Skocz do zawartości
mbak48

Pomoc w wyborze sprzętu 7.1.4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w piwnicy pomieszczenie 11mx6m i chcę tam zrobić pokój "muzyczny" lub "kinowy" jak zwał tak zwał.

Strefa nagłośnienia będzie 6mx5m bo pomieszczenie jest w takim kształcie.

Jestem kompletnym laikiem więc nie krytykujcie tylko doradźcie.

Ma tam być duży telewizor 85 lub większy i bardzo dobre nagłośnienie do oglądania filmów, ale również do słuchania muzyki.

Jestem na etapie remontu i mam poprowadzone już przewody na centralny, 2x Frontowe i 2x z tyłu i przewód do suba aktywnego(bo myślałem że to będzie ok)

Ale weszłem z ciekawości na to forum i okazało się że jestem sporo do tyłu....i teraz chciałbym zestaw 7.1.4 jeszcze mogę rozprowadzić przewody do kolumn sufitowych oraz stereo.

Dodam że pomieszczenie (w piwnicy domu jednorodzinnego) jest dość niskie 240cm. i chciałbym zapytać czy nie będzie to problemem?

Proszę o poradę w co iść, gdzie szukać ..budżet  do 20k, chyba że ktoś mnie przekona że wydanie dodatkowych kilka k da lepszy efekt to ok.

Ale nie chcę płacić tylko za markę, tylko chcę mieć super efekt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałem trochę i popatrzyłem na ceny i widzę że w tym budżecie nic super mieć nie będę miał...

Co polecacie żeby było przyzwoicie i efekt w miarę fajny...Może jednak zrobić 5.1.4  lub 5.1.2 ?

Prosze o opinnie doświadczonych kolegów jakie marki byście polecili i jakie modele, nakierować mnie na coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "muzyczny" czy "kinowy"? Bo raczej nie pożenisz obu przy swoich wymaganiach.

Domyślam się, że 7.1.4 wyznacza jednak kierunek kinowy?

Więc...

Nowy wzmacniacz 11 kanałowy to koszt ok 10.000 zł Np od AVR-X6300H do 6700. Zalecam poszukać najlepszego muzycznie 6300 w używanych - wtedy zostanie coś na resztę.

11 satelit  KEF serii 2005 lub 3005. Tu ceny za używki od 200 zł/szt

Pozostaje dużo kasy na suba, a nawet dwa :) Ja "kocham" markę Velodyne, ale to dość droga opcja. Tu również zalecam poszukanie używanego.

 

No i najważniejsze :) Dlaczego nie projektor, tylko tv 85" ?! Pomieszczenie wymarzone do projekcji (wysokość też całkiem ok, ja mam niżej)

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytam, czytam....i zastanawiam się coraz bardziej nad projektorem...w sumie mam już sufit zagipsowany i pomalowany ...ale zawsze można zrobić od nowa rewolucje....

Jak wspomniałem dawno się tym nie interesowałem i obraz z projektora kojarzy mi się z za jasnym obrazem i w dodatku dość niewyraźnym...(mieliśmy taki projektor kiedyś i graliśmy z kumplami w Fifę nie pamiętam w 2002 roku...)

Ściany już mam ułożone w cegiełce (całe pomieszczenie, ma być jaskinia-typowa piwnica) , a do projektora chyba lepiej jest mieć ścianę gładką pomalowaną....(kiedyś rozwijaliśmy białą tkaninę)

 

A jak bym chciał na nowym przyzwoitym sprzęcie to kompletować to co byś mi polecił?

Przedwzmacniacz ? pewnie około 6 tyś

Wzmacniacz mówisz że 10K (nie ma troszkę tańszego w tej klasie? )

Zestaw głośników ?

Mogę przeznaczyć na start więcej nawet do 30k (sukcesywnie bym dokładał-bo szkoda od razu wywalić na nagłośnienie 30K i więcej)

Ogólnie wystartował bym z zestawem 5.1.4 a później dołożył bym kolumny surround i rozbudował do 7.1.4  lub  7.2.4

 

Suba mam aktywnego Jamo (nie pamiętam modelu ale dość dobry), to na początek mogło by być...a później bym to rozbudowywał..

