Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzieki to juz wiem co kupie :lol: HD S2.. To moj pierwszy tuner wiec mysle ze na bank bede zadowolony.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanko do "PiotrekHD"

Jaka antena do tego czy starczy 60 czy musi byc 80?? no i jakie LMB najlepsze by bylo zeby wszystko smigalo w HD i SD bez problemowo?? (Technisat Digicorder HD S2 (160GB)

Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TANGO 11' post='132171' date='20.11.2008, 11:35 ']Mam jeszcze pytanko do "PiotrekHD"

Jaka antena do tego czy starczy 60 czy musi byc 80?? no i jakie LMB najlepsze by bylo zeby wszystko smigalo w HD i SD bez problemowo?? (Technisat Digicorder HD S2 (160GB)

Pozdrawim[/quote]



W Polsce jednak 80cm to minimum, jak nie chcesz mieć pixelozy przy lekko zachmurzonym niebie.

LNB dowolne markowe, kup sobie  np. INVERTO IDLP-231 TWMONO (ja mam taki, jest b. dobry) i będziesz Astra + Hot Bird na obu kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w tym Technisat HD S2 jest funkcja TimeShift? Chodzi mi o coś takiego: oglądam mecz, ktoś do mnie dzwoni więc włączam nagrywanie; za chwilę wracam i chcę oglądać mecz od momentu kiedy przerwałem (czyli w tle mecz musi się dalej nagrywać a ja oglądam ten sam mecz z dysku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kogoś interesuje, to instrukcja PL tego tunera jest [url="http://www.satsklep.pl/images/zalaczniki/412.zalacznik.pdf"]tutaj[/url]. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"W Polsce jednak 80cm to minimum, jak nie chcesz mieć pixelozy przy lekko zachmurzonym niebie".

Po pierwsze: błędnym jest twierdzenie, że 80 to minimum. W niektórych rejonach Polski - zachodniopomorskie - z powodzeniem można stosować czasze 60 centymetrowe i to dla układów zeza, tak tak. Nawet 80 cm nie pomoże przy dużym zachmurzeniu, obfitych opadach deszczu czy śniegu - sygnał zniknie.
Po drugie: jak powszechnie wiadomo w przekazie cyfrowym obraz albo jest albo go nie ma - "śnieg" to wspomnienia starszych - zatem twierdzenie o pixelozie przy zachmurzonym niebie określam jako farmazony. Edytowane przez skarp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy macie podobny problem - podczas nagrywania programu z Polsatu / u mnie zwykle Sport i Sport Extra, nie mam HD/ nagranie odbywa się prawidłowo tylko jeśli oglądem równolegle programy z Cyfry, natomiast wejście na którykolwiek program Polsatu "zawiesza " nagranie i dalej "nagrywa" się czarna plansza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skarp' post='132777' date='23.11.2008, 20:44 ']"W Polsce jednak 80cm to minimum, jak nie chcesz mieć pixelozy przy lekko zachmurzonym niebie".

Po pierwsze: błędnym jest twierdzenie, że 80 to minimum. W niektórych rejonach Polski - zachodniopomorskie - z powodzeniem można stosować czasze 60 centymetrowe i to dla układów zeza, tak tak. Nawet 80 cm nie pomoże przy dużym zachmurzeniu, obfitych opadach deszczu czy śniegu - sygnał zniknie.
Po drugie: jak powszechnie wiadomo w przekazie cyfrowym obraz albo jest albo go nie ma - "śnieg" to wspomnienia starszych - zatem twierdzenie o pixelozie przy zachmurzonym niebie określam jako farmazony.[/quote]


