Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='fotolabor' post='108498' date='30.06.2008, 20:33 ']kupiłem ten tuner w w firmie HEMM z Chotomowa padł dysk za przesyłkę do serwisu zapłaciłem na gwarancji
przysłali niby z nowym dyskiem to samo brak możliwości zapisu na dysku ręce opadają.[/quote]
No to chyba jest jakaś wada produkcyjna bo ja wczoraj zauważyłem że mój dysk też padł,a objawiło się to tym że tuner włącza się około 5 minut a przełączenie z kanału na kanał około 30 sekund.Przy próbie formatowania dysku wyskakuje informacja że dysk jest uszkodzony.No to chyba niemiecki sprzęt też potrafi zawodzić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W teście Technisata Gmeru pisze, że są do tego tunera nowe piloty. Czy to jest pewne? Dystrybutorzy nic o tym nie wiedzą, albo mówią, że to jest błędna informacja, bo nowe piloty są do telewizorów LCD Technisata i jako wielofunkcyjne można je używać do tunera sat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='108659' date='02.07.2008, 11:22 ']W teście Technisata Gmeru pisze, że są do tego tunera nowe piloty. Czy to jest pewne? Dystrybutorzy nic o tym nie wiedzą, albo mówią, że to jest błędna informacja, bo nowe piloty są do telewizorów LCD Technisata i jako wielofunkcyjne można je używać do tunera sat?[/quote]
Sprawdzałem u źródeł, i faktycznie podana informacja przez Gmeru jest nieprawdziwa. Piloty te będą przystosowane do telewizorów LCD tej firmy. Firma nie przewiduje w najbliższym czasie nowych pilotów do swojego tunera. Te do telewizora nie będą współpracowały z tunerem, a szkoda.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O a to ciekawe. Bo informacje są od źródła czyli z działu sprzedaży TechniSat, który przesyła nam informacje co nowego do umieszczenia na portalu. Już napisałem i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem bezpośrednią informację z firmy TechniSat - Dział Sprzedaży:

Mamy już potwierdzenie prosto z Centrali TechniSat w Daun: Nowe piloty są
produkowane w zestawie z DigiCorderami HD S2X i DigiCorderami HD K2X.

Przed chwilą były sprawdzane i nowe piloty na 100% działają z DigiCorderem HD
S2X jak i DigiCorderem HD K2X.


Naturalnie, jak zawsze przy takiej zmianie, zanim DigiCordery HD S2X z
nowymi pilotami pojawią się na półkach sklepów w Polsce, jak i w Niemczech
jak i w całej Europie może minąć kilka tygodni - czas potrzebny na
wyczerpanie stanów magazynowych dystrybutorów, którzy zakupili DigiCordery
HD S2X ze starymi pilotami TechniSat.


Natomiast DigiCordery HD K2X (kablowe) jeszcze szybciej będą dostępne z
nowymi pilotami, gdyż jest to nowy produkt i jego stany u dystrybutorów są
mniejsze.

To tyle w temacie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mamy jasność.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekoder już u mnie w domu od 4 dni. Mam teraz Technisata i Humaxa iCorda. Podstawowa różnica: Technisat po prostu działa. Nie ma zawieszeń, problemów z odkodowywaniem po zmianie kanałów, moduł Polsatu z modułem Cyfry po prostu się nie gryzie. No tak jak powinno być, nic szczególnego, po prostu działa. Co za ulga po Humaxie (a był to już mój 4 dekoder Humaxa).

Brakuje mi tylko dwóch rzeczy (przyzwyczajenie z Humaxa i dekodera n-ki):

1. Kiedy wyświetla się skrócony opis nadawanego programu (przycisk "i") nie można - oglądając ciągle ten aktualny kanał - sprawdzać strzałką w górę lub w dół kolejnych kanałów i ich skróconych opisów. Dla mnie to była po prostu fajna funkcja w Humaxie i n-ce.

2. Kiedy wyświetlam listę kanałów (przycisk "ok" - w Humaxie tak samo) lub menu EPG to przejście strzałką na kolejny kanał powoduje jego przełączenie. Moim zdaniem to niepotrzebnie spowalnia przeglądanie.
Być może te sposoby przeglądania można zmienić? Nie doczytałem bo w moim egzemplarzu nie dostałem polskiej instrukcji a niemieckiego nie znam. Jeżeli nie to jest to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Przyznam że po usilnych staraniach, raz udało mi się Technisata zawiesić. Nastąpiło to przy dość szybkim przeglądaniu kanałów w różnych systemach. Na kanale AleKino! tuner musiał ponownie zainicjalizować moduły CI. Obraz się rozkodował, mogłem oglądać, ale nie można już było przełączać kanałów. Działał jednak przycisk wyłączenia tunera z pilota.