 

No pokój bardziej kinowy-meczowy :)

 

Przyzwoity projektor kupię za 12-15k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem ci swoje rozwiązanie, które sprawdza się doskonale. Oczywiście można mieć dużo więcej, ale nakład środków na polepszenie audio jest niewspółmiernie duży do osiąganych efektów. Szczególnie, gdy celujesz w temat "kinowo-meczowy", a nie audiofilski.

Piszesz o przedwzmacniaczu... To swego typu "fanaberia", a dokładniej procesor AV do którego dołączasz końcówki mocy. To temat rzeka, trzeba mieć "ucho" i wiedzieć, co się chce.

To ostatnie nie jest takie oczywiste ;) 

Do takiego tandemu, a raczej większej ilości wzmacniaczy "trzeba" dołożyć wypasione głośniki. A jakże, zostałeś już audiofilem :)

Są tu koledzy na forum, którzy dużo lepiej ogarniają te tematy. Mi wystarczy do kina zintegrowany amplituner 11 kanałowy.

Bardzo dobrzy projektor (JVC RS540/7900) kupisz w swoim budżecie. Konieczny jest oddzielny ekran (stały lub elektrycznie rozwijany) - koszt od 3000.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie kup lepiej amplituner z 9 końcówkami mocy i dokup wzmacniacz z pre in, dużo taniej Cię to wyniesie niż kupno amplitunera z 11 końcówkami.

Dobrej klasy ampli z 9 końcówkami nowy to koszt ok 5000 zł, do tego wzmacniacz z pre in ok. 1000zł. ampli z 11 końcówkami zaczynają się od 10000zl

Odradzam Ci te KEF-y jako fronty czy surroundy. Zdecydowanie lepiej normalne kolumny pełnowymiarowe. Mam te KEFy jako głośniki ATMOS i w mojej ocenie w tej roli świetnie się sprawdzają, ale nie zastąpią kolumien podłogowych/podstawkowych. Sensowny zestaw 5.0 kupisz za 5000zł, do tego 2 kolumny surround do 7.1 ok. 1500zł, 4 głośniki instalacyjne ATMOS ok 2000zł. Subwoofer 2500 zł. Mowa o nowych komponentach. Używane głośniki kupisz jeszcze taniej. 

Dolicz do powyższych kosztów ok. 1000 zł na kable głośnikowe (sporo metrów pójdzie przy takim pomieszczeniu) i łącznie wychodzi  ok 18000 zł. Spokojnie dasz radę ustrzelić jeszcze jakiś fajny projektor i ekran lekko naginając budżet. Jeśli dopuszczasz zakup używek to powyższy sprzęt skompletujesz za jakieś 60% tej kwoty.

Nie ma co szaleć z wydawaniem pieniędzy. Jeśli będziesz używał tego tylko do filmów to nie pchaj się w wysokie serie głośników, bo różnice będą subtelne przy wykładniczym wzroście kosztów. Tak samo z obrazem. Jeśli nigdy nie miałeś projektora to dobry używany full HD jak np. JVC x3 albo Sony WH45/55/65 i dobry ekran + pomalowanie wszystkich ścian i sufitu czarną matową farbą spowodują, że nie pozbierasz szczęki z podłogi.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, zochu1 napisał:

Odradzam Ci te KEF-y jako fronty czy surroundy. Zdecydowanie lepiej normalne kolumny pełnowymiarowe.

Teoretycznie zawsze lepiej. W praktyce różnie bywa ;) Chyba jednak nie słuchałeś nigdy tych KEFów w "normalnej" akcji?

Ja mam osłuchanych 5 instalacji (z tego 3 w wariancie 11.1) na tych jajkach (seria 2 i 3). Zapewniam, że wrażenia są wystarczająco dobre :)

Doradzasz inne, to podaj przykład.

Subwoofer (nowy!) za 2500 ? To chyba nie zagra. Owszem - pobuczy ;) 

Kable głośnikowe to koszt 3,5 zł za metr (czysta MIEDŹ 2x2,5 mm).

Proponując wzmaka 11 kanałowego, kierowałem się uproszczeniem instalacji - to zawsze tylko jeden klocek.

 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mbak48 napisał:

Przyzwoity projektor kupię za 12-15k ?

