Skocz do zawartości
Gmeru

Technologia MiniLED rzeczywiście zmienia wiele. Testowaliśmy Samsung Neo QLED QN95A. Doskonała czerń i wysoki HDR! Pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Z4500 - model telewizora z 2008 roku. qazar zapewne oglądasz filmy na kineskopie jeszcze?🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, qazar napisał:

Widoczne na większości LCD, wystarczy odpalić np. Metro Exodus ( dużo ciemnych scen)

czyli po prostu smużenie? 

czy jakaś specjalna wersja smużenia?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcinC napisał:

Z4500 - model telewizora z 2008 roku. qazar zapewne oglądasz filmy na kineskopie jeszcze?🤣🤣

To pierwszy z brzegu przykład z YouTube, ale rozumiem, że nic więcej nie miałeś w temacie do dodania.

klaus71 smużenie po prostu smużenie widoczne w grach, PC i niektórych filmach 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd tak niskie wartości HDR dla scen o niskiej jasności (550 cd/m2) i najciemniejszej ze scen (880 cd/m2) ?

Mój ZF9 z 2018 roku ma dla tych przykładów odpowiednio 1260 i 1430 cd/m2... 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sensei napisał:

Mój ZF9 z 2018 roku ma dla tych przykładów odpowiednio 1260 i 1430 cd/m2... 

bo sony jest znany z tego że czerń nie jest dla niego priorytetem a samsung odwrotnie

więc u ciebie jakakolwiek czerń w tej strefie/scenie pewnie nie istnieje a samsung coś tam próbuje wykrzesać w czerni ale musi to robić kosztem bieli

ogólnie przy strefie w której masz i coś bardzo jasnego i coś czarnego to na lcd wychodzi szpagat - albo jedno albo drugie będzie mocno zdegradowane - kontrast ansi tu robi za hamulcowego

czyli jak widać mimo miniLed'a jest to samo jak było przy normalnym podświetleniu - albo czerń albo biel - oba na raz występują blisko siebie tylko w oled

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, klaus71 napisał:

75qn90 będzie miał ponoć 1000stref - ale ten model w europie nie będzie miał powłoki na szerokie kąty i anty-glare

 

Dzieki.

1000 stref powinno robić robotę. Na szerokich kątach mi nie zależy. Brak powłoki anty-glare może dokuczac podobnie jak brak DV.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

75QN90 będzie miał Anti-glare i Ultra Viewing Angle w Szwajcarii, Niemczech i Holandii. Anti-glare i Wide Viewing Angle będzie miał w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Włoszech. Dostępny w Polsce 75QN91 będzie miał Anti-glare i Ultra Viewing Angle.

Edytowane przez Bonifacyz
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.05.2021 o 23:11, klaus71 napisał:

a da sie? Koenigseggi są mało familijne :)

O takich autach to ja nawet nie myśle. Pomijając cenę wymaga zbyt wielkich kompetencji za kierownica.

21 godzin temu, Bonifacyz napisał:

75QN90 będzie miał Anti-glare i Ultra Viewing Angle w Szwajcarii, Niemczech i Holandii. Anti-glare i Wide Viewing Angle będzie miał w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Włoszech. Dostępny w Polsce 75QN91 będzie miał Anti-glare i Ultra Viewing Angle.

A to pewne info ? Szanse bowiem ogromne, ze to tylko inna nazwa a nie faktyczna technologia.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 3.05.2021 o 19:29, sensei napisał:

Skąd tak niskie wartości HDR dla scen o niskiej jasności (550 cd/m2) i najciemniejszej ze scen (880 cd/m2) ?

Mój ZF9 z 2018 roku ma dla tych przykładów odpowiednio 1260 i 1430 cd/m2... 
 

Ehhhh i właśnie to jest jedyna rzecz która mnie jeszcze wstrzymuję przed kupnem QN95 w wersji 85 cali (przesiada ze świetnego 75 Q9FN).
Samsung żeby nie podbijać czerni w ciemnych scenach poszedł w bardzo duże przygaszanie 😕.
Jest porównanie na necie do C1 gdzie leci Ghost of Thusima i przygaszanie jest bardzo wielkie... nie wiem tylko że nie jest to celowe.

