Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne wrażenie, że EPG Cyfra+ na tym nowym sofcie popsuło się (widzę tylko 2 audycje zamiast na co najmniej kilka do przodu, jak wcześniej). Chyba znalazłem stary soft, sprawdzę.

Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dziwne wrażenie, że EPG Cyfra+ na tym nowym sofcie popsuło się (widzę tylko 2 audycje zamiast na co najmniej kilka do przodu, jak wcześniej). Chyba znalazłem stary soft, sprawdzę.

Witam,

Polecam lekturę z forum SAT Kuriera - http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=18&t=8340. Dotyczy to co prawda tunera Technisat Digit HD8-S, aczkolwiek soft do tego tunera, jak i naszego jest bliźniaczy. Jak widać sposób rozwiązania problemu z EPG jest "niekonwencjonalny". Niestety mogę tylko potwierdzić, iż EPG to tylko 2 pozycje. Można przeboleć jego brak dla TVP1 i TVP2 (zostaje telegazeta), ale jego brak chociażby dla pakietu Cyfry + czy HBO, to już jak dla mnie nieporozumienie i duże utrudnienie. Miejmy nadzieję, iż osoby odpowiedzialne w Technisacie za produkcję oprogramowania wezmą się do roboty.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Polecam lekturę z forum SAT Kuriera - http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=18&t=8340. Dotyczy to co prawda tunera Technisat Digit HD8-S, aczkolwiek soft do tego tunera, jak i naszego jest bliźniaczy. Jak widać sposób rozwiązania problemu z EPG jest "niekonwencjonalny". Niestety mogę tylko potwierdzić, iż EPG to tylko 2 pozycje. Można przeboleć jego brak dla TVP1 i TVP2 (zostaje telegazeta), ale jego brak chociażby dla pakietu Cyfry + czy HBO, to już jak dla mnie nieporozumienie i duże utrudnienie. Miejmy nadzieję, iż osoby odpowiedzialne w Technisacie za produkcję oprogramowania wezmą się do roboty.

Pozdrawiam,

Witam,

Zgadzam się z kolega; dwie pozycje EPG prawie prawie na wszystkich kanałach, piszę prawie bo np. na Filmbox HD jest EPG na cały tydzień! A więc o co tu chodzi? Dlaczego na jednym kanale ( właściwie na całym pakiecie Filmbox) a na całej reszcie ani mniej ni więcej tylko 2,

Czy EPG nie podlega jakieś ogólnej standaryzacji przekazu? Może to Cyfra coś miesza...?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zgadzam się z kolega; dwie pozycje EPG prawie prawie na wszystkich kanałach, piszę prawie bo np. na Filmbox HD jest EPG na cały tydzień! A więc o co tu chodzi? Dlaczego na jednym kanale ( właściwie na całym pakiecie Filmbox) a na całej reszcie ani mniej ni więcej tylko 2,

Czy EPG nie podlega jakieś ogólnej standaryzacji przekazu? Może to Cyfra coś miesza...?

Pozdrawiam

Tak, cyfra ma własy standard, niestety. Filmbox pewnie leci po DVB (jak Polsat) i to już kwesia nadawcy, ile jest, tyle pokazują.

Ja wróciłem do poprzedniego softu, bez EPG C+ na kilka dni ten tuner nie ma sensu.

Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Niestety mogę tylko potwierdzić, iż EPG to tylko 2 pozycje. Można przeboleć jego brak dla TVP1 i TVP2 (zostaje telegazeta), ale jego brak chociażby dla pakietu Cyfry + czy HBO, to już jak dla mnie nieporozumienie i duże utrudnienie. Miejmy nadzieję, iż osoby odpowiedzialne w Technisacie za produkcję oprogramowania wezmą się do roboty.

Pozdrawiam,

Zgłosiłem (support.international@technisat.de), przyjęli do sprawdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgłosiłem (support.international@technisat.de), przyjęli do sprawdzenia...

Związane jest to z przyszłym wprowadzeniem pełnego 7-dniowego EPG dla Cyfry. Plus innych ulepszeń dla abonentów różnych platform w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W dalszym ciągu nie ma softu na polskiej stronie technisata, być może, jak już się pojawi, będzie dostosowany do kaprysów naszej C+ i EPG będzie ok.