Nie słuchaj kolegi Barnaba odnośnie projektora bo on tu chce uchodzić za nie wiadomo jaką alfe i omegę i wielkiego znafcę... A jest takim samym forumowiczem jak reszta, a do tego forumowym hejterem. Niestety jest parę osób takich jak on na tym forum...

Wracając do tematu:

Poczytaj: https://hdtvpolska.com/forum/topic/48996-od-telewizora-do-projektora-i-z-powrotem-czyli-dlaczego-nie-warto-kupować-projektora-i-tracić-pieniędzy/

W największym skrócie jeśli masz pomieszczenie gdzie nie będziesz mógł wsadzić ekranu (wszystko jedno czy TV czy ekranu do proja) większego niż 100'' kompletnie się nie opłaca brać projektora bo jakość jest o wiele gorsza od TV, a pewno za rok będą za znośne pieniądze TV 95''' Jeśli masz miejsce na ekran 130-150'' wtedy jak najbardziej można rozważyć kupno projektora, a dodatkowy atut, że mógłbyś zaadaptować piwnicę pod pomieszczenie na projekcję.

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę być hejterem niż forumowym głupkiem - wystarczy poczytać posty Adasia vel Hubio 🤡

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Barnaba napisał:

Wolę być hejterem niż forumowym głupkiem - wystarczy poczytać posty Adasia vel Hubio 🤡

Wiesz za hejtera nie trafia się do prokuratury, ale za głupka owszem. Czekam z utęsknieniem jak państwo weźmie się na poważnie za takie osoby jak ty i skończy się bezkarne obrażanie. Wierz mi, że jesteś na moim pierwszym miejscu ze wszystkich miejsc w internecie i osób gdzie mnie obrażano. Ciesz się, że jestem za bardzo zajęty i nie mam czasu na to, żeby skierować sprawę do prokuratory za zniesławianie trwające przez 2 lat, a więc mamy czyn ciągły. A potem jest płacz w sądach i tłumaczenie: "ja żartowałem" "nie miałem pojęcia" itd.

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adam60 napisał:

Wiesz za hejtera nie trafia się do prokuratury, ale za głupka owszem. Czekam z utęsknieniem jak państwo weźmie się na poważnie za takie osoby jak ty i skończy się bezkarne obrażanie. Wierz mi, że jesteś na moim pierwszym miejscu ze wszystkich miejsc w internecie i osób gdzie osoby mnie obrażały. Ciesz się, że jestem za bardzo zajęty i nie mam czasu na to, żeby skierować sprawę do prokuratory za zniesławianie trwające przez 2 lat, a więc mamy czyn ciągły. A potem jest płacz w sądach i tłumaczenie: "ja żartowałem" "nie miałem pojęcia" itd.

Ty jednak jesteś głupszy, niż myślałem.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jeśli nie chcesz nic robic w pomieszceniu (malowac scian ,kupowac ekran ) nie kupuj projektora tylko kup tv 85 cali jesli wiekszy ekran 100 cali lub wiekszy kup projektor.

Sorry Adam czy hubio  ale już naprawde nie można cię już czytać

nie słuchaj adam60(lub innych wcielen)  on miał jeden projektor epsona (na oczy nie widział sony czy jvc) , a są tez swietne projektory ust. 

kurde spadłem on wieszczy ze za rok beda tv 95 cali w znosnej cenie...(samsung zapowiedział własnie 110cali cena 75000 euro!!) a dlaczego nie moze miec 100 cali 110 ,120 przeciez 120 cali a 85 cali to jest przepasc w rozmiarze.

Adam nie rozumiem twojej osoby przez swoja niekompetencje kupujac projektor(poczytajcie  jego opowiesci dziwnej tresci) prowadzisz batalie projektor vs tv. 

Edytowane przez llukk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, llukk napisał:

Adam nie rozumiem twojej osoby przez swoja niekompetencje kupujac projektor(poczytajcie  jego opowiesci dziwnej tresci) prowadzisz batalie projektor vs tv. 

Każdy ma prawo do zobaczenia 2 stron medalu i różnych opinii... Moja opinia jest taka, Twoja inna... ok... Ale niech będą różne opinie, a nie jedna... Ja przez takie coś straciłem 10k i nie chcę by ktoś jeszcze stracił... Powyżej 100'' można rozważyć kupno proja, ale poniżej moim zdaniem kompletnie się nie opłaca.

