Skocz do zawartości
  • 0
gemplay

LG BX/CX DTS- czy w połączeniu przez eARC soundbara odtworzy ?

Pytanie

Witam, planuje zakup nowego TV jednak przeszukując to forum i google/redit nie mogę znaleźć odpowiedzi (bądź są one sprzeczne) na pytanie: czy LG BX/CX połączony z soundbarem np. LG DSN9YG (taki planuje kupić) odtworzy dźwięk w DTS ? Odtwarzając film z zewnętrznego HHD przez USB telewizora, bądź też bezprzewodowo używając DLNA z komputera; TV poda dźwięk przez eARC do soundbara który wspiera DTS i wszystkie inne formaty ? Czy to TV go nie rozpozna i dźwięku nie będzie, bądź będzie tylko AC3 lub inny Atmos jeśli będzie dostępny w pliku?
W przyszłości kupię jedną z dwóch nowych konsol i teoretycznie przez nie będę mógł to zrobić ale czy wtedy to również zadziała ? (wsparcie PS5 dla DTS czy Dolby wgl nie jest znane ale Xbox X podobno ma działa)
Z góry dziękuję :)

Edytowane przez gemplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podobno nie, earc nie zadziała.

Ot kuwa postęp technologiczny :D

I btw najlepszych dźwięk z X uzyskasz włączając atmosa lub dźwięk nieskompresowany.

A o do obsługi plików przez tv jak widzisz mijają kolejne lata i wciąż jest jedno wielkie G, dlatego do plików należy mieć osobny player.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
38 minut temu, D4r3KS napisał:

btw najlepszych dźwięk z X uzyskasz włączając atmosa lub dźwięk nieskompresowany.

To znaczy w menu Xboxa trzeba to wybrać ? Bo myślę nad kupnem nowej konsoli ale takie kwiatki wychodzą że poczekam chyba pare miesięcy z tym.  Jak widze Sony z PS5 totalnie olało multimedia w swojej konsoli, a Xbox wygląda na razie całkiem ok. Ale Microsoft obiecał dodać do swoich nowych gier dźwięk DTS X więc wtedy muszę podłączyć XBox X pod soundbar który go dekoduje i da sygnał z obrazem na TV  przez eArc ?

Może orientujesz się czy też w ten sam sposób mógłbym podłączyć PC przez HDMI do soundbara i wtedy odtworzyć DTS? Oczywiście zachowują całą jakoś filmu 4K UHD HDR itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
37 minut temu, gemplay napisał:

da sygnał z obrazem na TV  przez eArc ?

Nie przez eARC bo eARC wtedy nie ma nic do rzeczy. Jeśli twój soundbarem potrafi przepuścić obraz do tv to zadziała ci wszystko.

 

40 minut temu, gemplay napisał:

jakoś filmu 4K UHD HDR itd....

To też od twojego soundbara zależy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Summa summarum ciągle waham się czy warto dokładać do 65" CX czy wziąć po prostu XH90 65". Soundbar będzie prawdopodobnie DSN8YG lub DSN9YG.
Zobaczę dużą różnice między tymi tv ? :) Obecnie posiadam Samsunga J6500 43" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, gemplay napisał:

Zobaczę dużą różnice między tymi tv ?

xh90 to niezły tv i nic na nim nie wypalisz - ale do oleda w kwestii obrazu to nie ma startu nawet zh8 czy zg9

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

xh90 to niezły tv i nic na nim nie wypalisz - ale do oleda w kwestii obrazu to nie ma startu nawet zh8 czy zg9

Większość ludzi tak uważa ale znalazłem gościa na YT który tylko narzeka.. I ma mnóstwo filmów o tym że CX jest beznadziejny. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, gemplay napisał:

 który tylko narzeka.. I ma mnóstwo filmów o tym że CX jest beznadziejny.

