Skocz do zawartości
maxiuca

TVIX HD M-6500A

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki,
prowadzony experyment to zew. napisy do mkv ( American Gangster).
Zew. czyli umieszczone w tem samym folderze *.srt.
Przy fw 1.32 działa.

Jeszcze dodam tkie coś:
[quote][i]sposób zmiany czytania przez odtwarzacza napisów na polskie jest jak
poniżej:
Z poziomu menu trzeba wprowadzic ; 1 3 9 7
Wyświetli się menu w którym trzeba wpisać factory code: 0609 (oryginalny
angielski jest 0673)
I zrestartowac odtwarzacz.

To samo można tez wykonać przy pierwszym uruchomieniu odtwarzacza
wybierające język East European --- English (do wyboru była jeszcze
cyrylica)[/i][/quote]

Jest małe ale:
pod 1.33 mam w mkv 10 (!!!) języków subtitles, ale tam nie ma akurat pl.
Nie chce mi też czytać dodanych zewnętrznie pl.
Chyba wrócę do 1.32. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przed godziną tez stałem się chyba szczęśliwym posiadaczem M 6500A z dyskiem 0,5TG. Niestety nie mam żadnych doświadczeń z filmami i w ogóle z tego typu sprzętem. Aha, kupiłem w Niemczech za ok. 1800zł z przesyłką. W Polsce widziałem za 2.199 w sklepie internetowym bez dysku. Kupiłem aby odtwarzać bez strat filmy z kamery AVCHD . Oczywiście chętnie bym pooglądał filmy HD zapakowane Matroską ale powstaje problem jak doładować do kontenera MKV napisy PL bo podejrzewam, że nie wystarczy tak jak w normalnym komputerze gdzie są full kodeki wstawić plik tekstu o tej samej nazwie w katalogu z filmem. Może ktoś wie jak to zrobić. na forach czytam tylko o montowaniu na stałe napisów do innych formatów , które praktycznie nie maja zastosowania przy wysokiej rozdzielczości. Pozdrawiam. Mam nadzieje , że z czasem czegoś się nauczę i będę mógł byc pomocnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zdzislawd' post='86573' date='18.02.2008, 17:22 ']Witam. Przed godziną tez stałem się chyba szczęśliwym posiadaczem M 6500A z dyskiem 0,5TG. Niestety nie mam żadnych doświadczeń z filmami i w ogóle z tego typu sprzętem. Aha, kupiłem w Niemczech za ok. 1800zł z przesyłką. W Polsce widziałem za 2.199 w sklepie internetowym bez dysku. Kupiłem aby odtwarzać bez strat filmy z kamery AVCHD . Oczywiście chętnie bym pooglądał filmy HD zapakowane Matroską ale powstaje problem jak doładować do kontenera MKV napisy PL bo podejrzewam, że nie wystarczy tak jak w normalnym komputerze gdzie są full kodeki wstawić plik tekstu o tej samej nazwie w katalogu z filmem. Może ktoś wie jak to zrobić. na forach czytam tylko o montowaniu na stałe napisów do innych formatów , które praktycznie nie maja zastosowania przy wysokiej rozdzielczości. Pozdrawiam. Mam nadzieje , że z czasem czegoś się nauczę i będę mógł byc pomocnym.[/quote]

Jest to tak proste jak opisałeś ;) , ściągasz napisy poprawiasz fps najczęściej na 23,976 , poprawiasz synchronizację jeśli trzeba i zapisujesz najlepiej w formacie SubRip - srt.

Co do 6500A to może było by to idealne rozwiązanie jeśli posiadałby czytnik płyt i jeśli rzeczywiście wprowadzą w kolejnym firmware obsługę formatów DTS-HD MA i TrueHD .
A tak to niestety ciągle pozostaje kombinowanie ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ci Apatch. Lżej mi na sercu, że nie muszę ćwiczyć łączenia napisów z matroską bo chyba wszelkie namiary wyczytane w internecie na etapie realizacji nie dawały skutku . Konwersje napisów przećwiczyłem udanie. Na razie M-6500A podłączyłem do komputera i formatuje twardziela pod Vistą na NTFS a trwa to wieki i przy pełnym formacie. Słabo znam angielski ale chyba jakoś przebrnę przez instalacje i odpalenie tego urządzenia bo w końcu to jakby multimedialny komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy któryś posiadacz może sprawdzić jak wygląda z przesyłaniem dźwięku LPCM 5.1/7.1 ze zdekodowanych M2TS bluray po HDMI?
Czy w ogóle wysyła dźwięk PCM 5.1/7.1 po HDMI (na przykład z takiego AAC 5.1?). Podobne pytanie o FLAC 5.1.

