Skocz do zawartości
Redakcja

Rusza sprzedaż konsoli PS5 w Polsce! Śledzimy sytuację w sklepach na bieżąco - gdzie można ją kupić? | AKTUALIZACJA - Konsol brakuje, zakupy utrudnione

Rekomendowane odpowiedzi

Rusza sprzedaż konsoli PS5 w Polsce! Śledzimy sytuację w sklepach na bieżąco - gdzie można ją kupić? | AKTUALIZACJA - Konsol brakuje, zakupy utrudnione

Nadszedł TEN dzień - punktualnie o godzinie 10 startuje internetowa sprzedaż konsoli PlayStation 5! Od rana śledzimy sytuację w największych polskich elektromarketach, które zapowiadały wcześniej uruchomienie przyjmowania zamówień. Gdzie dostać rozchwytywaną konsolę Sony? Sprawdzamy na bieżąco!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, punktualnie o godzinie 10:00 wystartowałem z zamówieniem na stronie Media Expert. O dziwo konsole były dostępne lecz kiedy chciałem złożyć zamówienie wszystko zawisło. Kilkakrotne próby nie dały żadnego rezultatu. Kiedy po kilkunastu minutach podjąłem ponownie próbę zamówienia konsoli okazało się ,ze towar chwilowo niedostępny. Prawdopodobnie ilość zamawiających znacznie przewyższyła dostępny towar lub jak pisano wcześniej na zakupy ruszyły boty.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam czekam aż pojawi się jakaś gra exclusive która spowoduje u mnie ścisk d... i zmusi do kupienia - ciekawe czy będzie to 2021 czy później

do tego mam nadzieję że zmienią plastik-fantastik obudowy na coś mniej przypominającego wyrobi cepelii

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo broń boże obrażać czy krytykować, ale moje zdanie jest takie, że rzucanie się w dniu premiery na te konsole (i wszystkie inne) to totalna głupota... Dobre dla nerdów, milionerów mających duuużooooo czasu wolnego, streamerów, youtuberów, blogerów opisujących sprzęt i mega fanów nowych technologii... 😉

Dlaczego mam takie zdanie ? Pierwsze serie wielu generacji konsol z słynnym czerwonym ringiem w xboxach360 pierwszej generacji są zazwyczaj w większym lub mniejszym stopniu niedopracowane... Nowych gier jest jak na lekarstwo i są koszmarnie drogie... Sama cena konsoli w dniu premiery jest holendernie wysoka... W przypadku PS5 i najnowszych xboxów sytuacja jeszcze się o tyle komplikuje, że PS4 i Xone są wciąż niesamowitymi konsolami z bajeczką grafiką i wciąż są dość drogie... W momencie jak wychodziły PS4 różnice pomiędzy nimi a używanymi PS3 nie były tak duże jak między PS5 i PS4 (wciąż do kupienia jako nowe i używki)... Generalnie uważam, że sprzedaż PS5 jak i najnowszych xboxów nie będzie powalająca i koncerny, zobaczycie - odnotują tu słabszą sprzedaż niż wcześniej... Okres czasu w stosunku do możliwości jakie wciąż oferują PS4/Xone jest za krótki...

To jest po prostu megachciwość koncernów żeby ludzie jak najszybciej kupowali coraz to nowsze konsole i gry i cyrk się kręci dzięki marketingowej papce skierowanej głównie do dzieci... A wiadomo, szczególnie w PL - CO DZIECKU ODMÓWISZ ??? ;) Zresztą i zahaczę o filmy...   Bardzo lubię całe universum Marvela i mam wszystkie filmy, ale... to, że przez ostatnie 5 lat, a nawet dłużej rządzą filmy akcji dla 5 latków o czymś świadczy... Gdzie czasy kiedy superprodukcje były dla dorosłych jak Titanic, Braveheart, Lista Szindlera czy nawet Władca Pierścieni... Ja nigdy nie byłem fanem antykomercji i alternatywy, ale to co się dzisiaj dzieje z komercyjnym podejściem do klienta i to w każdej dziedzinie życia to chyba nigdy tak nie było... W latach 70tych, 80tych, 90tych XXw komercja była passe i każdy uciekał od takiej łatki, a obecnie już nikomu to nie przeszkadza, a instrumentalne wykorzystywanie rynku dziecięcego przybrało rozmiary niespotykane w historii... Oby SONY i Microsoft przejechały się tym razem...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gregoma napisał:

Prawdopodobnie ilość zamawiających znacznie przewyższyła dostępny towar lub jak pisano wcześniej na zakupy ruszyły boty.

