Skocz do zawartości
buku

POLSAT HD - pierwsze podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

[i]Błąd straszny zrobiłem.
Napisałem temat :
[b]Pierwsze podłączenia PC HD [/b]
to po prostu nikogo nie interesuje więc proszę o admina o usunięcie tamtego postu-tematu.[/i]

[b]Do rzeczy:[/b]
Byłem dziś ok. godz. 15oo trzecim klientem POLSAT HD w punkcie obsługi naziemnej klienta.
Ten punkt to Warszawa, ul.Łubinowa 4a, Targówek Przemysłowy.
Bardzo miłe, zgrabne dziewczyny. Trochę może wynudzone w piątkowy listopadowy wieczór.

Właśnie podłączam.
Jest tak:
AUDIO:
po optyku do Logitech Z5500
VIDEO:
po HDMI przez OCTAVA 5x1 HDMI SWITCH ( podobno HDMI 1.3a)
a później na ekran do SHARP LCD XD1 52"
Jest, działa od pierwszego przyłożenia napięcia 230 Volt.
Nie będę ukrywał, że mam trochę doświadczenia w tej dziedzinie więc poszło "w ciemno".
Użyłem starej anteny (nie używany zapas TV SAT - Hotbird) miska 60 cm "WIZJA TV", konwertor Philips 5-letni czyli gniot).
Mam główną antenę 90 cm na n-box recorder więc będzie możliwe porównanie jakości w zakresie kilku kanałów SD.

Włączył się z automatu jakiś ZONE CLUB.
OCTAVA sama wykrywa u mnie pojawienie się nowego źródła HDMI i przełącza z automatu. Zadziałało.
Jakoś SD na pierwszy żut oka b. dobra.
Ale nie mogę przełączyc.
(Niestety leci coś o odchudzaniu i "Ślubna" się przykleiła. A miała właśnie wyjśc; już stała w drzwiach - dlatego mogę to pisac).
Usłyszałem w programie dla gospodyń: " .. to dlatego wyglądamy jak nasze matki." Jestem wzruszony. To prawda.
Czytałem gdzieś, że uczucie do teściowej z czasem upodabnia się z tym do "Ślubnej".
Mawia się, że najpierw żony zajmują za dużo czasu a potem za dużo miejsca.

[b]UWAGI nr. 1[/b].
Niesamowicie mała, zgrabna i czarna "terndy" skrzyneczka. Ładny pilot. Trzy guziołki na częściowo pochyłym, srebrnym frońcie.
Na oko gabaryt to 70% i tak małego n-boxa ( także w pionie).
Ładny design. Kompatybilny z ostatnią linią stylistyczną SAMSUNG-a.
Jest HDMI i optical. Jeszcza jakieś dwa SCART-y, component 3 x RCA, stereo 2 x RCA i już.
Niestety 230V sieciowy jest na stałe. Tego akutrat nie lubię.
[b]UWAGA nr. 2;[/b]
Bardzo ale to bardzo szybkie menu. W porównaniu do n-ki.

[b]UWAGA nr. 3;[/b]
Gdzie jest HD ?
Są kanały HD-test od 401 do 404 ale są zakluczone. I widzę ciemnośc.
Dzwonie więc do Infolinii.

[b]UWAGA nr.4 ;[/b]
Wszystko przestało działac.
Tel do ifo linii nic nie zdziałał.
POLSAT SPORT HD powinien byc na kanale 5-tym.
Ale u mnie tuner SAMSUNG już nie już odbiera żadnego syganłu od przed chwili.
Mimo przłeżenia dwóch dobrych kabli ( sprawdzonych od N-ki ) dosyłowych jest nagły i ciągły brak sygnału SAT.
To jakby zwalenie się modułu SAT dosył w SAMSUNG-u. Wymiana STB ?
Idę na PUB-a.

UWAGA nr. 5 ( na wyjście)
Regulacja głośności po optical SPIDIF działała w przeciwieństwie do N-ki.
A więc można.