W temacie jaki podałem możesz dyskutować i przestawić swoje zdanie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podałem ci swoje rozwiązanie, które sprawdza się doskonale. Oczywiście można mieć dużo więcej, ale nakład środków na polepszenie audio jest niewspółmiernie duży do osiąganych efektów. Szczególnie, gdy celujesz w temat "kinowo-meczowy", a nie audiofilski.
Piszesz o przedwzmacniaczu... To swego typu "fanaberia", a dokładniej procesor AV do którego dołączasz końcówki mocy. To temat rzeka, trzeba mieć "ucho" i wiedzieć, co się chce.
To ostatnie nie jest takie oczywiste  
Do takiego tandemu, a raczej większej ilości wzmacniaczy "trzeba" dołożyć wypasione głośniki. A jakże, zostałeś już audiofilem
Są tu koledzy na forum, którzy dużo lepiej ogarniają te tematy. Mi wystarczy do kina zintegrowany amplituner 11 kanałowy.
Bardzo dobrzy projektor (JVC RS540/7900) kupisz w swoim budżecie. Konieczny jest oddzielny ekran (stały lub elektrycznie rozwijany) - koszt od 3000.
Ewentualnie Epson TW 9400.

JVC jest lepszy ale, żeby zobaczyć tą lepszość trzeba mieć dobrze przygotowane pomieszczenie.
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj przeglądałem ofertę RTV-Euro-AGD i QLEDY 85'' od Samsunga są poniżej 10k ! To jest po prostu niewiarygodne ! Żaden projektor do 30k nie będzie miał takiej jakości jak topowy TV co przyznał nawet wielki wielbiciel projektorów @Bipo . Zrobisz jak zechcesz, ale jeśli by miał być ekran do 100''' to ja osobiście odradzam takie wyjście...

A co do Epsona 9400, który jest niewiele lepszy od Epsona 9300 to już w ogóle nie najmniejszego sensu kupować za 10k do ekranu 100'' jak w tej samej cenie jest bardzo dobry QLED od Samsunga w rozmiarze 85'''

Edytowane przez Adam60
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej ocenie kup lepiej amplituner z 9 końcówkami mocy i dokup wzmacniacz z pre in, dużo taniej Cię to wyniesie niż kupno amplitunera z 11 końcówkami.
Dobrej klasy ampli z 9 końcówkami nowy to koszt ok 5000 zł, do tego wzmacniacz z pre in ok. 1000zł. ampli z 11 końcówkami zaczynają się od 10000zl
Odradzam Ci te KEF-y jako fronty czy surroundy. Zdecydowanie lepiej normalne kolumny pełnowymiarowe. Mam te KEFy jako głośniki ATMOS i w mojej ocenie w tej roli świetnie się sprawdzają, ale nie zastąpią kolumien podłogowych/podstawkowych. Sensowny zestaw 5.0 kupisz za 5000zł, do tego 2 kolumny surround do 7.1 ok. 1500zł, 4 głośniki instalacyjne ATMOS ok 2000zł. Subwoofer 2500 zł. Mowa o nowych komponentach. Używane głośniki kupisz jeszcze taniej. 
Dolicz do powyższych kosztów ok. 1000 zł na kable głośnikowe (sporo metrów pójdzie przy takim pomieszczeniu) i łącznie wychodzi  ok 18000 zł. Spokojnie dasz radę ustrzelić jeszcze jakiś fajny projektor i ekran lekko naginając budżet. Jeśli dopuszczasz zakup używek to powyższy sprzęt skompletujesz za jakieś 60% tej kwoty.
Nie ma co szaleć z wydawaniem pieniędzy. Jeśli będziesz używał tego tylko do filmów to nie pchaj się w wysokie serie głośników, bo różnice będą subtelne przy wykładniczym wzroście kosztów. Tak samo z obrazem. Jeśli nigdy nie miałeś projektora to dobry używany full HD jak np. JVC x3 albo Sony WH45/55/65 i dobry ekran + pomalowanie wszystkich ścian i sufitu czarną matową farbą spowodują, że nie pozbierasz szczęki z podłogi.
 
