Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Snookerman' post='98450' date='23.04.2008, 17:38 ']Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie zmiany dała ostatnia, kwietniowa aktualizacja softu, którą tuner pobrał z satelity? Ja szukam i jakoś nie widzę różnicy w stosunku do popprzedniej wersji.[/quote]
Też swój tuner zaktualizowałem do wersji 2.35.0-856g. Nie zauważyłem żadnej różnicy w stosunku do porzedniej. Nie jest na szczęście gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś kto używa Technisata w sieci domowej może mi powiedzieć czy program Mediaport do transferu nagrań z tunera na PC obsłuży taki układ: gniazdo ethernet tunera + adapter ethernet/wifi + router wifi + PC. Teoretycznie powinien, ale bywają różne dziwactwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='99972' date='04.05.2008, 22:07 ']Czy ktoś kto używa Technisata w sieci domowej może mi powiedzieć czy program Mediaport do transferu nagrań z tunera na PC obsłuży taki układ: gniazdo ethernet tunera + adapter ethernet/wifi + router wifi + PC. Teoretycznie powinien, ale bywają różne dziwactwa.[/quote]
Jako, że Technisat posiada kartę sieciową, to podłączyłem go kablem sieciowym do domowego routera. W opcjach sieciowych Technisata trzeba wybrać opcję "Klient", wtedy otrzyma on automatycznie numer IP z routera. Do tego program MEDIAPORT do zgrywania filmów z HDD i można tworzyć własne DVD. Natomiast o takim rozwiązaniu, które proponujesz nie słyszałem, i nie wiem czy z punktu widzenia teorii sieci LAN jest to wykonalne. Jeśli już to drugi AccessPoint podłączony kabelkiem LAN do tunera i skonfigurowany jako AC Client, który będzie łączył się bezprzewodowo z drugim punktem dostępowym. Obawiam się jednak, iż samo oprogramowanie nie jest na tyle konfigurowalne aby to przetrawić.

Pozdrawiam,

KK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Technisata HD S2 czarny 160 lub 500Gb w jak najlepszej (najniższej) cenie . Czy możecie podesłać namiary na dostęp do tych tunerów z orginalnym serwisem i gwarancją Technisata.
PS 1 . Korzystałem już z www.google.pl :)
PS 2. Reklamę na forum zamieścili , ale mogli by się bardziej postarać ( np. adresy przedstawicieli w Polsce)
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szorko' post='100389' date='07.05.2008, 13:09 ']Chcę kupić Technisata HD S2 czarny 160 lub 500Gb w jak najlepszej (najniższej) cenie . Czy możecie podesłać namiary na dostęp do tych tunerów z orginalnym serwisem i gwarancją Technisata.
PS 1 . Korzystałem już z www.google.pl :)
PS 2. Reklamę na forum zamieścili , ale mogli by się bardziej postarać ( np. adresy przedstawicieli w Polsce)
Pozdrawiam.[/quote]
Napisz na priva. Nie chcę być posądzony o łamnie regulaminu forum oraz kryptoreklamę. Ja otrzymałem informację od Technisata na temat polecanego przez nich dystrybutora ich sprzętu w Polsce. Tam też zakupiłem tuner. Osobiście byłem mile zaskoczony ich profesjonalizmem i szybkością działania. Jako jedyni posiadali srebrny tuner z dyskiem 500GB. Co do cen obawiam się, iż jeśli dokonasz zakupu u ich oficjalnego dystrybutora Technisata to zapłacisz 1899 (160GB) lub 2349 (500GB).

