Skocz do zawartości
maxiuca

TVIX HD M-6500A

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='janek_pl' post='87508' date='22.02.2008, 17:01 '][...]
Nie mam powodu by psuć renomę tych dysków.
[...][/quote]
Nie ma o co kruszyć kopii.
Czasami dostawcy połaszczą się na tanie dostawy.
Kontener z dyskami w porcie spadł z 1,5m na beton.
Odbiorca nie odebrał, a z dyskami nie ma co robić.
Czy to wina producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś Tvix mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Chciałem wreszcie trochę dechnąć i oglądnąć jakiś film. Ostatnie dni to wielki zapiernicz. Wybrałem Godziny Szczytu 3 [i](teraz po oglądnięciu wiem, że był to zły wybór - nie polecam )[/i] W związku z tym, że wszystkie filmy (sd) wpycham na XBoxa i tym razem wywaliłem swój zmęczony tyłek na wyrko, chwyciłem okrągłego pilota i ..... SZOK !!! Miałem pierwszy przypadek, że xbmc nie odpalił mi filmu. Co prawda obraz był , lecz zamiast dźwięku była cisza. W związku z tym , że nie mam chwilowo dysku w Tvixie, film przegrałem szybko na pendriva. Pomyślałem, że skoro XBMC tego nie pociągnął to Tvix też nie da rady. Jakie było moje zaskoczenie gdy okazało się, że wszystko śmiga pięknie.

[b]Duży plus dla Tvixa[/b]

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja oglądałem Godziny Szczytu 3 na Xboxie i nie miałem żadnego problemu z dzwiękiem. Może masz starą wersje XBMC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martig' post='87612' date='23.02.2008, 10:39 ']Ja oglądałem Godziny Szczytu 3 na Xboxie i nie miałem żadnego problemu z dzwiękiem. Może masz starą wersje XBMC?[/quote]


Zawsze mam aktualną wersję z T3CH. Teraz mam chyba z 10 lutego Może mamy inne wersje tego filmu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie XBMC zawiódł może dwa razy a kożystam z niego od samego początku a właściwie jeszcze wcześniej bo od jego ojca czyli XBMP. A co do RH3 miałem wersje DVDRip.XviD-NeDiVx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martig' post='87620' date='23.02.2008, 10:52 ']Mnie XBMC zawiódł może dwa razy a kożystam z niego od samego początku a właściwie jeszcze wcześniej bo od jego ojca czyli XBMP. A co do RH3 miałem wersje DVDRip.XviD-NeDiVx.[/quote]


Zerknę jaką ja mam i dam później znać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę, że kukurydza jest 3 razy tańsza to czy TviX jest wart swojej ceny? Myślę nad zakupem któregoś z tych playerów i nie bardzo wiem na co się zdecydować. Czy one bardzo się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gęsior' post='87963' date='25.02.2008, 15:08 ']Biorąc pod uwagę, że kukurydza jest 3 razy tańsza to czy TviX jest wart swojej ceny? Myślę nad zakupem któregoś z tych playerów i nie bardzo wiem na co się zdecydować. Czy one bardzo się różnią?[/quote]

Z ceną nie przesadzaj. Z tego co pamiętam Tvix'a można ściagnąc sobie z zagranicy za cenę około 1200 zł. A więc co najwyżej x2 w stosunku do Popcorna :rolleyes:

Sam sobie zadawałem to pytanie .......
Jakie są plusy Tvix'a w stosunku do Popcorna ?
1) Ładniejsza obudowa
2) dyski z interface'm SATA
3) moduł Wi-FI (opcjonalny w przyszłości - na razie go chyba nie ma)
4) Ładniejszy/przyjemniejszy interface (tak przynajmniej ludzie mówią)
5) .... pewnie parę by się jeszcze znalazło

W każdym razie dla mnie te plusy były niewystarczające w porównaniu z ceną. Kupiłem Popcorna.
Tym bardziej że pod względem odtwarzanych formatów te dwa playery wydają się chyba równe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisy .txt i USB Slave (szybsze - o wiele ! - kopiowanie danych na dysk w TVIX 6500 niż na Popcorna)
WLAN już działa - wystarczy karta WiFi na penie USB za 69 PLN (np. d-link lub linksys) ale b. wolno to-to działa... Mega-wolno.

Niestety na forum mpcclub prawdziwy WYSYP narzekań na TVIXa (w Szwecji do kupienia za ok. 1600 PLN).