Na Allegro każdy z cwaniaków co odsprzedaje więcej niż jedną sztukę PS5 powinien się rozliczyć z fiskusem.Skarbówka powinna być bezwzględna w tym przypadku.Prywatne osoby sprzedają po 4 i wiecej sztuk,na każdej zarabiając 1k lub więcej.Po 3 godzinach obcowania z konsolą wraz z grami z PLUSA oraz Demon's  Souls-szału nie ma.War Thunder wygląda gorzej niż na Xbox one X?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę nikogo broń boże obrażać czy krytykować, ale moje zdanie jest takie, że rzucanie się w dniu premiery na te konsole (i wszystkie inne) to totalna głupota... Dobre dla nerdów, milionerów mających duuużooooo czasu wolnego, streamerów, youtuberów, blogerów opisujących sprzęt i mega fanów nowych technologii...
Dlaczego mam takie zdanie ? Pierwsze serie wielu generacji konsol z słynnym czerwonym ringiem w xboxach360 pierwszej generacji są zazwyczaj w większym lub mniejszym stopniu niedopracowane... Nowych gier jest jak na lekarstwo i są koszmarnie drogie... Sama cena konsoli w dniu premiery jest holendernie wysoka... W przypadku PS5 i najnowszych xboxów sytuacja jeszcze się o tyle komplikuje, że PS4 i Xone są wciąż niesamowitymi konsolami z bajeczką grafiką i wciąż są dość drogie... W momencie jak wychodziły PS4 różnice pomiędzy nimi a używanymi PS3 nie były tak duże jak między PS5 i PS4 (wciąż do kupienia jako nowe i używki)... Generalnie uważam, że sprzedaż PS5 jak i najnowszych xboxów nie będzie powalająca i koncerny, zobaczycie - odnotują tu słabszą sprzedaż niż wcześniej... Okres czasu w stosunku do możliwości jakie wciąż oferują PS4/Xone jest za krótki...
To jest po prostu megachciwość koncernów żeby ludzie jak najszybciej kupowali coraz to nowsze konsole i gry i cyrk się kręci dzięki marketingowej papce skierowanej głównie do dzieci... A wiadomo, szczególnie w PL - CO DZIECKU ODMÓWISZ ???  Zresztą i zahaczę o filmy...   Bardzo lubię całe universum Marvela i mam wszystkie filmy, ale... to, że przez ostatnie 5 lat, a nawet dłużej rządzą filmy akcji dla 5 latków o czymś świadczy... Gdzie czasy kiedy superprodukcje były dla dorosłych jak Titanic, Braveheart, Lista Szindlera czy nawet Władca Pierścieni... Ja nigdy nie byłem fanem antykomercji i alternatywy, ale to co się dzisiaj dzieje z komercyjnym podejściem do klienta i to w każdej dziedzinie życia to chyba nigdy tak nie było... W latach 70tych, 80tych, 90tych XXw komercja była passe i każdy uciekał od takiej łatki, a obecnie już nikomu to nie przeszkadza, a instrumentalne wykorzystywanie rynku dziecięcego przybrało rozmiary niespotykane w historii... Oby SONY i Microsoft przejechały się tym razem...
Generalnie się z Tobą zgadzam. (Choć ceny referencyjne konsoli wcale nie są bardzo wysokie). Oczywiście z czasem będą tańsze.
Chociaż nie tak bardzo o cenę mi chodzi a brak gier, który zrobiły by wrażenie nowej jakości.
Sam mam PS4 pro i Xbox one X.
Nowe może sobie sprawię na kolejne święta, jak będzie już w co grać na nowych konsolach.
Na Allegro każdy z cwaniaków co odsprzedaje więcej niż jedną sztukę PS5 powinien się rozliczyć z fiskusem.Skarbówka powinna być bezwzględna w tym przypadku.Prywatne osoby sprzedają po 4 i wiecej sztuk,na każdej zarabiając 1k lub więcej.Po 3 godzinach obcowania z konsolą wraz z grami z PLUSA oraz Demon's  Souls-szału nie ma.War Thunder wygląda gorzej niż na Xbox one X?
Tylko idioci o nich kupią
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na info Redakcji chciałem przetestować jak wgląda proces zamawiania konsol w dniu premiery. Obecnie czekam na informacje od zwykłych użytkowników jak konsola się sprawuje.Podejrzewam ,że Sony ma problem z podażą konsol i dlatego takie cyrki z zakupem w dniu rozpoczęcia sprzedaży.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie chcę nikogo broń boże obrażać czy krytykować, ale moje zdanie jest takie, że rzucanie się w dniu premiery na te konsole (i wszystkie inne) to totalna głupota... Dobre dla nerdów, milionerów mających duuużooooo czasu wolnego, streamerów, youtuberów, blogerów opisujących sprzęt i mega fanów nowych technologii...

