Skocz do zawartości
maxiuca

TVIX HD M-6500A

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie jakaś relacja z pierwszej ręki. Sprawdź proszę jak wygląda z przesyłaniem dźwięku LPCM 5.1/7.1 po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przetestuj proszę

For EE letters in subtitles:

On main screen pres 1-3-9-7
Then put 0374 number on factory menu (czech language)
(it will reset your tvix to factory default, with 1250 codepage on, and with czech as a menu language)
After restart, choose in setup menu language that you want.
The 1250 codepage will stay on, you will have a polish, czech, slovakian and so on letters in subtitles.


czy to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupię dziś HDD i wsadzę.
Jestem "na chorobie" więc mogę posiedzieć".
Pierwszy raz zobaczyłem [b]mkv[/b] HD w akcji.
Mam za słaby PC-et, który nie ciągnie takich formatów.

Zassałem więc nowość: BBC HD "GANGES" i szczena mi opadła. Jakość na 5+ !
To nic innego jak kontynuacja Planeth Earth.
Ekpia wprawiona wieloletnimi bojami, sprzęt mają pewnie na maxa.
Na moich 52" obraz jak marzenie: ani za ostry ani za miękki.
Stawiam głupie pytanie pytanie:
[b]Po co komu ten BD i HD ? [/b]
To jest robienie nas w konia na 100%.

Co do pytań; z czasem, bo najpierw muszę poodpalać te opcje, które mi są potrzebne.
6500 pracuje niezwykle stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem sprzęt wart jest każdej wydanej na niego złotówki. Obecnie sprzedawana wersja nie zawiera Wi-Fi. Poprawnie wyświetla polskie czcionki w subtitlach. Napisy mogą mieć rozszerzenie .TXT, .SRT i inne. Są wyświetlane przy każdym rodzaju plików video, w tym również .TS i .MKV (aczkolwiek .MKV może zawierać sam w sobie strukturę SUB/SRT z DVD). Odtwarza praktycznie każdy plik MKV.
Nowy TviX czyta po prostu wszystko!
Dziś będziemy testować RIP'y z Blu-raya (M2TS) oraz z HD-DVD (EVO).

Inne uwagi tak na gorąco:
- wentylatorek pracuje ciut głośniej niż w innych tego typu playerach, np. głośniej niż w IAMM NTD37HD,
- jest opcja 1080p/24 !!!
- pilot jest fluorescencyjny i absorbuje światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale panowie napiszcie coś o funkcjach których nie ma PH i za które warto zapłacić dwukrotnie więcej za Tvixa niż za PH.
Czy jest bitstream audio HD (Hijack pisał o Dolby TrueHD), czy wypuszcza LPCM 5.1/7.1 po HDMI. Jak radzi sobie z FLAC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85705' date='14.02.2008, 13:47 ']No ale panowie napiszcie coś o funkcjach których nie ma PH i za które warto zapłacić dwukrotnie więcej za Tvixa niż za PH.[/quote]

Gwarancja 24 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem HDD Seagate ST3750330AS 0,75T.
Po formacie jest juz widziany przez PC po USB.
Mam więc dwustronny link po USB.
Właśnie zrzucam pliki AV z PC-ta.

Czy ktoś wie czy usunąć zworkę limitująca ilość operacji tego dysku do 1,5 G/s ?
Bałem się więc zostawiłem. Ale łatwo ją wyrwać szczypkami. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='85712' date='14.02.2008, 14:28 ']Czy ktoś wie czy usunąć zworkę limitująca ilość operacji do 1,5 G/s ?[/quote]
Jak łączysz po USB to nie ma sensu. USB ma max 480 Mbps. Poza tym nie wszystkie adaptery SATA-USB widzą dyski SATA2, więc lepiej zostawić zworę na miejscu.

[quote name='Zerwi' post='85711' date='14.02.2008, 14:17 ']Gwarancja 24 :)[/quote]
:)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już wiem, że TviX 6500 nie czyta plików .EVO. Nie pokazuje ich na liście, czyli na chwilę obecną nie supportuje... Może w przyszłości tak.
No ale można przecież zdemuxować EVODemux'em na strumień video i audio a potem zmuxować TSRemux'em do M2TS i po kłopocie.
M2TS zrzucone z blu-raya są odczytywane wszystkie jak leci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z napisami które są wmuxowane do pliku .mkv - czyta, jak z czcionkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FW 1.1.33 po prawej stronie na górze.
[url="http://www.digitalconnection.com/Products/Video/tvixM6500A.asp"]http://www.digitalconnection.com/Products/.../tvixM6500A.asp[/url]

[quote]Czy ktoś wie czy usunąć zworkę limitująca ilość operacji do 1,5 G/s ?[/quote]

Nie o USB mi chodzi. Będę głównie odtwarzał z internal HDD. Po to kupiłem właśnie HDD żeby wyeliminować kompa.
Dwustronne USB zapewnia mi komfort organizacji folderów i nazw plików.

