Skocz do zawartości
Bredeg

Powidoki w Oledach

Rekomendowane odpowiedzi

To po co kalibruje się oddzielnie oba tryby , przynajmniej mr Koper tak pisze na swojej stronie i co za to też bierze ekstra kasiorkę ? w sumie niepotrzebnie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2022 o 10:18, Nygus napisał:

Warto sie zastanowić czy aby na pewno sony to dobry wybór, mam właśnie A90 i jest bardzo zawiedziony, żaden tv sony nie przełącza automatycznie pomiędzy trybem obrazu SDR a HDR, trzeba to zrobić RĘCZNIE, inne ustawieni dla SDR i HDR to jest oczywistość niestety trzeba ręcznie wybierać dla każdego oglądane w danym momencie kontentuj jak tv ma wyświetlać obraz. To jest tragedia, mam tez LG i tu nie ma takiego problemu, tv przełącza automatycznie ustawienie w zależności od tego co jest wyświetlane. A sony wie lepiej… i trzeba to robić RĘCZNIE…

@Nygus serio? Powiedz, że to jakiś spóźniony prima-apillis.... :(

Myślę, o A90J w 83" i ta informacja to jakaś masakra. Nie natrafiłem nigdzie na tę informację. Ustawienia pod SDR i HDR to dwie różne rzeczy. No nie wybrażam sobie zmieniać za kazdym razem ustawień.

Może poprawią to w kolejnym firmware, to chyba nie jest jakiś większy problem. Qrcze - kubeł zimej wody... Ehhhh....

W każdym razie dzięki za info, zwrócę na to uwagę jak będę testował.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Groszek napisał:

@Nygus serio? Powiedz, że to jakiś spóźniony prima-apillis.... :(

Myślę, o A90J w 83" i ta informacja to jakaś masakra. Nie natrafiłem nigdzie na tę informację. Ustawienia pod SDR i HDR to dwie różne rzeczy. No nie wybrażam sobie zmieniać za kazdym razem ustawień.

Może poprawią to w kolejnym firmware, to chyba nie jest jakiś większy problem. Qrcze - kubeł zimej wody... Ehhhh....

W każdym razie dzięki za info, zwrócę na to uwagę jak będę testował.

Bardzo bym chciał aby to był spóźniony prima aprilis, niestety k… nie jest. A od października 2021 jest „szczęśliwym” użytkownikiem A90J 83”.

Przed zakupem sony tez sobie nie wyobrażałem, ze trzeba będzie przełączać TV miedzy trybami SDR a HDR. 

Zwróciłem na to uwage, np kiedy TV wraca do menu OPPO po wyłączeniu filmu z HDRem, na LG obraz wraca so ustawień SDR i jest wyraźnie inny (ciut ciemniejszy) niż kiedy oglądam na Sony, praktycznie prawie nic sie nie zmienia, osoba która kalibrowała TV potwierdziła, ze WSZYSTKIE TV Sony tak działają… dla mnie tragedia…

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Nygus napisał:

Bardzo bym chciał aby to był spóźniony prima aprilis, niestety k… nie jest.(...)

(...)osoba która kalibrowała TV potwierdziła, ze WSZYSTKIE TV Sony tak działają… dla mnie tragedia…

Witki opadają. Nie wiem, czy będzie to dla mnie do przeskoczenia. Myślałem, że ten zakup to tzw. pewniak i wystarczy tyko wyczekiwać okazji cenowej. A tak widze, że będę musiał sprawdzić również LG w tych calach.

Na apkach w telewizorze np. Netflix/Prime ta sama historia z ręcznym przełączaniem w zalezności od sygnału?

P.S.

Mam nadzieję, że wielkość w połączeniu z  jakością  obrazu "odrobinę" wynagradzają niedogodności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Groszek napisał:

Witki opadają. Nie wiem, czy będzie to dla mnie do przeskoczenia. Myślałem, że ten zakup to tzw. pewniak i wystarczy tyko wyczekiwać okazji cenowej. A tak widze, że będę musiał sprawdzić również LG w tych calach.

