Skocz do zawartości
buku

POLSAT HD - pierwsze podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na frapujące mnie pytanie. Otóż dostałem dzisiaj dekoder samsunga. Wszystko fajnie działa, itd, ale jest jeden problem. Po wyłączeniu dekodera i telewizora (samsung LE32R7) i ponownym uruchomieniu obu telewizor ustawia się na złącze 1 - EURO, w którym podłączony jest odtwarzacz DVD i dopiero "ręcznie" muszę przełączyć na dekoder, który jest podpięty przez kabel hdmi. Jak miałem echostara to telewizor automatycznie włączał programy z dekodera. Czy można coś ustawić w telewizorze albo w dekoderze, żeby teraz też wszystko działo się automatycznie? Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam ustawione HDTV->HDMI/DVI czy jakoś tak :P

Edytowane przez Splesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Koledzy.
Od kilku dni jestem posiadaczem dekodera HD Polsatu Samsung DSB-H370G. Mam jednak problem. Nie mogę wybierać programów przy pomocy klawiszy numerycznych, a także nie mogę wejść w menu do instalacji gdyż nie mogę wpisać PIN-u. Myślałem że kalwisze numeryczne nie działają ale udało mi się wpisać kod telewizora Panasonica przy ich pomocy i pilot normalnie steruje telewizorem. Czy ktoś z Kolegów miał taki problem, czy to może to jakiś mój błąd w interpretacji instrukcji?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pilocie są dwa klawisze którimi wybierasz czym chcesz sterować.Dwa pierwsze u góry od lewej.Naciskasz klawisz TV i sterujesz telewizorem.Naciskasz klawisz STB i sterujesz dekoderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki Adqjm, faktycznie teraz wszystko jest w porządku. Wydaje mi się że instrukcja obsługi do dekodera nie jest zbyt wyczerpująca, szczególnie dla osób które tylko od czasu do czasu zajmują się takimi rzeczami.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 2 szybkie pytania do zorientowanych w tym tunerze:
1. jak odbieram po RGB to mam telegazetę, ale jak wejdę do sortowania programów lub zmienię listę ulubionych to telegazeta ginie na wszystkich programach; pomoga wyłaczenie tunera z sieci i ponowne włączenie - czy to normalne?
2. czy telegazeta powinna być tylko po RGB czy też po HDMI/komponent (jeśli tylko po RGB, to jak czytać telegazetę po HDMI - inne tunery pozwalają czytać telegazetę w tunerze)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten dekoder ma jakiś problem z telegazetą.Na jakiś czas pomaga odłączenie go od sieci.Połączenie przez hdmi nie przesyła sygnału telegazety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Adgjm' post='110586' date='22.07.2008, 22:48 ']Ten dekoder ma jakiś problem z telegazetą.Na jakiś czas pomaga odłączenie go od sieci.Połączenie przez hdmi nie przesyła sygnału telegazety.[/quote]

Czy to oznacza, że telegazeta jest tylko przez component?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dekoder Samsunga podłączony poprzez component i nie działa mi wtedy ani teletext vbi (z dekodera) ani teletext z telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeczytałem:
[url="http://www.vector.com.pl/article/44059_VECTOR_wygrywa_przetarg_na_realizacje_multipleksu_w_TVP.htm"]http://www.vector.com.pl/article/44059_VEC...leksu_w_TVP.htm[/url]

i nie wierzę własnym oczom... TVP nareszcie próbuje gonić konkurencję - a może ich przegoni - tak czy siak dowiemy się o tym jak będzie działać HDTV w naszej najjaśniejszej telewizorni już wkrótce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Polsat planuje jakieś większe zmiany sprzętowe lub technologiczne? Od paru dni obserwuję tuner SAMSUNG DSB-H370G i jego [url="http://www.allegro.pl/search.php?string=DSB-H370G&description=1&category=14231&country=1&order=p"]wyprzedaż[/url] od 99 zł. Tuner HD na własność za 100 zł to brzmi obiecująco, aż za różowo i to mnie intryguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...