Skocz do zawartości
maxiuca

TVIX HD M-6500A

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Fantom' post='94970' date='05.04.2008, 13:23 ']Najlepsze materiały HD mają po 40Mbitów. Wi-Fi "G" ma teoretycznie 54Mbit.
Sprawdzałem. Jeśli postawi się nadajnik i odbiornik tak do 5-7m od siebie (ale bez ściany) transfer jest faktycznie na poziomie około 50Mbitów.

Najczęściej w raszych routerach siedzą antenki 2-5db. Czyli 9db to wzmocnienie (w stosunku do 5db) około 230%.[/quote]

Mylisz sie - te 54Mbit to tylko i wylacznie wartosc teoretyczna. Tak naprawde to pasmo wykorzystuja takoz oprocz danych np. pakiety kontrolne i wartosc realna to polowa czy nawet 1/4 tego co na pudle jest napisane. Stad tez nowy draft n ktory wlasnie glownie przyda sie do streamingu a/v HD. Sama zas antenka oczywiscie rozszerzy nam zasieg ale w zadnym wypadku nie poprawi wyjsciowych parametrow predkosci przesylu danych... tutaj nie moze byc po prostu lepiej, bedzie li tylko na wiekszej przestrzeni utrzymywal sie maksymalny osiagalny transfer. Dla 40-50 Mbitow HD siec wi-fi oparta o starsze rozwiazania nie da po prostu rady. Stad tez w media tankach jedynym rozwiazaniem pozostaje kabel (pewnie niebawem jakis NMT pojawi sie nowy stand lacznosci bezdrutowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='95059' date='05.04.2008, 21:21 ']Mylisz sie - te 54Mbit to tylko i wylacznie wartosc teoretyczna. Tak naprawde to pasmo wykorzystuja takoz oprocz danych np. pakiety kontrolne i wartosc realna to polowa czy nawet 1/4 tego co na pudle jest napisane.[/quote]

Absolutnie się nie zgadzam z tym stwierdzeniem.
Praktyczny(maksymalny) transfer protokołu "G" to około 5 MB/sek (powiedzmy 4.5MB/sek). Można go uzyskać w wypadku przesyłania dużych plików.
Faktycznie dla małych plików spada on znacznie.
Dane kontrolne w tym protokole zajmują maksymalnie 20% całej transmisji.

Aczkolwiek zgodzę się że uzyskanie stablinego maksymalnego transferu jest bardzo trudne. Dodatkowe pare matrów lub ściana powodują spadek o połowę a nawet do 1/4. To fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pwiosna' post='95057' date='05.04.2008, 21:15 ']........... zrobiłem jak mówiłeś i dalej nic..... W końcu co ma połączenie po USB do tego późniejszego po ftp...
Pytałem już wcześniej jak coś przesyłacie po ftp z kompa do tvixa jaką macie prędkość przesyłu? w Mbajtach? po wifi.[/quote]
Do ftp nic. Ale zdecyduj się o co pytasz! O netshare i nfs czy ftp. Po co jest połączenie pod usb już ci napisałem wcześniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co tyle zachodu z siecią (dodatkowa energia na włączony komp, internet, więcej problemów działa/skacze etc) . Jam mam włożony dysk 750GB zrzuciłem na niego ze 600gb filmów, muzy, zdjęć i WSZYSTKO mi działa superpłynnie, zarówno .mhv w full hd (mam ich ze 20), dvd .iso (mam ich ze 30), .mp3, mp3 w dts, zdjęcia. Zauważyłem, że aby wszystko działało płynnie trzeba zmenić w setupie na pal/ntsc/24hz czy jakoś tak, w hdmi wybrać auto. Ogólnie jestem b. zadowolony i polecam wszystkim wysupłanie kasy na dysk zamiast bawić się z siecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do ftp nic. Ale zdecyduj się o co pytasz! O netshare i nfs czy ftp. Po co jest połączenie pod usb już ci napisałem wcześniej!
[/quote]