Pozdrawiam,

KK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tuptus55' post='106788' date='14.06.2008, 10:07 ']Czy ktos posiada zdjęcia wnętrza tego tunera? Czy ten tuner posiada linuxa?[/quote]

Nie, ten tunek nie stoi na Linuxie.
Zdjęcia może posiada Gmeru, w koncu zrobił Mega Testa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rewelacyjne w tym tunerze jest również to, że wypuszczony kilka dni temu moduł Polsatu Cyfrowego HD nie gryzie się w ogóle z modułem Aston 2.18/Cyfrą, a więc można oglądać bez najmiejszych problemów obydwie platformy. Nic się nie zacina nawet na kanałach kodowanych w Simulkrypcie w przeciwieństwie do wielu innych odbiorników satelitarnych w tym Humax iCord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='angostura' post='79309' date='14.01.2008, 09:16 ']Oba tunery są HD, nie ma podziału że jeden jest HD drugi SD. Nie można nagrywać dwóch kanałów HD jednocześnie. Nie można oglądać kanału HD podczas nagrywania innego HD. Można nagrywać kanał HD i oglądać HD ale nagrany na dysku. Można nagrywać dwa kanały SD jednocześnie ale trzeciego kanału już nie obejrzymy.....[/quote]

Witam!
Jeżeli jest to tuner HD, to jak jeden kanał HD nagrywam to już drugiego nie pooglądam? Tak to zrozumiałem!
To po co są dwie głowice???, czyli jedna jest HD a druga SD.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więć jak chcę nagrać HBO w HD i w tym czasie ogladać mecz na polsacie w HD to nie da się.
Więć poczekam, a już myślałem, że to idealny tuner dla mnie, a jak to jest w Humaxie, on ponoć może nagrywać aż cztery kanały.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj 17.06.08 na stronie Technisat.DE pojawił się do pobrania edytor list kanałów m.in. do Digicordera HD S2. Program nazywa się TechniPort. Listę kanałów można pobrać przez port szeregowy i tą samą drogą wgrać z powrotem do tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DarekS' post='107284' date='17.06.2008, 17:48 ']Dzisiaj 17.06.08 na stronie Technisat.DE pojawił się do pobrania edytor list kanałów m.in. do Digicordera HD S2. Program nazywa się TechniPort. Listę kanałów można pobrać przez port szeregowy i tą samą drogą wgrać z powrotem do tunera.[/quote]
tak patrze i czytam wasze wypowiedzi i choc wyslalem swa dluga wiadomosc do kilku osob to i tak publicznie o cos zapytam
- jesli mamy plik ts, ts4 mozemy go edytowac np dvd shrink albo dvd fab? wiem to programy do dvd ale ja generalnie nie kopmresuje niepotrzebnie, wycinam napisy, menu itp zeby film byl jak najladniejszy, dlatego wlasnie pytam o mozliwosc potraktopwania tymi programami lub innymi ale wlasnie w takim celu
- nawiazujac dopowyzszego, jezeli mamy pliki juz kompie lub na dysku to mozemy pokroic na kwalki nasz material?? poco?- ano jesli 1h/hd to podobno ok 10gb czyli film to 15-20 gb, wiec chcialbym go nagrac na kilku plytach dvd- bo bd wciaz taniocha ! i odtwarzalbym albo na ps3 albo na odtwarzaczy bd obraz, film w hd ale na nosniku dvd !
- wlasnei kompresja, czy technisat zrzucajac na dysk bezczelnie go kompresuje?? tak jak to robi np tuner cyfry?? bo nawiazujac do jakis tam wypowiedzi- osobiscie ( wiec nie kazdy sie musi zgodzic ) nie poto kupuje hdtv, dvb-s2 zeby ogladac divx!! nawet dvd na super odtwarzaczu (harman za 2000 pln lub ps3 ) i tv kuro 50 seri lx nie bedzie high definition- niestety...
- czy jak mamy jakis material na dysku to mozemy go kroic?? np wywalic reklamy lub uciac napisy?- napisy na dvd to ok 5% filmu....
- czy dobrze znosi kombinacje- ogladamy lektor, albo oryginal + napisy? czasem napisy dzoiwnie nie nadazaja za akcja,,moz eto czasem smieszne ale jak mam y to nagrac i wypalic to chyba nie kazdy sie bedzie z tego potem smial...
- czy jest jakies pole manewru na wtyczce hdmi? hdmi to taki niby super kabel co dzwiek +obraz w jednym- ale gdy hmdi jako jeden nie zaduzy kabel o dbrej jakosci obrazie to podlaczymy do tv a chcemy drugim np coax albo swiatlowod dzwiek do amplitunera dac to czasem jest problem. konkretnie- jak ogladamy wiadomosci to hdmi leci do tv obraz + dzwiek, agdy chcemy film to do tv przez hdmi leci tylko obraz a dzwiek do wzmacniacza, na ps3 bywa troszke zamieszania- niby bzdura albo moze ja pogmatwalem piszac skrotami...ale to istotne czy techsat pozwala co smanewrowac gniazdami...
- czy posiada chyba avls? lub cos innego? to taki system co ustawia jedna glosnosc dla wszystkich kanalow - film jest ok a tu nagle sruu reklamy i nagle tv ryczy bo telewizja tak ustawia glosnosc..
- czy automatycznie pokaze nam liste tv i osobno radiowe? czy musimy sami sobie podzielic i ustawic jako ulubione?
- ogladajac programy sd tuner ma skaler obrazu i podniesie nam w WIDOCZNY sposob wyglad kanalu?
n arazie chyba tyle.....z gory dziekuje bede czesto sprawdzal odpowiedzi
mp
zastanawiam sie nad technisatem, icordem i topfieldem, dlatego tez mimo ze wszsytkie zapytania dotycza techsata to chcialbym wiedziec czy lepiszy bedzie ktorys inny , np reguson podobno zupelnie nizsza klasa... Edytowane przez JOHNSONN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Johnsonn