Kwestia czy on coś "w locie " ma do roboty podczas odtwarzania ?
Np. DD do LPCM. W instrukcji stoi , że dts ma wsparcie hardware ale tylko stereo.
Jeżeli tak; to czy ten limit ma wtedy znaczenie ?

[b]Kolejna b. dobra cecha:[/b]
W trakcie odtwarzania musi buforować kolejny plik, bo przerwa w odtwarzaniu między kolejnymi plikami jest poniżej jednej sekundy. Powoduje to miły efekt ( niezauważalne przerwy) kiedy słuchamy i oglądamy zawartość folderu z np. 30-ma clipami z MTV HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='85724' date='14.02.2008, 15:19 ']Nie o USB mi chodzi. Będę głównie odtwarzał z internal HDD. Po to kupiłem właśnie HDD żeby wyeliminować kompa.
Dwustronne USB zapewnia mi komfort organizacji folderów i nazw plików.[/quote]
Myślałem, że chodzi Ci o dysk SATA w obudowie USB podłączany do Tvixa za pomocą USB.
Ale w przypadku playera nie ma różnicy czy będzie to SATA1 czy SATA2. SATA3 i całe to 3 Gbit/s to trochę pic na wodę. Przy odczycie/przegrywaniu dużych ilości małych plików ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DarekS' post='85717' date='14.02.2008, 14:40 ']No ale można przecież zdemuxować EVODemux'em na strumień video i audio a potem zmuxować TSRemux'em do M2TS i po kłopocie.[/quote]
No załóżmy że tak ale przecież takie playery kupujemy po to aby unikać takich zabaw. Zawsze można sobie złożyć HTPC.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rafaladam2' post='85588' date='13.02.2008, 21:46 ']przetestuj proszê

For EE letters in subtitles:

On main screen pres 1-3-9-7
Then put 0374 number on factory menu (czech language)
(it will reset your tvix to factory default, with 1250 codepage on, and with czech as a menu language)
After restart, choose in setup menu language that you want.
The 1250 codepage will stay on, you will have a polish, czech, slovakian and so on letters in subtitles.


czy to dzia³a[/quote]

Dziala, dziala, ja to napisalem na MPC.
Za to nie dziala kilka innych rzeczy.
Nie chodza niektore mkv. Wieszaja tvixa lub wychodzi do wyboru plikow podczas odtwarzania.
Nie mam dzwieku w mkv z dzwiekiem AAC 6ch.
Nie odtwarza mi XviDow.
Nie dzialaja poprawnie napisy txt sciagane napiprojektem - przelatuja cale w pierwszej minucie filmu. Podobno jest jakis trick na to, ale jeszcze do tego nie dotarlem.
Napisy dzialaja idealnie po konwersji na srt.
Samba dziala, ale z ograniczeniami.
Ogolnie nie jest zbyt rozowo, dzis bede probowal flashowac go ponownie, bo podobno czasem nie flaszuja sie do konca i sa pozniej rozne cyrki.
Jak narazie jestem bardzo daleko od stwierdzenia "czyta wszystko"
Koc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem fw 1.1.32 pobrany z ftp.dvico.com

W moim przypadku ONKYO przestało pod nim czasami migać ( audio po HDMI).
Zanikły małe czarne marginesy ( tryb dot to dot jest teraz zawsze wyświetlany prawidłowo).
Jak coś znajdę to tam znać.

UWAGA
ten 1.1.33 jest jakby podejżany, bo nie autoryzuje go producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako szczęśliwy posiadacz Tvixa mogę ogłosić, iż po podłączeniu zewnętrznego napędu DVD czyta on wszystkie pyty DVD nagrane jak i oryginalne. Jeszcze nie mogę dojść, dlaczego tacka sama się chowa i czasami nie ma możliwości położenia płyty. Jeżeli chodzi o polskie znaki to wczytują się bez problemu, ale mam pytanie jak można zwiększyć czcionkę lub zmienić na inną oraz kwesta, która była już poruszana niektóre napisy przelatują od razu na początku filmu jak można temu zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie jak wygląda sprawa temperatury Tvixa. Dużo się piszę w sieci,że przy dłuższym odtwarzaniu materiału HD, Tvix ma problemy z odprowadzeniem nadmiaru ciepła. Jak to wygląd w rzeczywistości ?

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='patryczek' post='86181' date='16.02.2008, 12:16 ']Je¿eli chodzi o polskie znaki to wczytuj± siê bez problemu, ale mam pytanie jak mo¿na zwiêkszyæ czcionkê lub zmieniæ na inn± oraz kwesta, która by³a ju¿ poruszana niektóre napisy przelatuj± od razu na pocz±tku filmu jak mo¿na temu zaradziæ.[/quote]

Aby zwiekszyc subtitles w trakcie odtwarzania wciskasz "subtitles' i potem lewo-prawo zmniejszasz-zwiekszasz, gora dol regulujesz pozycje na ekranie.
Aby uniknac przelatujacych subs w txt trzeba je przekonwertowac do srt, np za pomoca subtitles workshop.