no cóż widać taką ma pracę - z czegoś trzeba żyć :)

nie chciało mi się całego tego oglądać - nieskalibrowany tv na pewno może mieć różne problemy - z kolorem, balansem bieli - więc test out of the box jest można powiedzieć g-warty zwłaszcza że testy na tv skalibrowanych mówią co innego

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jutro mam zamiar odwiedzić sklep i jeśli akurat będzie możliwość sprawdzę czy CX/BX będzie w stanie to przesłać na soundbar, ale szczerze mówiąc wątpię :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
18 godzin temu, klaus71 napisał:

xh90 to niezły tv i nic na nim nie wypalisz - ale do oleda w kwestii obrazu to nie ma startu nawet zh8 czy zg9

Popieram wypowiedź 

20 godzin temu, gemplay napisał:

Summa summarum ciągle waham się czy warto dokładać do 65" CX czy wziąć po prostu XH90 65". Soundbar będzie prawdopodobnie DSN8YG lub DSN9YG.
Zobaczę dużą różnice między tymi tv ? :) Obecnie posiadam Samsunga J6500 43" :)

Jeśli zależy Tobie najbardziej na jakości obrazu to tylko oled

Jedynie nie poleciłbym hardkorowym graczom (wiele godzin dziennie na jednym tytule) czy też miłośnikom kanałów dzieciecych czy informacyjnych chodzących w tle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawa wygląda tak że w sklepie nie chciał pójść DTS przez TV (CX"65 + DSN9YG) z USB. Ale zaskoczyli mnie takimi rabatami na Single Day+ CashBack LG że już stoi u mnie salonie. :)
Padło na CX 55 ( bo żona w sklepie stwierdziła że 65" za duży) i soundbar LG DSN8YG. Będe testował i dam znać żeby było wszystko jasne :)
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, czy coś mogę sprawdzić to śmiało pisać :)
PS. dołożona gwarancja na 5 lat w Media Markt (DE- tylko 150euro) więc nie boimy się wypaleń- sprzedawca powiedział że tez obejmuje. :)

Edytowane przez gemplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich,

jestem posiadaczem LG 65CX oraz soundbar LG SL10Y. Jak wiadomo telewizor nie obsługuje DTS. Format ten jest natomiast obsługiwany przez soundbar. Czy istnieje jakaś możliwość podłączenia soundbara, telewizora oraz laptopa (bądź dysku zewnętrznego), aby móc odtwarzać filmy z dźwiękiem zapisanym w tym formacie? Telewizor z sounsbarem mam połączony za pośrednictwem HDMI ARC.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Próbowałem na swoim 55CX podłączyć PC do soundbara żeby był dźwięk (DTS) na soundabrze i przez soundbar obraz do TV ale to nie działało. Więc nie wiem jak zrobić żeby mieć obraz z DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A belka ma dts ? Pewnie nie.

DTS jest istotny dla posiadaczy archiwalnych koncertów (BD Rip). 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, gemplay napisał:

Próbowałem na swoim 55CX podłączyć PC do soundbara żeby był dźwięk (DTS) na soundabrze i przez soundbar obraz do TV ale to nie działało. Więc nie wiem jak zrobić żeby mieć obraz z DTS.

JAk napiszesz więcej to może ktoś będzie potrafił udzielić odpowiedzi, na razie wiemy nic.

 

1 godzinę temu, UHD fan napisał:

DTS jest istotny dla posiadaczy archiwalnych koncertów (BD Rip). 

Mów za siebie, większość filmów wydanych na BD ma dźwięk w DTS (oczywiście mówię o ścieżce oryginalnej a nie lektorze) więc nie jest to temat mało istotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

Mów za siebie, większość filmów wydanych na BD ma dźwięk w DTS (oczywiście mówię o ścieżce oryginalnej a nie lektorze) więc nie jest to temat mało istotny.