APEL WAŻNY:
POLSAT HD ; może to komuś odpaliło.
Czekamy na opinie.

CD nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie! Jestem bardzo ciekawy jakości programów HD i funkcjonalności STB. Może będzie to jakaś alternatywa dla n-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='65998' date='02.11.2007, 19:02 '](...)
UWAGA nr. 5 ( na wyjście)
Regulacja głośności po optical SPIDIF działała w przeciwieństwie do N-ki.
A więc można.(...)[/quote]
No mnie regulacje dźwięku po SPDiF też działa w recorderze perfekcyjnie. Non stop moge ściszać i podgłaszać amplituner :(:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe że Polsat Sport HD i Polsat HD nie wystartował jeszcze ;p chyba nie będą puszczać ich dla garstki osób, sam mówisz że jesteś 3 ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='65998' date='02.11.2007, 20:02 '][b]UWAGI nr. 1[/b].
Niesamowicie mała, zgrabna i czarna "terndy" skrzyneczka. Ładny pilot. Trzy guziołki na częściowo pochyłym, srebrnym frońcie.
Ładny design. Kompatybilny z ostatnią linią stylistyczną SAMSUNG-a.
...
[b]UWAGA nr. 2;[/b]
Bardzo ale to bardzo szybkie menu. W porównaniu do n-ki.[/quote]


boxa widizalem, wyglada ladnie, nie wstyd wystawic go na wierzchu :)
a jak wyglada OSD? banner informacyjny/menu? jesli wyglada na poziomie designu skrzynki to bedzie niezle.

co do rpedkosci dzialania. brak MHP :( cos za cos znaczy sie... no i zalezy w ile BPP wyswietlaja menu. cos za cos za cos cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA nr 5.
Mój błąd polegał na braku zgłoszenia DISeKa.
Po zatwierdzenu wyboru ma wreszcie możliwośc skanowania pasma sat.
Teraz już widzę na pi.atym kanale POLAS HD. Jest siatka ( oczekiwana) w wydaniu damskim.
wniosek;
po odpaleniu uważajmy na ustawianie antenowe.

CD nastąpi;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rano leciał mecz "złotek" z PERU.
Jakośc video bardzo dobra.
Drugie plany ( chodzi mi o te nieostre tła przy zoomowaniu ) nie mają digibloków ani innych zakłóceń.
Są czyste. Bardzo duża głębia ostrości.
Wnioskuję z tego, że jest wysoki bitrate.
Kolory bardzo nasycone ale nie przewalone. Widac znakomitą optykę zastosowanych kamer.
Dzwięk: DD 5.1. ( w instrukcji piszą, że może byc do 48 kHz)

Na 10oo jest zapowiedź kolejnego meczu siatkarek na żywo (?):
Korea - Japonia.
Może ktoś wie czy MŚ są teraz i to jest na żywo, czy też to materiał archiwalny ?

Poczytałem trochę instrukcję. STB jest bardzo prosty. Może jednak skanowac dowolną satelitę.
Jak przełączę kabel z N-ki ( tam mam zeza) to zeskanuję ASTRĘ i zobaczymy czy widzi wszystkie kanały HD FTA.
Bardzo szybko reaguje mój SWICH HDMI na POLSAT. Krócej niż N.
Szybkie menu. Logiczne i proste. Ale w zakresie menu jestem fanem menu N-ki zwłaszcza po ostatniej modyfikacji.
Brak nareszcie wyjśc S-VIDEO i Compozit. Brak gniazd USB i Ethernet.
Czyli jest niezbędne minimum.

