Skocz do zawartości
buku

POLSAT HD - pierwsze podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nikt nic nie wie. Na infolinię dzwoniłem raz i przemilczę treść rozmowy. Same niejasności jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='66283' date='04.11.2007, 19:38 ']No właśnie nikt nic nie wie. Na infolinię dzwoniłem raz i przemilczę treść rozmowy. Same niejasności jak na razie.[/quote]
no mi juz sie skonczyła umowa z polsatem rok temu i płace bez umowy i czekam i czekam i nadal czekam zeby cos podpisac ale informacji zero konkretnych, moze w koncu na poczatku grudnia wszystko juz bedzie wiadomo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla siatkowki chcialem kupic PC (zaczyna to byc chore, jak Eurosport bylby HD i mial wlasna platforme to musilabym tez ja kupic, zeby ogladac tenis. Jedna dyscyplina=jedna platforma :lol: )
Zaczely sie schody. mila pani chce mi sprzedac modul, ale nie wie czy mozna ogladac HD. Wsparcie techniczne poszlo sie pytac :lol: , jak wrocilo odpowiedzialo, ze wogole nie sprzedaja modulow :lol: , a gdyby tak to bez HD. Wracam do milej pani, ktora nadal chce mi sprzedac modul, ale nie wie czy w przyszlosci mozna bedzie ogladac HD i tak dalej. Mieli tyle czasu na przygotowanie sie :lol: , no coz zaryzykuje ten modul bo nie chce miec tyle pudel...A gdzies chyba czytalem, ze na Kasi ogladaja HD CP prez modul :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='66287' date='04.11.2007, 20:09 ']Dla siatkowki chcialem kupic PC (zaczyna to byc chore, jak Eurosport bylby HD i mial wlasna platforme to musilabym tez ja kupic, zeby ogladac tenis. Jedna dyscyplina=jedna platforma :lol: )
Zaczely sie schody. mila pani chce mi sprzedac modul, ale nie wie czy mozna ogladac HD. Wsparcie techniczne poszlo sie pytac :lol: , jak wrocilo odpowiedzialo, ze wogole nie sprzedaja modulow :o , a gdyby tak to bez HD. Wracam do milej pani, ktora nadal chce mi sprzedac modul, ale nie wie czy w przyszlosci mozna bedzie ogladac HD i tak dalej. Mieli tyle czasu na przygotowanie sie :lol: , no coz zaryzykuje ten modul bo nie chce miec tyle pudel...A gdzies chyba czytalem, ze na Kasi ogladaja HD CP prez modul :lol:[/quote]
a czy polsat podał oficjalnie date kiedy startuje sprzedaz tunerów ? bo na stronie nie ma nic o tym i na tej dla abonentów tez nic nie ma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekoder do odbioru HD w Cyfrowym Polsacie to Samsung DSB-H370G. A w sprzedaży jest od 2 listopada 2007 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma kabla HDMI w zestawie.
Jest component i stereo RCA.
+ baterie 2 szt. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dominikjestem

Z jaką podziałką nadawany jest PolsatSportHD: 720p czy 1080i?

Ciekawe czy to co Polsat nadaje z Pucharu Świata w siatkówce jako HD jest to naprawdę materiał HD czy tylko dobry upscal.

Z tym upscalem to moja teoria gdyż nikomu w Europie nie udało się namierzyć dosyłu z tej imprezy w HD są tylko dosyły SD w PAL lub NTSC.

Jeśli chodzi o imprezy z kraju to także brakuje potwierdzonego dosyłu w HD dla Polsatu. Do tej pory mówiło sie o zapisie materiału HD do późniejszego wykorzystania np. Liga Światowa w siatkówce z Katowic, koszykówka, PP w piłce nożnej itd.

