Skocz do zawartości
  • 0
gemplay

LG BX/CX DTS- czy w połączeniu przez eARC soundbara odtworzy ?

Pytanie

Witam, planuje zakup nowego TV jednak przeszukując to forum i google/redit nie mogę znaleźć odpowiedzi (bądź są one sprzeczne) na pytanie: czy LG BX/CX połączony z soundbarem np. LG DSN9YG (taki planuje kupić) odtworzy dźwięk w DTS ? Odtwarzając film z zewnętrznego HHD przez USB telewizora, bądź też bezprzewodowo używając DLNA z komputera; TV poda dźwięk przez eARC do soundbara który wspiera DTS i wszystkie inne formaty ? Czy to TV go nie rozpozna i dźwięku nie będzie, bądź będzie tylko AC3 lub inny Atmos jeśli będzie dostępny w pliku?
W przyszłości kupię jedną z dwóch nowych konsol i teoretycznie przez nie będę mógł to zrobić ale czy wtedy to również zadziała ? (wsparcie PS5 dla DTS czy Dolby wgl nie jest znane ale Xbox X podobno ma działa)
Z góry dziękuję :)

Edytowane przez gemplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 5.02.2021 o 10:04, UHD fan napisał:

Albo kupują np. OLED PHILIPS TV. Podpinam ex-HDD do TV po USB i wyprowadzam audio-dts MA via ARC na KD. Do tej akcji eARC nie jest potrzebne. Mam do wyboru dwie opcje 5.1 - wielokanałowy LPCM albo passthrue.

Wydaje mi się, że wprowadzasz w błąd - do "gęstych" formatów audio np DTS-HD MA, eARC jest konieczne. "Zwykłe" ARC nie przepuści tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, Barnaba napisał:

Wydaje mi się, że wprowadzasz w błąd - do "gęstych" formatów audio np DTS-HD MA, eARC jest konieczne. "Zwykłe" ARC nie przepuści tego.

Też mi się tak wydaje, ale kolega UHD fan wie zapewne lepiej, więc się z nim kłócił nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oczywiście że nie wyprowadza na wyjściu będzie tylko dts core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oczywiście macie rację. Wyszedł mój duży błąd. Wypadła mi fraza, że piszę o funkcjonalności USB ale na LG UHD BD player UBK90 z dwoma HDMI out. Każdy TV zagra dts core z wejścia USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No nie każdy tytułowy cx/bx ani nie odtworzy dtsa ani nie przeprzepuści dalej czy to po arc lub earc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 6.02.2021 o 21:19, D4r3KS napisał:

No nie każdy tytułowy cx/bx ani nie odtworzy dtsa ani nie przeprzepuści dalej czy to po arc lub earc.

Dokładnie tak, dlatego chciałem podłączyć PC>soundbar>TV ale coś nie działa ( soundbar musiałby puścić obraz na TV w tym przypadku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do CX dokupiłem soundbar LG SL8Y. Obsługuje on DTS, jednak dźwięku w filmach z tym kodekiem nadal nie ma. Co mam zrobić, aby odtwarzać filmy z dźwiękiem DTS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, Kr4ju napisał:

 Co mam zrobić, aby odtwarzać filmy z dźwiękiem DTS?

Podłączyć do soundbara urządzenie dostarczające taki dźwięk np odtwarzacz BD czy player typu AppleTV, nVidia Shield lub inny box.

Twój tv takiego dźwięku (dts) nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

Podłączyć do soundbara urządzenie dostarczające taki dźwięk np odtwarzacz BD czy player typu AppleTV, nVidia Shield lub inny box.

Twój tv takiego dźwięku (dts) nie obsługuje.

Jeżeli podłączę konsolę Xboksa lub PlayStation, to wtedy DTS (dźwięk) będę mógł odtwarzać z konsoli na soundbarze, ale obraz będzie ten sam, co przy bezpośrednim podłączeniu przez HDMI do tv? Chodzi o brak opóźnień obrazu lub dźwięku podczas grania na konsoli i braku utraty opcji konfiguracji obrazu trybu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja również wpadłem w tę "pułapkę" kupując BXa. Mam dużą kolekcję materiałów z DTSHD-MA, w tym z obrazem 4K, które odtwarzam przez NVIDIA Shield. Za dźwięk odpowiada amplituner Onkyo Tx-nr3008, który nie obsługuje 4K. Czy jest jakieś rozwiązanie żeby  oglądać materiał w 4K na BXie a dźwięk DTS-HD puścić na amplituner? Myślałem nad jakimś splitterem HDMI, na który podam sygnał z Shield, a z niego jednym wyjście m HDMI obraz 4K na BXa, a drugim wyjściem HDMI dźwięk DTS-HD na amplituner. Może ktoś polecić dobry splitter, który obsłuży to w ten sposób? Czy będą straty na jakości obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie splitter tylko tzw. matrix. Było kilka razy, szukaj, nie będę znowu pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
16 godzin temu, bartszatki napisał:

Ja również wpadłem w tę "pułapkę" kupując BXa. Mam dużą kolekcję materiałów z DTSHD-MA, w tym z obrazem 4K, które odtwarzam przez NVIDIA Shield. Za dźwięk odpowiada amplituner Onkyo Tx-nr3008, który nie obsługuje 4K. Czy jest jakieś rozwiązanie żeby  oglądać materiał w 4K na BXie a dźwięk DTS-HD puścić na amplituner? Myślałem nad jakimś splitterem HDMI, na który podam sygnał z Shield, a z niego jednym wyjście m HDMI obraz 4K na BXa, a drugim wyjściem HDMI dźwięk DTS-HD na amplituner. Może ktoś polecić dobry splitter, który obsłuży to w ten sposób? Czy będą straty na jakości obrazu?

Poszukaj czegoś co ma dwa wyjścia HDMI i wtedy nie będziesz miał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No właśnie zacząłem się zastanawiać, ale wszystko co ma 2 wyjścia=duże pieniądze. Znalazłem coś od Zappiti i Zidoo, ale grubo ponad 1000.

15 godzin temu, pmcomp napisał:

Nie splitter tylko tzw. matrix. Było kilka razy, szukaj, nie będę znowu pisać.

Jak szukam Matrix HDMI to widzę że zazwyczaj jest to splitter. Jakie są różnice, polecacie coś godnego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
33 minuty temu, bartszatki napisał:

No właśnie zacząłem się zastanawiać, ale wszystko co ma 2 wyjścia=duże pieniądze. Znalazłem coś od Zappiti i Zidoo, ale grubo ponad 1000.

Jak szukam Matrix HDMI to widzę że zazwyczaj jest to splitter. Jakie są różnice, polecacie coś godnego uwagi?

Twój wybór, rozwiązanie z dwoma HDMI działa, drugie, czasami działa a czasami nie, dużo zależy od kombinacji sprzętu który chcesz ze sobą połączyć.
Powodzenia w szukaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Godzinę temu, bartszatki napisał:

Zidoo, ale grubo ponad 1000

Które zidoo ma hdmi audio out?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dlatego też szukam alternatywy w normalnych cenach, szkoda że NVIDIA Shield tego nie na, bo to ekstra kombajn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie dotarło do mnie że 65G1 to był zły pomysł, tv dotarł rano, od południa głowie sie dlaczego w materiałach multi lanquage nie mogę zmienić audio na angielski. Nie miałem bladego pojęcia że ta seria nie ma już DTS

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...