Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

W DigiCorderze fabrycznie ustawione są satelity EutelSat i Astra,czy można ustawić na Hot-Birda?
Układanie listy TV ulubione jest dosyć ciężkie,ale dlaczego gdy jest ustawiona np.D i gdy wciskamy OK wyskakuje jakiś węgierski pr.m2.W jaki sposób zablokować listę ulubioną np.D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seku35' post='83096' date='02.02.2008, 13:54 ']W DigiCorderze fabrycznie ustawione są satelity EutelSat i Astra,czy można ustawić na Hot-Birda?
Układanie listy TV ulubione jest dosyć ciężkie,ale dlaczego gdy jest ustawiona np.D i gdy wciskamy OK wyskakuje jakiś węgierski pr.m2.W jaki sposób zablokować listę ulubioną np.D?[/quote]

HotBird należy do Eutelsata, więc pod nazwą Eutelsat na 13 st. kryje się HitBird.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Mam pytanie do właścicieli Technisata Digicorder HD S2. Czy komuś funkcja "automatyczny" na wyjściu sygnału HDMI współpracuje z telewizorem tzn czy telewizor rozpoznaje rozdzielczość poszczególnych kanałów przy połączeniu HDMI w trybie automatycznym? Mam Technisata podłączonego do Sharpa LC-46XL2E i niestety nie rozpoznaje on "automatycznego". Muszę ręcznie ustawiać albo 1080i do odbioru kanałów HD (wtedy skalowanie ekranu tv jest ograniczone do piksel na piksel oraz pełny) albo 576p gdy chcę dowolnie skalować ekran (panorama, 16:9, 14:9 itd). Jeżeli to tylko u mnie nie działa, oznacza,że mój telewizor tego nie rozpoznaje. Jeśli nikomu to nie działa tzn z innymi modelami tv, to powinniśmy zgłaszać to do Technisata, aby zrobili odpowiedni update softu. Ja już zgłosiłem. Po ostatnim update więcej opcji rozciągania w Technisacie niewiele pomaga bo o ile na kanałach SD jest w miarę OK, to niepotrzebnie rozciąga obraz na kanałach HD i trzeba znowu korygować ustawienia, żeby mieć właściwy obraz. Ja po prostu nie znoszę miec pasków po bokach ekranu.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą sprawdziłem to na swoim Pioneer kuro 50".Ustawiłem na "auto" i pełny obraz wyświetlla tylko na tych kanałach gdzie jest nadawany w 16/9(C+film,NG HD).Na pozostałych są pasy po bokach.Ustawiłem spowrotem na 1080i.Widać z tego że jest to wina niedopracowanego softu w DigiCorderze HD S2.Pozostaje nadzieja że to poprawią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
> Przed chwilą sprawdziłem to na swoim Pioneer kuro 50".Ustawiłem na "auto" i pełny obraz wyświetlla tylko na tych kanałach gdzie jest nadawany w 16/9(C+film,NG HD).Na pozostałych są pasy po bokach.Widać z tego że jest to wina niedopracowanego softu w DigiCorderze HD S2.Pozostaje nadzieja że to poprawią?

Nie pisz bzdur o niedopracowanym sofcie. No a jak ma wyswietlac format 4:3 bez pasow po bokach ??? Albo ja nie rozumiem o czym Wy piszecie, albo to raczej Wy nie bardzo o co chodzi. Rozdzielczosc wyjsciowa ustawia sie jeden jedyny raz, przy instalacji, np. na 1080i i wiecej sie przy tym NIE GRZEBIE ! Telewizor nie musi nic rozpoznawac, bo sie wszystko ustawia na stale na szeroki ekran, a to Digicorder, lub inny tego typu odbiornik sam odpowiednio formatuje obraz i wysyla albo 16:9 albo 4:3 z pasami po bokach (bo jak inaczej ?). I robi to idealnie, prawidlowo formatujac obraz. I telewizor nic nie musi rozpoznawac, bo Digicorder caly czas daje na wyjsciu sygnal 1080i w 16:9 !!! Tyle tylko, ze albo wypelnia caly ekran trescia w przypadku odbioru programow 16:9, albo doklada pasy po bokach, w przypadku odbioru programow 4:3. Choc mozna tez przelaczyc w tryb taki, aby to odbiornik tv musial sie z tym meczyc, tylko po co ? Edytowane przez robam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seku35' post='83096' date='02.02.2008, 13:54 ']W DigiCorderze fabrycznie ustawione są satelity EutelSat i Astra,czy można ustawić na Hot-Birda?
Układanie listy TV ulubione jest dosyć ciężkie,ale dlaczego gdy jest ustawiona np.D i gdy wciskamy OK wyskakuje jakiś węgierski pr.m2.W jaki sposób zablokować listę ulubioną np.D?[/quote]