Przyjemny pilot, szybkie menu, możliwośc ustalania nie tylko kolejności na listach ulubionych ale także sortowania : alfabetycznego, wg. nadawców, wg. transponderów a zwłaszcza bardzo ale to bardzo dobra jakośc SD, że nie wspomnę o HD
Odniosłem wrażenie, że jakośc wybranych kanałów SD na moim ekraniem jest lepsza niż w N-ce.
Z pewnością POLSAT 2. Ale już przewaga Samsunga nad ADB na kanale TVN24 trochę mnie zdziwiła.
Porównanie dokonywałem mając podłoczone po HDMI równocześnie oba tunery i wybierałem tylko input na swichu.
Dzięki temu w bardzo krótkich odstępach czasu mam dostęp do obu przekazów i na tym samym TV.

Ogólnie: SAMSUNG to bardzo dobry tuner podający znakomity obraz HD. Czekam na wersję z PVR.
No i te 5 m-cy za free.
To jest uderzenie w abonentów innych platform bo jak mnie poinformowano obecni Polsatowcy muszą wypowiedziec umowę , oraz płacic przez trzy miesiące stary abonament. Zaś nowi są w bardzo komfortowej sytuacji do końca marca 2008.

[b]SKANOWANIE HOTBIRD:[/b]
trzeba odblokowac w menu opcję ( jest wybót: wszystkie lub FTA) i jedzie po całości:
znalazł: 1368 TV i 450 Radio.

[b]SKANOWANIE ASTRY[/b]
Pogrzebałem w ustawienikach i mam już skan Hot i Aster.
Widać kanały ANIxe HD, SAT-1 HD, PRO-7 HD, ASTRA HD,ASTRA HD+, National Geographic HD - tu ciemność ale udaje, /ze jest FTA
Teraz mam listy z kanałami z obu satelit.
Są bardzo rozbudowqane listy ulubionych.
Ale nie wszystko od razu. No nie ?
Na polsat sport hd siateczka na żywo; miodzio z DD 5.1

[b]Głośność po SPIDiF[/b]

Raz jest a raz niema. Np. ASTER HD nie działa ta regulacja, ale na innych dział.
Pewnikiem zależy to czy po optyku leci PCM czy DD Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy jakieś fotki... menu... obraz polsatSportHD... itp... bo narazie informacje zadne. Tez bym mógł napisac że mam 10 takich tunerów i nawet z HDD... :angry: Fotki... fotki... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='66054' date='03.11.2007, 10:17 ']Odniosłem wrażenie, że jakośc wybranych kanałów SD na moim ekraniem jest lepsza niż w N-ce.
Z pewnością POLSAT 2. Ale już przewaga Samsunga nad ADB na kanale TVN24 trochę mnie zdziwiła.
Porównanie dokonywałem mając podłoczone po HDMI równocześnie oba tunery i wybierałem tylko input na swichu.[/quote]

Nie dziw sie, ze jakosc TVN24 na polsacie i C+ jest lepsza niz na N - niestety N swoim abonentom specjalnie pogorszyla jakosc TVN24 - to taki rodzaj "lepszej jakosci na wylacznosc".

A jezeli jakosc z samsunga jest lepsza niz z topowego Nboxa to N / ADB ma wsyd! Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='66087' date='03.11.2007, 14:47 ']Nie dziw sie, ze jakosc TVN24 na polsacie i C+ jest lepsza niz na N - niestety N swoim abonentom specjalnie pogorszyla jakosc TVN24 - to taki rodzaj "lepszej jakosci na wylacznosc".[/quote]To kanał informacyjny a nie jaranie się rozdziałką, na Polsacie i C+ nie masz przydatnego serwisu tekstowego, ot co. Stąd lepsza jakość i nie ma to związku z tunerem ADB. Tak samo mógłbym napisać że N ma lepszej jakości TVP1 i 2 oraz AXN, a nie przypominam sobie aby im w tym przeszkadzał jakiś serwis internetowy a przecież na takich kanałach jakość obrazu jest ważniejsza niż w jakichś wiadomościach. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jacek1969r - Jestes w bledzie i chyba nie czytasz ze zrozumieniem - ja TVN24 (obraz) ogladam przez 99%, a interaktywny serwis przez 1% , a zly obraz na N TVN24 to ewidetnie wplyw zbyt malego bitrate konwersja z mpeg2-->4 (serwis zabiera rowniez pasmo video).
Jezeli ty preferujesz Serwis, a nie jakosc obrazu to twoja sprawa!
A jezeli obiektywnie ocenic odbior na nbox i samsungu Polsat2, ktory jest nadawany free i ktos stwierdza, ze na samsungu obraz jest lepszy to chyba jest nad czym sie zastanawiac. Dekoder ADB to nie tylko elektronika ale tez oprogramowanie, ktore moze namieszac w obrazie!