Jakby co to mogę w czwartek środę wrzucić sample w powyższych konfiguracjach tylko pytanie czy jest ktoś kto ma Tvixa i wzmacniacz z wejściem HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zagranicznych forach znalazlem kilka postow, ze wentylator w tym modelu do zbyt cichych nie nalezy... ktos moglby potwierdzic/zaprzeczyc ? Wiadomo, glosnosc sprawa subiektywna... moze ktos z Was korzystal rowniez z PS3 i moglby napisac jak ma sie jego glosnosc do TVIX'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Zdzislawd:

[topic="0"]


[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5606"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5606[/topic]


[/url]
w tym temacie jest poradnik jak dołączyć napisy do pliku mkv

Pozdrawiam Edytowane przez lm81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='misfit' post='86613' date='18.02.2008, 20:51 ']Na zagranicznych forach znalazlem kilka postow, ze wentylator w tym modelu do zbyt cichych nie nalezy... ktos moglby potwierdzic/zaprzeczyc ? Wiadomo, glosnosc sprawa subiektywna... moze ktos z Was korzystal rowniez z PS3 i moglby napisac jak ma sie jego glosnosc do TVIX'a ?[/quote]

Też dużo czytałem na ten temat, ale póki co to wentylator nie jest uciążliwy,a sprzęt z hdd mi się nie przegrzewa. Nie porównam ci go do PS3 gdyż jej nie mam, mogę jedynie powiedzieć, że jest dużo cichszy na ustawieniach normal niż XBOX (stary), który to dopiero rzęzi.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje możliwość (bez specjalnych cudów) wymiany wentylatorka, na cichszy model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3 jest znacznie głośniejsza, zwłaszcza po długiej pracy.
Temperetura M-6500A jest całkowicie normalna.
Jak znajdę termometr to zmierzę.
W środku mam 0,75 TB Seagate typ AS.
To z pewneością taki "czarny PR".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lm81' post='86682' date='19.02.2008, 12:14 ']Czy istnieje możliwość (bez specjalnych cudów) wymiany wentylatorka, na cichszy model?[/quote]


Zerknij sobie [url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=15377&postdays=0&postorder=asc&start=0"]<TUTAJ>[/url]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='85525' date='13.02.2008, 17:29 ']Nabyłem w W-wie za 1899 pln brutto.
Starannie wykonany....[/quote]

Czy ja wiem ? Na mpcclub śmieją się z prowizorki by DVICO (widoczna dopiero po otwarciu 6500)
[url="http://img352.imageshack.us/img352/2460/modsga3.jpg"]http://img352.imageshack.us/img352/2460/modsga3.jpg[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='85724' date='14.02.2008, 15:19 '][b]Kolejna b. dobra cecha:[/b]
W trakcie odtwarzania musi buforować kolejny plik, bo przerwa w odtwarzaniu między kolejnymi plikami jest poniżej jednej sekundy. Powoduje to miły efekt ( niezauważalne przerwy) kiedy słuchamy i oglądamy zawartość folderu z np. 30-ma clipami z MTV HD.[/quote]

To akurat żaden bajer. Nawet KISS 1600 to potrafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy i kiedy będzie dostępna wersja tego Tvixa tzw. " kosz na śmieci " , tak jak odpowiednikiem 4100 był 5100 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='geezer' post='86818' date='19.02.2008, 19:29 ']Nie będzie TVIX 6500 w wersji cylindra.[/quote]


....a ja słyszałem, że ma być taka wersja i ma mieć symbol 7000.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głośność i temperatura. Jeszcze nie podłączyłem M-6500A do telewizora ale przeprowadziłem formatowanie , załadowałem nieco na dysk i odtworzyłem dwa filmiki przez USB na monitorze. Oczywiście pewne jest, że sprzęcik jest naprawdę cichy. Jestem nadwrażliwy na tym punkcie i w kompie mam od wielu lat chodzenie wodne i do tego z pompką w innym pomieszczeniu za ścianą. Zatem mam pewność, żę sprzęt chodzi wyjątkowo cicho wręcz prawie niesłyszalnie - nie sądzę aby mój okazał się wyjatkowy. Obudowa całkiem chłodna ale przy odtwarzaniu poprzez komputer sprzęcik nie pracuje a praktycznie sam dysk. zatem w tej części moja ocena nie może być miarodajna. Zanim sprawdzę to troche potrwa bo nie mam czasu a do tego żadnego doświadczenia z podobnym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie, czy sprawdzał ktoś pliki .m2ts ? z kamerki sony HDV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak , chodzą z DD 5.1 doskonale.
Przełącz koniecznie na PAL wówczas masz całkowitą zgodność 50 Hz z kamerą i płynność 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='86688' date='19.02.2008, 12:27 ']W środku mam 0,75 TB Seagate typ AS.[/quote]