[quote name='Snookerman' post='83134' date='02.02.2008, 16:40 ']Witam,
Mam pytanie do właścicieli Technisata Digicorder HD S2. Czy komuś funkcja "automatyczny" na wyjściu sygnału HDMI współpracuje z telewizorem tzn czy telewizor rozpoznaje rozdzielczość poszczególnych kanałów przy połączeniu HDMI w trybie automatycznym? Mam Technisata podłączonego do Sharpa LC-46XL2E i niestety nie rozpoznaje on "automatycznego". Muszę ręcznie ustawiać albo 1080i do odbioru kanałów HD (wtedy skalowanie ekranu tv jest ograniczone do piksel na piksel oraz pełny) albo 576p gdy chcę dowolnie skalować ekran (panorama, 16:9, 14:9 itd). Jeżeli to tylko u mnie nie działa, oznacza,że mój telewizor tego nie rozpoznaje. Jeśli nikomu to nie działa tzn z innymi modelami tv, to powinniśmy zgłaszać to do Technisata, aby zrobili odpowiedni update softu. Ja już zgłosiłem. Po ostatnim update więcej opcji rozciągania w Technisacie niewiele pomaga bo o ile na kanałach SD jest w miarę OK, to niepotrzebnie rozciąga obraz na kanałach HD i trzeba znowu korygować ustawienia, żeby mieć właściwy obraz. Ja po prostu nie znoszę miec pasków po bokach ekranu.
Pozdrawiam[/quote]


[quote name='seku35' post='83148' date='02.02.2008, 18:20 ']Przed chwilą sprawdziłem to na swoim Pioneer kuro 50".Ustawiłem na "auto" i pełny obraz wyświetlla tylko na tych kanałach gdzie jest nadawany w 16/9(C+film,NG HD).Na pozostałych są pasy po bokach.Ustawiłem spowrotem na 1080i.Widać z tego że jest to wina niedopracowanego softu w DigiCorderze HD S2.Pozostaje nadzieja że to poprawią?[/quote]

Ludzie, kompromitujecie się takimi wypowiedziami!

Przeczytajcie chociaż instrukcję do waszego sprzętu zanim coś napiszecie bo brak podstawowej wiedzy aż bije po oczach.

A tak na marginesie: skąd wasz tuner czy telewizor ma wiedzieć czy jego Pan woli "fullzoom" czy "stretch", żeby robić to auto bez pasków, hę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='momo101' post='83208' date='03.02.2008, 07:01 ']Ludzie, kompromitujecie się takimi wypowiedziami!

Przeczytajcie chociaż instrukcję do waszego sprzętu zanim coś napiszecie bo brak podstawowej wiedzy aż bije po oczach.

A tak na marginesie: skąd wasz tuner czy telewizor ma wiedzieć czy jego Pan woli "fullzoom" czy "stretch", żeby robić to auto bez pasków, hę?[/quote]
To raczej ty się kompromitujesz tym, że nie rozumiesz tego co czytasz. To się po angielsku nazywa "iliteracy". Miałem okazje testować telewizor Sharp HD1E, z wbudowanym tunerem sat, gdzie przy sygnałach SD telewizor skanował do "panoramy, a kanały HD na 16:9 (piksel na piksel)i robił to właśnie automatycznie. Jeżeli nie wiesz jak działa i co potrafi inny sprzęt oprócz twojego, to lepiej nie wypowiadał się autorytatywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ręce (i nogi) opadają.

