Skocz do zawartości
Bredeg

Powidoki w Oledach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stoję przed zakupem nowego telewizora .Zanim to zrobię chciałbym rozwiać swoje wątpliwości.Panasonic 55ST60 grał jak na swoje czas bardzo fajnie ale czas na zmiany.I właśnie moje pytanie nawiązuje nieco do plazmy.

Mianowicie,czy w Oledach występują tak zwane powidoki?

Nie mam tu na myśli wypaleń, bo wiem,że te ,tak jak i w plazmach, niestety czasem pojawiają się w Oledach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W telewizorach OLED  wystepuja powidoki tak jak w telewizorach plazmowych.Mam telewizory plazmowe i OLED Panasonic.W przyszlosci kolejnym telewizorem ktory kupie  na pewno bedzie OLED Panasonic.

Najwiekszym zagrozeniem  dla telewizorow OLED sa kanaly informacyjne  czyli tvn 24 , tvp info  , itp. Kanalow informacyjnych nie ogladam, szkoda czasu , pradu i telewizora.Informacje sa w internecie.

Na wiekszosci  innych kanalow logo jest polprzezroczyste, czyli na kanalach polsatu, tvp, tvn.Mozna ogladac bez obaw.

Kliknij na  link nizej

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53168-niebezpieczne-logo/

W instrukcji telewizoraz OLED   Sony  ostrzezenie ktore dotyczy statycznych obrazow  jest bardzo precyzyjne,

cytat z instrukcji

 

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:

Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.

Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.

Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak oglądam 2-3 godziny dziennie TVN 24 to mam nie kupować OLEDa ??  Netflixa i Playera też oglądam...😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie  , trzy godziny ogladania tvn 24 to bardzo dlugo.Po pewnym czasie powidoki beda na pewno.Nie bedzie mozna  ich  zlikwidowac, tylko wymiana panelu.Sa dwie mozliwosci.  kupno LCD . Druga mozliwosc  to prawie  zart .  Na kanalach informacyjnych nie ma nic do ogladania, czyli telewizor mozna potraktowac jak radio. W czasie ogladania wiadomosci mozesz wylaczyc obraz ,pozostawic  tylko   audio. W Panasonicu   jest np funkcja..wyswietlanie na ekranie,  gdy funkcja jest  wylaczona nie ma obrazu jest tylko audio.

Mam takie same zdanie jak kolega z innego forum... TVN24 to Killer Oledów. Kupując Oleda trzeba pożegnać się programami informacyjnymi ze słynnymi paskam na dole

Po pewnym czasie     na stale bedzie widoczne logo  tvn 24 i slady po paskach informacyjnych.

1-wypalon_qqxwshw.jpg&key=c4d7fe59840fde

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brzmi jak żart. Kupować telewizor za 5 tysięcy złotych i wyłączać obraz ?  Na informacyjnych też jest coś do oglądania , TV to nie radio. Mam znajomych z OLEDem i nic takiego u nich nie występuje. A oglądają informacyjne cały dzień. Nowe OLEDy się same resetują,czyszczą, czy coś takiego. Inaczej nikt by tego nie kupił....😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Naprawiam  telewizory, zajmuje sie tym zawodowo.

Opowiedzialem   tylko na pytanie.Zrobisz jak uwazasz.Konserwacja panelu    gdy  telewizor jest wylaczony  pilotem nie zlikwiduje calkowicie powidokow . Na  forum jest bardzo duzo  przykladow.

Kliknij na link nizej

  https://hdtvpolska.com/forum/topic/53168-niebezpieczne-logo/

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym oledzie będą widoczne ślady wypalenia. W jednych szybciej, w innych później. Taka to już technologia. Te wszystkie oczyszczania mają tylko opóźnić ten efekt. Piszesz że u znajomych jeszcze nic się nie wypaliło. Ile lat mają oleda i czy sprawdzają na planszach testowych? Bo przy normalnym oglądaniu ślady wypalenia nie będą widoczne.

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pejotwroc napisał:

W każdym oledzie będą widoczne ślady wypalenia. W jednych szybciej, w innych później. Taka to już technologia. Te wszystkie oczyszczania mają tylko opóźnić ten efekt. Piszesz że u znajomych jeszcze nic się nie wypaliło. Ile lat mają oleda i czy sprawdzają na planszach testowych? Bo przy normalnym oglądaniu ślady wypalenia nie będą widoczne.

Chcesz się załozyć że nie w każdym? O dużą sumę proponuję.

Ślady wypalenia są widoczne przy normalnym oglądaniu.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grundig napisał:

Dwie  , trzy godziny ogladania tvn 24 to bardzo dlugo.Po pewnym czasie powidoki beda na pewno.Nie bedzie mozna  ich  zlikwidowac, tylko wymiana panelu.

grundig...ale Ty tu piszesz o wypaleniach czyli utrwalonych na stałe obrazach ,których nie można usunąć.O takich "kwiatkach" wiem i jestem ich świadom.Wiem również co powoduje ich powstawanie i wiem czego nie robić by wypalenia powstawały. Mam od niemal dziewięciu lat PDP.

Mi chodzi o powidoki lub jak niektórzy to zjawisko nazywają"duszki",czyli chwilowe i samoistnie znikające fragmenty  statycznego obrazu.I właśnie moje pytanie dotyczy tego, czy na Oledach też występują powidoki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, powidoki są widoczne na jednolitym tle przez około 30 sekund 

Przerabiałem na 3 oledach

Przy normalnym oglądaniu nie widać tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie widac bo powidoki znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jaczar napisał:

Tak, powidoki są widoczne na jednolitym tle przez około 30 sekund 

Przerabiałem na 3 oledach

Przy normalnym oglądaniu nie widać tego 

Dzięki jaczar.O taką informację mi chodziło.Mógłbyś napisać na jakich Oledach miałeś powidoki?Pamiętasz może,jak długo trzeba było "męczyć" telewizor by powstały powidoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bredeg napisał:

Mam od niemal dziewięciu lat PDP.