Jak chodzi u Ciebie ten dysk. Ja ostatnio kupiłem 3 szt Seageta ST3500320AS. Jedna padła po kilku dniach stukała, a później pojawił się bad sector. Druga, którą podłączyłem była ciacha,ale miała 2 bad sectory. Trzeci dysk mam teraz w kompie i przy włączeniu kompa coś w nim stuka. Później jest już ok. Dziwne bo jak pochodzi dłużej to później przy włączeniu nic nie stuka na starcie. Mam 2 dyski w reklamacji i nie wiem co z tym trzecim :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janek_pl' post='87248' date='21.02.2008, 13:57 ']Jak chodzi u Ciebie ten dysk. Ja ostatnio kupiłem 3 szt Seageta ST3500320AS. Jedna padła po kilku dniach stukała, a później pojawił się bad sector. Druga, którą podłączyłem była ciacha,ale miała 2 bad sectory. Trzeci dysk mam teraz w kompie i przy włączeniu kompa coś w nim stuka. Później jest już ok. Dziwne bo jak pochodzi dłużej to później przy włączeniu nic nie stuka na starcie. Mam 2 dyski w reklamacji i nie wiem co z tym trzecim :)

Pozdrawiam[/quote]

Janku a gdzie kupowales? Pytam bo mam ten sam model i obawiam sie czy nie z takiego samego (taniego - a widze ze "hurtowo nabyles :P) zrodla?

ps. Przy zakupach HDD w kraju mam jakies nieodparcie dziwne wrazenie ze to co u nas jest dostepne to "serwisy" z zachodu. Dlaczego? Ano dlatego ze temat wymiany takoz przerabialem (pare razy WD-eki i raz jeden Seagate... o dziwo nigdy ni trafil sie zly Samsung, choc najmniej wydajny teraz jakbym mial kupowac to wybralbym wlasnie tego producenta (no ostatnio 0,75TB Seagate skusil wlasnie cena) To tak na marginesie... moze zreszta winny jest tu ogromny spadek cen / gorsza kotrola jakosci, choc predzej stawialbym na odrzuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='87477' date='22.02.2008, 15:35 ']Janku a gdzie kupowales? Pytam bo mam ten sam model i obawiam sie czy nie z takiego samego (taniego - a widze ze "hurtowo nabyles :P) zrodla?

ps. Przy zakupach HDD w kraju mam jakies nieodparcie dziwne wrazenie ze to co u nas jest dostepne to "serwisy" z zachodu. Dlaczego? Ano dlatego ze temat wymiany takoz przerabialem (pare razy WD-eki i raz jeden Seagate... o dziwo nigdy ni trafil sie zly Samsung, choc najmniej wydajny teraz jakbym mial kupowac to wybralbym wlasnie tego producenta (no ostatnio 0,75TB Seagate skusil wlasnie cena) To tak na marginesie... moze zreszta winny jest tu ogromny spadek cen / gorsza kotrola jakosci, choc predzej stawialbym na odrzuty.[/quote]


Mam od lokalnych sprzedawców, a oni z Pronoxu i chyba Action-a lub AB

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W środku mam 0,75 TB Seagate typ AS.
[quote]Jak chodzi u Ciebie ten dysk.[/quote]
Bezszelestnie i jest chłodny.
Od dziecka kupuję tylko Seagate Baracudy ( już kilkanaście sztuk).
Nie wiem co to są problemy z HDD.
Nie wierzę, że trzy kolejne dysko były zrypane.
KIT na resorach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='87505' date='22.02.2008, 16:54 ']Nie wierzę, że trzy kolejne dysko były zrypane.
KIT na resorach i tyle.[/quote]


Ja też nie wiedziałem co to awaria dysku, aż do teraz, jak nie wierzysz, mogę ci dać numer zgłoszeniowy i zobaczysz sobie reklamowany dysk na stronie syagate. Na razie jest tam jeden, który już po wymianie wraca do mnie , wkrótce trafią tam jeszcze dwa, które wyśle jak tylko wróci wcześniej wysłany.

Nie mam powodu by psuć renomę tych dysków.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...