Czy Wam działa dołączona do tunera karta cryptoworks na kanały MTV, tak jak to podaje firma na opakowaniu? U mnie nie rozkodowuje tych kanałów choć dekoder kartę widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączona karta Conax MTV musi zostać aktywowana w internecie i dopiero później jak złapiesz uprawnienia z satelity to wszystko zacznie hulać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualne cenny na Allegro sa o 300-600 zl rozne niz w Niemczech. Wersje 160 GB dostaneimy juz za 420 euro (okolo 1450 zl) a wersja 500 GB kosztuje okolo 540 euro (czyli 1830 zl). A jakie sa w Polsce sami wiecie :-) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No fajnie, ten technisat jest składany w Polsce, a ceny ma wyższe.
To tak samo, jak z polskimi materialami budowlanymi, które są tańsze w marketach niemieckich :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='109051' date='07.07.2008, 08:18 ']Nie doczytałem bo w moim egzemplarzu nie dostałem polskiej instrukcji a niemieckiego nie znam.[/quote]
[url="http://www.satsklep.pl/images/zalaczniki/412.zalacznik.pdf"]http://www.satsklep.pl/images/zalaczniki/412.zalacznik.pdf[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PiotrekHD' post='109403' date='09.07.2008, 21:45 ']No fajnie, ten technisat jest składany w Polsce, a ceny ma wyższe.
To tak samo, jak z polskimi materialami budowlanymi, które są tańsze w marketach niemieckich :-)[/quote]

To tez troche paranoja, powinno byc odwrotnie :-) Ciekaw jestem czy dekodery zakupione w Niemczech maja polski jezyk i czy trzeba je ewentualnie nakarmic nowym softem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soft jest ten sam, tylko zmieniasz język na 'Polski' podczas wstępnej konfiguracji lub później, w dowolnym momencie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ten odbiornik w firmie HEMM już był dwa razy w naprawie ta sama usterka ,wali się dysk praktycznie prawie dwa miesiące jestem bez tunera . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mamin13' post='108530' date='01.07.2008, 08:40 ']No to chyba jest jakaś wada produkcyjna bo ja wczoraj zauważyłem że mój dysk też padł,a objawiło się to tym że tuner włącza się około 5 minut a przełączenie z kanału na kanał około 30 sekund.Przy próbie formatowania dysku wyskakuje informacja że dysk jest uszkodzony.No to chyba niemiecki sprzęt też potrafi zawodzić ;)[/quote]


Ciekawe czy ta wada dotyczy jednej serii ,technik w serwisie technisat w Obornikach powiedział .że tę wadę widzi pierwszy raz już straciłem 70 zł za UPS za dwie przesyłki do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam właśnie zamiar kupić Technisat DigiCorder HD S2X 160GB w Niemczech.
Tam jest pod nazwą bez X jako Technisat DigiCorder HD S2.
Chyba to ten sam model co .
No i daja 3 lata gwarancji + różnica cenowa 300zł .
Dzieki za info zwrotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fotolabor' post='109693' date='12.07.2008, 19:29 ']Ciekawe czy ta wada dotyczy jednej serii ,technik w serwisie technisat w Obornikach powiedział .że tę wadę widzi pierwszy raz już straciłem 70 zł za UPS za dwie przesyłki do serwisu[/quote]
A masz może jakiś kontakt do tego serwisu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FELOOO

A masz jakis namiar na sklep w okolicach Berlina ? Jadę na IFĘ wiec przy okazji jakiś zakup by się zrobiło :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 21 Lipca dostępny jest nowy soft do tego tunera, datowany na 24 Jun 2008. Pobiera się automatycznie z SAT Astra lub można pobrać ze strony Technisata. Główną funkcją jaką dodano jest możliwość regulowania opóźnienia dźwięku względem obrazu w milisekundach. Poza tym "overall improvements"... Po aktualizacji BOX działa znakomicie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='FELOOO' post='110288' date='20.07.2008, 00:14 ']mam właśnie zamiar kupić Technisat DigiCorder HD S2X 160GB w Niemczech.
Tam jest pod nazwą bez X jako Technisat DigiCorder HD S2.
Chyba to ten sam model co .
No i daja 3 lata gwarancji + różnica cenowa 300zł .
Dzieki za info zwrotne.[/quote]

