25 gb dysk się prawie skończył :rolleyes: Wiec przygotowuje się na wymianę na 750 GB - 1 TB
Nie wiem co będziesz trzymał w TVixie więc ciężko mi polecić ci wielkość dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A ja jak się okazało prawdopodobnie w następnym tygodniu będe miał model DVICO TVIX HD-7000. No ale nie zapeszam.
[url="http://www.tvix.co.kr/Eng/boards/PressRelease.aspx?act=RD&itemid=414&pg="]http://www.tvix.co.kr/Eng/boards/PressRele...mid=414&pg=[/url]



Autorus

PS. jedyne czego mi w nim brakuje to nagrywanie po componencie. Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to nie tajemnica ile ten TVIX M-7000 będzie cię kosztował bez dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koc' post='85868' date='15.02.2008, 12:39 ']Dziala, dziala, ja to napisalem na MPC.
Za to nie dziala kilka innych rzeczy.
Nie chodza niektore mkv. Wieszaja tvixa lub wychodzi do wyboru plikow podczas odtwarzania.
Nie mam dzwieku w mkv z dzwiekiem AAC 6ch.
Nie odtwarza mi XviDow.
Nie dzialaja poprawnie napisy txt sciagane napiprojektem - przelatuja cale w pierwszej minucie filmu. Podobno jest jakis trick na to, ale jeszcze do tego nie dotarlem.
Napisy dzialaja idealnie po konwersji na srt.
Samba dziala, ale z ograniczeniami.
Ogolnie nie jest zbyt rozowo, dzis bede probowal flashowac go ponownie, bo podobno czasem nie flaszuja sie do konca i sa pozniej rozne cyrki.
Jak narazie jestem bardzo daleko od stwierdzenia "czyta wszystko"
Koc[/quote]
Witaj.. podpowiem jak rozwiazac Twoje problemy:
Napisy nie chodzace musza zawierac na pocztku wpis:
{1}{1}XX.XX
XX.XX oznacza ilosc klatek w filmie
np: {1}{1}23.98
standard dla BD ripow

co do AUDIO bez problemu wyprowadza dziek DD EX. DTS Discret itp (jezeli ktos chce jutro bede mial plik z dziekiem HD Master - moze ruszy)... Jedynym warunkiem jest wlaczenie wszystkich opcji audio w menu na Digital i oczywiscie podpiecie wszystkiego kablem HDMI do amplitunera zgodnnego z reszta... Osobiscie uzywam tvix-a 4100 + Yamaha v3800 - wszytsko gra
Co do nieczytajacych mkv... czasami .... nazwa jest zbyt dluga... ups...
POzdro
Bzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tomanek' post='91316' date='15.03.2008, 16:44 ']No i zaczęło się !!! Czy ten odtwarzacz wogóle bez dysku działa ? ponieważ nie mam jeszcze HDD myślałem że sprawdzę jak działa po FTP i okazuje się że lipton. Po uruchomieniu FTP i wybraniu jakiegoś filmu na dysku kompa jest cały czas 'loading" i nic się nie dzieje. Co jest ? Firmware mam 1.1.33 - czy bez HDD można go zauktalizowac ?

Może ktoś napisze co źle robię.

Sprawdziłem przed chwilą i muzyka oraz filmy zgrane na penie 4 GB chodzą bez problemów z polskimi napisami.


#edit - niedziela
Nareszcie wszystko zaczęło działać okazało się że winny był dostarczony z Tvixem NetShare - po zaktualizowaniu do najnowszej wersji jest OK. Super sprawa że firmware można aktualizować bez HDD - teraz mam wgrany 1.1.44.[/quote]

Tvix Bez problemu dziala bez dysku twardego... Osobiscie swojego nawet wypatroszylem z tego zacnego halasotworcy jakim jest hdd.. potrzebne nam tylko polaczenie lan + netshare, lub smb(jak pewnie niektoryz sprawdzili do HD z duzym bitratem samba jest zbyt wolna :) )...

FTP z ktorego Chciales skorzystac sluzy jedynie do wrzycania materialu na dysk Tvixa poprzez lan ! Nie ma nic wspolnego z odtwarzaniem... Pewnie juz zreszzta o tym Wiesz.. ale inni moga uniknac tego typu problemow....

Co do flashowania bez HDD... obawiam sie ze (wg instrukcji) tylko poprzez wgrania na HDD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś jestem szcześliwym posiadaczem 6500A i wszystko jest ok, generalnie jestem bardzo zadowolony.

Mam jedno pytanie może ktoś już to przerabiał: czy da się "wpiąć" 6500 do sieci przy użyciu USB Tivixa i jednocześnie USB w Livebox-ie TP SA ? Innej możliwości podpięcia 6500 do liveboxa nie mam bo wszystkie pozostałe porty pozajmowane :angry:

Dodam jedynie, że chodzi mi tylko o takie rozwiązanie, ze względu na ustawienie sprzetu w domu nic innego nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie może ktoś już to przerabiał: czy da się "wpiąć" 6500 do sieci przy użyciu USB Tivixa i jednocześnie USB w Livebox-ie TP SA ? Innej możliwości podpięcia 6500 do liveboxa nie mam bo wszystkie pozostałe porty pozajmowane :angry:

Dodam jedynie, że chodzi mi tylko o takie rozwiązanie, ze względu na ustawienie sprzetu w domu nic innego nie wchodzi w grę.

-------------------------------------------------------
A nie prościej podłączyć switcha do liveboxa?

Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[b]mayo1967[/b] dzięki za odpowiedz, oczywiście można, ale zalezy mi tylko aby mieć dostęp do 6500 po FTP i wolałbym jak najprościej, bo kable w pokoju juz mi się nie mieszczą, a i rachunki za prąd .... ;)

Gdyby ktoś miał zamiar testować 6500 z czymś takim

[url="http://www.mod-planet.com/index.php?module=subjects&func=printpage&pageid=511&scope=all"]http://www.mod-planet.com/index.php?module...1&scope=all[/url]

informuję, iż 6500 mostka nie widzi :P

Edytowane przez Jan Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.....
W firmie Ziova zaczęła się akcja wymiany tvixów na nowy. Oczywiście dotyczy to tych którzy tam je kupili.... Ale to już pewnie wszyscy wiedzą.
Zmian niewiele by nie powiedzieć wogóle, tyle że zegar się już nie resetuje i przy wymianie oprogramowania na nowy trzeba zrestartować tvixa (sam to robi) i jeszcze raz trzeba uruchomić instalacje. Dodali atrapę dysku twardego i radiator na procesor. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w 6500 czytanie jpg? Sorki ale nie znalazłem a właśnie kopiuję 12gb.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='104377' date='28.05.2008, 21:43 ']Jak w 6500 czytanie jpg? Sorki ale nie znalazłem a właśnie kopiuję 12gb.

Autorus[/quote]

Jeśli fotki są w rozdziałce maksymalnie 1920*1080 to ok. Jeśli w większej to do jakości skalowania można mieć pretensje. Nadal do fotek używam u siebie starego xbox-a z XBMC. Robi to lepiej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla nowych posiadaczy 6500 (czyli takich jak ja bo starsi już pewnie o tym wiedza, a w instrukcji nie ma o tym słowa), super działa synchronizacja napisów przy użyciu Chanel Up & Down (przepraszam, jesli już ktoś o tym pisał).

Z tego co piszecie wynika że ja dostałem ((tydzień temu) 6500 z drobną usterką, resetuje sie zegar, ale jesli to tylko to, to jakoś bedę musiał z tym zyć :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Jan Kowalski' post='104415' date='28.05.2008, 23:58 ']Info dla nowych posiadaczy 6500 (czyli takich jak ja bo starsi już pewnie o tym wiedza, a w instrukcji nie ma o tym słowa), super działa synchronizacja napisów przy użyciu Chanel Up & Down (przepraszam, jesli już ktoś o tym pisał).

Z tego co piszecie wynika że ja dostałem ((tydzień temu) 6500 z drobną usterką, resetuje sie zegar, ale jesli to tylko to, to jakoś bedę musiał z tym zyć :lol:

Pozdrawiam[/quote]


Skoro masz problem z zegarem to masz wersje pierwszą Tvixa. Dostrzeżone w niej wady to przegrzewanie się, reset zegarka i problem z USB. Osobiście u siebie zauważyłem tylko problem z zegarkiem. Jednak i na to jest wyjście. Wystarczy używać softów OpenTvix. Tam przy starcie jest aktywna usługa synchronizacji czasu przez internet.

Jeśli masz możliwość to wymień na poprawioną wersję u sprzedawcy.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także wymieniłem (f-ma Ziova) już na nowszą wersję z atrapą HD.
Oczywiście atrapę out i w jej miejsce dysk w wersji. Wszystko działa jak dawniej.
Miałem jedynie mało istotny problem z zegarem. Ale to juz przeszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrywanie materiałów z kamerki po usb to koszmar :lol: Boże jak to wolno trwa. Co można zrobić zeby to zmienić?
Przegrywam po USB Host.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='104451' date='29.05.2008, 12:50 ']Przegrywanie materiałów z kamerki po usb to koszmar :lol: Boże jak to wolno trwa. Co można zrobić zeby to zmienić?
Przegrywam po USB Host.

Autorus[/quote]


Pozostaje zgranie materiału na kompa, a następnie skopiowanie go na dysk podpięty do PC

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) juz skopiowałem połowe :) A co z tym zdjęciem na pulpit. Wgrałem takie jak trzeba, tvix.jpg i nic Rozdziałka taka jak trzeba :lol: Wiem ze jestem jeszcze zielony ale walcze :)
A podgladanie zdjęć przed ich otworzeniem?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako iż instrukcji do 6500 nie mam (była EN ale juz jej nie ma) mam pytanie czy mozna ustawić losowe odtwarzanie mp3 z róznych podkatalogów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie trochę głupie pytanie: czy mając włożony dysk twardy można mieć również napęd dvd/nagrywarkę dvd? Chodzi mi o to, ponieważ jak zabraknie miejsca to chciałbym prosto z płyt oglądać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem na 100% pewny bo mam Popcorna, ale to podobne maszynki.
Możesz podłączyć bez problemu napęd DVD.
Jednak nie próbuj odtwarzać z niego oryginalnych płyt DVD (zabezpieczonych przez CSS). Tvix i Popcorn nie obsługują ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest jakieś wolne miejsce w tej obudowie tvixa hd-6500a na napęd czy tylko na miejsce twardziela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lukasz91' post='106875' date='14.06.2008, 22:15 ']A jest jakieś wolne miejsce w tej obudowie tvixa hd-6500a na napęd czy tylko na miejsce twardziela?[/quote]

Obudowa Tvixa jest za mała by coś jeszcze do niej zmieścić. W grę wchodzi jedynie napęd zew. na USB

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś mi podpowie co może byc przyczyną "przyczinania" się podczas odtwarzania divixów. Sprawdzałem podłaczenie bezpośrednio do tv oraz przez denona 2807. Zawsze w tych samych miejscach na danym filmie. Czy to wina sprzętu czy wersji filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...