...chodzi o netshare i nfs a podłaczenie po usb nic nie pomogło dalej nie widzi plików w udostępnionych katalogach.
Dobra dajmy sobie z tym spokój grunt że płynnie idzie po sambie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='drake79' post='95104' date='05.04.2008, 23:53 ']Po co tyle zachodu z siecią (dodatkowa energia na włączony komp, internet, więcej problemów działa/skacze etc) . Jam mam włożony dysk 750GB zrzuciłem na niego ze 600gb filmów, muzy, zdjęć i WSZYSTKO mi działa superpłynnie, zarówno .mhv w full hd (mam ich ze 20), dvd .iso (mam ich ze 30), .mp3, mp3 w dts, zdjęcia. Zauważyłem, że aby wszystko działało płynnie trzeba zmenić w setupie na pal/ntsc/24hz czy jakoś tak, w hdmi wybrać auto. Ogólnie jestem b. zadowolony i polecam wszystkim wysupłanie kasy na dysk zamiast bawić się z siecią.[/quote]

Masz racje....po co się bawić.. też mam taki dysk, ale jak na bieżąco coś ściągam albo kumpel wpadnie z filmami na dvd nie będę co chwila odpinać sprzętu od plazmy i podłączać go pod kompa po usb by coś przegrać. A internet w tvixie się przydaje można posłuchać sobie radia :P

Edytowane przez Pwiosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam pytanie...... po hdmi mam ciszę w plaźmie jak dżwięk jedt w DD czy DTS. Czy 5.1 nie idzie po hdmi, czy telewizor tego nie potrafi zdekodować. Normalnie mam audio po optyku do wzmacniacza ale nie zawsze uruchamiam wzmacniacz by coś obejrzeć. Dopiero jak w setup audio ustawię na analog po hdmi idzie. Audio hdmi mam włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pwiosna' post='95126' date='06.04.2008, 02:32 ']Masz racje....po co się bawić.. też mam taki dysk, ale jak na bieżąco coś ściągam albo kumpel wpadnie z filmami na dvd nie będę co chwila odpinać sprzętu od plazmy i podłączać go pod kompa po usb by coś przegrać. A internet w tvixie się przydaje można posłuchać sobie radia :lol:[/quote]

Ja akurat radio mam w n-ce (takie wyboru radii internetowych i nie tylko, to jeszcze w życiu nie widziałęm). Co do dalszej części - zamiast odpinać Tvixa od LCDeka podjeżdżam z laptopem, podpinam kabelek i woala, no hasle. Nadal obstaje przy swoim. Tvix został zrobiony aby ułatwić życie, zminimalizować wielogodzinne dłubanie w kodekach, ustawieniach media center, problemy z windowsem, z siecią etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='drake79' post='95104' date='05.04.2008, 23:53 ']Po co tyle zachodu z siecią (dodatkowa energia na włączony komp, internet, więcej problemów działa/skacze etc) . Jam mam włożony dysk 750GB zrzuciłem na niego ze 600gb filmów, muzy, zdjęć i WSZYSTKO mi działa superpłynnie, zarówno .mhv w full hd (mam ich ze 20), dvd .iso (mam ich ze 30), .mp3, mp3 w dts, zdjęcia. Zauważyłem, że aby wszystko działało płynnie trzeba zmenić w setupie na pal/ntsc/24hz czy jakoś tak, w hdmi wybrać auto. Ogólnie jestem b. zadowolony i polecam wszystkim wysupłanie kasy na dysk zamiast bawić się z siecią.[/quote]

Nie kazdego stac na 10 dyskow w kazdym ze sprzetow. Znacznie oszczedniejsze pradowo i kosztowo jest posiadanie jednego dysku sieciowego , do ktorego podlacza sie wszystkie 10 sprzetow.