Nie pisalismy o konkretnych regionach, ale zachodniopomorskie to tylko część Polski, prawda? Moje osobiste doświadczenie w rejonach Warszawa/Wrocław/okolice Gliwic wskazuje, że 80cm jest jak najbardziej optymalna. Pixelozę miałem przy mojej pierwszej cyfrowej instalacji (Cyfra+ na 60cm) bardzo często przy pogorszeniu pogody. Czasze 60cm to moim zdaniem są dobre dla Astry a nie dla HB, który ma zdecydowanie słabszy sygnał. Zatem jesli ktoś może kupić jakąś dobrą antenę 80-85 cm to niech to robi jeśli może. Różnice między antenami także są olbrzymie, ja po wymianie polskiej produkcji na Triax o podobnych wymiarach przestałem mieć kłopoty pogodowe (tak, wiem, to wszystko farmazony, pomimo tego, że wszystko, co napisałem jest osobiście potwierdzone). Nie pisz też, że w cyfrowym sygnale sygnał jest albo nie ma, bo do pewnego poziomu zakłoceń działa cyfrowa korekta błędów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc,
nie zamierzam nikomu mecic kto juz dokonal zakupu, jedynie pomoc w wyborze tym, ktorzy szukaja optymalnego urzadzenia. Po tygodniach studiowania zagranicznych forum zdecydowalem, ze nie bedzie to jednak zbyt drogi Digit w stosunku do preferowanego wyposazenia. Nie jest tajemnica, ze programow HD bedzie za 2-3 lata duzo i wtedy takie drogie cacko moze sluzyc jedynie do nagrywania wnocy , bo brakuje mu drugiego tunera by nagrywac cos co leci na innym kanale niz ten z ktorego kozystamy(mowa o dwoch kanalach HD np.). jezeli koniecznie technisat, to ten z Plusem w nazwie zcyli drugim tunerem, ktory wejdzei przed swietami ale jak to bywa,bedzie jeszczedrozszy i mnostwo bug, ow. jezeli ktos chce byc krolikiem doswiadczalnym za taka kase... ja zdecydowalem sie alternatywnie na bardzo chwalony w Niemczech i bardzo stabilny+wypasiony w stosunkowo dobrej ceni(100e mniej) Tween Tunerowym iCord Humaxa. Mozna sciagac do czterech programow na raz i ogladac inne, co sprawia , ze dyskredytuje to digit,a. Moj jest w drodze i jestem przekonany co do trafnosci zakupu jako, ze ialem okazje go zobaczyc.
pozdrowienia z Monachium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie chce Ci psuc dobrego samopoczucia ale o tym Humaxie było trochę negatywnych opinii - dlatego wybrałem tego nieludzko drogiego Technisata ale nie żałuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem odpowiedzieć koledze El Greco@ ale TY to już zrobiłeś.

Jestem tego samego zdania.
Najgorsze jest w tym wszystkim to, że osoby które nie maja z tym tunerem do czynienia wypisują takie rzeczy.

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='133155' date='26.11.2008, 07:36 ']Miałem odpowiedzieć koledze El Greco@ ale TY to już zrobiłeś.

Jestem tego samego zdania.
Najgorsze jest w tym wszystkim to, że osoby które nie maja z tym tunerem do czynienia wypisują takie rzeczy.

AS[/quote]
Troche masz racji z tym co piszesz, ze pisze nie bedac w posiadaniu ani jednego ani drugiego, ale...kolega(sasiad), ktory nie jest zupelnym laikiem kupujac go zamowil takze Digit i stweirdzil, ze oba sa niezle ale roznica w obrazie jest w obu przypadkach zadowalajaca, wiec pokierowal sie rozsadkeim. poza tym w jego przypadku Humax lepiej wspolgral z jego SONY LCD (nie wiem jak bedzie z maja plazma). Widztialem u niego obraz i nie mam porownania do jakosci Technisata ale efekty iCorad sa wiecej niz zadowalajace. Uznalem, ze nie ma sensu zamawiac obu i odsylania jednego, bo brak dwoch tunerow w bardzo drogim digit stawia go na przegranym polu. mam Premiere w HD i nie wyobrazam sobie klotni z zona z ktorego programau mam zrezygnowac. Digit nadaje sie jedynie jako kopiarka filmow do rodzinnej poleczki ale nie do zapisywania prohgramow lecacych jednoczesnie. Nowy technisat bedzie wkrotce ale jak wspomnialem jeszcze drozszy i jak to wtym sprzecie bywa na poczatku jest mnowstwo biugow, wiec po co sie meczyc gyd taki model jak iCord pop poczatkowych problemach ma naprawde bardzo dobra faze. W Niemczech obydwa modele ciesza sie jednakowym wzieciem, co do iCorda sa jedynie negatywne glosy dotyczace jakosci SD czego nie kazdy moze potwierdzic. Zobaczymy. Jak wspomnialem jest to podforum technisata i nie zamierzalem tu miezsac tylko jedynie pomoc szukajacym by nie dali sie zwiesc tendencyjnym opiniom, a na koncu siegneli po wlasna intuicje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz swoje specyficzne potrzeby ale zwaz ze nie kazdy oglada w domu z jednego tunera 2 rozne programy na 2 roznych telewizorach
Ewentualna klotnie z zona mozna uniknac kupujac jakiegos taniego ferusona /jesli juz/ do np kuchni czy innego pokoju.
U mnie problem nie istnieje bo zona ma 50 kanalow w CATV wiec seriali ma na kilogramy a do tego nie trzeba full-wypas tunera
Ja mam nieco wyzej ustawiona poprzeczke totez urzadzilem sobie swoj wlasny pokoj "gier i zabaw" gdzie mam to wszystko co do szczescia moze byc potrezbne. A do tego - nikt mi nie zakloca delektowania sie muzyka czy filmem bo kazdy ma swoje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
El Greco,

Ty widziałeś u sąsiada a ja miałem oba tunery w domu i wybrałem Techisata.
jeżeli jedynym wyznacznikiem jakości są pieniądze to faktycznie wybierz tańszy, tylko później nie miej pretensji przy eksploatacji tego tunera.

