Skocz do zawartości
buku

POLSAT HD - pierwsze podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Gmeru' post='66754' date='07.11.2007, 00:05 ']No dobra napiszę coś w tej sprawie bo to zdanie pada średnio parę razy dziennie gdzie nie spojrze. Czy zliczając wszystkie kanały, które będą ktoś policzył ile to zajmuje miejsca? "Zaraz" nikt nic nie będzie musiał upychać. To tak na rozluźnienie żeby mi nikt już z tym textem nie wyskoczył ; )

Co do ilości HD to czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że gęsty program w HD będzie za 2-3 lata.... to jest jeszcze nie ten czasu. Start. Początek. Stan niemowlęcy jeżeli chodzi o nadawanie satelitarne. Sam jestem niecierpliwy ale bez wspomagania się BD i HD DVD się nie obejdzie.[/quote]
no nie wiem ale klienci nki pisza ze po dodaniu nowych kanałów pogorszyła sie jakosc niektórych kanałów sd wiec coś jednak jest na rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogorszyła się wszędzie, bo wcześniej wszystkie TVN nadawały w rozdziałce 720x576, a teraz tylko TVN i TVN Siedem tak nadaje, reszta przeszła na 544x576 i jak dalej tak będą upychać na jednym transponderze kanały, to będzie jak TVP2 na Polsacie Cyfrowym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to pięknie. Jak zwykle porażka. Brak sprzętu. Brak contentu. Brak oferty dla dotychczasowych abonentów. I najpewniej brak możliwościu odbioru na SWOIM odbiorniku HD.
A miałem gdzieś głęboko nadzieje, że jednak będzie inaczej.
Oferta HD w PL cały czas jest na niziutkim poziomie. No chyba, że ktoś jest fanem sportu tylko że wtedy musi sobie kupić trzy plaftormy. Filmów jest jak na lekarstwo (a jak już są to albo klasyki na MGM ale w badziewnej jakości C+ z wielkim logiem), o serialach nie wspomnę bo nie ma. Ofertę ratują HGC HD i Discovery HD ale ile można oglądać w kółko to samo? No i jeszcze n-kowy VOD HD którego jest jak na lekarstwo, ale chociaż mozna nowy film w HD obejrzeć czy Heroes w HD (szoda tylko, że 2.0 i lektor...)

A jak się zliczy pełne abo tych wszystkich platform to wyjdzie nawet więcej niż te 55 funtów za pełną ofertę Sky...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie to ma byc promocja dla stalych abo??


[url="http://www.mojehdtv.info/telewizja_hdtv/promocja_hdtv_w_cyfrowym_polsacie.html"]http://www.mojehdtv.info/telewizja_hdtv/pr...m_polsacie.html[/url]


smiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='iwomagkam' post='66842' date='07.11.2007, 18:39 ']Sluchajcie to ma byc promocja dla stalych abo??


[url="http://www.mojehdtv.info/telewizja_hdtv/promocja_hdtv_w_cyfrowym_polsacie.html"]http://www.mojehdtv.info/telewizja_hdtv/pr...m_polsacie.html[/url]


smiech na sali[/quote]
promocji dla stałych abo nie ma jeszcze jest w przygotowaniu z tego co dowiedziałem sie na infolini a to to taka jakas promocja dla tych co chca tv nabyć . niby oficjalny start to 2 grudzień wiec moze wtedy się pojawi coś dla stałych klientów na co licze ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='66814' date='07.11.2007, 12:18 ']No to pięknie. Jak zwykle porażka. Brak sprzętu. Brak contentu. Brak oferty dla dotychczasowych abonentów. I najpewniej brak możliwościu odbioru na SWOIM odbiorniku HD.
A miałem gdzieś głęboko nadzieje, że jednak będzie inaczej.
Oferta HD w PL cały czas jest na niziutkim poziomie. No chyba, że ktoś jest fanem sportu tylko że wtedy musi sobie kupić trzy plaftormy. Filmów jest jak na lekarstwo (a jak już są to albo klasyki na MGM ale w badziewnej jakości C+ z wielkim logiem), o serialach nie wspomnę bo nie ma. Ofertę ratują HGC HD i Discovery HD ale ile można oglądać w kółko to samo? No i jeszcze n-kowy VOD HD którego jest jak na lekarstwo, ale chociaż mozna nowy film w HD obejrzeć czy Heroes w HD (szoda tylko, że 2.0 i lektor...)