Tutaj jest to widoczne od 5.20 co się dzieje w hdr w porównaniu do A90J:

 

@Gmeru - do filmów HDR (i ewentualnie PS5) co byś wybrał 85QN95 czy 83C1 (który ma podobno taką samą matrycę jak G1)??? Kocham jasny HDR, ale niestety z tego co widzę żaden inny producent LED'ów nie wyda chyba nic sensownego w 85calach oprócz Samsunga w tym roku. 

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten test to wielkie g…. nie test. Popadacie w zachwyty marketingowe, bo Wam za to płacą.

Co Kowalskiego obchodzi ile kosztuje sprzęt pomiarowy? Kogo obchodzą cyferki z wynikami?

Gdzie są bezpośrednie porównania do innych TV? Oko w oko jak to było napisane. Oczekiwałbym zdjęć min 2 tv koło siebie z tą samą stop klatką, w tym samym pomieszczeniu, przy tym samym świetle. Tylko tak można cokolwiek wywnioskować. Doszukałem się tylko 1 porównania w scenie z filmu Grawitacja i to nie dokładnie to samo tylko podobne ujęcie. Słabiutko. Pewne są nawet zrobione w rożnym czasie, a Tv nie stały koło siebie, wiec i warunki mogą być inne.

To trochę tak jakby oceniać samochody po danych katalogowych i pomiarowych. Nie to się liczy a wrażenia z jazdy!!!
Tak samo z TV, wolelibyśmy (tzn ja bym wolał) zdjęć porównawczych oko w oko/ bok w bok z różnymi tv. No ale tak nie można, bo tv wpadłby słabo. Lepiej podniecać się cyferkami min/max/średnie podświetlenie.

Test jest bardzo mało wiarygodny. W powyższych postach zarzuca sie forumowiczom, ze nie powinni sie wypowiadać bo na pewno nie porównywali telewizorów o których piszą oko w oko obok siebie. A Wy porównywalności? Serio? To gdzie są zdjęcia? Gdzie są ukazane rożne sceny (te same) na tym + porównawczym tv?

Już więcej wnoszą testy porównawcze tego samsunga np z OLED lg które można znaleźć na YT. Widać na nich ze tv ma duży potencjał (w porównaniu do standardowych LCD i QLED), ale np do OLED to ma tendencje do przekłamywania rzeczywistości, prześwietlania lub przełamywania kolorów np skory.

Po takim teście widać ze autorzy biorą kasę za pisanie bełkotu i to robią. Tak myśle, serio. Sorki panowie ale daleko Wam do niezależnych profesjonalistów. Po prostu nie macie na to budżetu, żeby kupić/wypożyczyć sprzęt i móc o nim napisać prawdę. Piszecie to co zaakceptuje marketing producenta, bo każdy taki artykuł jest redagowany przez zleceniodawcę (w tym przypadku Samsumga, lub dystrybutora).

Jak dla mnie… MiniLED ma potencjał, ale ma tez swoje wady jak każda technologia. Do filmów OLED nadal górą. Poza tym Samsunga bym nie kupił, ale chętnie zobaczę LG MiniLED (na własne oczy), bo ich system bardziej mnie przekonuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grafii napisał:

Poza tym Samsunga bym nie kupił, ale chętnie zobaczę LG MiniLED (na własne oczy), bo ich system bardziej mnie przekonuje.

Tak swoją drogą, to kiedy te LG wchodzą na rynek? Nie miało to być czasem już w maju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grafii napisał:

Kogo obchodzą cyferki z wynikami?

Pewnie większość osób tutaj. Przy czym np. wierność kolorów w domyślnym trybie to pomiar o tyle niepewny, że każdy egzemplarz może dawać inne wyniki, a producent mógł wysłać do testów wybrany lepszy egzemplarz.

