Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz takie usterki to najlepiej skorzystać z rękojmi i zwrócić towar

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz idzie kwestia taka, można mieć Samsunga za 9999zł minus 2000zł cashback-u minus 1000zł ze strony Sama za stary tv ico daje 6999zł albo LG C2 za około 7800- 8000zł i co tu wybrać. Który TV jest lepszy i w czym?

Dziś oglądałem kilka Oledów w akcji i tak na dobrą sprawę moi faworyci to LG C2 i Sam S95B w sensie obrazy HDR. Który tv ma jakś przewagę względem drugiego w podobnym budżecie?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć Samsunga na osobę prywatną to masz całe 2 lata na skorzystanie z reklamacji (nie gwarancji) i domagać się zwrotu gotówki jeśli np. będą takie problemy jak kolega wyżej z zielonym obrazem zamiast normalnej telewizji. Tutaj trzeba sobie zadać pytanie czy chcesz święty spokój czy możesz się bawić w reklamację gdyby coś się stało w ciągu dwóch lat. Ja osobiście zastanawiałem się nad tym Samsungiem, ale zdecydowałem się na Sony, jednak obróbka obrazu Sony teraz działa lepiej, Android no i Dolby Vision (chociaż to podobno nie robi), no i kodek DTS działa.

No, a teraz czytając problemy niektórych użytkowników Samsunga to mam dodatkowy argument, że Sony to był dobry wybór.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sk_uter napisał:

Można wziąć Samsunga na osobę prywatną to masz całe 2 lata na skorzystanie z reklamacji (nie gwarancji) i domagać się zwrotu gotówki jeśli np. będą takie problemy jak kolega wyżej z zielonym obrazem zamiast normalnej telewizji.

Na co się najlepiej powołać w takiej sytuacji? Niezgodność z umową: wady ukryte? Idzie się wtedy z takim telewizorem pod pachą do sklepu i kłóci czy np. można najpierw sobie zagwarantować zwrot albo zabierają bezpośrednio z domu?

Jak te bugi będą mnie dalej nękać to po świętach nie będę miał wyjścia i się tym zajmę konkretnie.

 

PS. Czy inne OLEDy też utrzymują przez dłuższy czas zasilanie na USB po " wyłączeniu" telewizora? Ja rozumiem antiburn maintenance panelu, ale serio... bije od tego amatorszczyzna konstruktorów Samsunga (pierwszy OLED) i jakiś kopiuj-wklej rozwiązań z LCD.

Mam taki "ambient light" na usb i po prostu ciągle świeci po wyłączeniu TV...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kalibracji minęło trochę czasu. Pooglądałem i mam jeszcze jedna uwagę do obrazu.

Porównanie to LG C1 vs Samsung S95B, oczywiście oba skalibrowane przez Kopera. Porównanie to materiał z Apple TV, For All Mankind, S02E09. W tym odcinku jest duzo i bardzo jasnych scen i ciemniejszych ze stacji kosmicznej gdzie obraz jest dość ciemny i bardzo kontrastowy z dużą ilością efektór HDR na punktowych źródłach światła. Oczywiście materiał ten sam ale ... na LG wyświetlany w Dolby Vision, na Samsungu w HDR.

I o co chodzi?

Ano na LG podoba mi się bardziej. Efekty HDR są słabsze co oczywiste, szczytowa jasność LG jest mniejsza. Ale obraz w ciemnych partiach jest jasniejszy. Celowo użyłem słowa jaśniejszy a nie, że ma więcej szczegółów. Przyciemnienie w Samsungu powoduje, że koncentracja nastepuje na efektach HDR i uciekają ciemne partie. A tam powinno byc duzo widać, co pokazuje obraz z LG. Znalazłem jakies tam rozwiązanie problemu. Samsung ma w eksperckich ustawieniach obrazu dwa pola do regulacji: Gamma, i wyrazistość w cieniach czy jakoś tak (kolejny pod Gammą). I tam są suwaki gdzie można sie pobawić i ciut tego Samsunga "rozjaśnić". Tylko moim zdaniem nie oto chodzi skoro oba TV są skalibrowane.

Ot taka mała uwaga.