Pozdrawiam! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parę paytań, więc przypomnę po moim telefonie i kompetentnej rozmowie z panem z infolinii:

1) nowi mogą od ręki kupić tuner Samsunga HD (w kilku opcjach zakupu, np. 300 zł + 99 zł aktywacja i tuner Twój, lub 99 zł aktywacja i wynajem za 15 zł miesięcznie,...)
w promocji jest dodatkowo pierwsze 5 miesięcy abo gratis i HD bezpłatne do końca marca 2008,

2) dla dotychczasowych abo nie ma żadnej oferty, mogą od ręki wziąć tuner HD i nowy abo, wypowiedzieć umowę starego abo, ale wypowiedzenie trwa aż 3 misiące, za co trzeba płacić przez 3 miesiące, więc przez 3 miesiące masz 2 abonamenty,
niby rekompensuje to fakt, że w nowym abo jest 5 miesięcy gratis, więc jakieś "zadośćuczynienie",

mimo to oferta jest NIE FAIR dla tych abo, którym już minął okres obowiązkowego abonamentu, bo nie mogą przeskoczyć na tuner HD bez wygaśnięcia starej umowy przez 3 miesiące i chcąc dzisiaj oglądać Sport HD, muszą "płacić podwójnie" przez 3 miesiące...

konkluzja: nowi abo mają 5 miesięcy gratis, a dotychczasowi, którym minął termin obowiązkowej umowy, "tylko 2", w najgorszej sytuacji są Ci, którym nie minął jeszcze obowiązkowy termin starej umowy, ktoś np. podpisał umowę na 12 miesięcy w październiku i jest udoopiony na rok z SD, niestety,

ale może coś się zmieni w tym zakresie wkrótce,

co do oficjalnego rozpoczęcia sprzedaży usługi i tunerów HD przez Polsat, to wedle zajawek CP ma to być 2 grudnia, czyli sytuacja wygląda tak, że CP sprzedaje tunery HD na miesiąc przed oficjalnym rozpoczęciem przekazu HD (zamiast testowego),

można też kupić tuner HD z TV, ale nie pociągnąłem tematu i nie znam szczegółów poza tym, że jest to jedyna opcja, kiedy dotychczasowi abo mogą przeskoczyć z obecnej umowy na nową bez względu na ważność dotychczasowej umowy, aaa i ponoć TV to 32 calowy LCD Samsunga

P.S. Polsat Sport HD leci w 1080i

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No moje oko: 1080i w obu przypadkach.
Miałem kontakt z 720p z Cana+ i z binarek amerykańskich HDTV Cable.
Ja uważam, że 720p jest znacznie gorszym jakościowo rozwiązaniem od 1080i.
TV dostaje 1080i/50Hz ale to nie ma związku ze źródłowym formatem pliku.
Dosyły były chyba wylistowane na SATKURIERZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsunga komentował nie będę, bo czekam jeszcze na test Satkuriera, ale mała uwaga:
[quote name='dominikjestem' post='66241' date='04.11.2007, 14:29 ']Na pewno lepsza głębia ostrości ( w Japonii). Pewnie optyka u nich model "full-wypas".[/quote]
Głębia ostrości nie jest zależna od jakości optyki tylko od zamierzeń operatora, w zależności od nastawy przesłony w obiektywie i punktu nastawy ostrości. Małą głębię stosuje się zwykle do podkreślenia pierwszego planu, czyli zbliżenia aktorów w filmie, portret w fotografii itp i pomagają ją uzyskać szkła wysokiej klasy, o dużej jasności. Widać że kolega nie miał nigdy w łapkach nawet najprostszej lustrzanki. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='66317' date='04.11.2007, 22:11 ']TV dostaje 1080i/50Hz ale to nie ma związku ze źródłowym formatem pliku.[/quote]

Info na temat rozdzielczości odbieranego kanału powinna być po naciśnięciu INFO w tunerze.

To co pokazuje TV po naciśnięciu INFO to sygnał jaki ma na wejściu czyli taki jaki ustawiony masz w MENU - P.FORMAT tunera.