Zapewne najbardziej wiarygodne cyferki to wierność kolorów skalibrowanego egzemplarza, przy czym też mało kto zrobi sobie kalibrację.

 

4 godziny temu, Grafii napisał:

Gdzie są bezpośrednie porównania do innych TV? Oko w oko jak to było napisane. Oczekiwałbym zdjęć min 2 tv koło siebie z tą samą stop klatką, w tym samym pomieszczeniu, przy tym samym świetle. Tylko tak można cokolwiek wywnioskować

Ciężko zgromadzić kilka TV w jednym czasie w jednym miejscu, a same zdjęcia też przecież mogłyby być zmanipulowane ("pod który" TV ustawić kolory i ekspozycję?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Grafii napisał:

 Kogo obchodzą cyferki z wynikami?

Gdzie są bezpośrednie porównania do innych TV? 

To trochę tak jakby oceniać samochody po danych katalogowych i pomiarowych. Nie to się liczy a wrażenia z jazdy!!!

Po takim teście widać ze autorzy biorą kasę za pisanie bełkotu i to robią. Tak myśle, serio. Sorki panowie ale daleko Wam do niezależnych profesjonalistów. 

W odpowiedzi do Ciebie, ale także do wszystkich innych amatorów, którzy poczytują forum 🙂

1) Tylko cyferki z wynikami są w stanie obiektywnie i rzetelnie oddać parametry danej matrycy/tv. Na oko nie jesteś w stanie rozróżnić czerni czy max. jasności, czy rozpiętości totalnej pomiędzy różnymi (często podobnymi do siebie tv).  Inna rzecz, ze trzeba rozumieć co się czyta aby być w stanie porównywać różne modele. 
 

2) Porównania do innych tv fajna sprawa, ale tutaj niepraktykowana (raz było, coś chyba z 7-8 lat temu Maciej zrobił - jeszcze z plazma) 😊
 

3) Wrażenia masz opisane w tekście, ale akurat przy ocenie tv nic lepszego niż w pełni obiektywny pomiar na wiarygodnych urządzeniach nie ma. To nie samochód, zreszta nawet nie w tym rzecz, po prostu komfortu siedzenia, klasy pracy zawieszenia, jakości materiałów i ich zapachu, jakości dźwięku, dokładności pracy skrzyni, płynności przepinania, reakcji na gaz, płynności zmiany nie ocenisz żadnym obiektywnym/powtarzalnym sprzętem pomiarowym, zgoda?

4) Wszystkie pro serwisy są dzisiaj komercyjne /takie czasy 😑/. Pokaz drugi pro portal, który mierzy np. kontrast w różnych scenach i peak bieli w różnych scenach HDR. Chętnie porównamy  👌

6 godzin temu, Grafii napisał:

Oczekiwałbym zdjęć min 2 tv koło siebie z tą samą stop klatką, w tym samym pomieszczeniu, przy tym samym świetle. Tylko tak można cokolwiek wywnioskować. 

W ten sposób dokładnie nic nie można wywnioskować, w tym rzecz. Dlatego tak mało warte są luźne (podatne ma manipulacje) swobodne „pogadanki” 95% jutuberow. 

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupujcie tv wg cyferek pomiarowych a ja kupię organoleptycznie na oko. Mi wystarczy ze będzie mi się podobał i nie będę się podniecał tym ze ma najlepszy HDR, albo załamywał słabszą paletą barw. To co widzę to widzę, a to co ktoś napisał mam….

To tak jak z cukierkami. Naiwniak będzie oceniał po papierku, a ja wole skosztować i wybrać zawartość.