Czytałeś post kol.@robam28? Jesli tak, to znaczy że nie rozumiesz co czytasz.
Wskazówka: cyt.> "I telewizor nic nie musi rozpoznawac, bo Digicorder caly czas daje na wyjsciu sygnal 1080i w 16:9 !!!"

cyt.>"Miałem okazje testować telewizor Sharp HD1E, z [b]wbudowanym[/b] tunerem sat, gdzie przy sygnałach SD telewizor skanował do "panoramy, a kanały HD na
16:9 (piksel na piksel)i robił to właśnie automatycznie."
Ten przykład pokazuje, że poruszane zagadnienie nie jest Twoją mocną stroną, ale firmie Technisat wytykasz błędy!

Wracając do tematu:
naprawdę upierdliwe jest to, że Digicorder nie zapamiętuje dla danego kanału wybranej przez nas opcji trybu wyświetlania-to rzeczywiście mogliby poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... widać, że niektórym trzeba kawę na ławę. Chodzi o taką sprawę, że gdy w Digicorderze ustawi się na wyjściu HDMI rozdzielczość 1080i lub 720p, to mój telewizor - konkretnie Sharp LC-46 XL2E w zakresie skalowania traktuje wszystkie kanały jak HD i nie daje mi możliwości innego skalowania ekranu jak "pełny" lub "piksel na piksel". "Pełny" tutaj tylko bardzo nieznacznie rozciąga, aby wyeliminować niewielkie paski na dole /górze ekranu, które mogą się pojawiać przy niektórych przekazach HD. Wtedy przy wszystkich programach (SD i HD) nadawanych w 4:3 występują pasy po bokach ekranu i nie ma możliwości zmiany tego w telewizorze. Natomiast opcje w telewizorze typu "4:3, panoramiczny, 16:9, 14:9" pojawiają się tylko, jeśli w digicorderze ustawię na wyjściu 576p/i. I tylko przy takim ustawieniu w Digicorderze mogę ustawić w telewizorze tryb np.panoramiczny lub 16:9 i tylko wtedy nie ma czarnych pasów po bokach, których nie znoszę ;) . Gdyby funkcja "automatyczny" na wyjściu HDMI Digicordera współpracowała z moim TV, który rzekomo ma takie sygnały na wejściu HDMI rozpoznawać, to sądzę/mam nadzieję, że w zależności od wybranego kanału na digicorderze, telewizor skalowałby mi kanały SD do panoramicznego lub 16:9 (tak bym sobie na stałe ustawił), a wtedy większość audycji SD miałbym w 16:9, niektóre w letterbox, a przypadku HBO nierzadko 2,35:1, ale nigdy 4:3. Co do kanałów HD to będą one wtedy zawsze w formacie jakim są nadawane czyli np. 16:9 lub 4:3 (4:3 jest często na Cyfra+ Sport HD) i z tym gotów jestem się pogodzić. Nie godzę się z tym, aby na kanałach SD mieć czarne pasy po bokach. Opcje w Digicorderze Optymalny (nadal są pasy) lub rozciągnięty (dół i góra obrazu wyjeżdżają za ekran) i full niestety mnie nie satysfakcjonują. [b]Gdy zaczęłem ten temat, chciałem się dowiedzieć, czy to jest wina Digicordera czy mojego telewizora i czy komukolwiek z innym typem i modelem telewizora funkcja "automatyczny" Digicordera współdziała, i jeśli tak, to jak współdziała.[/b] Ponadto nie twierdzę, że Technisat jest zły. Jestem z niego całkiem zadowolony, irytują dziwaczne polskie tłumaczenia menu i brak opcji nagrywania w stanie zakodowanym, aby móc oglądać jednocześnie inny kodowany program (tak miał mój stary Humax PVR8000). Dwustrumieniowość Astona trzeba bowiem między bajki włożyć, jeszcze chyba nikomu na żadnym PVR nie udało się oglądać i nagrywać jednocześnie zakodowanych kanałów.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie twierdze że DigiCorder HDS2 jest kiepskim tunerem ale w pełni zgadzam się z Snookermanem!
Jeżeli wydaje się sporą kwotę na sprzęt to oczekuje się od tego sprzętu funkcjonalności!