 

Wrażenia gry w aplikacji Xbox jak dla mnie znakomite. Oczywiście rozdziałka gier to fullHD ale ... gra się płynnei, bez żadnych lagów czy przycięć. Mnóstwo ciut starszych tytułów do wyboru.

 

Pozdro

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na co się najlepiej powołać w takiej sytuacji? Niezgodność z umową: wady ukryte? Idzie się wtedy z takim telewizorem pod pachą do sklepu i kłóci czy np. można najpierw sobie zagwarantować zwrot albo zabierają bezpośrednio z domu?
Jak te bugi będą mnie dalej nękać to po świętach nie będę miał wyjścia i się tym zajmę konkretnie.
 
PS. Czy inne OLEDy też utrzymują przez dłuższy czas zasilanie na USB po " wyłączeniu" telewizora? Ja rozumiem antiburn maintenance panelu, ale serio... bije od tego amatorszczyzna konstruktorów Samsunga (pierwszy OLED) i jakiś kopiuj-wklej rozwiązań z LCD.
Mam taki "ambient light" na usb i po prostu ciągle świeci po wyłączeniu TV...
Powołujesz się właśnie na reklamację (rękojmi) i wybierasz formę zwrotu pieniędzy, gdyż telewizor jest niesprawny tak jak to mają zapisane w specyfikacji. Z większymi sklepami nie powinno być, aż tak dużego problemu, gorzej z mniejszymi. A jak będzie już tak źle to zawsze jest rzecznik praw konsumenta. Ale w rękojmi masz zawsze do wyboru, naprawę, wymianę sprzętu lub zwrot gotówki, a wybór należy już do Ciebie, która opcja Cię interesuje.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sk_uter napisał:

Ale w rękojmi masz zawsze do wyboru, naprawę, wymianę sprzętu lub zwrot gotówki, a wybór należy już do Ciebie, która opcja Cię interesuje.

Tak jest, z tym, że przy pierwszym zgłoszeniu z tyt. rękojmi, jeśli żądasz odstąpienia od umowy lub obniżenia ceny, to sprzedawca może tego nie uwzględnić. Może zaproponować naprawę lub wymianę.

Dopiero przy drugim zgłoszeniu musi spełnić Twoje żądanie w przypadku pozytywnego rozpatrzenia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie słyszałem, to najlepiej pytać rzecznika czy faktycznie tak jest.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przepisach tak jest zapisane. Zresztą miałem okazję sam się przekonać ;) Jak reklamowałem pierwszy tv w zeszłym roku, zażądałem wymiany na nowy. I wymienili na nowszy model. Po roku kolejna reklamacja i żądanie odstąpienia od umowy. Sklep uznał wadę, ale przy pierwszym kontakcie stwierdził, że odstąpienie od umowy jest niezasadne i zostanie wymieniona matryca (tv oled). Jak się grzecznie upomniałem, że to jest druga reklamacja z tytułu rękojmi i wiem jakie prawa mi przysługują, to przeanalizowali temat jeszcze raz i zwrócili kasę.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2022 o 11:05, pmcomp napisał:

 

Ano na LG podoba mi się bardziej. Efekty HDR są słabsze co oczywiste, szczytowa jasność LG jest mniejsza. Ale obraz w ciemnych partiach jest jasniejszy. Celowo użyłem słowa jaśniejszy a nie, że ma więcej szczegółów. Przyciemnienie w Samsungu powoduje, że koncentracja nastepuje na efektach HDR i uciekają ciemne partie. A tam powinno byc duzo widać, co pokazuje obraz z LG. Znalazłem jakies tam rozwiązanie problemu. Samsung ma w eksperckich ustawieniach obrazu dwa pola do regulacji: Gamma, i wyrazistość w cieniach czy jakoś tak (kolejny pod Gammą). I tam są suwaki gdzie można sie pobawić i ciut tego Samsunga "rozjaśnić". Tylko moim zdaniem nie oto chodzi skoro oba TV są skalibrowane.

 

Kończę juz oglądać trzeci sezon For All Mankind z Apple TV. Zrobiony w UHD z Dolby Vision.

I wydaje mi się, że problem ciemnego obrazu na Samusngu w porównaniu do LG C1 wynika z innego trybu HDR. Na LG odtwarza się w DV,  na Samsung w HDR10.