A jak się zliczy pełne abo tych wszystkich platform to wyjdzie nawet więcej niż te 55 funtów za pełną ofertę Sky...[/quote]


@maxiuca, trochę za wcześnie na taki wyrok.
CP jeszcze nie rozpoczął oficjalnego nadawania kontentu HD.
To ma nastąpić 2 grudnia i sam Polsat stwierdził, że do końca marca 2008 będą dołączane kolejne kanały, a do tego czasu masz kanały HD za FRIKO.
Więc nie ma o co mieć pretensji i po prostu trzeba cierpliwie czekać.
Przecież HBO HD ma zacząć nadawać dopiero 1 kwietnia bodajże, a nie jest tajemnicą, że CP też ma ponoć mieć paczkę HBO w swojej ofercie.

N-ka dzisiaj już jest rok po starcie i dopiero dzisiaj wszystko jest niemalże dotarte, a za chwilę ruszą nowe kanały filmowe, dołączy Polsat i pewnie uruchomiony zostanie do tego nowy transponder, inaczej być nie może (a i to można wyczytać między wierszami z posta Gmeru).
Więc tu też poczekajmy do grudnia i wszystko się okaże i wyprostuje.
W tym wszystkim w najgorszym "położeniu" jest C+, które jest mega drogie (nawet w promocji 120 zł razem z kanałami HD) i nie informuje o żadnych ruchach i nowościach w ofercie HD, chociaż Philips HD PVR coś pewnie zwiastuje.

cierpliwości !!!
pozdr. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dramatyczna próba ogarnięcia mocno zbaczającej dyskusji:

Bardzo stary HD - MANIAK myśli:

[1] Poczucie radości, że oto kolejna, trzecia i ostania platforma weszła ( tryb dokonany - stały) w TV SAT HD
[2] POLSAT bardzo ambitnie realizuje projet HD na wielką skalę (zaangażowane środki - trzy obecnie najlepsze na świecie wozy SONY )
Widzimy, że to nie żarty tylko koszmarna zaangażowana w projekt KASA.
[3] ONI CHCĄ naprawdę a my będziemy ich dalej dopingowac.

I tyle. Kolejne święto bo HD w Polsce jest potęgą w skali europejskiej.

[b][size=3]Naciskajcie więc na posłów do Sejmu aby ustawowo zakazali możliwośc pozyskiwania na wyłącznośc praw do transmisji sportowych przez kolejnych nadawców. [/size][/b]
Niech platformy walczą innymi walorami abyśmy nie musieli kupowac kolejnych tunerów:

- N dla HD ligi Mistrzów

- C+ dla HD I i II-giej ligi "kopanej" krajowej

- POLKOMTEL dla HD OLIMIPADY

- POLSAT dla F1, siatka, żużel, kosz itd.

NIECH KIBOL KUPI JEDEN TUNER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='66859' date='07.11.2007, 20:14 ']N-ka dzisiaj już jest rok po starcie i dopiero dzisiaj wszystko jest niemalże dotarte, a za chwilę ruszą nowe kanały filmowe, dołączy Polsat i pewnie uruchomiony zostanie do tego nowy transponder, inaczej być nie może (a i to można wyczytać między wierszami z posta Gmeru).[/quote]
A skąd informacja o Polsacie w N?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='66862' date='07.11.2007, 20:44 '][b][size=3]Naciskajcie więc na posłów do Sejmu aby ustawowo zakazali możliwośc pozyskiwania na wyłącznośc praw do transmisji sportowych przez kolejnych nadawców. [/size][/b]
Niech platformy walczą innymi walorami abyśmy nie musieli kupowac kolejnych tunerów:[/quote]

