Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie CAM Polsatu z pakietem mini i w połączeniu z Astonem i Cyfra+ uzyskasz dużą swobodę nagrywania bez żadnego splitowania. Np. nagrywasz TVN (C+, Polsat --> Aston) i oglądasz TVP1 (CAM Polsat). Ja nie mam wersji HD tego tunera, ale z tego, co widzę, soft działa niemal identycznie, jak w moim starym digicorder s2. Jeśli wolisz splitter, to gdzieś (nie wiem, czy nie w tym wątku...) czytalem,  ze też zadziała. Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info, co prawda to kolejna karta i kolejny abonament do płacenia.

A tak w ogóle to czy Polsat zaczął znowu sprzedawać CAM z abonamentem ? Jak chciałem kupić przed Euro 2008 to dowiedziałem się , ze zrezygnowali z dystrybucji bo za dużo było z tym problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marek__M' post='123950' date='03.10.2008, 15:54 ']Dzięki za info, co prawda to kolejna karta i kolejny abonament do płacenia.

A tak w ogóle to czy Polsat zaczął znowu sprzedawać CAM z abonamentem ? Jak chciałem kupić przed Euro 2008 to dowiedziałem się , ze zrezygnowali z dystrybucji bo za dużo było z tym problemów.[/quote]
Polsat sprzedaje moduły już od dawna.99 zł z pakietem minimum familijnym (37,90 zł/m-c) lub 399 zł pre-paid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='123490' date='01.10.2008, 14:40 ']Zgadza się: moduł CP + Cyfry (ja używam PowerCamPro do Cyfry) działają jednocześnie w HD S2 bez problemu.[/quote]
A działa Ci ta słynna wielostrumieniowość PowerCama?


Gdzieś wyczytałem, że to podobny pic na wodę, jak Aston :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='PiotrekHD' post='126115' date='16.10.2008, 10:41 ']A działa Ci ta słynna wielostrumieniowość PowerCama?


Gdzieś wyczytałem, że to podobny pic na wodę, jak Aston :-)[/quote][/i]
Zgadza się. U mnie nie działa.
Wydałem niepotrzebnie tyle pieniędzy.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='FELOOO' post='115928' date='01.09.2008, 16:15 ']I jeszcze pytanko do użytkowników o EPG dla Cyfry.
Czy trzeba zmienić ustawienia pobierania EPG ( mam na Astre tak jak było oryginalnie )
jak tak to jakie sa parametry kanału zawierającego EPG ? bo dla kanałów niemieckich z Astry chodzi to bardzo ładnie z wyprzedzeniem tygodniowym
a dla cyfry mam jedynie tylko następną pozycję w programie jak wcisne INFO.[/quote]
Mam wersję SD tego tuner i pod przycskiem EPG/SFI pokazuje mi Canal+ na kilka dni!


(Info jest krótsze, dwie audycje)

Dziennik programów/Select TV programs --> Canal+ oznaczony 'SFI'

Poza tym SFI kanal --> Eutelsat 13st. --> wskazuje 12604/2200h itp. (samo, bez wpisywania)

Napisz, czy pomoglo. Nazwy/pozycje menu moga byc nieznacznie inne bo masz nowszy model. Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ w najbliższych dniach mam zamiar kupić ten tuner, zaczynam się zastanawiać czy to jest dobry wybór.
Czy przypadkiem problem z obsługą wielostrumieniowych modułów takich jak np. Aston (mam ver. 2.19) nie leży po stronie tego tunera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Arknet' post='127959' date='27.10.2008, 16:00 ']Ponieważ w najbliższych dniach mam zamiar kupić ten tuner, zaczynam się zastanawiać czy to jest dobry wybór.
Czy przypadkiem problem z obsługą wielostrumieniowych modułów takich jak np. Aston (mam ver. 2.19) nie leży po stronie tego tunera ?[/quote]
Tak, masz rację. Ale czy znasz tuner, który naprawdę używa tej niby wielostrumieniowości? Np. odkodowuje podczas odtwarzania program Ale Kino i nagrywa w postaci odkodowanej w tym samym czasie np.  TVN - celowo podałem dwa kanały znajdujące się na różnych częstotliwościac. Ja szukałem w sieci potwierdzenia, że taki sprzęt istnieje, ale nie znalazłem. Ale nawet jakby taki  się cudem znalazł, to tylko model z tego wątku ma polskie i pełne EPG na obu platformach i choćby z tego powodu warto go kupić. Ja go mam jako drugi tuner tej firmy (miałem zwykły Digicorder S2, teraz mam HD S2) i uważam, że rozwiązania zawarte w tym sprzęcie są rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam DigiCirdera HD S2.Jedyne rozwiązanie by oglądać i nagrywać z różnych transponderów to władowac dwa moduły(u mnie Aston i Diablo) i dwie karty splittera.
Chociaż nie jest to pełnia szczęścia bo czasami się zawiesza i wyskakuje napis 'fałszywa karta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten tuner drugi dzień i na razie widzę, że soft, choć podobny do tego z S2, jest nieco mniej stabilny, Zdarzyło mi się np. że wejście na program Canal+ z EPG (SFI), który już leci i rozpoczęcie jego nagrywania, calkowicie zwiesiło nagranie (totalne zamrożenie obrazu po kilku sekundach). Na kanałach Polsatu (odbiór z CAM) tego efeku nie ma, więc nie wiem czy to czasem nie wina Astona 2.18. W S2 tego nigdy nie miałem.