> przegrzewanie się i hałas wiatraka
> problemy z USB (raz jest widziany przez PC a innym razem nie...)
> gubienie ustawień / znikanie zegara
> przycina ludziom filmy coraz częściej
> skaler do du*y (upscaling / de-interlacing)
> zanikanie dźwięku przy .mkv
> zwiechy lub przycinanie obrazu przy 1080/24
> problemy ze streamingiem po LANie
> przy aktualizacji softu zmienia się CZASEM struktura dysku i "giną" pliki
> problemy z FTP/Sambą Edytowane przez geezer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='geezer' post='88008' date='25.02.2008, 19:11 ']Napisy .txt i USB Slave
WLAN już działa - wystarczy karta WiFi na penie USB za 69 PLN (np. d-link lub linksys) ale b. wolno to-to działa... Mega-wolno.

Niestety na forum mpcclub prawdziwy WYSYP narzekań na TVIXa (w Szwecji do kupienia za ok. 1600 PLN).

> przegrzewanie się i hałas wiatraka
> problemy z USB (raz jest widziany przez PC a innym razem nie...)
> gubienie ustawień / znikanie zegara
> przycina ludziom filmy coraz częściej
> skaler do du*y (upscaling / de-interlacing)
> zanikanie dźwięku przy .mkv
> zwiechy lub przycinanie obrazu przy 1080/24
> problemy ze streamingiem po LANie
> przy aktualizacji softu zmienia się CZASEM struktura dysku i "giną" pliki
> problemy z FTP/Sambą[/quote]

Mam popcorna więc pobronię go troszkę :lol:

Napisy można przekonwertować do srt (to minutka na kompie). Nie problem.
Wi-FI ...... można podpiąć do Popcorna Access Pointa (pewnie z 80 zł na allegro). Ponoć działa nieźle.
USB Slave .... fakt to by się Popcornowi przydało.
Co do reszty Popcorn niestety aniołkiem też nie jest ... zdarzają się zacięcia, zwiechy itd.
Ale według mnie skaler akurat ma całkiem niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomijając pojedyncze zwiechy i przycięcia to największym minusem PH jak dla mnie są napisy wyświetlane w niskiej rozdzielczości! Oglądam Transformersów 1080p, film super żyleta a tu mi napisy się w low resie wyświetlają i do tego mrygają niczym na dyskotece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śledzę zmasowaną akcje tamtego forum.
Niestety, żaden ale to żaden z prezentowanych zarzutów w moim przypadku się nie potwierdza.
Pamiętajmy, że oni wgrywają beta fw. To ich własne ryzyko.
Legalny jest 1.32 i koniec.
Beta wersje mają już 1.41 numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martig' post='88014' date='25.02.2008, 19:41 ']Pomijając pojedyncze zwiechy i przycięcia to największym minusem PH jak dla mnie są napisy wyświetlane w niskiej rozdzielczości! Oglądam Transformersów 1080p, film super żyleta a tu mi napisy się w low resie wyświetlają i do tego mrygają niczym na dyskotece.[/quote]

No niestety mi też przeszkadza ta niska rozdzielczość napisów :lol:
Ale mrugania nie zauważyłem ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze inaczej - napisy mają za mało "fpsów" i przy pojawianiu się i znikaniu po prostu mrygają :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martig' post='88024' date='25.02.2008, 20:07 ']Napisze inaczej - napisy mają za mało "fpsów" i przy pojawianiu się i znikaniu po prostu mrygają :lol:.[/quote]
Kurcze no sam nie wiem. Jakoś mi się to nie rzuciło w oczy ale na razie mało co z nim robiłem. Nawał pracy i brak czasu na cieszenie się nowym nabytkiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='88018' date='25.02.2008, 19:44 ']Śledzę zmasowaną akcje tamtego forum.
Niestety, żaden ale to żaden z prezentowanych zarzutów w moim przypadku się nie potwierdza.
Pamiętajmy, że oni wgrywają beta fw. To ich własne ryzyko.
Legalny jest 1.32 i koniec.
Beta wersje mają już 1.41 numer.[/quote]

Połowa problemów ma podłoże SPRZĘTOWE i nie ma nic wspólnego z firmware.

> przegrzewanie się i hałas wiatraka / musieli zaoszczedzic 10 $ na wiatraku... i zrobic za ciasna obudowe że nie da się wstawić dobrego radiatora...
> problemy z USB (raz jest widziany przez PC a innym razem nie...)
> gubienie ustawień / znikanie zegara - problemy z zasilanie na płycie głównej
> skaler do du*y (upscaling / de-interlacing) / tani chipset

avsforum w USA potwierdza te same problemy. I wszyscy podkreślają że 4100/5100 były bardziej udane... No cóż DVICO się b. spieszyło i tak Popcorn wygrywa (w sprzedaży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janek_pl potwierdzisz to "przegrzewanie sie" oraz wszytkie w.w. problemy z Tvixem??.Bylem juz zdecydowany zakupic a tu takie zarzuty....,popcorn jest brzydki moim zdaniem (wazna dla mnie sprawa) i "lyka" wylacznie fat32 (krok wstecz a mowimy tu o HD)pozatym lipa z dts i brak gwarki.Jesli mozna prosilbym o Twoje zdanie bo opinie wklejane z innych for mnie nie przekonuja zas osoba posiadajac fizycznie sprzet jest moim zdaniem najbardziej wiarygodna. Edytowane przez lobo2304

