Skocz do zawartości
Zerwi

TechniSat DigiCorder HD S2 z HDD 160-500GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie posiadam co prawda waszego tunera, ale jeśli chodzi o moduł cam od Cyfry+ to mogę jedynie poradzić osobom mającym problem z jego działaniem, aby spróbowali jeszcze raz przez ICA wysłać sobie uprawnienia (z oryginalną kartą w module). U mnie na innym tunerze to pomogło, chociaż po kilku próbach wysyłania uprawnień - moja aktualizacja ma nr 11. Czy przyniesie to efekt nie mam pojęcia, ale na pewno to nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jakie zmiany, pewnie kosmetyczne a tak jakies pol roku zapowiadane bylo EPG pod polskie platformy- Zycie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec jakie zmiany, pewnie kosmetyczne a tak jakies pol roku zapowiadane bylo EPG pod polskie platformy- Zycie :)

Witam,

Niestety tak. Zainstalowałem i niestety bez zmian. Czekamy dalej.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem

Zakupiłem Tuner Technisat Digicorder HDS2X Plus 160 GB. Kupiłem moduł Aston 2.23 pod cyfrę i moduł Technicrypt VA na system Viacess. Programy z cyfry+ chodzą bardzo ładnie na Astonie. Natomiast programy Free-X z modułu Technicrypt Viacess nie chcą sie uruchamiać. Problem polega na tym, że jeżeli jest sam moduł Technicrypt to wszystkie kanały free-x działają prawidłowo. Po zainstalowaniu Astona moduły się gryzą i nie da się oglądać free-x, wyskakuje komunikat brak smart karty. Natomiast gdy włączę na którymś z tych kanałów free-x i zrobię ręczny restart modułów z menu tunera to wówczas się aktywują i działają te programy ale jeśli przełączę na jakiś program kodowany z pakietu cyfry+ i z powrotem wrócę na kanał free-x to już nie działa i trzeba albo robić restart modułów z menu tunera lub wyłączyć i włączyć ponownie tuner. Jedynym programem jaki działa cały czas z tego pakietu to Dorcel, on sie nie wyłacza, a pozostałe 4 programy nie działają. Wygląda na to, że aston i technicrypt jednocześnie nie współgrają z sobą. Jak można temu zaradzić, bo jest to bardzo niewygodne, ciągle restartować moduł z menu.Dziś zakupiłem Oryginalny moduł CYFRY+ HD i dalej jest bez zmian.

Edytowane przez adff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że musisz jednak zmienić moduł Viacess. Prawdopodobnie wystarczy moduł uniwersalny ZetaCamBlue (jeden z najtańszych modułów), a ten od Cyfry i Technicrypta postaraj się zwrócic lub sprzedać.

Edytowane przez Snookerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może polecić jakiś model splitera, który pasuje wizualnie i wielkością do technisata - chodzi zrobienie "twin" karty C++, tj. u góry np. oryginał, na dole w karcie klienckiej - zesplitowane uprawnienia. Generalnie chodzi o to, aby całość nie wystawał zbyt mocno z gniazd.

O ile sie orientuję to nie znajdziesz takiego splittera, żeby karty nie wystawały z tunera. Ja mam 2 Technisaty ze splitterem SmartWi i niestety nie da się zamknąć klapek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie/prosbe.chcialbym mój modul Aston z wersia 2.21 z aktualizowac na 2.23,problem w tym ze mieszkam w niemczech.W najblizszym czasie

bede w Polsce z tym ze krótko,moze ktos zna firme która to robi na poczekaniu i w okolicy trasy pomiedzy Zgorzelcem a Katowicami,moze jest ktos we Wroclawiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował nowy firmware 2.35.0.9-1425d z dnia 13.04.2010 ?

Jakieś nowe funkcje, poprawione OPG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyłączam się do prośby kolegi odnośnie informacji o nowym oprogramowaniu do HD S2...

Może wreszcie coś konkretnego zmienili...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie zmienili sumę kontrolną pliku binarnego i napisali 'minor improvements' lub coś w tym stylu, aby pokazać, że soft się niby rozwija. Wg mojej prywatnej oceny Technisat przestał inwestować w utrzymywanie oprogramowania w tej linii tunerów. Kiedyś prowadziłem wymianę e-mail z nimi i miały się ukazać wręcz cuda na kiju, z zapowiedzi nic nie wyszło na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś testował nowy firmware 2.35.0.9-1425d z dnia 13.04.2010 ?