Edytowane przez arczi72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tuner znalazl nowe oprogramowanie o numerze 2.35.x.13 (xxx) i nie wiem czy to jest te bez polskiego EPG czy to juz EPG poprawione dla naszych platform ..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z ciekawości wgrałem nowy soft_v2.35.0-1193 i oto moje wrażenia:

1. Odczuwalnie szybciej przełączają się kanały pomiędzy programami C+ a CP,

2. Z poziomu przeglądania listy programów można je dodawać do SFI,

3. No i wreszcie TVP 1 nie wiesza tunera.

Póki co EPG dla C+ jest widoczne na trzy dni do przodu, zrobiłem mały test i "poświeciłem" C+ Sport, usunąłem z SFI i następnie dodałem, efekt - widoczny bieżący program i następny, więc EPG nie jest już aktualizowane, a to co widać to zasługa starego softu - dzisiaj lub jutro wracam do wersji 1124.

To moje pierwsze wrażenia i myślę, że po dopracowaniu może coś z tego być ;-)

Edytowane przez arczi72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna znalezc poprzedni soft tj. 2.35.0-1124 ?, pozdr......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem zielony z tego, nawet po przeczytaniu wielu forum, bo nieznam sie na nazewnictwie i wiele wyrażeń nic mi nie mówi. Mam kilka pytań:

1. Czy karta cyfry+ będzie poprawnie działać w tym tunerze - czy jest wogóle wejście na kartę i jak to wejście się nazywa?

2. Czy jeśli zapodam kartę cardsplittera (cyfra+) będzie działać?

3. Czy podczas nagrywania mając włożoną kartę będę mógł oglądać inny program, a jak będzię z kartą cardsplitter?

4. Czy do odbioru kanałów hd z cyfra+ będę musiał mieć jakiś moduł czy bez modułu też odbiorę przez zwykłą kartę cyfra+ kanały hd?

5. Jaki jest mniej więcej przelicznik 1h programu sd i hd - ile zajmuje hdd w tunerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem zielony z tego, nawet po przeczytaniu wielu forum, bo nieznam sie na nazewnictwie i wiele wyrażeń nic mi nie mówi. Mam kilka pytań:

1. Czy karta cyfry+ będzie poprawnie działać w tym tunerze - czy jest wogóle wejście na kartę i jak to wejście się nazywa?

2. Czy jeśli zapodam kartę cardsplittera (cyfra+) będzie działać?

3. Czy podczas nagrywania mając włożoną kartę będę mógł oglądać inny program, a jak będzię z kartą cardsplitter?

4. Czy do odbioru kanałów hd z cyfra+ będę musiał mieć jakiś moduł czy bez modułu też odbiorę przez zwykłą kartę cyfra+ kanały hd?

5. Jaki jest mniej więcej przelicznik 1h programu sd i hd - ile zajmuje hdd w tunerze?

OK, oto odpowiedzi:

1. Karta Cyfry+ będzie działać pod warunkiem umieszczenia jej w module dostępu warunkowego CI, który trzeba dokupić i dopiero wtedy włożyć do kieszeni CI tunera. Najlepszy moduł moim zdaniem to PowerCamPro, a dalej Aston 2.18 lub wyższy, a w ostateczności moduł Cyfry+.

2. Karty Cardsplittera z Cyfrą+ działają w tym Technisacie bez problemu (pod warunkiem włożenia ich do modułu jak wyżej),

3. Generalne ponieważ Technisat nagrywa w formie zdekodowanej, więc oglądanie innego kodowanego kanału i jednoczesne nagrywanie kodowanego kanału jest niemożliwe. Natomiast po włożeniu 2 kart cardsplittera w dwa moduły i w 2 kieszenie odbiornika, taka mozliwość będzie.

4. Patrz punkt 1.

5. Nie zwracałem uwagi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że jeden przeciętnej długości film nagrany z Cyfry Film HD ze ścieżką 5.1 ma 8GB. Nie nagrywałem jeszcze SD więc tu nie pomogę. 32 filmy w HD zajęły mi około połowę dysku (250GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, oto odpowiedzi:

1. Karta Cyfry+ będzie działać pod warunkiem umieszczenia jej w module dostępu warunkowego CI, który trzeba dokupić i dopiero wtedy włożyć do kieszeni CI tunera. Najlepszy moduł moim zdaniem to PowerCamPro, a dalej Aston 2.18 lub wyższy, a w ostateczności moduł Cyfry+.

