Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Mam wersje sprzetu 28.0 a softu 2.35.0.11 (1124), czy jest zmiana w 2.35.0-1193d w zakresie

- zwieszania przy epg na tvp1 i tvp2 ?

- na HBO HD, C+HD tylko nastepny prog w epg, poprawione, tzn wiecej ramowki?

- u mnie gryzą sie moduly CP i Aston 2.19

-- cp jest szybszy (napisy poczty cp - tego kanalu nie ma w abo)

-- zwiechy przy nagrywaniu przez A2.19 (black screen)

-- zaniki dzwieku i problemy z dolbydigital na C+

ogólnie ogladam tylko na A2.19 z C+, cp wkladam okazyjnie.

pozdr Jacek

Edytowane przez Jacek-110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc,

Mam wersje sprzetu 28.0 a softu 2.35.0.11 (1124), czy jest zmiana w 2.35.0-1193d w zakresie

- zwieszania przy epg na tvp1 i tvp2 ?

- na HBO HD, C+HD tylko nastepny prog w epg, poprawione, tzn wiecej ramowki?

- u mnie gryzą sie moduly CP i Aston 2.19

-- cp jest szybszy (napisy poczty cp - tego kanalu nie ma w abo)

-- zwiechy przy nagrywaniu przez A2.19 (black screen)

-- zaniki dzwieku i problemy z dolbydigital na C+

ogólnie ogladam tylko na A2.19 z C+, cp wkladam okazyjnie.

pozdr Jacek

Witam,

Ad. 1 - zawieszanie EPG na TVP1 i TVP2 - nie ma już od lutowej poprzedniej wersji,

Ad. 2 - EPG dla pakietu C+ i HD - bez zmian, tzn. program bieżący i następny,

Ad. 3 - nie mam modułu CP więc nie mogę się wypowiedzieć co do tego problemu,

Ad. 4 - jak wyżej,

Ad. 5 - moim zdaniem nie jest to wina softu tunera. Sam posiadam moduł Astona 2.18 i nigdy nie miałem problemów z nagrywaniem na dotychczasowych dostępnych wersjach oprogramowania tunera,

Ad. 6 - nie zuważyłem u siebie problemów na C+ z Dolby Digital. Sprawdź może ustawienia audio w tunerze.

Pozdrawiam,

Dr Lazarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lazarus

Sama karta Astona działa bezproblemowo

Problemy 3,4,5,6 występują tylko przy dwóch kartach, przeważnie po czasie, po restarcie 5i6 znika

pozdr Jacek

PS pkt 2

Od wczoraj zauważam poprawę przy EPG na HBO HD jest na cały dzień ale trzeba odczekać 30sek (nie zmieniałem softu)

Edytowane przez Jacek-110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sorry za może banalne pytanie, ale jak dokonać upgrade'u softu w technisacie hd s2x? Ściągnąłem nowy soft ze stron technista, wgrałem na sticka, ustawiłem tuner w stan czuwania, włożyłem sticka do usb i włączyłem tuner. Nic się nie dzieje. Co robię źle? Czy mogę prosić o prostą instrukcję jak wykonać ten proces prawidłowo.

Z góry bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałeś ZIP? Bo normalnie upgrade idzie z automatu, pojawia się napis o serial a potem USB updatei po 2-3 minutach masz nowy soft, (odbiornik się resetuje). Jeśli nic się nie dzieje, to masz jakiś problem z stikiem, może jest tam system plikowy NTFS? Spróbuj FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozpakowałeś ZIP? Bo normalnie upgrade idzie z automatu, pojawia się napis o serial a potem USB updatei po 2-3 minutach masz nowy soft, (odbiornik się resetuje). Jeśli nic się nie dzieje, to masz jakiś problem z stikiem, może jest tam system plikowy NTFS? Spróbuj FAT32.

Tak - rozpakowałem. Czy całą zawartość Zip'a trzeba przenieść na sticka? Ja wgrwałem tylko plik autoupdate i plik*.pad (tak było napisane w niemieckiej instrukcji). W którym momencie należy włożyć tego sticka? (czy w stanie czuwania?) Czy trzeba coś trzymać wciśnięte w momencie uruchamiania tunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak - rozpakowałem. Czy całą zawartość Zip'a trzeba przenieść na sticka? Ja wgrwałem tylko plik autoupdate i plik*.pad (tak było napisane w niemieckiej instrukcji). W którym momencie należy włożyć tego sticka? (czy w stanie czuwania?) Czy trzeba coś trzymać wciśnięte w momencie uruchamiania tunera?