Jakieś nowe funkcje, poprawione OPG?

Witam

Tak właściwie, to oprogramowanie o którym pisze kolega jest do HD S2 PLUS, a mnie przynajmniej interesuje oprogramowanie do wersji HD S2, które jako ostanie jest z dnia 12.11.2009 -Software-Version 2.43.0-1193i :-(

No chyba , że ktoś próbował i pasuje to do HD S2 ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soft HD S2X nie pasuje do HD S2.

Ale można za darmo przerobić loader w firmie Technisat i będzie pasował.

Czytaj tutaj: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=...art=345#p299190

Mam teraz nowy tuner HD S2X i faktycznie jest nieco inny soft, niż w HD S2, ale rewolucyjnych zmian nie widzę.

A tak właściwie to czy różnica między HD S2 i HD S2X jest do rozpoznania na przednim panelu po podpisie, czy też jest to do potwierdzenia w sofcie, w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
s2x ma 2 tunery mpg4

Nie. To wersja "Plus" ma dwa pełne tunery HDTV.

Oznaczenie "X" to jest po prostu wersja eksportowa i typ softu w tunerze.

Z niejasnych przyczyn na polskim rynku Technisat sprzedaje gównie wersje przydatne bardziej dla Niemców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soft HD S2X nie pasuje do HD S2.

Ale można za darmo przerobić loader w firmie Technisat i będzie pasował.

Czytaj tutaj: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=...art=345#p299190

Mam teraz nowy tuner HD S2X i faktycznie jest nieco inny soft, niż w HD S2, ale rewolucyjnych zmian nie widzę.

Witam,

Nie wiecie czy można to samemu wykonać?

A i można prosić jakieś szczegóły odnośnie różnic, może nie blokują się kanały , może szybciej się przełączają, może mozna wyłączyć te wszystkie głupie komunikaty... itp itd..?

Dzieki

Edytowane przez ja6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie EPG dla Cyfra+ proponuje ustawić astrowe SFI oraz ISIPRO Hotbird na poniższe parametry

Hot Bird 9 (13°E) tp. 110 (10,719 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6), DVB-S/QPSK)

jeszcze pare dni temu FEC:3/4,

PIDy można ustawić dla któregoś programu z tego tp. np

CANAL+ Sport 2/CYFRA+ Info lub CANAL+ Sport 3

ID: (brak)

PID V: 173

PID A: 132

PID PCR: 173

SID: 4414

PID TXT: 500 (teletekst CANAL+)

PID PMT: 1014

Hot Bird 6 (13°E), tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK)

jeszcze pare dni temu FEC:3/4,

PID może być np z Canal+

PID V: 160

PID A: 80 (j. polski)/81 (wersja oryginalna)

SID: 4801

lub

Hot Bird 9 (13°E), tp. 4 (11,278 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK)

TVP HD

SID: 13026

PID V: 365

PID A: 400

pozdr Jacek

Edytowane przez Jacek-110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie, brac HD S2 PLUS czy czekac na ISIO S. pytam no bo tak. S2 wyszedl z 3, a moze 4 lata temu, i dopiero niedawno dopracowano soft, obsluge itd (a moze jeszcze nie ?) no to jest ryzyko ze kupujac nowy prodkut na rynku, poczekam sobie na poprawki, poprawki poprawek itd. pozatym czym moze sie one od siebie moga roznic ? oczywiscie poza cena (isio ma kosztowac kolo 3KPLN) i designem ? niemieckiego nie znam ni w zab wiec ciezko mi to wyczytac. mam vu+ duo, liczylem ze sobie z nim poradze ale pzrerosl mnie swoim zaawansowaniem. linux, e2 - to nie dla mnie, nie mam na to czasu siedziec po forach i sledzic nowinki, a wychodzi tego DZIENNIE sporo. dlatego wystarczy mi ingerencja w liste kanalow, epg, itd, - przeczytalem ten temat od dechy do dechy i s2 mysle ze bylby w sam raz. co powiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się aktualizacja do S2 HD:

Software Version 2.43.0.3-1193j

Data publikacji: 07.12.2010

Anpassungen für den Betrieb mit dem Legacy-Modul (Empfang von

Programmen der HD+ Plattform)

link_do_strony_technisat

Więcej tutaj: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=131&t=5309&p=416041

Witam

Czy ktoś z Was koledzy, moze sprawdzał już ten nowy soft, dajcie znać, ja ciągle czekam na cud, że w końcu zacznie to wszystko przyzwoicie działać :-)

Pozdrawiam

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...