Właśnie,jak to jest z tym nagrywaniem.Gdy nagrywam C+film to blokuje się tuner(pojawia się napis fałszywa karta lub sygnał jest kodowany itp.)Programy nie kodowane jak TV Polonia można oglądać podczas nagrywania.

Mam Technisata dopiero od 3-dni więc go rozgryzam :)
Instrukcja rzeczywiście do przyjemnych nie należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seku35' post='83518' date='04.02.2008, 16:44 ']Ja też nie twierdze że DigiCorder HDS2 jest kiepskim tunerem ale w pełni zgadzam się z Snookermanem!
Jeżeli wydaje się sporą kwotę na sprzęt to oczekuje się od tego sprzętu funkcjonalności!

Właśnie,jak to jest z tym nagrywaniem.Gdy nagrywam C+film to blokuje się tuner(pojawia się napis fałszywa karta lub sygnał jest kodowany itp.)Programy nie kodowane jak TV Polonia można oglądać podczas nagrywania.

Mam Technisata dopiero od 3-dni więc go rozgryzam :o
Instrukcja rzeczywiście do przyjemnych nie należy :([/quote]

Gdy będziesz nagrywał kanał kodowany, możesz oglądać równocześnie tylko niekodowane. Przy próbie przełączenia na inny kanał kodowany będziesz widział takie dziwne komunikaty o braku karty itp.

Czy możesz napisać jak funkcjonuje twój Kuro, gdy ustawisz w Digicorderze w "picture settings" automatyczny? Chodzi mi o to czy masz wtedy w telewizorze dostępne wszystkie opcje skalowania w tym "panoramiczny i 16:9" a nie tylko "piksel na piksel i pełny". Z góry dziekuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam dostępnych tych opcji(panoramiczny i 16/9).Ustawienie "stretch" poprawia obraz SD ale za bardzo rozciąga HD(C+film,C+sport).Natomiast NG HD jest w normalnych proporcjach,dlaczego?
Wpadł mi do głowy pomysł odnośnie tego nieszczęsnego nagrywania.Gdy by zastosował "splitter" do podziału uprawnień i w tuner wpakował bym dwa moduły aston 2.18 wraz kartami klientckimi.Czy takie rozwiązanie pozwoliło by na bez problemowe jednoczesne nagrywanie i oglądanie kodowanych kanałów?

Elektronika to nie mój chleb powszedni więc proszę o wyrozómiałość :blink:

Edytowane przez seku35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='angostura' post='78920' date='12.01.2008, 11:45 ']Mam ten tunerek.
Jeszcze wszystkiego nie sprawdziłem ale na pewno nie można nagrywać dwóch kanałów HD. Można nagrywać dwa SD.
Materiał zarówno HD i SD można zrzucać po LAN-ie za pomocą Mediaport-a. Pliki HD są widoczne jako [color="#ff0000"]HD[/color], pliki SD upscalowane do HD widać jako [color="#ff0000"]SD[/color], pliki SD widać jako [color="#2e8b57"]SD. [/color][color="#000000"]Pliki SD mają rozszerzenie .TS a HD mają .TS4. Oba można oczywiście odtworzyć na kompie. Zrzucać bezpośrednio po USB na zewnętrzny dysk lub pamięć można tylko pliki do 4 GB (specyfikacja FAT32). Zewnętrzne urzadzenie musi być sformatowane na FAT32. Można oczywiście wrzucać i zrzucać do tunka zdjęcia jpg. Można nagrywać poprzez timer dysku twardego i EPG. Są polskie znaki w menu i w EPG. EPG cyfry+ jest na kilka dni, Dobrze współpracuje z dragonem. Jak ktoś ma pytania chętnie odpowiem.
[/color][/quote]
Witam.
Mam pytanko - jak przekonwertować zgrane na dysk pliki HD (TS4) na format, który można by zgrać na DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam ponownie,czy ktoś zna sposób żeby na tym tenerze(DigiCorder HD S2) w tym samym czasie nagrywać i oglądać kanały kodowane?Oczywiście mam tu na myśli współpracę z modułem Aston 2.18 dla C+.Może jest inny moduł który rozwiąże ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seku35' post='84998' date='11.02.2008, 09:48 ']Pytam ponownie,czy ktoś zna sposób żeby na tym tenerze(DigiCorder HD S2) w tym samym czasie nagrywać i oglądać kanały kodowane?Oczywiście mam tu na myśli współpracę z modułem Aston 2.18 dla C+.Może jest inny moduł który rozwiąże ten problem?[/quote]
Będę w tym tygodniu mógł sprawdzić czy jest to możliwe przy użyciu 2 kart z card splittera i poinformuję. Osobiście nie wierzę, zeby zadziałało, ale trzeba sprawdzić.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli miałbyś kartę do Pay TV w Conaxie i wykorzystał wbudowany czytnik to możesz sprawdzić, że pełna swoboda nagrywania/oglądania w ramach tego jednego kodowanego pakietu PAY TV działa.
Przy Astonie niestety na razie tylko w ramach jednego multiplexu czyli np. Canal+ Polska i Canal+Film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seku35' post='84998' date='11.02.2008, 09:48 ']Pytam ponownie,czy ktoś zna sposób żeby na tym tenerze(DigiCorder HD S2) w tym samym czasie nagrywać i oglądać kanały kodowane?Oczywiście mam tu na myśli współpracę z modułem Aston 2.18 dla C+.Może jest inny moduł który rozwiąże ten problem?[/quote]
A więc dziś przeprowadziłem taki test:
Akcesoria: 2 moduły: jeden to Aston 2.18, drugi to ZetaCam (tylko kanały SD) + SmartWi CardSplitter z dwiema kartami oraz karta Cyfry+ z pełnym abonamentem.
Umieściłem obydwa moduły z kartami splittera w Technisacie i.... działa, tzn. można nagrywać kodowane i jednocześnie oglądać kodowane. W ustawieniach dostępu warunkowego na wszelki wypadek dałem dwustrumieniowe dekodowanie C1+C2. Kwasiło mi się trochę na kanałach HD bo ZetaCam nie obsługuje HD i tuner jakby głupiał nie wiedząc z którego modułu ma korzystać. Gdy włączyłem nagrywanie np. TVN Turbo albo Canal+ to mogłem oglądać pozostałe kanały kodowane w tym kanały HD, ale gdy nic nie nagrywałem i przełączałem na kanały HD to był dźwięk bez obrazu. Mam nadzieję, że to z powodu kiepskiego ZetaCam i gdy dam 2 moduły Astona, albo Aston + PowerCam, to będzie wszystko chodzić jak trzeba. Niestety taka konfiguracja podraża koszt o łącznie ok 800 zł (dodatkowy Aston 2.18 + SmartWi), ale gdy komuś bardzo zależy na jednoczesnym narywaniu i oglądaniu kanałów zakodowanych i nie dostawianiu dodatkowych skrzynek to jest to wyjście. No jeszcze dochodzi to, że kart Cardsplittera wystają i nie da się zamnąć klapki w tunerze.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem była by pełna funkcjonalność modułu Aston 2.18.Ale jak to u nas zwykle bywa,trzeba pobombinować.Skoro nie ma innego rozwiązania dobre i takie?Może w przyszłości pojawi się moduł w pełni dwustrumieniowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seku35' post='85386' date='12.02.2008, 23:26 ']Oczywiście najlepszym rozwiązaniem była by pełna funkcjonalność modułu Aston 2.18.Ale jak to u nas zwykle bywa,trzeba pobombinować.Skoro nie ma innego rozwiązania dobre i takie?Może w przyszłości pojawi się moduł w pełni dwustrumieniowy?[/quote]