Pomiary tez można ustawić pod to co chcemy, przymknąć oko na rozbieżność wynikow w różnych narożnikach ekranu, itp. Lekko podciągnąć to, zmniejszyć tamto. Wszystko zależy ile ktoś jest w stanie nam za to zapłacić. Przecież nikt i tak nie udowodni ze było oszustwo. Przecież mógł się trafić egzemplarz igła ;)

Tak czy siak Samsung dla mnie odpada. Dla mnie to słaba marka i system mi nie odpowiada. Poza tym nie ma ich w mojej okolicy żeby zobaczyć. Czekam na LG MiniLED. Nie wiem kiedy się pojawią, ale je chętnie obejrzę i przejadę się do sąsiednich miast jak będą, żeby poczuć moc tej technologii. Nie spodziewam się żeby przebił OLED do filmów, na to trzeba będzie pewnie poczekać kilka lat na MikroLED. Mi nie zależy na super jasnym tv, najlepszym HDR, tylko na przyjemności oglądania, plastyce obrazu. Każdy jednak niech kieruje się tym czym chce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślisz, że LCDek od LG będzie lepszy od Samsunga?

Jeszcze nigdy LG nie zrobiło dobrego LCDka. Ba ... moim zdaniem jedyne dobre produkty pod marką LG to OLEdy. Reszta sprzetu RTV, AGD czy IT z tym logo to ... chłam. Pisze na podstawie swoich własnych doświaczeń. Wszystkie moje produkty z tym znaczkiem (oprócz OLEDa) wylądowały na śmietniku, a było ich pomiędzy 5 a 10.

Żeby był jasne Samsunga też nie znoszę.

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grafii napisał:

To kupujcie tv wg cyferek pomiarowych a ja kupię organoleptycznie na oko. Mi wystarczy ze będzie mi się podobał i nie będę się podniecał tym ze ma najlepszy HDR, albo załamywał słabszą paletą barw. To co widzę to widzę, a to co ktoś napisał mam….

To tak jak z cukierkami. Naiwniak będzie oceniał po papierku, a ja wole skosztować i wybrać zawartość.

Chyba raczej odwrotnie. Papierek to na oko, a smak to pomiary.

:) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grafii napisał:

To kupujcie tv wg cyferek pomiarowych a ja kupię organoleptycznie na oko. Mi wystarczy ze będzie mi się podobał i nie będę się podniecał tym ze ma najlepszy HDR, albo załamywał słabszą paletą barw. To co widzę to widzę, a to co ktoś napisał mam….

To tak jak z cukierkami. Naiwniak będzie oceniał po papierku, a ja wole skosztować i wybrać zawartość.

Nic lepszego niż te cyferki nie dostaniesz. Gdyby recenzja opisywała to, co czuje recenzent (który może mieć zupełnie inny gust niż  ty), to w czym byłaby w sumie lepsza od marketingowego bełkotu? Cyferki dają to, że jak kupisz sobie TV z małymi błędami barw po kalibracji, dobrze skalibrujesz (co jest drogie, więc mało kto to zrobi), to będziesz oglądał dokładnie taki film jaki powinieneś.

 

A co do cukierka, to tu raczej analogia jest taka, że masz analizę składu z papierka, badanie laboratoryjne zawartości i przepisane marketingowe głupoty z ulotki.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Myślisz, że LCDek od LG będzie lepszy od Samsunga?

może w końcu im sie uda - mają mieć 2500-3000stref

jedyna słabość to kontrast ANSI w IPS ale IPS ma też pewne zalety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten telewizor przesyła dźwięk Atmosa z Netflixa do kina/soundbara?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2021 o 21:15, pmcomp napisał:

Jeszcze nigdy LG nie zrobiło dobrego LCDka. Ba ... moim zdaniem jedyne dobre produkty pod marką LG to OLEdy. Reszta sprzetu RTV, AGD czy IT z tym logo to ... chłam. Pisze na podstawie swoich własnych doświaczeń. Wszystkie moje produkty z tym znaczkiem (oprócz OLEDa) wylądowały na śmietniku, a było ich pomiędzy 5 a 10.

Nie jestem fanem LG, ale mam w domu poza OLED B9 jeszcze pralko-suszarkę od LG, Blu ray (ma już 12 lat) oraz monitor do PC i wszystko świetnie działa. Pralka miała jedną awarię przez 6 lat i serwisant przyjechał do domu, naprawił i nadal pięknie działa. To moje doświadczenia z LG. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...