Żeby obraz był porównywalny co do "jasności" w ciemnych partiach musiałem podbić w Samsung suwak Gamma na +3 i cienie także +3. Oczywiście w Samsungu, ze względu na większą jasność panela "świecące" efekty HDR są duzo wyraźniejsze.

 

Na dzień dzisiejszy z tych dwóch TV, zamiast Samsunga S95B, zdecydowanie wybrałbym LG C1 albo LG C2. Musze się zastanowić czy nie zwrócić go z tytułu niezgodności towaru z umową.

Pozdro

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jodlasty napisał:

Ludzie, nie oceniajcie tego TV na podstawie jednej wypowiedzi użytkownika pmcomp.

To jest bardzo dobry telewizor.

Tak sądzisz? Napisałem i podtrzymuję: to jest do doopy telewizor. To jest znakomity monitor !!!

Akurat ja ten TV zakupiłem, a nie dostalem do testów. Ot taka mała różnica. I mam go z czym u siebie porownać leb w łeb.

A jeśli zarzucasz mi gdzieś nieprawdę to podaj dokladnie o co ci chodzi, zapraszam do siebie to ci pokażę. Wypisalem wszystkie wady tego TV, ktore znalazłem (zapewne jest ich wiecej) oraz wszystkie zalety, ktore znalazłem. Kazdy moze wlasnorecznie sprawdzic w sklepie przy zakupie. Poczytaj zachodnie fora, tam jest mnostwo wpisów z podobnymi odczuciami jak moje.

Jak widze Samsung chce ten TV jak najszybciej wyprzedać i o nim zapomnieć. Ale zła karma w postaci rekojmi wróci :) .

Pozdro

PS. @jodlasty, nie robisz czasem w Samsungu? Bo jesteś nowy user i taki wpis :) . Jesli tak to raczej popracujcie nad update’m oprogramowania, bo wiekszosć tych blędów mozna w nim poprawić. I zapłaćcie w Dolby tego dolara czy moze ze dwa za licencję Dolby Vision.

13 godzin temu, mxmxm napisał:

Jest tu test gdzieś test LG C2 ? Nie mogę znaleźć 

Na pewno jest test C1. C2 we wszystkich przekatnych ma matrycę EVO wiec bedzie jasniej. 

Edytowane przez pmcomp
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w POLMOSIE :)

Mam ten telewizor od kilku dni i po prostu nie zgadzam się z Twoją opinią.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, jodlasty napisał:

Pracuję w POLMOSIE :)

Mam ten telewizor od kilku dni i po prostu nie zgadzam się z Twoją opinią.

 

 

Moje testy funkcjonalności to nie opinia tylko FAKTY.

Odnieś się do tych faktów to wtedy możemy podyskutować. Ale lepiej na początek skalibruj ten telewizor bo ... tego obrazu "z pudła" nie da się oglądać.

Miałem nie zamieszczać ale jednak zamieszczę: czerwony zafarb, skopana gamma i ... utrata detali w czerniach. Masz tu screeny z kalibracji, wszystko widac jak na dłoni, na ekranie komputera i na ekranie telewizora :) :

bYb90B.jpg

P6yQVd.jpg

6IWQ6h.jpg

 

kRymF8.jpg

ftvu1q.jpg

 

Jak widać obraz telewizora po wyjęciu z pudła "nie da się oglądać". przkłamania w kolorach i koszmarna gamma. Aż strach sie bać na jakich wartościach wylądowała dla 90-95, wykres wyleciał poza skalę. Masakra.

Po kalibracji bardzo dobre zrównoważenie kolorów i niezła gamma. Choć widziałem lepsze. Jednak w porównaniu do tej, któ®a była przed kalibracją to mamy "ideał" ;) .

 

Dla HDR mam tylko wykres barw po kalibracji, pozostawia wiele do życzenia:

kQN9z5.jpg

 

Jedynie przy tym wykresie gęba śmieje się od ucha do ucha:

yLF5Bu.jpg

 

 

Jak to jest dobry telewizor, referencja jak napisano w teście, to ja jestem chiński król. O koszmarnych babolach w funkcjonalności, parszywym w obsłudze Tizenie, do tego z ogromnymi lagami już nie wspominam. Mój egzemplarz na szczęście się nie wiesza.