POPIERAM !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję,że Polsat HD zostanie uruchomiony jak najszybciej.
Liczę także na HBO HD.To jest ten kanał co może przyciągnąć wielu abonentów. Edytowane przez stevie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='stevie' post='66882' date='07.11.2007, 21:59 ']Mam nadzieję,że Polsat HD zostanie uruchomiony jak najszybciej.
Liczę także na HBO HD.To jest ten kanał co może przyciągnąć wielu abonentów.[/quote]

Będzie wszędzie. Zobaczymy jaki : ) chociaż w sumie wiadomo czego się spodziewać. W US był lite to i u nas będzie lite. Mocne HD tylko na krążkach HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja teżjestem za brakiem kanałów na wyłączność !!!!! Wreszcie miał bym to co chce po wykupieniu odpowiednich pakietów . Czy to o kanałach HBO na CP to pewna informacja że się pojawią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='66926' date='08.11.2007, 11:12 ']Ja teżjestem za brakiem kanałów na wyłączność !!!!! Wreszcie miał bym to co chce po wykupieniu odpowiednich pakietów . Czy to o kanałach HBO na CP to pewna informacja że się pojawią ?[/quote]

99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='66910' date='08.11.2007, 02:05 ']Będzie wszędzie. Zobaczymy jaki : ) chociaż w sumie wiadomo czego się spodziewać. W US był lite to i u nas będzie lite. Mocne HD tylko na krążkach HD.[/quote]

A ja myślę że mocne HD trafi szybko do sieci kablowych. Satka faktycznie ma za bardzo ograniczone pasmo żeby się to pomieściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='66934' date='08.11.2007, 12:43 ']A ja myślę że mocne HD trafi szybko do sieci kablowych. Satka faktycznie ma za bardzo ograniczone pasmo żeby się to pomieściło.[/quote]
A do kabla trafia właśnie z satki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie kto ma wiecej klientów satki czy kablówki? kanały hd kosztują a z drugiej strony czy kablówki beda miały swojej produckji HD ??? np. sport??? nie sądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='66859' date='07.11.2007, 20:14 ']@maxiuca, trochę za wcześnie na taki wyrok.
CP jeszcze nie rozpoczął oficjalnego nadawania kontentu HD.
To ma nastąpić 2 grudnia i sam Polsat stwierdził, że do końca marca 2008 będą dołączane kolejne kanały, a do tego czasu masz kanały HD za FRIKO.
Więc nie ma o co mieć pretensji i po prostu trzeba cierpliwie czekać.
Przecież HBO HD ma zacząć nadawać dopiero 1 kwietnia bodajże, a nie jest tajemnicą, że CP też ma ponoć mieć paczkę HBO w swojej ofercie.[/quote]

Tylko po co całe to halo, że startują 2 listopada czy nawet 2 grudnia, skoro tak jak pisałem, brak sprzętu, kontentu i oferty?
Cierpliwie czekać? No niby można, ale powoli cierpliwości zaczyna brakować. Bo w kwestii HD na razie n-ka zaliczyła właśnie roczny falstart, Cyfra tak samo, niby kanały HD są, ale 90% czasu leci upconvert. A teraz Polsat zaczyna z falstartem.
HD-DVD i Bluray to też u nas czały czas jakiś geekowski wymysł, chociaż za oceanem zaczęło się rok temu.
Niby jesteśmy taką oazą HD wśród krajów post-komunistycznych i ewenementem na skale światową, bo mamy trzy dość silne platformy cyfrowe i kazda ma ofertę HD, ale tak naprawdę to nic w tym HD nie ma.