Edit: Ostatni soft (na WWW niemieckim) poprawia ten błąd nagrywania. Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PiotrekHD' post='126115' date='16.10.2008, 09:41 ']A działa Ci ta słynna wielostrumieniowość PowerCama?


Gdzieś wyczytałem, że to podobny pic na wodę, jak Aston :-)[/quote]

PowerCamPro jest jedynym modułem CI, gdzie działa dwustrumieniowość ale tylko w zakresie programów z tego samego transpondera. W Astonie nie działa w ogóle, w żadnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest nowy soft do DigiCordera, dużo ciekawych nowych funkcji m.in. programowanie timera zdalnie przez net.
[url="http://www.technisat.de/index979c.html?nav=Software_Treiber,de,39&download=detail&produktID=1807"]http://www.technisat.de/index979c.html?nav...;produktID=1807[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie pojawiło się nowe oprogramowanie. To już chyba 5-ta aktualizacja odkąd posiadam ten odbiornik czyli od grudnia 2007. Można to tylko pochwalić, w przeciwieństwie do Humaxa iCorda gdzie wszystko działa fatalnie i nie mogą się ludzie doprosić aktualizacji u Koreańców.
Opis aktualizacji i download jest tu [url="http://www.technisat.de/index979c.html?nav=Software_Treiber,de,39&download=detail&produktID=1807"]http://www.technisat.de/index979c.html?nav...;produktID=1807[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Snookerman[/b] napisał:
"PowerCamPro jest jedynym modułem CI, gdzie działa dwustrumieniowość ale tylko w zakresie programów z tego samego transpondera. W Astonie nie działa w ogóle, w żadnym zakresie."

Aston 2.x jest dwustrumieniowy i u mnie to działa: np. z transpondera 119 można oglądać i jednocześnie nagrywać (lub dwa nagrywać) kanały:
Canal + Polska
Canal + Film
Kuchnia TV
AleKino!
Hyper
TVP 1
TVP 2
Canal + Sport Polska
Faktem jest, że czasem się krzaczy jak jest jeszcze inny moduł ale to działa.
PowerCamPro tym się różni, że m.in. działa nie tylko z kartami SECA, a poza tym to nie taki niedopracowany chłam jak Aston.


Ograniczenia w obsłudze 2 kanałów jednocześnie wynikają ze standardu obsługi gniazda CI ( 1 stream na 1 gniazdo CI - stąd wynika wielostrumieniowość w obrębie tylko 1 transpondera). Ograniczenia tego nie ma w czytniku kart w tunerze o czym można się przekonać używając karty dołączonej do Technisata lub karty TnK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='128262' date='29.10.2008, 16:10 ']Właśnie pojawiło się nowe oprogramowanie. To już chyba 5-ta aktualizacja odkąd posiadam ten odbiornik czyli od grudnia 2007. Można to tylko pochwalić, w przeciwieństwie do Humaxa iCorda gdzie wszystko działa fatalnie i nie mogą się ludzie doprosić aktualizacji u Koreańców.[/quote]
Mam iCorda od 29 lutego i trzykrotnie aktualizawałem soft. A z tym fatalnym działaniem to nie jest prawda.
Czyżbyś musiał w ten sposób dowartościować swój sprzet ? Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy soft może i już jest /do HD S2/ ale wyłącznie na www
Na OTA jeszcze jest stara 10tka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='momo101' post='128276' date='29.10.2008, 18:46 '][b]Snookerman[/b] napisał:
"PowerCamPro jest jedynym modułem CI, gdzie działa dwustrumieniowość ale tylko w zakresie programów z tego samego transpondera. W Astonie nie działa w ogóle, w żadnym zakresie."

Aston 2.x jest dwustrumieniowy i u mnie to działa: np. z transpondera 119 można oglądać i jednocześnie nagrywać (lub dwa nagrywać) kanały:
Canal + Polska
Canal + Film
Kuchnia TV
AleKino!
Hyper
TVP 1
TVP 2
Canal + Sport Polska
Faktem jest, że czasem się krzaczy jak jest jeszcze inny moduł ale to działa.
PowerCamPro tym się różni, że m.in. działa nie tylko z kartami SECA, a poza tym to nie taki niedopracowany chłam jak Aston.