Na apkach w telewizorze np. Netflix/Prime ta sama historia z ręcznym przełączaniem w zalezności od sygnału?

P.S.

Mam nadzieję, że wielkość w połączeniu z  jakością  obrazu "odrobinę" wynagradzają niedogodności ;)

:) wielkość i jakość obrazu są jak najbardziej ok. Wyszedłem właśnie z założenia, ze tv Sony powinien być tak ??? Jakby troszkę lepszejszy w porównaniu do LG , no i tak sobie k… zaszałem…  ostatecznie wyszło jak zwykle, każdy wybór jest zły…

W zasadzie nie korzystam ze streamingu ale , sprawdzę wieczorem.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Nygus napisał:

W zasadzie nie korzystam ze streamingu ale , sprawdzę wieczorem.

Będę zobowiązany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Groszek napisał:

Będę zobowiązany ;)

jest tak samo jak w przypadku sygnału zewnętrznego po HDMI

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle rzeczy... to by się wpisywało w talent sony do oprogramowania, w sony odtwarzaczu blu-ray z obsługą dolby vision trzeba tryb ten samemu uruchamiać ręcznie a gdy go uruchomimy i zostawimy włączony to dla zwykłych płyt fullhd tryb ten będzie aktywny :)

 

OT całe Sony.

Edytowane przez prodarek
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, prodarek napisał:

No to nieźle rzeczy... to by się wpisywało w talent sony do oprogramowania, w sony odtwarzaczu blu-ray z obsługą dolby vision trzeba tryb ten samemu uruchamiać ręcznie a gdy go uruchomimy i zostawimy włączony to dla zwykłych płyt fullhd tryb ten będzie aktywny :)

OT całe Sony.

Z drugiej strony... ??? może (bardzo bym chciał żeby tak było) mam cos źle ustawione, źle zrobione..., może coś się zmieniło w sofcie Sony, ale najbardziej mnie martwi to, ze w żadnym teście tv Sony Koper nie wspomniał nawet jednym słowem o takiej przypadłości TV sony..

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info @Nygus

Nie wiem tak naprawdę na ile mnie to będzie wqrzać. Wydaje mi się, że będzie. Choć może się przyzwyczaję i będę przełączał z automatu. Zawsze najważniejsza była dla mnie jakość obrazu. Sam nie wiem, zabiłeś mi ćwieka tą informacją. Musze to przetrawić.

Alternatywa w 83" to tylko LG. Zawsze testuje u siebie w domu (lub przynajmniej w warunkach domowych),. Byłem przekonany, że przy tym zakupie tego uniknę, bo zestawienie 83" Sony i LG razem wydaje sie karkołomnym pomysłem.... 🤔 Jak wspominałem wyżej traktowałem Sony jako pewniaka. Miałem tylko sprawdzić w sklepie/salonie ruch, tzn. czy odpowiada mi ustawienie z płynnością obrazu (bo w poprzednich modelach Sony brakowało mi większej ilości podziałki) i voilà! ;) 

Również uważam, że testy powinny coś wspomnieć o braku automatycznego przełączania SDR<->HDR w tv Sony. To nie jest taki pikuś. Szkoda, że tego zabrakło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Groszek napisał:

Dzięki za info @Nygus

Nie wiem tak naprawdę na ile mnie to będzie wqrzać. Wydaje mi się, że będzie. Choć może się przyzwyczaję i będę przełączał z automatu. Zawsze najważniejsza była dla mnie jakość obrazu. Sam nie wiem, zabiłeś mi ćwieka tą informacją. Musze to przetrawić.

