Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

W TechniSacie DigiCorder HD S2 po 3,5 roku użytkowania padł mi dysk twardy WD5000AAJS (500 GB, SATA-2, 7200 rpm, cache: 8 MB)

Rozglądam się za nowym dyskiem.

Czy do tego dekodera można włożyć jakikolwiek dysk twardy SATA, czy może jest jakiś wybredny odnośnie firmy, wielkości dysku, cache.

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Edytowane przez tomek9876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie martwic ale nie jestem pewny czy taki dysk mozna wsadzic ot tak sobie czy aby nie jest konieczne jakies specjalne przygotowanie takiego dysku przed instalacją (partycja, format itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TechniSacie DigiCorder HD S2 po 3,5 roku użytkowania padł mi dysk twardy WD5000AAJS (500 GB, SATA-2, 7200 rpm, cache: 8 MB)

Rozglądam się za nowym dyskiem.

Czy do tego dekodera można włożyć jakikolwiek dysk twardy SATA, czy może jest jakiś wybredny odnośnie firmy, wielkości dysku, cache.

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Możesz śmiało sam wymienić dysk.

Nie jest to trudna operacja, choć przyznam, że trzeba trochę pogłówkować. Żeby wymontować stary dysk i zamontować nowy musisz rozkręcić obudowę i niestety płytę czołową ale nie jest to skomplikowana czynność. Wystarczy jeden śrubokręt.

Nowy dysk formatujesz programem znajdujący się w opcjach TechniSata w menu " Konserwacja dysku".

Ja wymieniłem swój dysk 320 GB na 1TB.

Dysk po wymianie pracuje i nagrywa bezproblemowo

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki dokładnie model 1 TB włożyłeś do tunera ? Czy kiedykolwiek przekroczyłeś zajętość na tym nowy dysku powyżej 50% zajętości, bo trochę mam wątpliwości co do możliwości nagrywania i późniejszego odtwarzania powyżej 500 GB.

Sam Technisat nie sprzedawał tych tunerów z dyskami powyżej 500 GB.

Edytowane przez tomek9876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dysk WD Green Power.

Po wymianie dysku, system (TechniSat) rozpoznał go jako dysk 1 TB i wyświetlił jego nazwę i numer seryjny.

Mam zajętość około 60% i nic się nie dzieje. Nie obawiam się, że po przekroczeniu pewnej pojemności przestanie pracować.

Przecież to tylko dysk twardy o większej pojemności. Jak system go wykrywa to znaczy, że będzie z nim współpracował.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Ps.

Jak masz wątpliwości to zamontuj dysk o takiej samej pojemności jaki miałeś.

Ja takich obaw nie mam. Myślałem nawet o dysku 2 TB, ale w tym czasie kiedy wymieniałem nie miałem gotówki na większy.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dysk twardy 500GB Western Digital AV GreenPower WD5000AVDS i wszystko gra.

Z tego co jeszcze poczytałem na niemieckim forum, z dyskami do 1TB w tym tunerze nie ma większych problemów, powyżej 1TB już są.

Edytowane przez tomek9876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że sobie poradziłeś i skorzystałeś z mojej rady.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dysk twardy 500GB Western Digital AV GreenPower WD5000AVDS i wszystko gra.

Z tego co jeszcze poczytałem na niemieckim forum, z dyskami do 1TB w tym tunerze nie ma większych problemów, powyżej 1TB już są.

Witam,

Zgadzam się z kolegą odnośnie problemów z dyskami powyżej 1TB, ale sprawdziłem to odnośnie dysku zewnętrznego 2TB. Po podpięciu pod USB Technisat zawieszał się i po restarcie robił Test HDD.

Na szczęście poradziłem sobie z tym w ten sposób, że podzieliłem dysk na dwie partycje (obydwie w FAT32), tak żeby większa nie miała więcej niż 1TB.

Obecnie Technisat po podpięciu pod USB rozpoznaje go jako dwa dyski podpięte pod jeden port USB, dyski można przełączać w menu.

Pozdrawiam

Edytowane przez ja6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Witam

Mam pytanie czy jest mozliwosc zgrania softu z tunera na pennrive?

Mam digicorder hd s2 czym sie rozni soft od hd s2x sa jakies opcje w menu?

pozdrawiam

Edytowane przez wojtala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie dość dziwny problem w HD S2

Od niedawna uzywam go z modułem nCam - wszystko śmiga OK w kwestii dekodowania

Generalnie sprzet był przez ostatnie 3 lata praktycznie wogóle nie uzywany - zacząłem dopiero w momencie uruchomienia modułu nCAM

Nagrałem kilka "timerów" i mam wielki problem

Ostatnio tuner nagrywa mi wyłącznie "puste rekordy" W indeksie niby materiał jest ale na podgladzie czarny ekran - tak jakby po nagraniu ktos skasował plik ale nie usunął go z indeksu

Tak jakby główny plik wogóle sie nie nagrał

To nie ma nic wspólnego z modułem nCam gdyz po jego usunieciu sytuacja sie nie zmienia

Nagrywanie "z ręki" działa za to bez bez problemu. Format HDD nie pomógł

Ktoś coś wie na temat takiego dziwactwa ?

Soft najnowszy zarówno w nCam jak i w tunerze

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wina tnk tak chronią swoje programy

nagrywać je mozesz,a po miesiacu już ich nie odtworzysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie

tchnisat nagrywa plik jako zdekodowany

Problem juz rozwiazany - zmieniłem tuner i problemów z TnK nie mam zadnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doprawdy?

technisata juz dawno nie mam za to pliki z niego elegancko działąją na kompie, w dune hd

zero problemów

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Pojawił się nowy soft do Digicordera HDS2 bez x bez plusa.

Głównie poprawki dotyczą niemieckich kanałów w tym ZDF HD z 19,2E.

Link: http://www.technisat-daun-fs.de/assets/medias/common/46/SOFT_DigiCorder-HD-S2.zip

U mnie moduł TNK HD działa poprawnie i można nagrywać i odtwarzać wszystkie nagrane materiały, nagrałem całe Euro 2012 i nie było problemów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...