Ja też mam i na nic nie uważam :D po 10 latach ekran jest czysty w każdym pikselu także szczerze powiedziawszy nie wiem jak to z tymi kiedyś plazmami było i dlaczego innym się "wypalały", w sumie może oglądali w trybie dynamicznym to by wyjaśniało... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, prodarek napisał:

Ja też mam i na nic nie uważam :D po 10 latach ekran jest czysty w każdym pikselu także szczerze powiedziawszy nie wiem jak to z tymi kiedyś plazmami było i dlaczego innym się "wypalały", w sumie może oglądali w trybie dynamicznym to by wyjaśniało... :D

Nie wiem jak to jest na innych plazmach ale na moim Panasonicu jest delikatny ,trwały ślad po transparentnym logo.Nie oglądałem programów informacyjnych (słynne paski) a nastawy obrazu poniżej połowy skali.

Jednak czas na zmiany.Myślałem nad Oledem.A że nie mam z tą technologią doświadczenia stąd moje pytanie.Kupując coś chciałbym być w pełni świadomy tego zakupu. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam panasa plazme i aktualnie katuje go wszystkimi a wiadomościami w szczególności :), powidoki są ale znikają.

W oledzie powidoki są jeszcze mocniejsze to są telewizory zauważ średnia 3-4 krotnie jaśniejsze.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, prodarek napisał:

W oledzie powidoki są jeszcze mocniejsze to są telewizory zauważ średnia 3-4 krotnie jaśniejsze.

Właśnie o takie informacje mi chodziło.Wolę zapytać i wiedzieć na co się decyduję niż później być zaskoczonym.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, grundig napisał:

.Po pewnym czasie powidoki beda na pewno.Nie bedzie mozna  ich  zlikwidowac, tylko wymiana panelu

W przypadku Sony A1 65'' u mnie sprawa wygląda zupełnie inaczej.Po 2-2,5 latach pojawiła się ciemniejsza belka na tle żółtym,czerwonym w dolnej części tv.Początkowo myślałem że to powidok,ale po następnych 6 miesiącach był nadal i raczej to było wypalenie.Wykonałem ręczną kompensację-czyszczenie matrycy którą według Sony nie powinno się wykonywać więcej niż jedną na rok.Ekran stał się idealny ,jak w dniu zakupu.Do dziś jest wszystko OK.

 

13 godzin temu, Bredeg napisał:

Jednak czas na zmiany.Myślałem nad Oledem.

Oleda nie ma się co bać.W sprzedaży na dzień dzisiejszy panele wszystkie są od LG,ale elektronika jest inna.Zawsze dziwię się jak ludzie piszą że nie ma co przepłacać za znaczek.Bardzo często pod znaczkiem znajduje się jakość,technologia.CCC=Cena czyni cuda-nie zawsze,ale czesto.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gangi007 napisał:

Oleda nie ma się co bać.

Nie boję się Oleda ,ale zanim coś kupię chciałbym się w miarę możliwości dokładnie zapoznać z tą technologią.Chcę kupić świadomie i nie być później zaskoczonym przez jakieś "kwiatki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy LG 48 cali C1  do małego pokoju (3x3 m) będzie dobrym zakupem ?  Słyszałem wiele dobrego o tej serii ( C1 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na każdym oledzie są powidoki

Ja miałem 2 LG a teraz Sony

Wystarczy 1 min z menu Apple TV i po przełączeniu na jednolite szare tło już widać 

Przy normalnym oglądaniu nie zauważysz 

 

FEF04B05-13D9-4ED3-B581-0814F3752148.jpeg

A5E0E263-7809-4584-9796-0F99C581FB3D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jaczar napisał:

Na każdym oledzie są powidoki

Ja miałem 2 LG a teraz Sony

Wystarczy 1 min z menu Apple TV i po przełączeniu na jednolite szare tło już widać 

Przy normalnym oglądaniu nie zauważysz 

 

FEF04B05-13D9-4ED3-B581-0814F3752148.jpeg

A5E0E263-7809-4584-9796-0F99C581FB3D.jpeg

jaczar...rozumiem,że drugie zdjęcie to "rozwinięcie" tego czarnego prostokąta z logo Apple TV z pierwszego zdjęcia?A mógłbyś przez minutę lub dwie wyświetlać na telewizorze to menu z pierwszego zdjęcia a później przełączyć tv na jakieś w miarę jednolite tło ale zupełnie nie związane z Apple?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ciekawą sytuację macie - bo w  moim oledzie e6 z 2016 nie ma śladu powidoków

2 minuty na youtube - obraz statyczny z wyborem filmów - potem włączam film z planszami RGB i żadnego nawet śladu powidoku nie ma

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz tak samo ustawioną jasność ekranu? U kogoś kto ma 100 procent jasności może to występować, u ciebie np z 50 procentami może już nie być widocznych powidoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klaus71 napisał:

no to ciekawą sytuację macie - bo w  moim oledzie e6 z 2016 nie ma śladu powidoków

Ale to raczej normalne i szybko znika, możliwe że masz ustawiony TV inaczej, jak pisze:

 

46 minut temu, Pejotwroc napisał:

Czy masz tak samo ustawioną jasność ekranu? U kogoś kto ma 100 procent jasności może to występować, u ciebie np z 50 procentami może już nie być widocznych powidoków.

Przynajmniej ja mam na B9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...