Ale ja mam pytanie inne - czy znalazlby sie ktos chetny do pobrania 2-3 filmow z podanego ftp i przetestowania na swoim tvixie, czy pojda?
K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='86186' date='16.02.2008, 12:40 ']Napiszcie jak wygl±da sprawa temperatury Tvixa. Du¿o siê piszê w sieci,¿e przy d³u¿szym odtwarzaniu materia³u HD, Tvix ma problemy z odprowadzeniem nadmiaru ciep³a. Jak to wygl±d w rzeczywisto¶ci ?[/quote]

Material 1080i po smb bez problemu, z tym, ze wlozylem do tvixa kawalek kartonu przeslaniajacy luk na dysk, tak, aby wiatrak ssal tylko z elektroniki. Ustawienie wiatraka najwolniejsze.
K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytania do Janek_pl
Jak z muzą na 6500?
Czy odtwarza FLAC? APE?
Czy automatycznie ładuje okładkę płyty z netu (jak np. EVA8000) ?
Ile liter może mieć tytuł utworu (np.mptrójki) żeby być poprawnie wyświetlony (bez ~) ?
Co wyświetla?

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fatman' post='86478' date='18.02.2008, 10:31 ']Pytania do Janek_pl
Jak z muzą na 6500?
Czy odtwarza FLAC? APE?
Czy automatycznie ładuje okładkę płyty z netu (jak np. EVA8000) ?
Ile liter może mieć tytuł utworu (np.mptrójki) żeby być poprawnie wyświetlony (bez ~) ?
Co wyświetla?

Pozdr,[/quote]


Wieczorem jak zdążę to sprawdze i dopiszę do powyższego opisu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koc' post='86472' date='18.02.2008, 09:49 ']Ale ja mam pytanie inne - czy znalazlby sie ktos chetny do pobrania 2-3 filmow z podanego ftp i przetestowania na swoim tvixie, czy pojda?
K.[/quote]

Mam dość szybkie łącze więc podaj link na priv, a ściągne i dam znać co i jak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1]
Znalazłem dwa pliki , które nie chcą odpalić:
BBC HD David Gray ( drugi tez BBC HD). To jakić mkv/h.264 z rozszerzeniem *.ts
Zbadam je dokładnie i opiszę.

Janek pl; super foto servis i znakomity opis.
Gratulacje.
Zwłaszcza za patent na wielkość napisów.

Pytanie:
- Podmieniłem plik napisów na wersje zmodyfikowaną. Ale 6500 wyświetla dalej starą wersję. Płytko boot tego nie zmienia , dopiero hard (wyrwanie z sieci) daje chciany rezultat. MOże jest jakaś klawiszologia w tej sprawie ?
- czy można dać kilka plików napisów ( nazwa ta sama ale np. txt,srt.sub. ) i je zmieniać w trakcie wyswietlania ?
W info o pliku jest mozliwość wskazywania ilości plików z napisami.
- czy można zmieniać kolor czcionki bez wchodzenia w setup ?
- czy sa różnice między fw 1,32 i 1,33 ?
Na ftp firmowym jest 1.32. Wersja do ściągnięcia ze stron dealera z USA jest 1.33. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='86481' date='18.02.2008, 10:38 ']Zwłaszcza za patent na wielkość napisów.[/quote]

To znalazł kolega [i]koc[/i]

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='86481' date='18.02.2008, 10:38 '][1]

Pytanie:
- Podmienilem plik napisow na wersje zmodyfikowana. Ale 6500 wyswietla dalej stara wersje. Plytko boot tego nie zmienia , dopiero hard (wyrwanie z sieci) daje chciany rezultat. MOze jest jakas klawiszologia w tej sprawie ?[/quote]

Klawisz title i wybierasz dowolne napisy. Domyslnie tvix bedzie ladowal txt, jesli beda txt i srt o tej samej nazwie co film. Jest to o tyle glupie, ze txt nie wyswietla poprawnie.

[quote]- czy mozna dac kilka plikow napisow ( nazwa ta sama ale np. txt,srt.sub. ) i je zmieniac w trakcie wyswietlania ?
W info o pliku jest mozliwosc wskazywania ilosci plikow z napisami.[/quote]

Jest, wlasnie guzikiem title. Mozesz wczytac dowolne napisy, z innego katalogu tez.

[quote]- czy mo?na zmieniac kolor czcionki bez wchodzenia w setup ?[/quote]

nie znam sposobu.

[quote]- czy sa roznice miedzy fw 1,32 i 1,33 ?
Na ftp firmowym jest 1.32. Wersja do sciagniecia ze stron dealera z USA jest 1.33.[/quote]

1.33 obsluguje napisy zaszyte w mkv, ale jeszcze niezbyt dobrze. Wersja .32 nie obsluguje napisow w mkv. Edytowane przez koc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...