Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

druga glowica hd - i tyle

okey,

a S2 nie ma dwóch głowic? to jest też przecież twin tuner i mozna nagrywać dwa programy HD, więc myślłem , że ma dwie głwoice, piszę bo włąśnie taki model mam, chociaz jeszcze wiele bym w nim zmienił, więc może S2PLUS ma lepsze oprogramowanie albo coś jeszcze???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanie:

Może ktoś robił rozeznanie w sprawie upgrade (czy jest możliwy) do S2 PLUS?

Też chciałbym wiedzieć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz jaka jest roznica pomiedzy glowica HD a SD ?

hej,

no nie jestem pewien, ale czy to znaczy że S2 ma jedną głowicę HD i jedną SD?

i jak to jest z tym jednoczesnym nagrywaniem i ogladaniem , w kontekście programów w zależności czy z oferty polsatu czy cyfry?

w S2 możnabyło do niedawna jednocześnie nagrywać np, MTVHD i i oglądać inny program HD, ale coś się czyba z kodowaniem pozmieniało i wyskakuje komunikat , że nie można ich jednocześnie nagrywać i oglądać...?

może jest jakaś rada na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz jaka jest roznica pomiedzy glowica HD a SD ?

nie mam zielonego pojęcia <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam zielonego pojęcia ;)

Różnica jest taka - jak masz dwie głowice HD (HD S2 Plus) i abonament w polsacie i cyfrze to oglądasz Polsat sport HD i nagrywasz film na canal+ film HD, a jeżeli masz głowicę HD i SD (HD S2) to oglądasz Polsat sport HD i nagrywasz film na canal+ film ale nie HD tylko zwykłym. Z praktycznego punktu widzenia, dla przeciętnego zjadacza chleba, który nie bawi się w splittery, dodatkowe moduły CI i ma abonament 1 platformy to model S2 powinien być wystarczający, chyba, że dwie głowice HD wpłyną na lepsze samopoczucie... :) Ważniejszą sprawą, z praktycznego punku widzenia, jest to żeby technisat w końcu dorobił oprogramowanie obsługujące EPG cyfry dla HD S2 :lol:

Edytowane przez arczi72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica jest taka - jak masz dwie głowice HD (HD S2 Plus) i abonament w polsacie i cyfrze to oglądasz Polsat sport HD i nagrywasz film na canal+ film HD, a jeżeli masz głowicę HD i SD (HD S2) to oglądasz Polsat sport HD i nagrywasz film na canal+ film ale nie HD tylko zwykłym. Z praktycznego punktu widzenia, dla przeciętnego zjadacza chleba, który nie bawi się w splittery, dodatkowe moduły CI i ma abonament 1 platformy to model S2 powinien być wystarczający, chyba, że dwie głowice HD wpłyną na lepsze samopoczucie... :) Ważniejszą sprawą, z praktycznego punku widzenia, jest to żeby technisat w końcu dorobił oprogramowanie obsługujące EPG cyfry dla HD S2 :lol:

hej,

odnośnie tych głowic to nie wiem jak to możliwe, ale na pewno na swoim S2 mogłem nagrywać jeden program HD i oglądać i nagrywać jednocześnie drugi, nie pamiętam już ale chyba to było MTVHD i coś jeszcze, przy czym coś sie pozmieniało z nadawaniem z hotbirda, chyba wyłączyli zdublowane programy tak jak ta MTVHD i teraz już nie bardzo, to wychodzi, nie wiem jak to sie ma do tych dwóch głowic HD, może ktos wie jak to działa od poczatku wszystko razem z uwzglednieniem pewnie jescze ograniczeń związanych z tym czy to program z cyfry czy z polsatu ...

a z tym oprogramowaniem to faktycznie jest na razie conajmniej słabo,

a w ogóle to nie wiem jak inne tego typu tunery hd , ale jak dla mnie to ten jesli chodzi o obsługę, czas zmiany kanałów, komunikaty ze strony polsatu o braku abonamentu programu., który jednocześnie mam w abonamencie z cyfry, brak obrazu na niektórych programach po uprzednim wyłączeniu tunera na "nieodpowiednim" kanale, blokowanie sie nagrywanego programu po przegladnięciu innych niektórych kanałów

oczywiście wiele z tych rzeczy zdarza sie tylko czasami ale i tak jak dla mnie to jest to totalna porażka, a jeżeli inne sprzęty nie działają dużo lepiej to jeszcze daleko do ideału:-)))

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jesli programy sa z tego samego transpondera - mozna miec funkcjonalnosc 2 glowic hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jesli programy sa z tego samego transpondera - mozna miec funkcjonalnosc 2 glowic hd

... i właśnie macie odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z programami hd c+.Moduł powercam po zmianie FEC[6 pażdziernika] przestal być przydatny a kupiony nowy moduł hd cyfry z najnowszym oprogramowaniem 2.11 nie dziala prawidłowo [zamrożony obraz mozajka].Czy ktoś ma w digicorderze hd s2 moduł hd cyfry i może odpowiedzieć na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy można przeprogramować czytniki CONAX w technisacie HD S2 na UCAS?

Może jest jakiś dostępny program w internecie?