Dla mnie powyzsze nie ma znaczenia. Ma natomiast fakt, ze 10 dyskow bedzie generowalo znacznie wiecej ciepla i halasu niz 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...........
W sumie to informacja dla posiadaczy Tvixa kupionego w firmie ZIOVA.
Dziś dostałem informacje że firma wymienia sprzęt na nowy. W nowej partii poprawiono zerowanie się zegara oraz założony został radiator na procesor, podobno też wyeliminowano problem z wyświetlaniem napisu USB ON (był taki przypadek na forum)
Nowy sprzęt ma dotrzeć do polski w przeciągu dwóch tygodni..... Więc chętni na wymianę... chętni którzy zakupili sprzęt w Ziovie mogą go wymienić na nowy...
Niestety nie wiem o innych zmianach czy poprawkach... Może też wymienili wentylator... ale to nie potwierdzone.
Proszę szczegółów dowiadywać się w firmie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna akcja,
też dostałem od tego dealera maila z info o możliwości wymiany.
Skorzystam na pewno.
Mimo, że oprócz banalnego problemu z zegarem nic się u mnie nie dzieje.
Zmiany są pokazane na fotach:
[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=16119"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Fo...pic&t=16119[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Moze jest gdzies w sieci, lopatologiczny tutorial, jak to "pudeleczko" wpiac po WiFi tak, aby wgrywac na niego pliki z poziomu komutera. NetShare jest rowniez po WiFi, czy tylko LAN?. Rozumiem, ze Ad-Hoc nie da sie miedzy urzadzeniami zrobic. Tylko "normalna" siec z szyfrowaniem WEP?

Za ewentualny link do tutoriala, albo poprowadzenie "za raczke" bede wdzieczny i z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam przy klawiaturze dwie wtyczki USB. Kiedy je złączę to komp widzi 6500 i można juz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam odbiornik sat Kathrein UFS 910 i do niego podłaczony po usb twardy dysk segate na którym mogę nagrywać filmy ,sport itp.
Kathrein sformatował dysk jako fat 32. Odtwarzanie ngranego materiału jest możliwe tylko przez tuner Kathreina.
Czy jeśli podłaczę wspomniany twardy dysk poprzez usb do TvixaHD M6500a połączonego do TV Hd przewodem HDMI to będę mógł oglądać nagrania na wspomnianym odbiorniku TV?
Czy jeśli M6500 z wbudowanym twardym dyskiem podłączę po usb do Kathreina to także bede mógł nagrać materiał i potem z Tvixa odtworzyć go na dowolnym odbiorniku TV? / poprzez HDMI czy też inne złącza /
Prosze Kolegów o pomoc i wyrozumiałość odnosnie formy stawiania pytań, ale jestem nowy i niezbyt doświadczonym użytkownikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. NIE bo Tvix nie obsługuje plików *.trp (format Kathrein)

Ad.2 TAK będziesz spokojnie mógł nagrywać bo Tvix automatycznie przełączy się w tryb USB ON - a oglądać co nagrałeś na Tvixie patrz pkt.1

Do tej pory też miałem zamontowany dysk twardy w Tvix-ie jednak aby cokolwiek nagrać z Kathrein Tvix musiał być włączony :D ponieważ jako jedno z niewielu urządzeń nie posiada trybu STAND BY :angry:
Dzisiaj dotarła do mnie obudowa dysku WELLAND ME-740PS do której przełożę dysk i podłączę jednym kablem do Tvixa a drugim do Kati (po USB)
Mam na dysku 2 partycje - jedna FAT32 a druga NTFS (wiadomo która dla kogo) dzięki temu z dysku będą mogły kożystać niezależnie Kati i Tvix.