I jeszcze jedno dla mnie wazna jest jakosc wszystkich kanalow!

Czekam na dalsze opinnie na temat polsatu w HD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może niech domonikjestem przełączy ten dekoder HD na kanały TVP1, TVP2, TV1000, wszystkie Discovery i inne nadawane przez Cyfrowy Polsat z megabitrate na poziomie 2 Mbps. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie myle ale tan pan... cos mi zalatuje pracownikiem CP... nikt nie ma tego tunera tylko jedna osoba posiada takowy. Dalsze przechwałki jak to dobrze wygląda SD a każdy wie że nawet nie wygląda dobrze na 25" a co dopiero na TV LCD 52". Może ten ktoś ma denka od słoika jak Stępień hehehehe ;) Sam posiadam CP i wiem jak tu wygladaja kanały wiec bez ściemy prosze. To naprawde była by super platforma gdy by nie ta jakość... i te kwadraty a pani w BOK mnie uświadomiła ze jakość mają nie odbiegającą od europejskiej... hahahahah :) czekamy na fotki... panie dominik-jakiś tam... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='66109' date='03.11.2007, 18:02 ']To może niech domonikjestem przełączy ten dekoder HD na kanały TVP1, TVP2, TV1000, wszystkie Discovery i inne nadawane przez Cyfrowy Polsat z megabitrate na poziomie 2 Mbps. ;)[/quote]


już @arsenal jesteś tak pewny tej jakości kanałów (szczególnie tych innych), jak tego, że tunerów HD nie będzie do grudnia :)

a mówiąc o Samsungu HD, a nie o jakości nadawania TVP1, bardzo podoba mi się funkcjonalność klocka, możliwość sortowania, przestawiania, dostępność kanałów z Astry i innych satelit bez ograniczeń, szybkość działania...
pamiętacie co było z n-boxem białym na początku ?
jak się chce, to można od początku mieć i dobry jakościowo sprzęt wraz z dobrą funkcjonalnością, a nie 150 razy zmieniać softy, a i tak z łaski dawać dostęp do wybranych kanałów i kazać płacić za kanały Free to Air...

P.S. dominik, to nie są MŚ tylko LIVE Puchar Świata w siatkówce kobiet, w którym drużyny (i Polska) walczą o 3 miejsca premiowane awansem na Olimpiadę w Pekinie 2008. Tak jak przewidywałem, od razu leci w HD, brawo !!!

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='66124' date='03.11.2007, 18:11 ']już @arsenal jesteś tak pewny tej jakości kanałów (szczególnie tych innych), jak tego, że tunerów HD nie będzie do grudnia :)[/quote]
Wiesz. Co dzień patrzę na tą żałosną jakość kanałów na Cyfrowym Polsacie. Po Euro to wygląda kiepsko a po HDMI będzie lepiej? Śnij dalej. ;)
A tunerów nigdzie nie znalazłem. Całe miasto objeździłem. Cóż. moje miasto to nie Wa-wa i punkt sprzedaży na Łubinowej. ;):P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='66126' date='03.11.2007, 19:26 ']Wiesz. Co dzień patrzę na tą żałosną jakość kanałów na Cyfrowym Polsacie. Po Euro to wygląda kiepsko a po HDMI będzie lepiej? Śnij dalej. :)
A tunerów nigdzie nie znalazłem. Całe miasto objeździłem. Cóż. moje miasto to nie Wa-wa i punkt sprzedaży na Łubinowej. :P:P:P[/quote]