Proszę o jakieś namiary...itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z programami hd c+.Moduł powercam po zmianie FEC[6 pażdziernika] przestal być przydatny a kupiony nowy moduł hd cyfry z najnowszym oprogramowaniem 2.11 nie dziala prawidłowo [zamrożony obraz mozajka].Czy ktoś ma w digicorderze hd s2 moduł hd cyfry i może odpowiedzieć na ten temat

Przyłączam się do pytania.

Jak rozwiązać problem z kanałami HD na Cyfra+. Nie wierzę że nie ma modułu który dobrze współpracuje z tym odbiornikiem.

Pozdrawiam,

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania.

Jak rozwiązać problem z kanałami HD na Cyfra+. Nie wierzę że nie ma modułu który dobrze współpracuje z tym odbiornikiem.

Pozdrawiam,

AndrzejS

Witam,

Od roku używam modułu AstonCrypt 2.18 w tym tunerze. Po ostatnich zmianach w Cyfrze+ dot. zmiany FEC żadnych problemów. Odbieram wszystkie kanały HD z ich oferty (pakiet Prestiżowy HD+).

Pozdrawiam,

KK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Na początku używałem moduły AstonCrypt ale źle współpracował (rwał obraz i często się zawieszał) dlatego przesiadłem się na PowerCamp z którym nie miałem żadnych problemów

Chyba będę musiał zakupić ten moduł a PowerCamp wyrzucić do śmietniska , niestety.

Myślałem jeszcze o module od Cyfry+ ale podobno też są problemy.

Może się orientujesz jak współpracuje TechniSat z modułem od Cyfry+?.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedz.

Na początku używałem moduły AstonCrypt ale źle współpracował (rwał obraz i często się zawieszał) dlatego przesiadłem się na PowerCamp z którym nie miałem żadnych problemów

Chyba będę musiał zakupić ten moduł a PowerCamp wyrzucić do śmietniska , niestety.

Myślałem jeszcze o module od Cyfry+ ale podobno też są problemy.

Może się orientujesz jak współpracuje TechniSat z modułem od Cyfry+?.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Witam,

Jeśli chodzi o moduł dedykowany przez Cyfrę + opinie są różne, od pozytywnych do negatywnych. Podobno, aby moduł C+ (po zmianach FEC) poprawnie współpracował z Technisatem musi mieć aktualizację nr 11. Takie jest oficjalne stanowisko działu technicznego C+. Tyle wiem z innych portali tematycznych.

Pozdrawiam,

KK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedz.

Na początku używałem moduły AstonCrypt ale źle współpracował (rwał obraz i często się zawieszał) dlatego przesiadłem się na PowerCamp z którym nie miałem żadnych problemów

Chyba będę musiał zakupić ten moduł a PowerCamp wyrzucić do śmietniska , niestety.

Myślałem jeszcze o module od Cyfry+ ale podobno też są problemy.

Może się orientujesz jak współpracuje TechniSat z modułem od Cyfry+?.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Też miałem problemy z Astonem i przesiadłem sie 1,5 roku temu na PowerCamPro. Niestety teraz PowerCamPro okazał się szmelcem po zmianach FEC w Cyfrze. Wróciłem więc do Astona i obecnie mi chodzi bez żadnych problemów. Nie gryzie się też z modułem Polsatu, którego mam w drugiej kieszeni. Przypuszczam, że być może twoje problemy z Astonem (i moje też) to nie była wina Astona tylko, którejś wersji oprogramowania Technisata, a jakaś kolejna wersja ten problem usunęła. Ja mam Astona 2.18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

W takim razie czeka mnie dodatkowy wydatek na kupno Astona - niestety.

Pozdrawiam,

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował przeprogramować z CONAX na UCAS czytniki kart w Technisacie HD S2?

Czy jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, technisaty mają zamknięte oprogramowanie i kod chyba do tej pory nie wyciekł do sieci...

Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdziłem moduł od Cyfry+ i niestety nie zadziałał.

Czy ktoś korzysta z tego modułu i mógłby się podzielić informacjami na ten temat.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Sprawdziłem moduł od Cyfry+ i niestety nie zadziałał.

Czy ktoś korzysta z tego modułu i mógłby się podzielić informacjami na ten temat.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Mam moduł Cyfry+ w Technisacie i działa bez problemu. Nie wiem jaką mam wersję softu. Mogę sprawdzić po powrocie do domu. Kupiłem go na początku jak się pojawił więc myślę, że ma najstarsza wersję oprogramowania. Nigdy go nie uaktualniałem, chyba że robi to sam automatycznie. .Miałem PowerCamp, przestał działać i wróciłem do modułu Cyfry. Działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to sprawdź wersję.

To już nie wiem dlaczego u mnie nie działa.

Po wpisaniu nowych ustawień i zeskanowaniu stacji miałem napisy a obraz był cały w pikselach.

Moduł zwróciłem.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to sprawdź wersję.

Spisałem wszystko bo tyle tego, że się pogubiłem jaki jest aktualny soft:

Wersja oprogramowania: Cyfra Plus 1.10

Wersja systemu: 1.06.03

Wersja Mediaguard: MG Core Library Release 1.4.11

Nr aktualizacji: 4

To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...