Dobrze robisz ,że kupujesz w Niemczech kupiłem w sklepie internetowym HEMM z Chotomowa już dwa razy nawalił dysk
raz wysłałem do sklepu po dwóch tygodniach odesłali to samo, nawet nie przedłużyli gwarancji .Następnie kazali wysłać tuner do Technisatu do Oborników Śląskich tam mówią ,że nie mogą mi dać nowego lecz muszą ten wysłać do Niemiec.Normalnie maniana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche nierzetelnie podchodzisz do sprawy
Przeciez Technisat nie produkuje twardych dysków tylko tunery. W dyski zaopatrują się u okreslonego dostawcy a ten np u Seagate'a
Na pewno nie kupują dysków pojedynczo lecz w partiach liczonych w setkach sztuk. Jeśli tarfią na zwaloną serię - nic na to się nie poradzi, dyski te trafiają do tunerów, na serwis /jako części zamienne do tunerów/. Nikt przeciez nie ma czasu na to by dany dysk testować godzinami na okoliczność zapisu, odczytu etc
Dla Technisata to tez jest problem - dysk trzeba wymienic, odesłać tuner, zapłacic serwisantowi...
Pomysl nad tym


Fakt ze kupię tu czy w Niemczech jest myślę nieistotny. Pechowe egzemplarze z pewnoscią poszły też na Niemcy Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='110585' date='22.07.2008, 22:39 ']troche nierzetelnie podchodzisz do sprawy
Przeciez Technisat nie produkuje twardych dysków tylko tunery. W dyski zaopatrują się u okreslonego dostawcy a ten np u Seagate'a
Na pewno nie kupują dysków pojedynczo lecz w partiach liczonych w setkach sztuk. Jeśli tarfią na zwaloną serię - nic na to się nie poradzi, dyski te trafiają do tunerów, na serwis /jako części zamienne do tunerów/. Nikt przeciez nie ma czasu na to by dany dysk testować godzinami na okoliczność zapisu, odczytu etc
Dla Technisata to tez jest problem - dysk trzeba wymienic, odesłać tuner, zapłacic serwisantowi...
Pomysl nad tym


Fakt ze kupię tu czy w Niemczech jest myślę nieistotny. Pechowe egzemplarze z pewnoscią poszły też na Niemcy[/quote]


Zgadzam się z tobą ,jeżeli dokładnie czytałeś wymiana dysku na nowy nic nie dała a serwis nie zbadał dogłębnie odbiornik
jaka jest przyczyna ponownej podkreślam ponownej jego awarii .Jest coś takiego jak kontroler który steruje dyskiem i tam trzeba szukać między innymi usterki lub w samym sofcie .Jeśli kontroler jest SMD to cienko to widzę . A na nowy egzemplarz nie chcą mi wymienić
ciekawe ile ta zabawa będzie trwała.Dlaczego tak filozofuje ? jestem elektronikiem z wieloletnim doświadczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fotolabor' post='110661' date='23.07.2008, 14:08 ']Zgadzam się z tobą ,jeżeli dokładnie czytałeś wymiana dysku na nowy nic nie dała a serwis nie zbadał dogłębnie odbiornik
jaka jest przyczyna ponownej podkreślam ponownej jego awarii .Jest coś takiego jak kontroler który steruje dyskiem i tam trzeba szukać między innymi usterki lub w samym sofcie .Jeśli kontroler jest SMD to cienko to widzę . A na nowy egzemplarz nie chcą mi wymienić
ciekawe ile ta zabawa będzie trwała.Dlaczego tak filozofuje ? jestem elektronikiem z wieloletnim doświadczeniem[/quote]
Zgadzam się z Tobą ,myślę że może się okazać że to nie dysk tylko coś na płycie tunera strzeliło,u mnie objawy były takie że tuner długo się włączał, po kilku dniach przełączanie kanałów trwało z 40s, a teraz jest w miarę szybko tyle że dysk nie działa. Edytowane przez mamin13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mamin13' post='110302' date='20.07.2008, 11:50 ']A masz może jakiś kontakt do tego serwisu??[/quote]



Technisat oborniki Śląskie Siemianowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fotolabor' post='110833' date='24.07.2008, 20:55 ']Technisat oborniki Śląskie Siemianowice[/quote]
Adres znałem ale dzięki,chodziło mi o numer telefonu ,ale to juz też znalazłem w internecie i jutro chyba zadzwonie,może już coś wiedzą o tej usterce między innymi dzięki Twojemu tunerowi.Wyslałeś do nich jakieś pismo z informacją jakie masz problemy z tunerem??Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...