 
Przecież napisał kolega, że cegła ma być na ścianach.
Teoretycznie zawsze lepiej. W praktyce różnie bywa  Chyba jednak nie słuchałeś nigdy tych KEFów w "normalnej" akcji?
Ja mam osłuchanych 5 instalacji (z tego 3 w wariancie 11.1) na tych jajkach (seria 2 i 3). Zapewniam, że wrażenia są wystarczająco dobre
Doradzasz inne, to podaj przykład.
Subwoofer (nowy!) za 2500 ? To chyba nie zagra. Owszem - pobuczy  
Kable głośnikowe to koszt 3,5 zł za metr (czysta MIEDŹ 2x2,5 mm).
Proponując wzmaka 11 kanałowego, kierowałem się uproszczeniem instalacji - to zawsze tylko jeden klocek.
 
Może być przecież avr 11 kanałowy ale z 9 końcówkami plus zewnętrzna końcówka stereo na fronty. (Można dokupić później, w ramach rozbudowy z 5.1.4 na 7.1.4)
Aktualnie chyba jeszcze do kupienia Marantz Sr 7013, procesuje 11 kanałów.
Bo Sr 7014 już okroili i procesuje tylko 9 kanałów.
Wiesz za hejtera nie trafia się do prokuratury, ale za głupka owszem. Czekam z utęsknieniem jak państwo weźmie się na poważnie za takie osoby jak ty i skończy się bezkarne obrażanie. Wierz mi, że jesteś na moim pierwszym miejscu ze wszystkich miejsc w internecie i osób gdzie mnie obrażano. Ciesz się, że jestem za bardzo zajęty i nie mam czasu na to, żeby skierować sprawę do prokuratory za zniesławianie trwające przez 2 lat, a więc mamy czyn ciągły. A potem jest płacz w sądach i tłumaczenie: "ja żartowałem" "nie miałem pojęcia" itd.
Nie można zniesławić anonimowej osoby.

Nie podałeś imienia nazwiska, adresu itp. żeby było wiadomo, że ty to ty.
Jakiś tam Hubio, jakiś tam Adam, jakiś Hubio co projektor wystawił na Allegro.
Ale ten co wystawił, to podobno nie ty...
Itd itd.
Każdy ma prawo do zobaczenia 2 stron medalu i różnych opinii... Moja opinia jest taka, Twoja inna... ok... Ale niech będą różne opinie, a nie jedna... Ja przez takie coś straciłem 10k i nie chcę by ktoś jeszcze stracił... Powyżej 100'' można rozważyć kupno proja, ale poniżej moim zdaniem kompletnie się nie opłaca.
W temacie jaki podałem możesz dyskutować i przestawić swoje zdanie.
No nie mogę,. hehehehe.
Znowuż płacze o te 10tys
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za duży odzew.

Super że każdy się wypowie, ja sobie to przemyślę i wybiorę najlepiej.

Już jakiś zarys jest...Amplituner 11 końcówkowy żeby uprościć system i do tego zestaw kolumn? No właśnie? Jakie polecicie.

A na sufit to chciałbym przykręcić małe kolumny a nie głośniki.

Co do pomieszczenia to przesyłam poglądowe zdjęcia...szkoda teraz skuć te ładne cegły i od nowa malować...A na tej ścianie mógłbym zmieścić i 120-150 cali obraz.

Czy jak bym zrobił tą ścianę pod projektor tonie przeszkadzało by że wszystkie inne będą z cegły i sufit biały?

Nie chciał bym malować całego pomieszczenia na czarno bo to też pomieszczenie do spotkań towarzyskich..i ciężko było by wysiedzieć ze znajomymi w czarnym pomieszczeniu :)

 

Pomieszczenie nie jest skończone, dlatego zacząłem szperać czy nie dodać trochę kabli i trafiłem tu....Ogólnie całe pomieszczenie będzie w tym stylu (cegła) jest tam kominek i miał to być pokój na długie jesienne wieczory...

Ten projektor mnie zaciekawił, jeśli byłby dobry efekt to poświecę tą jedną ścianę i przerabiał instalację (okablowanie do 5.1 mam już w tynkach poprowadzone przewodem 2x2,5))... Proszę o radę.