Dlaczego mam takie zdanie ? Pierwsze serie wielu generacji konsol z słynnym czerwonym ringiem w xboxach360 pierwszej generacji są zazwyczaj w większym lub mniejszym stopniu niedopracowane... Nowych gier jest jak na lekarstwo i są koszmarnie drogie... Sama cena konsoli w dniu premiery jest holendernie wysoka... W przypadku PS5 i najnowszych xboxów sytuacja jeszcze się o tyle komplikuje, że PS4 i Xone są wciąż niesamowitymi konsolami z bajeczką grafiką i wciąż są dość drogie... W momencie jak wychodziły PS4 różnice pomiędzy nimi a używanymi PS3 nie były tak duże jak między PS5 i PS4 (wciąż do kupienia jako nowe i używki)... Generalnie uważam, że sprzedaż PS5 jak i najnowszych xboxów nie będzie powalająca i koncerny, zobaczycie - odnotują tu słabszą sprzedaż niż wcześniej... Okres czasu w stosunku do możliwości jakie wciąż oferują PS4/Xone jest za krótki...

To jest po prostu megachciwość koncernów żeby ludzie jak najszybciej kupowali coraz to nowsze konsole i gry i cyrk się kręci dzięki marketingowej papce skierowanej głównie do dzieci... A wiadomo, szczególnie w PL - CO DZIECKU ODMÓWISZ ???  Zresztą i zahaczę o filmy...   Bardzo lubię całe universum Marvela i mam wszystkie filmy, ale... to, że przez ostatnie 5 lat, a nawet dłużej rządzą filmy akcji dla 5 latków o czymś świadczy... Gdzie czasy kiedy superprodukcje były dla dorosłych jak Titanic, Braveheart, Lista Szindlera czy nawet Władca Pierścieni... Ja nigdy nie byłem fanem antykomercji i alternatywy, ale to co się dzisiaj dzieje z komercyjnym podejściem do klienta i to w każdej dziedzinie życia to chyba nigdy tak nie było... W latach 70tych, 80tych, 90tych XXw komercja była passe i każdy uciekał od takiej łatki, a obecnie już nikomu to nie przeszkadza, a instrumentalne wykorzystywanie rynku dziecięcego przybrało rozmiary niespotykane w historii... Oby SONY i Microsoft przejechały się tym razem...

 

Siem, kuźwa, uśmiałem. Zwłaszcza z tego iż Sony i Microsoft się przewiozą. Śledzę grupę na fb odnośnie ps5 i jedno mogę powiedzieć - popyt przewyższa podaż w takim stopniu że głowa mała. Ludzie wręcz się zabijają żeby kupić ps5 i niestety [beeep]a blada. Ci którzy zakupili preordery wygrali, reszta poległa na razie. I tak jest na całym świecie Czy warto? Miałem zwykle ps4 nie pro. Dla mnie warto. Czy drogie? Bez jaj, karta graficzna, wcale nie jakaś wypasiona, do kompa jest droższa a gdzie reszta? W czasie pandemii dużo ludzi ma w kij wolnego czasu, takie czasy. Zresztą ludzie zawsze grali w gry, takie mają hobby po prostu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, rgomez napisał:

Siem, kuźwa, uśmiałem. Zwłaszcza z tego iż Sony i Microsoft się przewiozą.