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lobo2304' post='88059' date='25.02.2008, 23:42 ']Janek_pl potwierdzisz to "przegrzewanie sie" oraz wszytkie w.w. problemy z Tvixem??.Bylem juz zdecydowany zakupic a tu takie zarzuty....,popcorn jest brzydki moim zdaniem (wazna dla mnie sprawa) i "lyka" wylacznie fat32 (krok wstecz a mowimy tu o HD)pozatym lipa z dts i brak gwarki.Jesli mozna prosilbym o Twoje zdanie bo opinie wklejane z innych for mnie nie przekonuja zas osoba posiadajac fizycznie sprzet jest moim zdaniem najbardziej wiarygodna.[/quote]


Powiem tylko tyle....PH jak i TVixx-6500 nie są playerami idealnymi. Są w końcu pionierami w tej dziedzinie. Kiedyś już napisałem, że dla mnie ideałem jest soft XBMC i nic mu na tą chwilę nie jest w stanie dorównać. Nadal nie zmieniam zdania. Jednak wracając do tematu..... PH jak i TVIX jest w stanie odtwarzać praktycznie ten sam materiał. Tvix ma lepiej dopracowany interfejs i działa szybciej. Wygląd ? to kwestia gustu. Nie będę powtarzał tego co wszyscy wiedzą. Nie zgodzę się tylko z tym, że tvix jest 3 razy droższy. W gwoli ścisłość to 2,5 raza ,haha.

Osobiście nie mam problemu z temperaturą i hałasem.

O problemach z USB i zegarem słyszałem na innym forum. Zegar u mnie OK, USB nie sprawdzam bo nie mam potrzeby, a wiem, że jest rzeczywiście bug w sofcie, którego wole unikać.

Nie będę tu się rozpisywać co moim zdaniem jest lepsze. Miałem PH, teraz mam tvix....co będzie za jakiś cza ......:):):) nikt nie wie

[b]Jeśli ktoś chciał PH vs Tvix......[/b]To ja tego nie zrobię. Nie widzę potrzeby, a i nie chcę by w tym temacie miała miejsce gadka w stylu, który pojawił się dziś w temacie IPboxa.


Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Thx za odpowiedz.W takim wypadku dosc waznym argumentem przemawiajacym za tvixem jest gwarancja na 24m.,dostepnosc "od reki" no i jakby nie patrzec ntfs.Koszt calej zabawki wynosi razem z dyskiem (500gb) ok.2100zl brutto.Mozna to wrzucic w koszty na firme??ktos wie?? :-) Ostatnie pytanie Janek_pl....bedzie raczej tendencyjne....Czy ruszyly Ci wszytkie mkv 720p/1080p z subami bez problemow??Thx z gory za info.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś wyżej napisał, że TViX'a można łyknąć za 1200 pln. Ja się wobec tego pytam gdzie? W Digitalo ponad 1700 a na zachodnich stronach po 450 ojro.
A Popcorn skąd najlepiej ściągać?
Czy oba playery radzą sobie dobrze z polskimi napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lobo2304' post='88059' date='26.02.2008, 00:42 ']... i "lyka" wylacznie fat32 (krok wstecz a mowimy tu o HD)pozatym lipa z dts i brak gwarki...[/quote]

Lobo2304

PH korzysta z systemu plikow ext3 (a moze ext2 nie pamietam, jestem zbyt zmeczony zeby sprawdzac, ale to tak naprawde jest bez znaczenia)
Jezeli dobrze rozumiem co miales na mysli, to obawiasz sie limitów wielkości obslugiwanych plikow czy woluminow. Całkiem niepotrzebnie.
O ile dobrze pamietam przy 8 kilobajtowym bloku ext3 ma limit 2 terabajtow dla pliku i 32 terabajty dla woluminu (partycji). Nawet jezeli sie myle lub jesli aplikacje PH formatuja dysk na bloki mniejsze niz 8kb wspomniane limity beda wciaz znacznie wieksze niz rozmiary plikow ktore chcesz na PH zapisac czy dyskow ktore mozesz w chwili obecnej do niego wlozyc.
"Lipa z DTS-em", o ktorej wspominasz polega tylko na tym , ze PH nie zdekoduje DTS-u, nie wysle go na analogowe 5.1 ktorych nie posiada, ani tez nie zdowngraduje go do stereo. Natomiast uzytkownik ktory posiada system audio wyposazony w dekoder DTS bedzie mogł sie cieszyc DTS-em (oraz DTS-ES i/lub DTS-EX).
A gwarancja owszem jest. Jak nie chcesz kupowac w USA, mozesz to zrobic w EU.