2. Karty Cardsplittera z Cyfrą+ działają w tym Technisacie bez problemu (pod warunkiem włożenia ich do modułu jak wyżej),

3. Generalne ponieważ Technisat nagrywa w formie zdekodowanej, więc oglądanie innego kodowanego kanału i jednoczesne nagrywanie kodowanego kanału jest niemożliwe. Natomiast po włożeniu 2 kart cardsplittera w dwa moduły i w 2 kieszenie odbiornika, taka mozliwość będzie.

4. Patrz punkt 1.

5. Nie zwracałem uwagi.

Pozdrawiam

Witam,

Drobna techniczna informacja odnośnie modułu Aston 2.19...

Pojawiły się moduły z oprogramowaniem 2.20, więc zasięgnąłem informacji z Aston France o możliwości aktualizacji i otrzymałem odpowiedż, że to oprogramowanie niczym się nie różni od starszego 2.19 a różnica związana jest tylko z produkcja, czyli jak ja rozumiem z inna partią produkcyjną,

Może ktoś to już sprawdzał z was?

Pozdrawiam

Edytowane przez ja6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym powiedział, że jeden przeciętnej długości film nagrany z Cyfry Film HD ze ścieżką 5.1 ma 8GB. Nie nagrywałem jeszcze SD więc tu nie pomogę. 32 filmy w HD zajęły mi około połowę dysku (250GB).

Nie zapominaj, ze wkalkulowane masz w tym, to co przeznaczone jest na Timshifter i ewentualnie inne dane, u mnie to ok. 20GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Związane jest to z przyszłym wprowadzeniem pełnego 7-dniowego EPG dla Cyfry. Plus innych ulepszeń dla abonentów różnych platform w Polsce.

Może napisz coś więcej skąd to wiesz i co wiesz, bo jak na razie to soft jest popsuty (obsługa tylko DVB). Ja cofnąłem się do starego softu bo lubię widzieć coś więcej, niż 2 audycje. Przecież Cyfra+ nie zrezygnuje z tego swojego dziwacznego standardu, bo na tym chodzą jej dziadowskie tunery z początku epoki przemysłowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie ,czy wgranie starszego softu przez usb powoduje wykasowanie listy programow ?, prosze o szybka odpowiedz ,dziekuje.

Edytowane przez FIRMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedz kogos co stanie sie z lista kanalow po wgraniu starszej ver. softu ,dziekuje..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o odpowiedz kogos co stanie sie z lista kanalow po wgraniu starszej ver. softu ,dziekuje..........

hej,

ja wgralem starsza wersje softu i wszystko sie wykasowalo, oprocz nagran na twardym dysku, musialem wszystko ustawic od nowa

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

to raczej nie jest oprogramowanie tylko informacje o tunerze...

pozdrawiam

Witam,

Zechciej czytać to co jest pod linkiem, który zamieściłem, a później pisz komentarz. Jest tam nowa wersja oznaczona jako "Software-Version 2.35.0-1193d

Herausgabedatum: 01.04.2009" do ściągnięcia. Właśnie zainstalowałem nowy soft. Nie zuważyłem żadnych szczególnych zmian, a szczególnie w kwestii poprawienia EPG nieststety.

Pozdrawiam,

Dr Lazarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zechciej czytać to co jest pod linkiem, który zamieściłem, a później pisz komentarz. Jest tam nowa wersja oznaczona jako "Software-Version 2.35.0-1193d

Herausgabedatum: 01.04.2009" do ściągnięcia. Właśnie zainstalowałem nowy soft. Nie zuważyłem żadnych szczególnych zmian, a szczególnie w kwestii poprawienia EPG nieststety.

Pozdrawiam,

Dr Lazarus

hej,

racja za szybko spojrzalem,

ale ta wersja 2.35.0-1193 to jest wlasnie ostania , ktora pojawila sie chyba w lutym z kiepskim EPG...

inaczej mowiac nic wiecej nowego nie wymyslili.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

racja za szybko spojrzalem,

ale ta wersja 2.35.0-1193 to jest wlasnie ostania , ktora pojawila sie chyba w lutym z kiepskim EPG...

inaczej mowiac nic wiecej nowego nie wymyslili.

pozdrawiam

Witam,

Wersja lutowa miała oznaczenie 2.35.0-1193_6685, a wersja kwietniowa ma oznaczenie 2.35.0-1193d_6718, tak więc znowu się mylisz. To, iż nie ma tam spektakularnych zmian widocznych na pierwszy rzut oka dla zwykłego uzytkownika to już inna kwestia.

Pozdrawiam,

Dr Lazarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...