Nie odpowiem ci na 4 pierwsze pytania, bo mimo, że mam ten tuner już ponad pół roku to nie bawiłem się jeszcze w edytowanie nagrań przeniesionych na kompa.
Napisy na Canal+ w Technisacie działają, mozna sobie przełączyć na dżwięk DD + polskie napisy (w Humax iCordzie nie działają). Inna kwestia to synchronizacja napisów i czesto kiepskie tłumaczenie, ale to wina nadacy (Cyfry+) a nie tunera.
Działa EPG ( wzkresie jakim nadają poszczególni nadawcy) i są polskie litery (w Humaxie - nie).
HDMI, obraz i dźwięk: wszystko jest do ustawienia, przecież można wyciszyć dźwiek w TV i mieć obraz po HDMI, a dźwięk przez amplituner.
Ma oddzielne listy (pod oddzielnymi przyciskami) dla list TV i radia.
Nie zauważyłem nadmiernych róznic w sile dźwięku w czasie reklam.
Technisat Digicorder HD S2 ma dobre mozliwości skalowania obrazu, jest możliwość pozbycia się bocznych pasów na kanałach SD mimo połącznia z TV po HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='107090' date='16.06.2008, 13:16 ']Rewelacyjne w tym tunerze jest również to, że wypuszczony kilka dni temu moduł Polsatu Cyfrowego HD nie gryzie się w ogóle z modułem Aston 2.18/Cyfrą, a więc można oglądać bez najmiejszych problemów obydwie platformy. Nic się nie zacina nawet na kanałach kodowanych w Simulkrypcie w przeciwieństwie do wielu innych odbiorników satelitarnych w tym Humax iCord.[/quote]

Czy po przejściu z oglądania kanału w jednym systemie np. Nagra - Polsat Sport, na inny system np. Mediaguard - Canal + Sport, nie następuje zawieszka lub brak obrazu? Pytam, no mam iCorda i tam to jest nagminne i denerwujące. Pomaga tylko wyłączenie tunerka. Nie da się przechodzić z kanałów w jednym systemia na inny bez wyłączania iCorda. Nie wiem jeszcze czy to wina tego dziadoskiego oprogramowania iCorda czy faktu, że do Cyfry używam splitera i to on jest winien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='107981' date='25.06.2008, 11:14 ']Czy po przejściu z oglądania kanału w jednym systemie np. Nagra - Polsat Sport, na inny system np. Mediaguard - Canal + Sport, nie następuje zawieszka lub brak obrazu? Pytam, no mam iCorda i tam to jest nagminne i denerwujące. Pomaga tylko wyłączenie tunerka. Nie da się przechodzić z kanałów w jednym systemia na inny bez wyłączania iCorda. Nie wiem jeszcze czy to wina tego dziadoskiego oprogramowania iCorda czy faktu, że do Cyfry używam splitera i to on jest winien.[/quote]