pozdrawiam
binary

..ale to o tivxie watek mial byc a nie o PH wiec moze starczy ot co..?:)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gęsior' post='88076' date='26.02.2008, 01:26 ']Ktoś wyżej napisał, że TViX'a można łyknąć za 1200 pln. Ja się wobec tego pytam gdzie? W Digitalo ponad 1700 a na zachodnich stronach po 450 ojro.
A Popcorn skąd najlepiej ściągać?
Czy oba playery radzą sobie dobrze z polskimi napisami?[/quote]


Ten ktoś to ja. Przeczytaj od początku temat, nie od końca :) Tam wszystko jest napisane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lobo2304' post='88067' date='26.02.2008, 00:24 ']Czy ruszyly Ci wszytkie mkv 720p/1080p z subami bez problemow??Thx z gory za info.
Pozdr.[/quote]


Nie. Niestety nie ruszył wszystkie. Tzn moje tak, natomiast jeden z kolegów z forum przysłałam mi płytę z próbkami i tam 2 filmy nie ruszyły.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zdecydowałem, KUPUJĘ TViX 6500 A, pomimo że niektórzy z forumowiczów mają wątpliwości które dotyczą porównaniu CENA vs WYDAJNOŚĆ gdzie TViX 6500 wypada gorzej cenowo za to lepiej jakościowo :hura: zawsze stawiam na jakość ( w miarę moich możliwości ) ! Poza tym chciałbym podziękować wszystkim ( szczególnie dla GMERU !!! ) za zaje...e ! testy !!! Dzięki niemu kupiłem Regze i szczerze nie żałuję. Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Matys_030' post='88271' date='27.02.2008, 02:21 ']Właśnie się zdecydowałem, KUPUJĘ TViX 6500 A, pomimo że niektórzy z forumowiczów mają wątpliwości które dotyczą porównaniu CENA vs WYDAJNOŚĆ gdzie TViX 6500 wypada gorzej cenowo za to lepiej jakościowo :( zawsze stawiam na jakość ( w miarę moich możliwości ) ! Poza tym chciałbym podziękować wszystkim ( szczególnie dla GMERU !!! ) za zaje...e ! testy !!! Dzięki niemu kupiłem Regze i szczerze nie żałuję. Pozdrawiam !!![/quote]


Miałem się nie odzywać bo mnie denerwują moderatorzy, ale niech tam, podziele się raz jeden obserwacjami może sie komuś to przyda. Dopiero dzisiaj miałem czas przetestowac Tvixa 6500 dłużej. Tak nawiasem mówiąc dla tych którzy narzekają na cene modelu 6500 niech zakupia 4100 /5100 - praktycznie odtwarza to samo (mkv) trochę lepiej dopracowany firmware jedynie nie ma HDMI 1.3, słabszy procesor, mniej pamięci na razie nie do wykorzystania a kosztuje 300-400 zl taniej w polskich sklepach. Zacząłem testować 6500 z oryginalnym firmwarem 1.1.21 - tragedia w porównaniu z modelem 4100. Dopier po zamianie na wersję 1.1.41 okazało się ze ta pierwsza wersja były rzecywiscie próbna. Przede wszytkim 1.1.41 obsluguje tuner T430 - zrobilem scan okazało się chyba 8 programów DVB-T m.i. test TVN HD (Warszawa). W sumie ogladając i sluchając kilka plików :mkv, flac nie widizałem specjalnej różnicy między 6500 a 4100 wszystkie pliki które odtwarzał 4100, 6500 odtwarza bez problemu, a kilka kórych nie odtwarzał też nie odtworzy ( 2,3 pliki na 100) . Z HDD jako ftp współpracuje dla moich potrzeb bardzo dobrze: dziwię się uwagom krytycznym z problemami ftp na forum mpclub. Używam total commandera. Z tym że trudno było ustawic ftp z oprogra,1.1.21 nie było łatwo zanleźć MACa. z moich obserwacji jestem pewien że jeszcze miesiąc dwa i będzie bardzo dopracowany firmware z obsługą (choć bez pełnej funkcjonalności evo) . to oraz fakt że ma obslugiwac draft N wi-fi -ciekawe czy ktos z forum próbował- podobno jescze nie działa, Gigabitowy Ethernet (kabel CAT6 potrzeby), oraz obsluga zewnętrznych DVD mówi że prawdopodobnie jest lider na najbliższe pół roku , rok. Aha Hi Jack opubliował bazę wiedy o wiekszości playerow w tym dużo na temat 6500; [url="http://www.mpcclub.com/faq/"]http://www.mpcclub.com/faq/[/url] Pozdrawiam w tym i nieżyczliwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...