No, ale ja nie mówię o preorderach... Jak wychodziły nowe książki o Harrym Potterze ludzie ustawiali się w nocy w USA... Szkoda, że nie mieszkali w PRL bo tak z 40 lat temu to takim "preorderem" na święta była szynka konserwowa i ustawiało się w kolejce o 3 w nocy... Hahahaha  😁 A teraz ludzie robią to z WŁASNEJ WOLI...

Wracając do tematu - zobaczmy jakie będą wyniki sprzedaży w skali np 5 lat w porównaniu do np wcześniejszych generacji... O to mi chodziło... Wiadomo to jest jeden monopol bo i twórcy gier pomagają, ale może ludzie w końcu sami się zbuntują... To, że teraz do końca roku będzie sprzedaż to wiem... Marketing robi swoje... Ale żeby się nie przejechali... Czasami naprawdę wydawać by się mogło, że prozaiczna decyzja biznesowa zatapia całą firmę, również tą wielką... Znamy zarówno z historii elektroniki jak i całego biznesu wiele takich sytuacji... Np. wyjściowo w grach na konsole Nintendo było na równym czy nawet wyższym poziomie niż SONY czy Microsoft i co ? Stało się to, że nie przemyślane decyzje spowodowały, że nie ma obecnie startu do PS czy xboxów... Ale dla mnie jeszcze bardziej spektakularny upadek to upadek Amigi... Miała wszystko aby pokonać PC w grach, a jednak przegrała i to w zasadzie sama ze sobą bo nie miała z kim wtedy przegrać... Ale brak dogadania się z twórcami gier czy wypuszczenie strasznie drogiej A1200 spowodowało upadek... A taki Cannon Fodder wyglądał super jak na tamte czasy na Amidze, bez porównania z PC...     

Więc tak przy okazji premiery PS5 powspominałem trochę stare czasy gamingowe... 😉

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, gregoma napisał:

Obecnie czekam na informacje od zwykłych użytkowników jak konsola się sprawuje.

Ja przesiadłem się z XOX i po Gears5 nie odczuwam nowej jakości.Pad w Astro fajnie 'wibruje',ale wolałem grać na elite od xboxa-wygodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Adam60 napisał:

Nie chcę nikogo broń boże obrażać czy krytykować, ale moje zdanie jest takie, że rzucanie się w dniu premiery na te konsole (i wszystkie inne) to totalna głupota... 

Też tak uważam.

Spokojnie można poczekać te 10 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bingooo napisał:

Też tak uważam.

Spokojnie można poczekać te 10 lat. 

Ej ale później będzie już ps 6 pro to lepiej poczekać na ps 7 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Adam60 napisał:

A taki Cannon Fodder wyglądał super jak na tamte czasy na Amidze, bez porównania z PC...    

O qrcze, ale mi przypomniałeś! :) Thx!!! :)

Co ja nad tym przesiedziałam czasu na Amidze. :) Fantastyczna, wkręcająca i wzruszająca gra. Ehhhh! To se ne vrati..... :(

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Groszek napisał:

O qrcze, ale mi przypomniałeś! :) Thx!!! :)

Co ja nad tym przesiedziałam czasu na Amidze. :) Fantastyczna, wkręcająca i wzruszająca gra. Ehhhh! To se ne vrati..... :(

Ja najwięcej przesiedziałem nad Civilization, Settlers..., a jak niosłem 1 dyskietkę z  Frontierem to czułem jakbym miał w kieszeni cały wszechświat... Tak wielki, otwarty świat i tak wspaniała gra na 1 dyskietce... 😁 Dzisiejszy twórcy powinni się na tym przykładzie uczyć optymalizacji gier...

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień premiery należy zgromadzić w magazynach zapas. Tym łatwiej, że sklepu pozamykane.