Wątpie, aby technisat dał tak ciała ;-)
Ja mam co prawda wersję S2 tego tunera (nie HDTV), ale tam przechodzenie miedzy kanałami Cyfra+ i Polsat jest b. szybkie.
Tu musi być podobnie. Mam Aston 2.18 + CAM Polsatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='107981' date='25.06.2008, 11:14 ']Czy po przejściu z oglądania kanału w jednym systemie np. Nagra - Polsat Sport, na inny system np. Mediaguard - Canal + Sport, nie następuje zawieszka lub brak obrazu? Pytam, no mam iCorda i tam to jest nagminne i denerwujące. Pomaga tylko wyłączenie tunerka. Nie da się przechodzić z kanałów w jednym systemia na inny bez wyłączania iCorda. Nie wiem jeszcze czy to wina tego dziadoskiego oprogramowania iCorda czy faktu, że do Cyfry używam splitera i to on jest winien.[/quote]
Nic absolutnie się nie zawiesza w Technisacie. Sam używam cardsplittera (SmartWi) do Cyfry. Przełączanie między kanałami Mediagard Cyfry i Nagry 3 Polsatu Cyfrowego następuje bez żadnych zatrzymań, tak jakby wszystko szło z jednego modułu. Nie ma problemów w kombinacji moduł CI HD Posatu + Aston 2.18 z Cyfrą lub kartą cardsplittera, jak i modul CI HD Polsatu + PowerCamPro z Cyfrą lub kartą cardsplittera. Użuwam modułu CP razem z Cyfrą już 2 tygodnie i ani razu tuner mi się nie zawiesił. Nie zawiesił mi się ani razu od zakupienia tzn od grudnia 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yankes69' post='107966' date='25.06.2008, 08:19 ']Mam pytanie, czy na twardym dysku nagrywane są napisy ekranowe z np. z Canal+Flilm hd?[/quote]
Na twardym dysku zapisywane są wszystkie opcje dźwięku i napisów. Przy odtwarzaniu mozna sobie wybierać, jak się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanie odnosnie skalowania obrazu. Czy jesli ustawie Technisata na 1080i lub 720p i obraz na wjsciu na 16:9 to czy prawidlowo bedzie automatycznie skalowal material nadawany w 4:3 do 16:9 czyli robil stretch? No i czy kanaly/programy/filmy nadawane w 16:9 tez wtedy beda OK? Bo jakos nie ma tego opisanego dokladnie. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tvferret' post='108105' date='26.06.2008, 13:37 ']Hej, mam pytanie odnosnie skalowania obrazu. Czy jesli ustawie Technisata na 1080i lub 720p i obraz na wjsciu na 16:9 to czy prawidlowo bedzie automatycznie skalowal material nadawany w 4:3 do 16:9 czyli robil stretch? No i czy kanaly/programy/filmy nadawane w 16:9 tez wtedy beda OK? Bo jakos nie ma tego opisanego dokladnie. Dzieki.[/quote]
Będzie robił stretch jak w opcjach obrazu ustawi się "stretch". Są tam opcje: oryginalny, optymalny i stretch. Rozumiem, że chodzi ci o kanały SD bo te w HD nie powinny być rozciągane. Tuner ten ma ciekawą właściwość: gdy połączysz go z telewizorem po HDMI i gdy dasz w ustawieniach Picture Settings rozdzielczość na HDMI 576p i format obrazu "oryginalny", na telewizorze (typu full HD/HD Ready 1080p) będziesz miał rozdzielczość kanałow HD w 1080i, a jednocześnie pełne mozliwości ustawienia na stałe skalowania obrazu kanałów SD (16:9, letterbox itp) czyli bez bocznych pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem ten tuner w w firmie HEMM z Chotomowa padł dysk za przesyłkę do serwisu zapłaciłem na gwarancji
przysłali niby z nowym dyskiem to samo brak możliwości zapisu na dysku ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...