 

Masz teraz jakieś argumenty?

 

To, że tobie obraz się podoba nie oznacza, że jest dobry :) .

Mnie sie nie podobał i został prawie dobrze ustawiony. Prawie. Referencja to to nie jest ale jest całkiem nieźle. Dlatego napisałem, że po kalibracji to jest bardzo dobry monitor. Przed kalibracją ... porażka.

 

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem się podniecać wykresami.

Ja pisze to co widzę. A widzę dobry obraz.

Tak jak pisali tutaj w teście, wystarczy wyłączyć ekomode, włączyć tryb filmowy i dać cienie na 3.

Albo trafił Ci się felerny telewizor, albo masz skrzywione wymagania ;)

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jodlasty napisał:

Ja już przestałem się podniecać wykresami.

Ja pisze to co widzę. A widzę dobry obraz.

Tak jak pisali tutaj w teście, wystarczy wyłączyć ekomode, włączyć tryb filmowy i dać cienie na 3.

Albo trafił Ci się felerny telewizor, albo masz skrzywione wymagania ;)

 

Kargul mówił: trzeba być bryszczatym na jedno oko ;) ...

Akurat są mierzalne parametry, które określają czy obraz jest dobry czy nie. Jeśli się nie podniecasz to pewnie nie umiesz ich czytać. To jak matematyka. A obraz jest odzwierciedleniem tych pomiarów. Moje wymagania są jak najbardziej "proste". Jak w matematyce, prosta jest prosta a nie prawie prosta ;) .

Czy znasz powiedzenie o milionie much i co sie im podoba? Mam inne wzorce "piękna".

To nie mnie sie trafił felerny telewizor tylko Samsung taki wyprodukował. Zrób pomiary swojego, zobaczymy jaki się tobie trafił :) .

W dniu 15.11.2022 o 08:54, jodlasty napisał:

Kalibracja nie jest tutaj potrzebna, strata pieniędzy. Ten TV ma super obraz.

Wczoraj TV zgubił kartę sieciową i musiałem go twardo resetować.

CZy dla ciebie ten objaw jest normalny? He, he, he.

W dniu 7.12.2022 o 18:20, kocimagnes napisał:

Natknąłem się na ten wątek tuż przed zakupem S95B 65", ale jeszcze nie było w nim pały od pmcomp 😄
Skusiłem się tylko ze względu na promocję z cashbackiem, inaczej kupiłbym C2. ...I teraz żałuję wyboru, ale telewizor zostaje - trudno.

Kolory super, szczególnie w HDR.
Tizen dno i masakra.
Brakuje aplikacji (no choćby coś pokroju VLC). Nieresponsywny interfejs, ogromne opóźnienia, zacięcia lub całkowity brak reakcji na guzik pilota. Podział ustawień totalnie nieintuicyjny. Ustawienia nieprzystosowane pod OLEDa (np. wyłączenie ekranu schowane gdzieś za 4-5 warstwami klikania). Wszelkie "smart" ulepszacze pogarszają obraz i dźwięk. Przy pomocy pilota nie da się wprost zmienić źródła. Niewygodna obsługa kablówki/naziemnej. W ciągu 2 tygodni od zakupu miałem ze 2-3 przypadki totalnej zwiechy i restartu/wyłączenia TV. W apkach HBO Max i Prime pojawiają mi się mikroprzycięcia.
Podpiąłem chromecasta 4K, żeby dało się z tego TV korzystać, co dla mnie oznacza, że trzeba było wziąć SONY z androidem (nawet kosztem 65" -> 55" aby zmniejszyć różnicę w cenie)...

Wszystkie odcienie czerni poniżej ~10/255 zlewają się w jedną ciemność.
Poza tym czerń jest szara nie tylko w dzień ale w i nocy (poza momentem w którym jest wyłączony), gdyż sporo emitowanego światła z TV wraca z powrotem na panel - może wymaga oglądania w kosmosie. Na początku mocno rzucało się w oczy, teraz o tym rzadziej pamiętam i już nie przeszkadza.