No ale nic. Czekamy. Konkurencja zaczyna robić swoje. Teraz czekamy na kolejne zakupy transpodnerów, bo N-ce i Cyfrze brakuje nowych transponderów jak powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='66984' date='08.11.2007, 19:18 ']Tylko po co całe to halo, że startują 2 listopada czy nawet 2 grudnia, skoro tak jak pisałem, brak sprzętu, kontentu i oferty?
Cierpliwie czekać? No niby można, ale powoli cierpliwości zaczyna brakować. Bo w kwestii HD na razie n-ka zaliczyła właśnie roczny falstart, Cyfra tak samo, niby kanały HD są, ale 90% czasu leci upconvert. A teraz Polsat zaczyna z falstartem.
HD-DVD i Bluray to też u nas czały czas jakiś geekowski wymysł, chociaż za oceanem zaczęło się rok temu.
Niby jesteśmy taką oazą HD wśród krajów post-komunistycznych i ewenementem na skale światową, bo mamy trzy dość silne platformy cyfrowe i kazda ma ofertę HD, ale tak naprawdę to nic w tym HD nie ma.

No ale nic. Czekamy. Konkurencja zaczyna robić swoje. Teraz czekamy na kolejne zakupy transpodnerów, bo N-ce i Cyfrze brakuje nowych transponderów jak powietrza.[/quote]


Haaaaaaa, taki post to miód na moją klawiaturę ;):wacko::wacko: .

TĘPIĆ MALKONTENTA !!!

Gdyby wszyscy ludzie byli tacy jak ty to musiałbym ciągle siedzieć na drzewie :) .

Mas do wyboru kilkanaście typów odtwarzacy BD i HD-DVD. Ok 400 płyt jednego i 400 drugiego formatu. Bez polskich napisów? Zainwestuj w naukę języka, nakłady ci się zwrócą na starość. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.
Nie podoba się n, CP czy C+?
To kup sobie Premiere, Sky czy cokolwiek innego.

A jak się nie podoba to ... będę brutalny ... miejsca na drzewie jest dosyć zmieścisz się jeszcze, swiat nie będzie na ciebie czekał.
Jak chcesz to znajdę ci i dam za darmochę Rubina, będziesz miał tam kolor.

O dżizus, jak ja nienawidzę takich co tylko narzekać potrafią.

Pozdro.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='66994' date='08.11.2007, 20:46 ']Haaaaaaa, taki post to miód na moją klawiaturę ;):wacko::wacko: .

TĘPIĆ MALKONTENTA !!![/quote]
Hehe :) malkontent to moje drugie imię :) Przy czym ja nie narzekam, ja tylko krytykuję i przedstawiam inną wizję, niż hip-hip hurra, kolejna platforma marnuje miejsce na tranponderze czymś co nazywa telewizją nowej generacji, cyfrową, jakości HD, wysokiej rozdzielczości itp a w rzeczywistości bezczelnie oszukuje swoich abonentów serwując im przeceniony towar drugiego gatunku. Oczywiście z Polsatem jeszcze za wcześnie żeby cokolwiek przesądzać, ale...

A forum z tego co pamiętam jest jest hdtvpolska.com a nie wiecejsdtvimarnegohdwpolsce.com

Z kontentem HD sobie doskonale radze (a właściwie to nie do końca sobie radze, bo nie mam czasu nawet oglądać tego wszystkiego) i drzewo mi nie potrzebne, a ze światem idę łeb w łeb, tylko denerwuje mnie to, że Polska mimo szumnych zapowiedzi znowu odpadła z peletonu i ciągnie się gdzieś w środku.

