Skocz do zawartości
buku

POLSAT HD - pierwsze podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Logo piękne, "test programu" powinien być na różowo :rolleyes:

Screen "menu" - nie mówcie, że Polsat taką czcionką podpisuje transmisje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czcionka rządzi ; ) (chyba Arial...chociaż może i Times new Roman ;p ) ale i tak nie podskoczy kole fortuny na TVP2 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos dystrybucji. Pamietam jak jechalismy po N gdy nie bylo dekoderow z chwila startu platformy - siec dystrybucji budowana od zera.
A tu problem z dystrybucja polsatu jest chyba niemaly! Biorac pod uwage, ze tylko jeden z nas ma dekoder polsatu HD gdzie sec dystrybutorow jest potezna to chyba jest cos nie teges! Zreszta cyfra ma podobne problemy z dekoderami HD.
Zastanawiajace jak majac takie atuty np w postaci ustabilizowanej ogromnej sieci dystrybucji dekoderow brak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa jest prosta:
informacja, że sprzedaż rusza w piątek 02.11.2007 została podana w środę po południu.
Musiała byc utrzymywana w tajemnicy nawet przed dystrybutorami do ostatnie chwili, bo ci nie zdążyli zareagowac.
Albo przespali. Do warszawskiego punktu na ul. Łubinowej mam bardzo blisko i znałem lokalizację. Na wszelki wypadek zadzwoniłem. Resztę opisałem jak było.
Jest też wpis dealera który z własnej inicjatywy podjechał na Łubinową i wyjechał z 10 sztukami.

Nie ma się zresztą po co śpieszyc bo jest to faza testowa. Akurat trwa Puchar Świata kobiet i jest to wydarzenie ważne bo z udziałem naszej drużyny narodowej. Rano transmisje bezpośrednie, wieczorem powtórki.
Nasz liga męska to jedna z najlepszych chyba lig świata. Też jest na co popatrzec. Widziałem już dwie bezpośrednie relacje.

Myślę, że do końca roku rozruszają inne kanały. Ale i tak będę czekał na wersję z PVR. Mają jeszcze cztery kanały testowe do których nie ma póki co dostępu. Ale były już na forum opisane i są nawet zdjęcia a festiwalu COUNTRY MRĄGOWO 2007.
O ich materiały się nie ma co martwic bo trochę tego kręcą.
Najważniejsze, że jakośc obrazu i dżwięku kanału HD jest wzorcowa. I to musi HD Fana cieszyc.
Tak trzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='superpn' post='66559' date='06.11.2007, 02:30 ']Tuner wyglądem nie grzeszy :o o pilocie nie wspominając. :) Przy Nce wygląda jak biedny kuzyn z dalekiego wschodu :)
...
PS. Zastanawia mnie to czym kierowali się projektanci dekodera HD Polsatu jeśli chodzi o brak wyświetlacza :)[/quote]


z tym wygladem to tak zle nie jest.
a co do wyswietlacza, odpowiedz jest prosta - ceną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie oglądam mecz z Kubą.
Jest dobrze.
1:0 dla nas a w drugim secie póki co 22:21.
Ach te Kubaneczki. Mniam mniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował małą sondę, jeżeli chodzi o sprzęt, nie porównując zawartości programowej (DD5.1 to duży plus dla sportowego kanału Polsatu): co byś wybrał, nbox recordera nie na własność za 450, czy Samsunga na własność za 400.
[quote name='dominikjestem' post='66580' date='06.11.2007, 08:55 ']Ach te Kubaneczki. Mniam mniam.[/quote]Zwłaszcza w HD :o

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaneczki:
14-tka gra w stringach !!!
6-tka chyba też.

[quote name='jacek1969r' post='66586' date='06.11.2007, 10:16 ']Ja bym proponował małą sondę, jeżeli chodzi o sprzęt, nie porównując zawartości programowej (DD5.1 to duży plus dla sportowego kanału Polsatu): co byś wybrał, nbox recordera nie na własność za 450, czy Samsunga na własność za 400.
Zwłaszcza w HD :o[/quote]

Kabywanie na własnośc nie ma żadnego ale to żadnego sensu.
Nbox rec jest znakomity i nie ma co go porównywac z SAMSUNGIEM HD.
To zupełnie inny level technologiczny.