Edytowane przez Tomanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedzi na pytania jednego kolegi z PW:
1.dot odopowiedzi.ad 2 upewniam się - czyli nawe jeśli nagram z kathi na dysku twixa to nie odtworze tego na innym TV bez kathi?
Niestety tak jak pisałem Tvix nie suportuje plików jakie zapisuje Kati i nie da się odtworzyć bezpośrednio.
Ale można zrobić tak - przekonwertować plik *.trp (KATI) programem np. ELCARD XMUXER PRO na format *.ts i już spokojnie można odtworzyć na Tvixe

2. jak zauważyłeś mój głowny problem to co zrobić aby nagrania z kathi odtwarzać tylko z twixa na innym TV np podczas wakacji?
Spokojnie możesz zabrać Tvixa i oglądać na dowolnym TV

3.to co masz zamiar zastosować - czyli dysk w obudowie welanda jak będzie pracował zestaw:
- jeśli nie ma zadnego dysku w twixe to czy twix pracuje?

TAK - pracuje normalnie - ale ze względu na obieg powietrza przy chłodzeniu dobrze jest włożyć nie podłączony dysk do środka.

- jak podłączasz welanda? rozumiem,że do kathi po usb, a do twixa? czy weland ma dwa usb?

Do Tvixa też przez USB. Obudowa nie ma 2 USB trzeba przekładać kable. Robiłem próby z Hubem USB ale niestety nie zadziałało. Powinno działać na kablu Y-USB ale nie mogę nigdzie takiego kupić. Może ktoś wie gdzie takie mają albo ma do odsprzedania - wiem że występują takie wraz z dyskami 2,5''

pozdrawiem Edytowane przez Tomanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lobo2304' post='88067' date='25.02.2008, 23:24 ']Thx za odpowiedz.W takim wypadku dosc waznym argumentem przemawiajacym za tvixem jest gwarancja na 24m.,dostepnosc "od reki" no i jakby nie patrzec ntfs.Koszt calej zabawki wynosi razem z dyskiem (500gb) ok.2100zl brutto.Mozna to wrzucic w koszty na firme??ktos wie?? :-) Ostatnie pytanie Janek_pl....bedzie raczej tendencyjne....Czy ruszyly Ci wszytkie mkv 720p/1080p z subami bez problemow??Thx z gory za info.
Pozdr.[/quote]

Witam,

20 kwietnia odpakowałem nowy TViX 6500A prosto z kraju kwitnącej wiśni zakupiony na ebay.pl cena 1 020zeta + 50 euro shiping + 120zeta cło.

wszystko szybko(6 dni) <_< nie drogo (ok.1300) i przyjemnie,

pzdr,

raf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lase' post='88760' date='29.02.2008, 20:44 ']Mam ten cud od dwóch dni. Mało czasu na testowanie. Plastikowe pudełko bez zachwytu i wyglądu za tą cenę. Soft 1.1.21F. Bez odtwarzania cieplejsze i nieco głośniejsze niż mój komputer pentium 4 HP Compaq desktop. Nie mam na razie dysku w środku. Połączenie sieciowe uzyskałem chociaż ping pokazuje fail. FTP łączy bez problemu. Jednak jak uzuchomię jakiś plik z dysku w komputerze to pokazuje napis loading i zacina się na reset. Czy może ktoś wie czy to jest spowodowane tym że bez dysku w środku nie może pracować poprawnie? Trochę jestem zawiedziony, rozglądam się już za czymś innym.[/quote]

Cześć,

moje pierwsze wrażenie było w 100% takie samo - nic nie działa.

Po jednym dniu wertowania forum, weekendowych próbach, wgraniu nowego firmware nie powiem wszystko śmiga.

Jak dotychczas 1-go pliku video nie udało mi sie odpalić, reszat działa.

Po zakupie Wi-fi dlink 122 swobodnie online odtwarza filmy muzę nawet pliki bez kompresji nie działa niestety po wifi jak wiemy HD, ale z twardego jest naprawde pięknie dla oczu i ucha
Wiem co mówi bo ma dvd i ampa z górnej półki i zaczynam sie zastanowić po klasyczne odtwarzacze za parę tysi.