O język się nie martw, znam dwa wystarczająco dobrze żeby oglądać filmy bez napisów. Co zresztą robie bez przerwy, bo gdybym miał polegać na legalnym polskim HD to nie byłoby czego oglądać. Ale nie o to chodzi chyba, żeby sciągać każdą pozycje z USA czy Australii i za każdym razem denerwować się czy naliczą VAT czy nie? Dlaczego w Polsce znowu płyty są prawie dwa razy droższe niż w USA? Bogatsi jesteśmy czy jak? Jak mnie amerykanin poprosił żebym mu "Mr and Mrs Smith" na HD-DVD kupił w Polsce i wysłał do USA bo u nich nie ma jeszcze tego filmu to nie chciał mi uwierzyc jak mu napisałem ile kosztuje nowa płyta i podziękował (!!), bo powiedział, ze go nie stać na taki luksus (a koleś ma chyba wszystko co na BD i HD-DVD co wyszło w USA).

Kup Premiere czy Sky? Nie wiem czy zauważyłeś, ze w Polsce nie można legalnie dostać żadnej z tych platform. Więc to znowu nie jest rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='66998' date='08.11.2007, 20:09 ']Kup Premiere czy Sky? Nie wiem czy zauważyłeś, ze w Polsce nie można legalnie dostać żadnej z tych platform. Więc to znowu nie jest rozwiązanie.[/quote]


Tak jak n-ka na Wyspach ;) . Czy jest legalna? NIE !!!
Trza mieć znajomego który weźmie na siebie a ty potem płacisz z Polski.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='67010' date='08.11.2007, 21:52 ']Tak jak n-ka na Wyspach ;) . Czy jest legalna? NIE !!!
Trza mieć znajomego który weźmie na siebie a ty potem płacisz z Polski.[/quote]
Wiem, wiem i rozważam to od jakiegoś czasu, bo znajomych na wyspach na szczescie mam sporo (pół klasy wyjechało i z połowa roku...). Ale nie zmienia to postaci rzeczy, że nie jest to szablonowe rozwiązanie, tylko kombinowanie i nie zmienia faktu, że HD w PL to na razie namiastka.

A wracając do Polsatu to oferta dla obecnych klientów jest śmieszna. 32 cale i dekoder za 3699 :) Nie wpadli na to, że kupa ludzi ma już telewizory HD? I to większe niż 32 albo 37 cali i wystarczą im same dekodery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@dominikjestem

Kiedy kolega słyszał DD 5.1 na Polsacie Sport HD bo od wczoraj mam samsunga HD i jedyny program jaki nadaje w Dolby Digital to jest TVN i TVN 7 na Polsacie Sport HD tylko PCM Stero 2.0?

PS Obraz jest naprawdę super tylko szkoda, że bez 5.1.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o coś się pojawiło się na stronie polsatu , jest info o tunerku i o promocji , że przy zakupie pakietu relax film lub tunera hd lub tunera pvr 5 miesiecy gratis ! moze wkoncu to ruszy tak jak powinno 2 grudnia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce Polsatu Sport są wyszczególnione transmisje które idą w HD!

[url="http://www.polsatsport.tv/program.php?program_id=1"]http://www.polsatsport.tv/program.php?program_id=1[/url]

ps. @dominikjestem tak sie podniecał kubaneczkami w HD na Pucharze Świata w siatkówce z Japonii a to był tylko upscal z SD. :)

Edytowane przez sebaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złapałem kanał HD suise.
Nadają w 720p. I to widac. Obraz jakby nieco rozmyty w porównaniu do 1080i
prametry tu:
[url="http://pl.kingofsat.net/hdtv.php"]http://pl.kingofsat.net/hdtv.php[/url]
12399.00 H - Txp:85 - Beam:HB8 Europe DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 - NID:318 - TID:8500
Jeżeli kubaneczki były w SD to ja wracam do SD.
Napisz źródło tej sensacyjnej informacji, która wysyła naśmietnik historii technologię TV SAT HD.

Teraz leci liga męska. Jakiś KED gra z OLS.
Transmisja HD. Jakośc REFERENCYJNA.
Komentator jest R,L,C na tyłach leci tylko odgłos hali.
Czy to jest DD 5.1 ?
Dla mnie tak. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...