[quote name='dominikjestem' post='66317' date='04.11.2007, 22:11 ']Dosyły były chyba wylistowane na SATKURIERZE.[/quote]

Ja widziałem tam tylko plan transmisji HD a nie realnych dosyłów z miejsca rozgrywania zawodów a oto mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 strony o platformie co ma jak narazie 1 (2) kanał/y w HD :lol: Aż trudno uwierzyć że w czasach gospodarki kapitalistycznej nie ma nikogo kto chciałby od tych wszystkich ludzi kase wyciągnąć. To co robią polscy nadawcy TV HD SAT jak na razie to raczkowanie w tej dziedzinie.

pozdr. dawmac

PS. Czy jest możliwy odbiór SKY HD w Polsce ? ( mając tuner i aktywną kartę czy będzie możliwy odbiór )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='66326' date='04.11.2007, 22:42 ']PS. Czy jest możliwy odbiór SKY HD w Polsce ? ( mając tuner i aktywną kartę czy będzie możliwy odbiór )[/quote]

Wszystkie kanały HD od SKY (jeśli wierzyć mapkom pokrycia sygnałem) odbierzesz w Polsce bez problemu nawet na małej czaszy.

Zobacz [url="http://www.lyngsat.com/hd/28east.html"]tutaj[/url]!

Problem stanowi odbiór w Polsce BBC HD no ale on nie należy do SKY a oto pytałeś! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mala refleksja - na cale nasze stado "HDmaniakow" tylko jest jeden dominikjestem, ktory ma dostep do Polsatu Sp, HD!

Na tym jedynym spoczywa spora odpowiedzialnosc w przekazaniu wrazen ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebaa' post='66331' date='04.11.2007, 22:00 ']Wszystkie kanały HD od SKY (jeśli wierzyć mapkom pokrycia sygnałem) odbierzesz w Polsce bez problemu nawet na małej czaszy.

Zobacz [url="http://www.lyngsat.com/hd/28east.html"]tutaj[/url]!

Problem stanowi odbiór w Polsce BBC HD no ale on nie należy do SKY a oto pytałeś! :lol:[/quote]

Jak będe teraz jechał do Polski to wezme tuner sky hd i zobacze jak działa. Aktualnie jest 10 kanałów HD, 2 kanały z fimami HD na "zamówienie" i ileś tam innych kanałów. Miesieczny koszt 55 funtów.
Ciekawe jak w polskich realiach wypadła by ocena oferta w stosunku do ceny.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='66333' date='04.11.2007, 22:19 ']Jak będe teraz jechał do Polski to wezme tuner sky hd i zobacze jak działa. Aktualnie jest 10 kanałów HD, 2 kanały z fimami HD na "zamówienie" i ileś tam innych kanałów. Miesieczny koszt 55 funtów.
Ciekawe jak w polskich realiach wypadła by ocena oferta w stosunku do ceny.

pozdr. dawmac[/quote]


:lol:

Funt brytyjski u nas co prawda coraz tańszy, ale ca. 250-280 plz/msc to jak na Polskę trochę za drogo :lol: - by me
Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='66332' date='04.11.2007, 23:10 ']mala refleksja - na cale nasze stado "HDmaniakow" tylko jest jeden dominikjestem, ktory ma dostep do Polsatu Sp, HD!

Na tym jedynym spoczywa spora odpowiedzialnosc w przekazaniu wrazen ;-)[/quote]

tylko jego opinie ma na wyłączność Audiovideo więc niemoże nam za wiele powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek1969r' post='66321' date='04.11.2007, 23:22 ']Samsunga komentował nie będę, bo czekam jeszcze na test Satkuriera, ale mała uwaga:
Głębia ostrości nie jest zależna od jakości optyki tylko od zamierzeń operatora, w zależności od nastawy przesłony w obiektywie i punktu nastawy ostrości. Małą głębię stosuje się zwykle do podkreślenia pierwszego planu, czyli zbliżenia aktorów w filmie, portret w fotografii itp i pomagają ją uzyskać szkła wysokiej klasy, o dużej jasności. Widać że kolega nie miał nigdy w łapkach nawet najprostszej lustrzanki.[/quote]
NIe jestem specem od foto. Lustrzanki nie miałem, potwierdzam. Mam LUMIX FZ50 i są tam także nastawy manualne.
Foto ekranu robiłem na freez i w trybie nocne sceny. Wynik to całkowita porażka więc nie tędy więc droga. Dlatego zamieściłem tylko jeden screen. A pozostałe 100 delete. Chyba szkodzi resize do wersji netowej.