Ograniczenia w obsłudze 2 kanałów jednocześnie wynikają ze standardu obsługi gniazda CI ( 1 stream na 1 gniazdo CI - stąd wynika wielostrumieniowość w obrębie tylko 1 transpondera). Ograniczenia tego nie ma w czytniku kart w tunerze o czym można się przekonać używając karty dołączonej do Technisata lub karty TnK.[/quote]

Przepraszam , że się wtracę ale na potwierdzenie słów - ja również na Astonie moge oglądać jeden kodowany kanał a nagrywać drugi. Co prawda na Topfieldzie ale tu chodzi o moduł więc dotyczy to chyba kazdego tunera. Nie wiem natomiast jak to się przedstawia w innych tunerach twin- z podwójną głowicą. Jeśli offtop to sorki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='128292' date='29.10.2008, 19:40 ']Przepraszam , że się wtracę ale na potwierdzenie słów - ja również na Astonie moge oglądać jeden kodowany kanał a nagrywać drugi. Co prawda na Topfieldzie ale tu chodzi o moduł więc dotyczy to chyba kazdego tunera. Nie wiem natomiast jak to się przedstawia w innych tunerach twin- z podwójną głowicą. Jeśli offtop to sorki ...[/quote]


Możesz oglądać kodowany i nagrywać w wersji rozkodowanej, czy tylko nagrywać?
Bo Technisat (S2 i HD S2) przyjmuje założenie, że jak nagrywa, to od razu w wersji rozkodowanej i z tego powodu podczas nagrywania na tym samym CAM, oglądanie z użyciem tego samego CAM nie przejdzie. Ja tego tak nie przeżywam, bo mam CAM Polsatu i Astona, więc kolizje rzadko mi się zdarzają, ale jak ktoś ma tylko Astona, to może płakać. Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Przepraszam , że się wtracę ale na potwierdzenie słów - ja również na Astonie moge oglądać jeden kodowany kanał a nagrywać drugi. Co prawda na Topfieldzie ale tu chodzi o moduł więc dotyczy to chyba kazdego tunera. Nie wiem natomiast jak to się przedstawia w innych tunerach twin- z podwójną głowicą. Jeśli offtop to sorki ..."

Topfield nagrywa wtedy zakodowany sygnał i odtworzenie filmu możliwe jest tylko przy użyciu karty. Przynajmniej tak wynika z instrukcji. Edytowane przez Arknet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='128260' date='29.10.2008, 16:05 ']PowerCamPro jest jedynym modułem CI, gdzie działa dwustrumieniowość ale tylko w zakresie programów z tego samego transpondera. W Astonie nie działa w ogóle, w żadnym zakresie.[/quote]



W Astonie 2.18, w zakresie tego samego transpondera, dwustrumieniowość też działa (digicorder hd, ostatni soft z WWW niemieckiego).

Sprawdziłem przed chwilą: "Canal+" nagrywany, można się przełączyć na "Canal+ Film" i widac obraz. Próba przełączenia na kanał z innego tp daje komunikat o kodowanym kanale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz jak załadowałeś ten nowy soft i co nowego pojawiło się na lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seku35' post='128490' date='30.10.2008, 21:22 ']Powiedz jak załadowałeś ten nowy soft i co nowego pojawiło się na lepsze?[/quote]

Normalnie, rozpakowalem ZIPa na "gwizdek" USB, włożyłem z przodu do tunera, uruchomiłem tuner i zaczął się sam aktualizowac (trwa to 2-3 minut, wszystkow idac na wyświetlaczu). Lepiej działa nagrywamie (zero zwiech), trochę zmian w menu, nowe opcje (np. czas usypiania dysku), chyba jakieś nowe autoskalowania HDMI, o ile dobrze zauważyłem.
[url="http://www.technisat.com/download/de/soft/1774.zip"]http://www.technisat.com/download/de/soft/1774.zip[/url]

Tłumaczenie yahoo:

New function: Access to network of drive assemblies and/or file (CIFS)


New function: AV Synchronistationsanzeige put back with key " 0"

New function: Photographs import

New function: Main line train reef over Web interfaces

New function: Timer programming over Web interfaces

New function: Framing " optimally 16:9 "

New attitude: Automatic transmission marking

New attitude: HDMI dissolution " nativ"

New attitude: Non removable disk disconnection

    Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PiotrekHD' post='128479' date='30.10.2008, 21:47 ']W Astonie 2.18, w zakresie tego samego transpondera, dwustrumieniowość też działa (digicorder hd, ostatni soft z WWW niemieckiego).[/quote]
A na poprzednim sofcie nie chodziło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...