Alternatywa w 83" to tylko LG. Zawsze testuje u siebie w domu (lub przynajmniej w warunkach domowych),. Byłem przekonany, że przy tym zakupie tego uniknę, bo zestawienie 83" Sony i LG razem wydaje sie karkołomnym pomysłem.... 🤔 Jak wspominałem wyżej traktowałem Sony jako pewniaka. Miałem tylko sprawdzić w sklepie/salonie ruch, tzn. czy odpowiada mi ustawienie z płynnością obrazu (bo w poprzednich modelach Sony brakowało mi większej ilości podziałki) i voilà! ;) 

Również uważam, że testy powinny coś wspomnieć o braku automatycznego przełączania SDR<->HDR w tv Sony. To nie jest taki pikuś. Szkoda, że tego zabrakło...

Właśnie wyszedłem z dokładnie takiego założenia i teraz mam sony, wkurza mnie bardziej świadomość tego, że tak to działa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o Oleda od LG to co możecie polecić? Przeglądałem  ofertę ale jakoś nie ogarniam tego jak są pozycjonowane poszczególne modele .Nie wiem ,która seria jest na topie, która w środku a która to seria budżetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bredeg napisał:

A jeśli chodzi o Oleda od LG to co możecie polecić? Przeglądałem  ofertę ale jakoś nie ogarniam tego jak są pozycjonowane poszczególne modele .Nie wiem ,która seria jest na topie, która w środku a która to seria budżetowa.

B jest budżetowa i ma często ciut słabsze parametry -> najlepiej poczytaj LG OLED BX | TEST | Szukasz taniego OLED TV do filmów i konsoli nowej generacji lub PC z HDMI 2.1? To coś dla Ciebie! (hdtvpolska.com)

C jest prawdopodobnie najbardziej optymalna -> najlepiej poczytaj LG OLED CX | TEST | Przełom w telewizorach OLED związany z odwzorowaniem ruchu - prawie jak realne 200Hz! (hdtvpolska.com)

na pewno coś wybierzesz co będzie spełniało Twoje wymagania i oczekiwania. No i zawsze zostaje jeszcze sony i panasonic...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze seria A  z matrycą 50/60 Hz. W recenzjach jest oceniana bardzo dobrze.  No i jest tania, już od 3200zł za 48 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie robią z tymi OLEDami, że je wypalają. Ja mam C7 i nie dbam jakoś specjalnie o niego, grałem nie raz po 16h dziennie (miesięczne L4), obrabiam fotki w LR przeglądam internet (stałe elementy), oglądam YT i nie jestem w stanie zrobić większych powidoków, a co dopiero o wypaleniach mowa. Nie raz usnąłem z pilotem pod soba i włączyło mi jakąś apke w stylu Amazona i tak świeciło jednolicie do rana. Nic nie wypaliło :D ST60 pod tym względem był dzieckiem specjalnej troski, bo wystarczyło usnąć na filmie z netflixa i trójkącik przez tydzień usuwałem ze środka ekranu 😕

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie używają trybu Vivid zamiast pro czy movie i panel oled zdycha z samego ustawienia na max i powidok ma po 2 godz.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie poustawiane LG aby zminimalizować ryzyko powidoków , tzn. tryb,jasność,kontrast,itp. na jakie wartości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja na swoim B9 w trybie HDR lub Dolby Vision mam jasność pikseli i kontrast na 100, jasność 50. Kupiłem OLED aby cieszyć się obrazem a nie oszczędzać TV. jedynie na SDR z kablówki - wiadomości itp mam tryb "isf ekspert widny pokój". Mam włączone przesunięcie pikseli oraz ochronę przed wypaleniem logo na niskie.

Może zerknij na ten poradnik https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/jak-prawidlowo-ustawic-telewizor-marki-lg/

Edytowane przez afflux
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie mam ustawione parametry jak kolega wyżej. Po to kupuje się dobry TV żeby korzystać i cieszyć się z tego co oferuje. I tak już od dwóch lat jest wszystko OK.