Witam,

Procesdura jest następująca:

1. USB Flash Stick - system plików FAT 32,

2. na pena kopiujesz dwa pliki - HDS2_2350-xxx.pad oraz singleupdate,

3. przy tunerze w Stanby umieszczasz pena w porcie USB,

4. włączasz tuner,

5. rozpoczyna się start tunera. Po znalezieniu pedrive rozpoczyna się procedura update'u (na wyświetlaczu tunera pojawia się napis "USB Load" oraz komunikaty o stopniu procesu update'u),

6. po pojawieniu się napisu "USB Load done" lub "Welcome" proces update'u jest zakończony,

7. można w tym momencie usunąć pena z tunera.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wskazówki, ale niestety nie widać żadnego progresu. Po zastosowaniu tej procedury, tuner normalnie startuje - nie ma ma etapu, w którym następuje wczytanie nowego firmware'u ze sticka. Czy przyczyną może być to, że mój tuner to wersja s2x a na stronie technisata jest update firmware'u dla s2? Próbowałem z 4 różnymi stickami (na nowo formatowanymi na FAT32, zatem hipoteza, że ze stickiem jest coś nie tak, raczej nie wchodzi w rachubę).

Aktualna wersja firmware'u na moim urządzeniu to: 2.35.13.1(1106).

Edytowane przez Tomekenator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soft do HD S2 iHD S2X jest ten sam, na 100%. Na pewno wgrywasz ten soft: http://www.technisat-daun.de/download/soft...-1193d_6718.zip? Może masz zepsute gniazdo USB (w co raczej wątpię). Spróbuj zrobic upgrade przez satelitę (tuner musi mieć dostęp do Astry) a potem znowu przez stick.

Tak - wgrywam ten soft. Złącze USB na pewno działa, gdyż jak włożę sticka w czasie działania tunera to zgłasza sie on w opcji "Obrazy". Wygląda, że jest jakiś problem z rozpoznaniem sticka (lub softu) w momencie uruchamiania tunera ze stanu Standby (u mnie po włączeniu od razu wyśiwtela się napis "Witamy"). Niestety z satelity nie mogę zrobić update'u, gdyż mam antenę wycelowaną w Hotbira a nie w Astrę - zatem pat (chyba, że jest jakiś patent, którego nie znam).

Chyba oddam sprzęt do serwisu - nie mam już pomysłu, co z tym dalej robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakieś czary-mary. Może spróbuj zrobić reset fabryczny? Tylko, że wtedy w powietrze poleca Ci listy ulubionych (można je zgrać kabelkiem szeregowym). Jaką masz wersję sprzętu? U mnie tuner pokazuje 28.00, ten nowy spoft po wgraniu ma sygnaturę 2.35.0.15 (1193d).

Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie jakieś czary-mary. Może spróbuj zrobić reset fabryczny? Tylko, że wtedy w powietrze poleca Ci listy ulubionych (można je zgrać kabelkiem szeregowym). Jaką masz wersję sprzętu? U mnie tuner pokazuje 28.00, ten nowy spoft po wgraniu ma sygnaturę 2.35.0.15 (1193d).

Dzięki. Umówiłem się na wizytę w serwisie Technisata w Obornikach. Zobaczymy wtedy, co jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić format zapisu nazw plików na dysk w rekorderze?

np

"Podróże pełne ryzyka" zapisują się jako:

"PodrÂoÇze peøne ryzyka"

miałem problem z dyskiem i szukałem przyczyny podejrzewam, że zapis z dziwnymi znakami mógł mieć na to wpływ (np. wysypanie się tablicy partycji)

Po zmianie nazwy nagrania przez menu dekodera uzyskuje się nazwę pliku:

"Podr<f2o><f2z><f2e><f2 ><f2p><f2e><f2l><f2n><f2e><f2 ><f2r><f2y><f2z><f2y><f2k><f2a>

Tytuł nagrania jest oczywiście przyjmowany z nazwy audycji w EPG, czy ktoś wie jak zmienić nazwy programów na angielskojęzyczne?

Zmieniłem język menu na angielski ale problem częściowo pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Umówiłem się na wizytę w serwisie Technisata w Obornikach. Zobaczymy wtedy, co jest przyczyną.