Moduł jest w pełni funkcjonalny(acz nie do końca dopracowany) tylko, że jedno gniazdo CI może obsługiwać tylko jeden strumień w tym samym czasie. Zeby tuner odkodowywał dwa programy z odrębnych transponderów to trzeba by chyba 2 strumienie (z 2 głowic) sklecić jakoś w jeden, a to nie takie proste...
Taki sam problem jak u nas z Astonem mają Niemcy ze swoim modułem (Alphacrypt z kartą Premiere) także rzeczywiście są szanse, że coś w tym temacie się zmieni. Edytowane przez momo101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do momo101
Problem z nagrywaniem kanałów z Astry rozwiązał konwerter monoblock twin.
Potwierdzam słowa Grzegorza 1970 że mając kartę w conaxie (ja posiadam MTV i Redlight) można nagrywać dwa kanały kodowane i to z różnych transponderów np MTV Music i MTV Two.
Narazie rozwiązaniem jest tak jak napisał snookerman dwa moduły np Dragon i Aston oraz CardSplitter z dwiema kartami oraz karta Cyfry+ z pełnym abonamentem. Ale to już trochę kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='angostura' post='86928' date='20.02.2008, 10:28 ']Potwierdzam słowa Grzegorza 1970 że mając kartę w conaxie (ja posiadam MTV i Redlight) można nagrywać dwa kanały kodowane i to z różnych transponderów np MTV Music i MTV Two.
Narazie rozwiązaniem jest tak jak napisał snookerman dwa moduły np Dragon i Aston oraz CardSplitter z dwiema kartami oraz karta Cyfry+ z pełnym abonamentem. Ale to już trochę kosztuje.[/quote]
Są też informacje z forum sk o dobrej współpracy 2 różnych modułów, ale złej jednakowych tzn. nie można użyć np. dwóch Astonów 2.18.
Jaki masz obraz na kanałach Redlight? Warto kupić kartę Conax? Były głosy, że podobno obraz jest kiepski. Z jakimi kanałami Cyfry+ można by jakość tych kanałów porównać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod względem zawartości jak i jakości porównałbym Redlight do Inxworld. Dla posiadaczy tunerów z czytnikiem conaxa taniej wychodzi kupić samą kartę Redlight. Bitrate poszczególnych kanałów wygląda następująco: Redlight Italia 2MBit/s pozostałe ok 1,5 MBit/s. Na Redlight Italia lecą moim zdanie najlepsze filmya pod względem jakości można porównać do XXL Tv lub HBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Może to nie jest odkrywcze ale znalazłem sposób jak odtworzyć materiał HD zrzucony z Technisata Digicordera na PC. Jak wiadomo plik po zrzuceniu na PC Mediaportem ma rozszerzenie .TS4.
Ściągamy programik tsremux np z tej stronki:
[url="http://www.codedworld.com/download/tsremux/56561.html"]http://www.codedworld.com/download/tsremux/56561.html[/url]
Robimy remux jak na załączonym obrazku:
[img]http://img253.imageshack.us/img253/407/snap2qj4.png[/img]
Powstały pliczek możemy już odtworzyć Windows Media Playerem lub innym odtwarzaczem.
U mnie obraz i dźwięk przycina się ale myślę że jest to kwestia że mój laptop to tylko celeron.
Jednak po przeróbce na divx programem TMPGEnc 4.0 Xpress ma zachowaną originalną rozdzielczość i płynnie to odtwarzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarzac ts-y bez jakiejkolwiek konwersji mozna z np. w VLC. Jesli ktos chce konwertowac o warto od razu dokonac przyciecia , a do tego doskonaly jest videoredo.
Ogolnie tego typu programy maja klopot z ts-em , jesli w trakcie nagrywania zagubiony zostal sygnal odkodowujacy albo na dluzszy czas siadl sygnal z satelity. Ze znanych mi programow najlepiej z tym sobie radzi VLC - jak sie przewinie na kawalek uszkodzony to nic nie pokazuje. Najgorzej wlasnie videoredo - wydaje mi sie , ze indeksuje sobie caly plik i jak beda bledy to uruchamia dlugotrwale naprawianie, ktore czasami go wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie zmiany dała ostatnia, kwietniowa aktualizacja softu, którą tuner pobrał z satelity? Ja szukam i jakoś nie widzę różnicy w stosunku do popprzedniej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...