Zapuściłem smart kalibrację z iPhonem do wyregulowania balansu bieli - wydaje się w porządku.
Na razie nie mam ochoty kalibrować go profesjonalnie - wg. wszelkich recenzji miał być "wyśmienity" out of the box.

Ogólnie zgadzam się z pmcomp, to jest wyświetlacz na HDMI. Wszystko inne kupa.

PS. Poleci ktoś jakiś smukły i niedrogi uchwyt do zamontowania tego na ścianie? Myślałem o linkowym, ale na pierwszy rzut oka design nie jest pod to zbyt przystosowany. (G2 byłby idealny)

Jak widze nie jestem jedyny :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja jest droga i niewspółmierna do uzyskanych efektów, więc podziękuję.

Zanim kupiłem ten model, to polazłem do swoich dwóch kumpli co sobie kupili ten model.

Zależało mi na jasności w HDR i ten Sansung to ma. Brałem też pod uwagę LG z C1.

Z mojej stromy mam tylko porównanie z Philipsem 7601. Philips po dwóch latach olewa klientów i nie wspiera już aktualizacjami. W dodatku topowy model, a rozszczelniła się matryca.

Z minusów to brakuje mi androida i KODI, ale jest PLEX i nawet spoko działa.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, jodlasty napisał:

Kalibracja jest droga i niewspółmierna do uzyskanych efektów, więc podziękuję.

Zanim kupiłem ten model, to polazłem do swoich dwóch kumpli co sobie kupili ten model.

Zależało mi na jasności w HDR i ten Sansung to ma. Brałem też pod uwagę LG z C1.

Z mojej stromy mam tylko porównanie z Philipsem 7601. Philips po dwóch latach olewa klientów i nie wspiera już aktualizacjami. W dodatku topowy model, a rozszczelniła się matryca.

Z minusów to brakuje mi androida i KODI, ale jest PLEX i nawet spoko działa.

 

Trzeba było wybrać SONY A95K. Porównałem jasność S95B i C1. Samsung jest jasniejszy ale ... w oglądaniu obrazu na żywo ta róznica się zaciera, a w grę wchodzą inne aspekty obrazu. Pisałem o moich doświadczeniach z obrazem z Apple TV. Niestety Sony jest prawie dwa razy droższy od Samsuga i LG, a jest ciemniejszy od Samsunga. Jak zwykle pierwsze śliwki robaczywki, w QD-OLED trzeba poczekać na co najmniej drugą generację.

Bez kalibracji mój egzemplarz był "nie do oglądania". Widocznie moja poprzeczka dla jakości obrazu wisi znaaaacznie wyżej niż u Ciebie :) .

Do Philipsa nie ma co porównywać bo to jest żadna referencja. To juz nie jest ten Philips co kiedyś. A Android na jego pokładzie to piekny przykład zła. Obsługa posprzedażna i serwis to totalne nieporozumienie. Jak to u "Chińczyka", ma być po taniości i oszczędności ;) .

37 minut temu, jodlasty napisał:

ale jest PLEX i nawet spoko działa.

 

A po co ci PLEX?

Materiał ogląda się po HDMI z zewnętrznego playera, najlepiej z BD-UHD. A najwygodniej z serwera przez NFS z obrazów BD-UHD.

Jesli oglądasz jakies wątpliwej jakości remuxy to zaczynam przestawać się dziwić, że obraz w tym TV "out of the box" ci sie podoba :) :) :) .

 

39 minut temu, jodlasty napisał:

Kalibracja jest droga i niewspółmierna do uzyskanych efektów, więc podziękuję.

 

 

500 zł to jest drogo?

Jak cię stać na tego Samsunga to cię stać na kalibrację. To tak jak byc kupił Porsche 911 i płakał, że paliwo jest drogie :) .

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sk_uter napisał:

Jak masz ogarnięte tego NFS?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Normalnie. Odpowiednie opcje włączone w playerze i odpowiednie opcje dostępu dla playera ustawione na NASie.

Pliki z bitrate'm 100-110 MBps chodzą bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego NAS używasz? I to bezpośrednio na TV odpalasz czy przez jakiś zewnętrzny Player?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synology. Playery to OPPO 203, klon OPPO i Egreat'y A5.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...