Pozdrawiam,
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i nie przesadzajmy z ta roznica w cenie
Zyjemy w Polsce i mimo to stac nas na dolozenie 100-200zł do lepszego urzadzenia a ty mieszkasz /z tego co piszesz/ w tzw Reich'u i marudzisz ze tuner jest drozszy o 40 czy 50 euro... Co to za pieniadz ? Nawet w Polsce nie ma wielkiej wartosci Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='133188' date='26.11.2008, 10:35 ']El Greco,

Ty widziałeś u sąsiada a ja miałem oba tunery w domu i wybrałem Techisata.
jeżeli jedynym wyznacznikiem jakości są pieniądze to faktycznie wybierz tańszy, tylko później nie miej pretensji przy eksploatacji tego tunera.

Pozdrawiam,
AS[/quote]
Jezeli nie bede zadowolony z jakosci obrazu oddam go, choc nie bede wiedzial jezeli zostawie czy Digit niebylby lepszy, ale kierujac sie intuicja i widze, ze zarowno jeden jak i drugi ma mnostwo wielbicieli, watpie zeby byla miedzy nimi az tak ogtromna roznica.


[quote name='mobor' post='133226' date='26.11.2008, 15:16 ']no i nie przesadzajmy z ta roznica w cenie
Zyjemy w Polsce i mimo to stac nas na dolozenie 100-200zł do lepszego urzadzenia a ty mieszkasz /z tego co piszesz/ w tzw Reich'u i marudzisz ze tuner jest drozszy o 40 czy 50 euro... Co to za pieniadz ? Nawet w Polsce nie ma wielkiej wartosci[/quote]
Sens w tym, ze zaczalem od zera, kupujac naraz wszystko ooprocz kina(na razie), myslalem, ze mi 200e wystarczy na HDTV rceiver z zewnetrznym dyskeim jak np. 7700 HSDCI Topiego ale z regfuly nie sa to urzadzenia pracujace optymalnie wiec zwezilem pole poszukiwan do Digit i iCord. iCord 360€, a Digit 450€ to tutaj 400zl a wiec 1/4 humaxa. Trzeba bylo postawic poprzeczke, bo inaczej zagalopowalbym sei bez konca. Ogolnie co by nie mowic, HDTV Rceivery sa jeszcze nie na 100% i zwlaszcza te co wchodza na rynek, trwa to miesiacami zanim pracuja optymalnie(tak tez bylo z Digit)i iCord . ja mam Premiere i to juz jest kilka kanalow fajnej jakosci HD i bedzei coraz wiecej. Nie wydaje sie sumy prawie 500€ czy Polsce czy tez w Niemczech na dwa lata, a tylko tween gwarantuje cos przyszlosciowego. Oczywiscie, ze wazne jest zeby fajne filmy nagrac i miec swoja biblioteke , bo Blu Ray jest drogie ale rownie wazne jest dla mnie zeby kozsytac z Time Schft do woli i moc nagrywac przyynajmniej dwa programy jednoczesnie, bo juz wkrotce bedziecie mieli dylemat. Kupilbym tego Digit PlUs, ktory bedzei mial wteen ale jeszcze go nie widac mim, ze Wigilia tuz, tuz, wiec moga byc problemy z oprogramowaniem jak zwykle, a ja chce korzystac z gotowego produktu. poza tym jako nowosc bedzie pewnie slono kosztowal. Czy ioprcz domniemanej jakosci obrazu zauwazyliscie cos negatywnego w iCord?
Filmy ogladam glownie z rodzina, samotnie siedze tylko przed PC i to wystarczy. vantage nie bralem pod uwage, bo to kompletny niewypal przereklamowany i do tego nie wiedziec czemu zwyciezca wielu testow, gotowac mozna na nim jaj podobnie jak na Topfield. naprawde przeczytalem oklo kiklkaset postow jedej i drugiej frakcji i wynika, ze suma- sumarum oba towary sa niezle ale wypas i dodatkowo cena przewazyla na skale Humaxa. jezeli w przyszlosci Technisat z tween sie sprawdzi i spadnie do realnych cen, to moge go kupic. uwazam, ze ceny Technisat jak tego SD8, ktory wszedl za 300€ bez dodatkow, to lekkie przegiecie. Jezdeze Mercem i wiem, ze wielu placi frycowe za ta gwiazdke, mam nadzteije, ze tak nie jest z Technisatem, bo weim, ze to swietna marka ale czy az tyle warta? Analizujac posty iCord,a z mijajacym czasem, zwrocilem uwage jak mocno polepszaly sie opinie z uplywem tego czasu na korzysc produktu(tez SD).