JESZCZE O STRINGACH:
Oczywiście mają sportowe, pełne spodenki f-my ADIDAS.
Piszę o tym co się dzieje pod spodem.
Gdyby grały naprawdę w stringach to POLSAT HD zrobił by chyba 3 mln abo i to przed końcem tego Puchary Świata.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Kapitalista' post='66602' date='06.11.2007, 10:46 ']** UTOWRZYŁEM NOWY TEMAT O PROBLEMACH Z SAMSUNGIEM HD **[/quote]??? Można jaśniej i linka do tego tematu?
Update:
A niech tam, wyręczę kolegę: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7516"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7516[/url] Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pare dodatkowych uwag, bo także go testowaliśmy (szczegóły w specjalnym wydaniu PC World Komputer Extra w całości poświęconym HDTV - testy prawie wszystkich dostepnych w Polsce odtwarzaczy HD, projektorów FullHD, wielu telewizorów, konsol gier, itp. W kioskach 14 listopada wraz z wydanym w FullHD (na płycie DVD 8,5 GB, do oglądania z komputera) filmem Miecz przeznaczenia (w stylu Przyczajony tygrys ukryty smok). Odnośnie odbiornika Polsatu - wygląd naszym zdaniem ok, ale to kwestia gustu. W stosunku do nboxów brzydszy ale od Philipsa Cyfry+ o niebo ładniejszy. Obsługa prosta, wygodna. Interfejs przejrzysty. Najlepsze spośród oferowanych przez platformy tryby przekształcenia obrazu z 4:3 do innych postaci 16:9, 14:9, itp (ważne gdy po ustawieniu skalowania do 1080i, telewizor nie może tego robić). Bardzo dobra głębia czerni i generalnie kolory. Wygodna zmiana rozdzielczości oddzielnym przyciskiem pilota. Problemy w wieszaniem dekodera opisane w podanym dodatkowym wątku, u nas nie występują. Wady to m.in. brak możliwości wyszukiwania programów w EPG (podziału na gatunki, itp). Nie ma też wyświetlacza na obudowie, co postrzegam za wadę, lecz niektórym może nie przeszkadzać. Błękitna dioda na obudowie za mocno świeci, rozprasza uwagę, odsłonięta karta w slocie, co nie wygląda pięknie i można przypadkowo uszkodzić. Brak wejścia LAN i USB co ogranicza możliwości dodatkowych usług i funkcji. Jakość Polsatu Sport HD moim zdaniem najlepsza spośród wszystkich kanałów HD nadawanych w Polsce. To testy wiec zobaczymy jak będzie finalnie. Co do dźwięku 5.1 to chciałem przypomnieć, że można go odbierać np. na TVN HD podczas Tańca z gwiazdami, Kuby Wojewódzkiego, itp. Edytowane przez juliuszk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Jakość Polsatu Sport HD moim zdaniem najlepsza spośród wszystkich kanałów HD nadawanych w Polsce.[/quote]
Moim zdaniem też.
Ale chciałem, żeby ktoś to pierwszy napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juliuszk' post='66627' date='06.11.2007, 12:21 ']Jakość Polsatu Sport HD moim zdaniem najlepsza spośród wszystkich kanałów HD nadawanych w Polsce. To testy wiec zobaczymy jak będzie finalnie.[/quote]
No a jaka ma byc jakość jak JEDEN kanał w HDTV leci z pustego transpondera... :) Nie ma sie co podniecać... Ja sie będę podniecał jak już bedze finalna wersja PolsatSportHD a do tego PolsatHD, MTV HD, BBC HD, HBO HD i NONSTOPKINO HD w przyzwoitej cenie... na wszystko przyjdzie czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego transpordera nadawany jest tylko jeden kanal (i 3 testowe z malym bitrate) wiec oczywiste ,ze narazie jakosc(bitrate) bedzie ok. ALe jak pozostale 3 testy zmienia sie w regularne transmisje to jakosc bedzie co najwyzej przyzwoita. Z bardzo dobra jakoscia mozna nadawac gora 3 kanaly z 1 transpordera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale to jest - [size=5][b]t o t a l[/b] [/size] :rolleyes:

[url="http://www.cyfrowypolsat.pl/program-tv/program-tv-pionowy-single-channel.cp?chN=polsat_sport"]http://www.cyfrowypolsat.pl/program-tv/pro...hN=polsat_sport[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może planują też nowe kanały: Formuła 1 HD, Żużel HD, a w przerwie między transmisjami megabloki reklamowe oczywiście w HD :rolleyes:

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strach się bac co będzie jak wygrają przetarg na HD ORANGE EXTRAKLASA.
A to już na wiosnę.
Wkoło piła i piła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozklad jazdy transmisji na polsacie Sport bije na glowe kanal Romantica (chyba to jeszcze gdzies nadaja).
Ale musze przyznac, ze to chyba jest najlepsza strona z kanalami TV jaka widzialem, CP, C+, N, Premiere itd.
Bardzo mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='66642' date='06.11.2007, 14:52 ']Z tego transpordera nadawany jest tylko jeden kanal (i 3 testowe z malym bitrate) wiec oczywiste ,ze narazie jakosc(bitrate) bedzie ok. ALe jak pozostale 3 testy zmienia sie w regularne transmisje to jakosc bedzie co najwyzej przyzwoita. Z bardzo dobra jakoscia mozna nadawac gora 3 kanaly z 1 transpordera.[/quote]
nie zapominaj ze ta super nka upycha swoje kanały hd z kanałami sd na transponderze , polsat chociaz wykupił oddzielne transpondery do kanałów hd , co do wyglądu to rzecz gustu i tyle. mam dvd samsunga hd860 i bedzie pasowac idealnie a wyswietlacz mi nie potrzebny . jesli zaś chodzi o to ze polsat sport zawalony jest w ramóce meczami satkówki to co w tym dziwnego skoro jest rozgrywana impreza do której wykupili prawa! jak nka transmituje najwiecej meczy LM to powód do chwały a jak n cp leca wszystkie mecze z imprezy to wysmiewają zwolennicy nki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='66751' date='06.11.2007, 21:42 ']jesli zaś chodzi o to ze polsat sport zawalony jest w ramóce meczami satkówki to co w tym dziwnego skoro jest rozgrywana impreza do której wykupili prawa! jak nka transmituje najwiecej meczy LM to powód do chwały a jak n cp leca wszystkie mecze z imprezy to wysmiewają zwolennicy nki .[/quote]

Wuluzuj troche - widziales kiedys gdzies juz taka ramowke na caly tydzien? Ja nie, wiec mnie to bawi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='66751' date='06.11.2007, 21:42 ']nie zapominaj ze ta super nka upycha swoje kanały hd z kanałami sd na transponderze ,[/quote]

No dobra napiszę coś w tej sprawie bo to zdanie pada średnio parę razy dziennie gdzie nie spojrze. Czy zliczając wszystkie kanały, które będą ktoś policzył ile to zajmuje miejsca? "Zaraz" nikt nic nie będzie musiał upychać. To tak na rozluźnienie żeby mi nikt już z tym textem nie wyskoczył ; )

Co do ilości HD to czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że gęsty program w HD będzie za 2-3 lata.... to jest jeszcze nie ten czasu. Start. Początek. Stan niemowlęcy jeżeli chodzi o nadawanie satelitarne. Sam jestem niecierpliwy ale bez wspomagania się BD i HD DVD się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='66753' date='06.11.2007, 23:54 ']Wuluzuj troche - widziales kiedys gdzies juz taka ramowke na caly tydzien? Ja nie, wiec mnie to bawi![/quote]
widziałem na CP jak były mś 2006 w niemczech ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...