Przy okazji właśnie B9 się zaktualizował do wersji 05.20.30 u mnie. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed decyzją kupna C1 48.   Czy pod względem ochrony przed wypaleniem różni się on od A1 i B1 ?  Pozostałe parametry znam dla tych telewizorów.

Ta matryca 48 podobno lepsza od tej 55 cali ( z innych chińskich zakładów,nie koreańskich).  Tak ją p.Chmielewski zdiagnozował na Geex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR mam na maksa zawsze, po to jest.  Tylko uważaj jeśli grasz z włączonym HDR żeby nie było stałych elementów pod hdr... 

SDR :

Ciemny pokój - oświetlenie led 45, kontrast 100

Widny pokój - 85/100

Kino 100/100 + Auto kontras niski lub brak. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 24.04.2022 o 15:51, Nygus napisał:

Nie, nie przełącza, i nie napisałem nic a wewnętrznych apkach bo one nie maja nic do rzeczy, używam tylko urządzeń zewnętrznych po HDMI, rozpoznaje sygnał SDR, czy HDR ale nie przełącza na właściwy tryb z ustawieniami dla danego obrazu, natomiast LG przełącza bez problemu.

Nie przełącza miedzy SRD a HDR, natomiast przełącza miedzy HDR10 a DV i wyświetla obraz z odpowiednimi ustawieniami.

Wiem, ze nic o tym nie mówiono, jakby mówiono to akurat ja bym nie kupił sony A90 a teraz… delikatnie mówiąc… nie jestem zadowolony…

Dowiedziałem się o tym zaraz po kalibracji, i faktycznie po sprawdzeniu wygląda to tak, tryb skalibrowany dla HDR, sygnał podany jest SDR a tv używa cały czas ustawień dla HDR, i odwrotnie kiedy się przełączy na ustawienia dla SDR i poda sygnał HDR wyświetla się info o sygnale HDR ale wszystkie parametry są cały czas takie jak dla SDR. I to by było na tyle… 

Mały update;

W ten weekend zmieniałem konfiguracje i podłączyłem troszkę inaczej sprzęt, okazało się, że częściowo nie jest to tak było poprzednio.

Dwa standardowe HDMI 2.0 - wejście 1 i 2; sygnał nie jest automatycznie przełączany między SDR i HDR, trzeba to robić ręcznie (tragedia... nie wiem jak tak można to było zaprojektować), ale jak na wejściu pojawi się sygnał DV to tv się przełącza automatycznie na właściwy tryb obrazu, jednak nie robi tego w przypadku SDR i HDR10...

Dwa pełne HDMI 2.1 - wejście 3 i 4, o dziwo działają tak jak POWINNY, czyli wygląda na to, że sygnał jest przełączany automatycznie pomiędzy SDR i HDR.

Jest lepiej :),

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mały update;
W ten weekend zmieniałem konfiguracje i podłączyłem troszkę inaczej sprzęt, okazało się, że częściowo nie jest to tak było poprzednio.
Dwa standardowe HDMI 2.0 - wejście 1 i 2; sygnał nie jest automatycznie przełączany między SDR i HDR, trzeba to robić ręcznie (tragedia... nie wiem jak tak można to było zaprojektować), ale jak na wejściu pojawi się sygnał DV to tv się przełącza automatycznie na właściwy tryb obrazu, jednak nie robi tego w przypadku SDR i HDR10...
Dwa pełne HDMI 2.1 - wejście 3 i 4, o dziwo działają tak jak POWINNY, czyli wygląda na to, że sygnał jest przełączany automatycznie pomiędzy SDR i HDR.
Jest lepiej ,
He he czyli moge brać 83" A90J jak tylko cena w lipcu spadnie do 20 tyś, I hope

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, ROMAN38 napisał:

He he czyli moge brać 83" A90J jak tylko cena w lipcu spadnie do 20 tyś, I hope emoji106.png
Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

To zależy od Ciebie, jeśli Ci to pasuje to oczywiście, że możesz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...