Kompromitacja dystrybucji PlayStation świadczy o ich amatorstwie. Straty będą znaczne bo zamiast dziecku pod choinkę kupić konsolę kupi tato coś innego.

PS3 - miałem opłacony preorder w MPiK Arkadia. Po pracy o 17.20 odebrałem. Gmeru miał już rano bo stał przy salonie SONY przy JP II-go/ Elektoralna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ktoś z Was dostał e-mail z RTV Euro AGD?

Cytat

Uwaga! To nie jest mail potwierdzający rezerwację konsoli PS5. Jeżeli byłeś jednym z pierwszych zainteresowanych PS5 zarejestrowanych na naszą komunikację, otrzymasz kolejną wiadomość w przyszłym tygodniu.

Szanowny Kliencie,

chcielibyśmy poinformować, że mamy już potwierdzone informacje o pierwszej dostawie konsol PS5, ale ich liczba będzie bardzo ograniczona. W związku z tym nie uruchamiamy teraz sprzedaży przez stronę www.euro.com.pl.

Nasi konsultanci po 25.11.20 mailowo lub telefoniczne (jeżeli mamy numer telefonu i zgodę na kontakt) skontaktują się z tymi osobami, które najwcześniej zarejestrowały się na nasz newsletter dotyczący PS5 na stronie produktu. 

Każdej z tych osób zaproponujemy 1 konsolę PS5 w wersji z napędem. Zakup będzie możliwy przy opłacie z góry lub przy odbiorze (gotówka), ze względów technicznych nie będzie możliwości zakupu produktu w systemie ratalnym.

Prosimy o sprawdzanie skrzynek e-mail i konfiguracji filtra antyspamowego, abyśmy mogli do wszystkich dotrzeć z informacją. Możemy też kontaktować się telefonicznie z numeru 855 855 855.

Gdy tylko uzyskamy potwierdzenie dotyczące dostępności konsol w najbliższej przyszłości, niezwłocznie o tym poinformujemy.

Pozdrawiamy
Zespół RTV EURO AGD

Widzę, że w przeciwieństwie do innych sklepów, mają normalne podejście do sprawy. Nie dają na stronę, żeby znowu byle kto nie kupił i nie sprzedawał za 300% drożej, tylko tym, którzy rzeczywiście chcą dla siebie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Adam60 napisał:

Tak wielki, otwarty świat i tak wspaniała gra na 1 dyskietce... 😁 Dzisiejszy twórcy powinni się na tym przykładzie uczyć optymalizacji gier...

ale zauważyłeś że np. w elite dangerous grafika jest "ciut"lepsza ? :) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 15:11, Adam60 napisał:

Dlaczego mam takie zdanie ? Pierwsze serie wielu generacji konsol z słynnym czerwonym ringiem w xboxach360 pierwszej generacji są zazwyczaj w większym lub mniejszym stopniu niedopracowane....

A nie mówiłem ? ;):

https://www.dobreprogramy.pl/PlayStation-5-miewa-problemy-z-artefaktami-obrazu.-Pechowcy-zwracaja-sprzet,News,112056.html

W dniu 19.11.2020 o 17:31, rgomez napisał:

Siem, kuźwa, uśmiałem. Zwłaszcza z tego iż Sony i Microsoft się przewiozą. Śledzę grupę na fb odnośnie ps5 i jedno mogę powiedzieć - popyt przewyższa podaż w takim stopniu że głowa mała. Ludzie wręcz się zabijają żeby kupić ps5 i niestety [beeep]a blada. Ci którzy zakupili preordery wygrali, reszta poległa na razie. I tak jest na całym świecie Czy warto?

... a teraz oddają... 😁

... tylko nie sądziłem, że to będzie tak szybko.... 🤣

Edytowane przez Adam60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie najpewniej nigdy na szeroka skale nie dowiemy sie co sie tam stalo, ale mozna przyjac ze sa duze szanse, ze Sony lub jeden z jego subkontraktorow zapakowal/zgodzilo sie na pewien kompromis, ktory wlasnie okazal sie byc zbyt duzym kompromisem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...