W moim rozumieniu widoczna głębia ostrości to zakres przestrzeni odwzorowanej przez aparat czy kamerę z zachowaniem ostrości. Czyli organoleptycznie: podczas gdy siatkarze/ki są w przestrzeni odwzorowanej ostro to patrzę na drugi plan czyli widownię i oceniam co tam i jak widac. Relacja telewizyjna żądzi sie innymi prawami niż fotografia. Jej celem jest podgląd zdarzenia. Lubię jak w tle na widowni można rozpoznac twarze i napisy na koszulkach kiboli bo tego w SD TV nie ma.
O tak pojętej głębi ostrości się wypowiadałem. Przestrzeń na meczu siatkówki to pewnie dystans 10m (boisko) do 50m (widownia). Wartości bardzo przybliżone.

Domyślam się, że znaczenie ma tu ogniskowa obiektywu i czas przeznaczony na analizę światła na każdy frame. A przedewszystkim rozmiar elementu światłoczułego.
Może napiszesz nam o ustawieniach kamer TV.

Napisz jak zrobic zdjęcie ekranu np. LCD żeby zbliżyc się do tego co widzą oczy. Może unikac skalowania.
Obliczyc odległości obiektywu od ekranu aby było 1:1. I przesłac mały fragment ( np 10 cm x 10 cm) powierzchni matrycy do oceny. Tego jeszcze nikt nie próbował. No i uwzględnic fakt, że matryca jest sama źródłęm światła.
Jakaś metodologia była by tu bardzo przydatna.
Jakiś angol napisał, że stosuje czas 200ms czyli krotnośc 50Hz.
Próbowałem ale nawet z czułością 1600 powstawał całkowicie czarny obraz.

Aparat: LUMIX FZ50.
Całe zagadnienie nie dotyczy w ogóle możliwości STB HD SAMSUNGA tylko sposobu realizacji przekazu telewizyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjecia i tak nie oddadza wrazen podczas oglodania na wlasne oczy, wiec chyba nie warto sie meczyc z nastawami. Dobrze, ze wreszcie startuje a jeszcze lepiej, ze zanosi sie na DD5.1 (co zmusi konkurencje (n i C+) do polepszenia jakosci dzwieku).

Mnie osobiscie i tak intersuje tylko opcja PVR ale chyba na to w PC sie nie doczekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='66385' date='05.11.2007, 11:27 ']Zdjecia i tak nie oddadza wrazen podczas oglodania na wlasne oczy, wiec chyba nie warto sie meczyc z nastawami. Dobrze, ze wreszcie startuje a jeszcze lepiej, ze zanosi sie na DD5.1 (co zmusi konkurencje (n i C+) do polepszenia jakosci dzwieku).

Mnie osobiscie i tak intersuje tylko opcja PVR ale chyba na to w PC sie nie doczekam...[/quote]

DD 5.1 na POSACIE jest już faktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest wmixowany polski komentarz do tego DD5.1. Jest tylko w centralnym, czy na calym przodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='66382' date='05.11.2007, 09:00 ']NIe jestem specem od foto. Lustrzanki nie miałem, potwierdzam. Mam LUMIX FZ50 i są tam także nastawy manualne.
Foto ekranu robiłem na freez i w trybie nocne sceny. Wynik to całkowita porażka więc nie tędy więc droga. Dlatego zamieściłem tylko jeden screen. A pozostałe 100 delete. Chyba szkodzi resize do wersji netowej.

W moim rozumieniu widoczna głębia ostrości to zakres przestrzeni odwzorowanej przez aparat czy kamerę z zachowaniem ostrości. Czyli organoleptycznie: podczas gdy siatkarze/ki są w przestrzeni odwzorowanej ostro to patrzę na drugi plan czyli widownię i oceniam co tam i jak widac. Relacja telewizyjna żądzi sie innymi prawami niż fotografia. Jej celem jest podgląd zdarzenia. Lubię jak w tle na widowni można rozpoznac twarze i napisy na koszulkach kiboli bo tego w SD TV nie ma.
O tak pojętej głębi ostrości się wypowiadałem. Przestrzeń na meczu siatkówki to pewnie dystans 10m (boisko) do 50m (widownia). Wartości bardzo przybliżone.