Czyli plusy:

1. obraz
2. dźwięk

Minusy:
1. zdjęcia - mam ps3 i lekko wypada słabo szczególnie jeżeli chodzi o obsługę i szybkość nawigacji
2. nawigacja, kopiowanie, przenoszenie itd.
3. jak za nerwowo klikasz pilota pojawiają sie zawiechy ten typ tak ma (ps3 pod tym względem to ideał dla mnie oczywiście)



Biorąc jednak wszytko po uwagę i cenę poniżej 2000 tysi z twardym jest zachwycony.


pzdr,

raf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='90640' date='12.03.2008, 11:23 ']T nie ma znaczenia.
Stawka opłaty granicznej musi być w zgodzie z cechami towaru wjeżdżającego o unijny obszar celny.
Jeżeli będziesz miał możliwość dyskusji z celnikiem to łatwo udowodnisz prawidłowość w/w stawki.[/quote]

Cześć,

mam kompa w pokoju naprawdę daleko za drzwiami,

po wifi śmiga wszytko z wyjątkiem plików HD, nie śmigało nic jak kupiłem, nowy soft ze strony producenta plus dużo prób i czytania postów na forum,

i właśnie oglądam American Gangster w salonie (pliki na kompie w pokoju) plik 1,5GB AC3.

Wifi d-link 122 adapter + ruter d-link 624

pzdr,

raf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tomanek' post='96438' date='12.04.2008, 09:26 ']Ad1. NIE bo Tvix nie obsługuje plików *.trp (format Kathrein)[/quote]

Małe sprostowanie. .TRP to nie format tylko Kathrin. Czy na pewno sprawdzaliście? Pliki .trp również nagrywa IPBox9000 i Tvix bez problemu odtwarza ten format (tylko SD)



Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='96751' date='14.04.2008, 08:21 ']Małe sprostowanie. .TRP to nie format tylko Kathrin. Czy na pewno sprawdzaliście? Pliki .trp również nagrywa IPBox9000 i Tvix bez problemu odtwarza ten format (tylko SD)
Pozdrawiam[/quote]

Tak - sprawdzałem - na plikach .trp (format SD) Tvix się zawiesza - firmware 1.2.13
Skoro z IPBoxa chodzi więc myślę że nie jest to wina oprogramowania Tvixa tylko jakiegoś dziwnego formatu nagrywanego przez Kati.
Jeżeli ktoś ma Kati i Tvix to nie ch może sprawdzi czy u niego chodzi ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rafixjr' post='96731' date='13.04.2008, 23:18 ']Cześć,

mam kompa w pokoju naprawdę daleko za drzwiami,

po wifi śmiga wszytko z wyjątkiem plików HD, nie śmigało nic jak kupiłem, nowy soft ze strony producenta plus dużo prób i czytania postów na forum,

i właśnie oglądam American Gangster w salonie (pliki na kompie w pokoju) plik 1,5GB AC3.

Wifi d-link 122 adapter + ruter d-link 624

pzdr,

raf[/quote]


Kolejny dzień testowania i hd filmy idą po wifi na razie testowałem tylko pliki do 10 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tomanek' post='96763' date='14.04.2008, 08:48 ']Tak - sprawdzałem - na plikach .trp (format SD) Tvix się zawiesza - firmware 1.2.13
Skoro z IPBoxa chodzi więc myślę że nie jest to wina oprogramowania Tvixa tylko jakiegoś dziwnego formatu nagrywanego przez Kati.
Jeżeli ktoś ma Kati i Tvix to nie ch może sprawdzi czy u niego chodzi ?

pozdrawiam[/quote]


Warto sprawdzić na starszym sofcie. Bo różne opinie chodzą o 1.2.13. Jak ktoś ma coś z Kathi w SD to proszę próbkę na rapida i sprawdzę. Przy okazji sprawdzę jak .trp z ipboxa (sd) chodzi na 1.2.13 na wcześniejszym nie było problemu.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do softu 1.1.44 i niestety dalej lipa - pliki *.trp niestety powodują zwiechy Tvixa ;)
Mam zgrany kawałek z Kathi ok 12 MB ale nie wiem gdzie go wrzucić aby ktoś inny mógł zobaczyć czy u niego działa.
Na Rapidzie konta nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...