ja też patrzę, ale zbyt uogólniasz, choć faktem jest, że TVP1 i TVP2 żałosnej jakości,

co do tunerów, to nie jest kwestia dostępności (bo tunerki HD są), tylko operatywności dystrybutorów, mój znajomy dystrybutor z Wawy, z Bielan (a nie Łubinowej) po prostu podjechał do magazynu i wziął bez kolejek, zapisów, kilkanaście sztuk na pierwszy "ogień" do auta i mówił, że każdy chętny dystrybutor mógł zrobić to samo,
zwalam więc winę nie na dostępność, tylko na lenistwo dystrybutorów, był 1 listopada, podjedzie się do magazynu po długim łykendzie...pewnie większość tak myślała...

P.S. Polsat bez żadnej promocji i akcji marketingowej wystartował z "ograniczoną" ofertą, obiecał od 2 listopada tuner HD i Polsat Sport HD, i proszę jest, wszystko działa, jak należy...i jest dokładnie to, co było obiecane (a nie wyssane z palca i listy życzeń nas = forumowiczów, latem), czekamy teraz do grudnia na ciąg dalszy,
a w Sat Kurierze nr 11/2007 będzie teścik, poczekamy, zobaczymy, ocenimy, decyzje podejmiemy, nie lubię być beta testerem...

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='66129' date='03.11.2007, 18:48 ']ja też patrzę, ale zbyt uogólniasz, choć faktem jest, że TVP1 i TVP2 żałosnej jakości,

co do tunerów, to nie jest kwestia dostępności (bo tunerki HD są), tylko operatywności dystrybutorów, mój znajomy dystrybutor z Wawy, z Bielan (a nie Łubinowej) po prostu podjechał do magazynu i wziął bez kolejek, zapisów, kilkanaście sztuk na pierwszy "ogień" do auta i mówił, że każdy chętny dystrybutor mógł zrobić to samo,
zwalam więc winę nie na dostępność, tylko na lenistwo dystrybutorów, był 1 listopada, podjedzie się do magazynu po długim łykendzie...pewnie większość tak myślała...

P.S. Polsat bez żadnej promocji i akcji marketingowej wystartował z "ograniczoną" ofertą, obiecał od 2 listopada tuner HD i Polsat Sport HD, i proszę jest, wszystko działa, jak należy...i jest dokładnie to, co było obiecane (a nie wyssane z palca i listy życzeń nas = forumowiczów, latem), czekamy teraz do grudnia na ciąg dalszy,
a w Sat Kurierze nr 11/2007 będzie teścik, poczekamy, zobaczymy, ocenimy, decyzje podejmiemy, nie lubię być beta testerem...

pozdrowienia[/quote]

Tak czytam jak się spieracie o jakość obrazu na sygnałach SD z tego tunera.... Bo ktoś napisał że jakość jest dobra.

Przecież postrzeganie jakości obrazu to czysto subiektywna rzecz. Dla jednego obraz taki może być siódmym cudem świata, dla kogoś innego nie do zaakceptowania. Wszystko zależy od punktu odniesienia, to znaczy z czym miał do czynienia wcześniej.

A że Dominik napisał, że jakość obrazu jest super, menu jest super, ogólnie jest super, tuner wygląda super. Więc jeśli tak twierdzi, to ja mu wierzę iż On postrzega te parametry jako super :).

A co do rzeczywistości, to wszystko widać na zdjęciach przecież .....

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='66133' date='03.11.2007, 20:15 ']A co do rzeczywistości, to wszystko widać na zdjęciach przecież .....[/quote]
Na jakich zdjęciach...?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='66135' date='03.11.2007, 19:20 ']Na jakich zdjęciach...?? :)[/quote]


Ano właśnie..... ;) Jakie mamy zdjęcia w opisie, taki jest i sens całej późniejszej dyskusji, co do jakości obrazu i innych cech :P:P:P czyli dokładnie [b]zerowy[/b].