Jakaś tragiczna konstrukcja zdania ci wyszła. Napisałem, że wiele osób nie kupi TV czy belki bez dts. Ja do tej grupy należę. Zarchiwizowałem dziesiątki koncertów pozostawiając audio 5.1/7.1 w formacie dts. Nikt nie pisze o przyczynach eliminowania dts w dzisiejszych TV. Obawiam się, że brak dts jest ostro premiowany przez Dolby Digital.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
12 godzin temu, UHD fan napisał:

Jakaś tragiczna konstrukcja zdania ci wyszła. Napisałem, że wiele osób nie kupi TV czy belki bez dts. Ja do tej grupy należę. Zarchiwizowałem dziesiątki koncertów pozostawiając audio 5.1/7.1 w formacie dts. Nikt nie pisze o przyczynach eliminowania dts w dzisiejszych TV. Obawiam się, że brak dts jest ostro premiowany przez Dolby Digital.  

Ok.
W takim razie źle zrozumiałem Twoją wypowiedź, dla mnie zabrzmiała tak jakbyś krytykował w ogóle potrzebę odtwarzania DTS.
A dlaczego wsparcie dla tego formatu znika, zapewne kasa, jeżeli niewielki odsetek urzytkowników zauważy jego brak to po co podnosić koszty. Zresztą Ci którzy są zainteresowani DTS-em i tak do odtwarzania do używają czegoś innego niż TV, przesyłają dźwięk w tym formacie bezpośrednio z odtwarzacza na amplituner czy soundbar i całkowicie pomijają TV.

Pozdrawiam.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Cytat

Ci którzy są zainteresowani DTS-em i tak do odtwarzania do używają czegoś innego niż TV

Albo kupują np. OLED PHILIPS TV. Podpinam ex-HDD do TV po USB i wyprowadzam audio-dts MA via ARC na KD. Do tej akcji eARC nie jest potrzebne. Mam do wyboru dwie opcje 5.1 - wielokanałowy LPCM albo passthrue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 minut temu, UHD fan napisał:

Albo kupują np. OLED PHILIPS TV. Podpinam ex-HDD do TV po USB i wyprowadzam audio-dts MA via ARC na KD. Do tej akcji eARC nie jest potrzebne. Mam do wyboru dwie opcje 5.1 - wielokanałowy LPCM albo passthrue.

Jak ktoś lubi to tez może, ja nie przepadam, TV ma wyświetlać obraz, źródłem treści jest coś innego (zabawa w podpinanie pod USB dawno przestała mnie bawić).
Poza tym w moim przypadku wszystkie testy pokazały że eARC jest niezbędne u mnie, TV LGC9 z eARC, amplituner Denon z HDMI2.0 i niestety tylko ARC i w efekcie przez HDMI do TV przechodzi maksymalnie DD5.1 albo stratny DTS, niczego bezstratnego nie prześlę.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 4.02.2021 o 18:29, Jasiek_31 napisał:

Jak napiszesz więcej to może ktoś będzie potrafił udzielić odpowiedzi, na razie wiemy nic.

Oczywiście że ma, inaczej jaki byłby sens żebym próbował ? :))
Soundbar to SN8YG, odtwarza wszystko w przeciwieństwie do CX niestety. I większość starych filmów typu Matrix, LOTR  itd używa DTS, jedyne co jest do wyboru przy takich filmach to lektor który ma dolby audio (?) i tylko to potrafi odtworzyć. Więc ok da się, ale nie każdy jest fanem psucia sobie filmu lektorem, poza tym lektor zwykle jest tylko w stereo i słabo brzmi dźwięk z filmu nie licząc lektora psującego klimat.

 

"Albo kupują np. OLED PHILIPS TV. Podpinam ex-HDD do TV po USB i wyprowadzam audio-dts MA via ARC na KD."  -no mi ten soundbar robi za kino domowe ale TV go ogranicza. ( wiem wiem to nie to samo ale na mały salon jest aż nadto)

Edytowane przez gemplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...