Domyślam się, że znaczenie ma tu ogniskowa obiektywu i czas przeznaczony na analizę światła na każdy frame. A przedewszystkim rozmiar elementu światłoczułego.
Może napiszesz nam o ustawieniach kamer TV.[/quote]

Głębia ostrości zależy od kilku czynników, przede wszystkim od ustawienia ogniskowej obiektywu, przesłony, rozmiaru matrycy obrazowej, odległości od poszczególnych planów. Duża głębia to ostre plany zarówno pierwszy jak i kolejne. Mała głębia to pierwszy ostry pozostałe rozmyte. Najczęściej jest to efekt zamierzony, w celu podkreślenia pierwszego planu. Na meczach oczywiście pożądana jest duża głębia, czyli stosunkowo szeroki kąt optyki i wysoka wartość przesłony. Im mniejsza przekątna matrycy rejestrującej obraz, tym większa też głębia.

[quote name='dominikjestem' post='66382' date='05.11.2007, 09:00 ']Napisz jak zrobic zdjęcie ekranu np. LCD żeby zbliżyc się do tego co widzą oczy. Może unikac skalowania.
Obliczyc odległości obiektywu od ekranu aby było 1:1. I przesłac mały fragment ( np 10 cm x 10 cm) powierzchni matrycy do oceny. Tego jeszcze nikt nie próbował. No i uwzględnic fakt, że matryca jest sama źródłęm światła.
Jakaś metodologia była by tu bardzo przydatna.
Jakiś angol napisał, że stosuje czas 200ms czyli krotnośc 50Hz.
Próbowałem ale nawet z czułością 1600 powstawał całkowicie czarny obraz.

Aparat: LUMIX FZ50.
Całe zagadnienie nie dotyczy w ogóle możliwości STB HD SAMSUNGA tylko sposobu realizacji przekazu telewizyjnego.[/quote]


Nie można mówić o czymś takim jak głębia ekranu LCD ponieważ ekran ten jest zasadniczo płaski więc trudno mówić o głębi. Ale domyślam śię że chodziło Ci o to jak uzyskać możliwie wierny obraz, podobny do tego jaki widzi nasze oko na LCD. Moje rady są takie:

Przede wszystkim najniższe możliwe ISO, FZ50 mydli na wyższych ISO.
Ustawienia aparatu na manualu. Ważne żeby telewizor nie był jedynym źródłem światła, zdjęcia najlepiej robić w dzień, oświetlenie żeby było nie na przeciw ekranu, a najlepiej pod jakimś kątem, to nie będzie odblasków.
Przesłona na poziomie 5,6 do 8. Im wyższa tym obraz będzie ciut ostrzejszy. Czas ekspozycji dobieramy doświadczalnie aby obraz nie był ani za ciemny, ani za jasny przy tej przesłonie. No i czas nie może być za krótki, żeby obiekty w ruchu się nie rozmywały.
Aparat możliwie na statywie.
Ogniskową ustaw na dość szerokim kącie, ale nie na skrajnej pozycji bo wtedy obiektyw może wykazywać wady optyczne, sądzę że coś na poziomie 40mm byłoby w sam raz.

Powinieneś uzyskać efekt zbliżony do tego co zamieściłem w mojej recenzji Panasonica LX70 i Philipsa 7862D.

Generalnie fotografowanie źródła światła, jakim jest ekran LCD nie jest sztuką łatwą, wymaga doświadczenia, wielu prób i trudno to zawrzeć w kilku słowach.
Oczywiście zdjęcia nigdy nie oddadzą rzeczywistych właściwości wyświetlanego obrazu, ale dobre zdjęcia mogą mieć przynajmniej wartość poglądową i stanowić dobre tło dla samego opisu. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglad OSD jest nawet na poziomie. Analizujac 3 screeny to nawigacja troche upierdliwa i malo trendy :) ale jest niezle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...