Jak go dostane podziele sie uwagami, choc nie wiem czy tu an tym forum Digit,a, podziele sie tez jezeli bede niezadowolony. Moglem zamowicna probe oba i oddac ten ktory okazalyb sie gorszy ale nie chcialem bez Twen,a i Plazma potrzebuje czasu by zaczac dobrze swiecic, wice tez uniemozliwiloby mi to czasowo mozliwos takiej proby dwutygodniowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@El Greco

Twoje prawo, jako konsumenta wybrać co chcesz, ale zanim porównasz oba te tunery, to może ustal identyczne parametry, warunki i kryteria oceny. Cena to iluzja jako parametr wyboru. W tym wątku dominowała jednak kwestia dostosowania tunera na polski rynek (świetne EPG na Cyfra+ i Polsat Cyfrowy, jak masz CAM Polsatu + Astona to bez kłopotu działa nagrywanie twin, trzeba tylko sensownie poukładać listę programów). Jak to porównywać do używania tunera np. w Niemczech, na FTA lub pakiecie niemieckim? Takie porównanie nie ma sensu. Tak swoją drogą, programiści Technisat pracują nad funkcjonalnością pełnego twin nagrywania, wystarczy, że zrobią dekodowanie na bieżąco jako opcje w menu i nagle będzie to samo, co w iCord. Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Litości !
Od tygodni walcze ze zgrywaniem materiału na laptopa i jedyne co osiągnęłem to odtwarzanie video albo audio,/ nigdy razem !/ programów nie w HD ....
Próbowałem Windows Media Playera, KMPlayera i Corel WinDVD9 i nic nie rusza programów w HD. Zapisują mi się na dysku jako 3 pliki : DESC /audio/ ,TS4 /video/ i MKS. Co odtwarza takie formaty ?
Proszę niech ktoś napisze o co chodzi ?
Ponadto nie wiem czy dobrze ustawiłem parametry zgrywania na dysk poprzez Mediaport : mam create MPEG oraz create DVD Video bo nie wchodzi jednocześnie demultiplex after download ... Nic mi nie mówią te terminy i może tu jest problem ?
Jeszcze raz proszę o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Wpisz w google "Ts4Np"
2. Za pomocą powyższego narzędzia wrzuć do niego plik z rozszerzeniem .TS4 i przerób (remux) do Transport Stream .TS
3. Taki plik ( .TS) powinien odtworzyć każdy player je obsługujący np. Cyberlink PDVD, KMPlayer czy MediaPlayer Classic HC czy dowolny player korzystający z FFDShow (o ile każdy jest ustawiony i ma możliwość dekodować h.264)

pozdrawiam,
"litościwy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szykują się pozytywne zmiany jeszcze bardziej dopasowujące Digicordera dla polskiego użytkownika, np. funkcja ISIPRO aktualizująca listę programów dla Polski (informacja na podstawie korespondencji z pracownikiem Technisat).

--

PS. Pytanie przy okazji, czy kabel USB typu laplink pozwoli na komunikację z digicorder w celu zgrania filmów oraz czy są jakies programy do technisata, które używają czolowego gniazda USB (np. do edycji listy kanałów)? Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy ktoś wie jaka jest możliwość dokupienia nowego pilota (tego o którym pisał autor MEGA-TESTU [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11137&st=0&p=105632&#entry105632)"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...p;#entry105632)[/url] do S2?

Pozdrawiam
Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że tak: [url="http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=szukaj&p=okno2&typ=0&szukaj=1&nazwa=Pilot+TechniSat+Komfort"]http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=szukaj&...chniSat+Komfort[/url]. Ja kupiłem u nich tuner, to mi podmienili za darmo na nowy typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie jakieś są tylko nie wiadomo jakie.
Jak dotąd ludziska sprawdzili, że i dyski 1TB chodzą bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...