A koledzy zdążyli już podzielić włos na czworo, porównali jakość obrazu z N-Ką i Cyfrą, wydali opinię, porównali funkcjonalność tunera i jego menu itd.

Jest to o tyle zabawne, że większość nadal nie wie jak ten tuner w ogóle wygląda. Bo ja na ten przykład pojęcia nie mam :). No niby Dominik napisał, że jest ładny, obraz SD ładny, menu ładne....

Wielce informacyjna recenzja, w sam raz na późniejszą burzliwą dyskusję, ehh.....

Moja rada: dajcie sobie na wstrzymanie do czasu aż pojawią się jakieś konkrety, bo inaczej to takie jałowe gdybanie przecież.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie byłem dzisiaj u lokalnego dystrybutora PC a dekoderów HD jak nie było tak nie ma. Spytałem go o dekoder o on od razu powiedział ze maja ten dekoder ale tylko na nowych ulotkach co przysłał je polsat. Zero wiadomosci kiedy dostana nic nie wiedza, stwierdził ze moze dostana z nowa dostawa sprzetu ale to i tak nic pewnego bo nie ma realnie dekodera jeszcze w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='66140' date='03.11.2007, 21:30 ']Ano właśnie..... :P Jakie mamy zdjęcia w opisie, taki jest i sens całej późniejszej dyskusji, co do jakości obrazu i innych cech :):P:P czyli dokładnie [b]zerowy[/b].

A koledzy zdążyli już podzielić włos na czworo, porównali jakość obrazu z N-Ką i Cyfrą, wydali opinię, porównali funkcjonalność tunera i jego menu itd.

Jest to o tyle zabawne, że większość nadal nie wie jak ten tuner w ogóle wygląda. Bo ja na ten przykład pojęcia nie mam ;). No niby Dominik napisał, że jest ładny, obraz SD ładny, menu ładne....

Wielce informacyjna recenzja, w sam raz na późniejszą burzliwą dyskusję, ehh.....

Moja rada: dajcie sobie na wstrzymanie do czasu aż pojawią się jakieś konkrety, bo inaczej to takie jałowe gdybanie przecież.[/quote]
niestety co niektórzy sa takimi zagorzałymi zwolennikami nki ze dla nich polsat to polshit i nic tego nie zmieni , smieje sie jak czytam ze polsat ma poślizg bo to polsat a nka i canal+ nie miały poślizgów? ja mam polsat ale nie jestem jakims tam maniakiem polsatu , poprostu znajduje w ich ofercie najwiecej dla siebie i czekam na konstruktywne opinie co do tunera hd bo do konca roku chce kupic polsat hd albo nke hd , chociaz coraz wiecej czytam o narzekających ludziach co do jakosci kanałów na nce przez upychanie nowych kanałów na tych samych transponderach wiec jestem w kropce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawię wielką przyjemnoś SławkowiR,
Otóż nadchodzą goiście w ten smutny listopadowy wieczór.
Przystosowałem system do priorytetu dla N-ki.
Sławku ; miło Ci ?
Dlaczego ?
Bo znam n-boxa jak łysa kobyłę,
ma dwa/trzy HD kanały do pokazania.

A teraz :
" Jakie mamy zdjęcia w opisie, taki jest i sens całej późniejszej dyskusji"
No chyba żarty jakieś robisz z forumowiczów.
Od kiedy to zdjęcia na forach cokolwiek pokazują.
Jeżeli masz receptę to określ jakie paramatry czyli nastawy w aparacie foto mam wprowadzic aby:
- pokazac smużenia ( podpowiem Ci : w ostatniej recencji exppert z UK podał 1/200 czas - ale mu nie wierzę)
- deep colour ( czytaj xvcolor)
- poziom kontrastu dynamicznego i statycznego
- tempraturę bieli
- słynny gamut
- konty w pionie i poziomie

Najłatwiej pokazac overscan bo ładnie rejestruje się nałożenie interferujących pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...