Witam, mam dokładnie taki sam problem, napisz jak rozwiązali problem w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dniu dzisiejszym na stronie Technisata pojawiła się nowa wersja oprogramowania Software-Version 2.35.0-1193h

z dnia 14.05.2009.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPG dla Cyfra+ dalej popsute (tylko 2 audycje). Trochę mnie to wku* bo wartościa tego tunera była wspaniała obsługa na kilka dni EPG Cyfra+ a teraz z jakichś wydumanych powodów programiści upodobnili ten tuner do pozostałej koreańszczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam soft z 18 października 2008 i EPG na Cyfrze + chodzi dobrze, czyli nie zmieniać softu jak nie polepsza a wręcz przeciwnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się w Technisacie, czy dałoby się załadować tą wcześniejszą wersje oprogramowania i niestety nie ma takiej możliwości. Tuner nie zainstaluje oprogramowania o wcześniejszym numerze. Powiedziano mi też, że ma być specjalna wersja oprogramowania na "polskie EPG", ale w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dowiadywałem się w Technisacie, czy dałoby się załadować tą wcześniejszą wersje oprogramowania i niestety nie ma takiej możliwości. Tuner nie zainstaluje oprogramowania o wcześniejszym numerze. Powiedziano mi też, że ma być specjalna wersja oprogramowania na "polskie EPG", ale w bliżej nieokreślonej przyszłości.

???

Chyba przez OTA, bo przez USB da się zrobić "downgrade" bez problemu. Warto tylko zapisać listę kanałow programem http://www.technisat-daun.de/download/soft...r_v1.6_6593.zip bo po wgraniu starego softu przez USB, cała lista się kasuje.

W ten własnie sposób przed chwilą wróciłem do wersji HDS2_2350-1124 i mam znowu normalne EPG C+ (to ten soft z października 2008). LINK: 

http://www.technisat.com/download/de/soft/1774.zip

Na razie  kończe eksperymenty z softem Technista, bo zeszli na psy i kolejne wersje to totalny regres. W obiecanki cacanki Techniat polska też jakos mnie wierzę, za długo to trwa. Gdyby nie to,  że to chyba jedyny tuner, który dobrze obsługuje Polsat i C+ obok siebie (mam CAM Polsatu i PowerCAM pro), to chyba bym to pudło sprzedał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dowiadywałem się w Technisacie, czy dałoby się załadować tą wcześniejszą wersje oprogramowania i niestety nie ma takiej możliwości. Tuner nie zainstaluje oprogramowania o wcześniejszym numerze. Powiedziano mi też, że ma być specjalna wersja oprogramowania na "polskie EPG", ale w bliżej nieokreślonej przyszłości.

W obiecanki Technisata już dawno nie wierzę, o ich fachowości niech świadczy fakt, że opowiadają bzdury o niemożliwości powrotu do wcześniejszej wersji oprogramowania.

A swoją drogą, w czym tkwi problem? Jeżeli w oprogramowaniu 2350-1124 jest EPG dla cyfry, dlaczego nie może go być w nowej wersji oprogramowania? Czy oni każdy nowy software piszą od początku i za każdym razem robią to inni ludzie? Chyba ewolucja polega na tym, że to co dobre jest ciągle ulepszane a nie ZANIKA :D

Edytowane przez arczi72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie:

Może ktoś robił rozeznanie w sprawie upgrade (czy jest możliwy) do S2 PLUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jakiś model splitera, który pasuje wizualnie i wielkością do technisata - chodzi zrobienie "twin" karty C++, tj. u góry np. oryginał, na dole w karcie klienckiej - zesplitowane uprawnienia. Generalnie chodzi o to, aby całość nie wystawał zbyt mocno z gniazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dniu dzisiejszym na stronie Technisata pojawiła się nowa wersja oprogramowania Software-Version 2.43.0-1193h

z dnia 20.05.2009. Problem z EPG nadal nie został rozwiązany.

Pozdrawiam,

Dr Lazarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, czy jest jakaś możliwośc wgrania spowrotem do Digicordera HDS2 pozycji zgranej z jego twardego dysku?

Oczywiście standardowo mozna to zrobić tylko ze zdjęciami....

Dziekuje

Tzn, zdjęcia wiadomo mozna wgrać na dysk ale filmów już nie (chyba)?

Edytowane przez ja6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy, czy wiadomo jaka realnie jest różnica między DIGICORDEREM HD S2 I S2PLUS?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...