 

 

20201012_185554.jpg

20201012_185612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mbak48 napisał:

Co do pomieszczenia to przesyłam poglądowe zdjęcia...szkoda teraz skuć te ładne cegły i od nowa malować...A na tej ścianie mógłbym zmieścić i 120-150 cali obraz.

Jeśli masz możliwość ustawienia ekranu 120-150'' kupno projektora jak najbardziej ma sens. To co koledzy pisali czyli JVC jest dobrym wyborem. Popatrz też na nowe modele SONY. Generalnie w projektorach różnice pomiędzy poszczególnymi klasami są znacznie większe niż w TV. Innymi słowy mówiąc różnica pomiędzy budżetowym TV, a flagowym TV nie będzie tak ogromna jak pomiędzy budżetowym projektorem i topowym projektorem.

Epson 9400 to jakość zbliżona do 9300, który miałem i ja bym polecał ustawić to jako dolny przedział, nie kupować nić poniżej Epsona 9400, a najlepiej kupić lepszy...

Powodzenia w instalacji :)

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały sufit jest głównym przeciwskazaniem do projekcji, ale możesz zniwelować w dużej części efekt odbicia, malując czarny pas na suficie o szerokości ok 1,5 m przylegający do ściany, na której wisi ekran.

ps.

szczerze odradzam tylko zagłębianie się w "filozofię" naszej forumowej maskotki ;)  (post wyżej)

 

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Barnaba napisał:

szczerze odradzam tylko zagłębianie się w "filozofię" naszej forumowej maskotki ;)  (post wyżej)

Post bez dopierdolenia mi to post stracony ? Taką masz filozofię ? Lepiej się poczułeś z tym ? Stanął ci ? Gratuluję...

W szkole znęcałeś się nad zwierzątkami i słabszymi od siebie ?

Musisz być bardzo, bardzo nieszczęśliwy w życiu jak się tak dowartościowujesz, a grono klakierów daje ci za to plusy... Jedyne szczęście w ciągu dnia jak mi dopierdoli_z i dostaniesz za to plusika ? Żal mi ciebie strasznie...

I ty to chyba żyjesz na tym forum 24/h bo 10 sek. po moim poście się wpierdalasz... Naprawdę ŻAL...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biały sufit jest głównym przeciwskazaniem do projekcji, ale możesz zniwelować w dużej części efekt odbicia, malując czarny pas na suficie o szerokości ok 1,5 m przylegający do ściany, na której wisi ekran.
ps.
szczerze odradzam tylko zagłębianie się w "filozofię" naszej forumowej maskotki   (post wyżej)
 
Czarny pas na suficie i zasuwane kotary na około 2m od ekranu plus jakiś czarny dywanik przed ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Adam60 napisał:

Generalnie w projektorach różnice pomiędzy poszczególnymi klasami są znacznie większe niż w TV. Innymi słowy mówiąc różnica pomiędzy budżetowym TV, a flagowym TV nie będzie tak ogromna jak pomiędzy budżetowym projektorem i topowym projektorem.

może w dzień - ale w nocy premium tv deklasuje budżetówki

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, no i ścian nie musisz ruszać.
W takim pomieszczeniu, to kupujesz ekran ramowy na ścianę dajesz i już. Cegiełki mogą zostać.
Ważne te dodatkowe adaptacje, o których pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mbak48 napisał:

Witam, dzięki za duży odzew.

Super że każdy się wypowie, ja sobie to przemyślę i wybiorę najlepiej.

Już jakiś zarys jest...Amplituner 11 końcówkowy żeby uprościć system i do tego zestaw kolumn? No właśnie? Jakie polecicie.

A na sufit to chciałbym przykręcić małe kolumny a nie głośniki.

Co do pomieszczenia to przesyłam poglądowe zdjęcia...szkoda teraz skuć te ładne cegły i od nowa malować...A na tej ścianie mógłbym zmieścić i 120-150 cali obraz.

Czy jak bym zrobił tą ścianę pod projektor tonie przeszkadzało by że wszystkie inne będą z cegły i sufit biały?

Nie chciał bym malować całego pomieszczenia na czarno bo to też pomieszczenie do spotkań towarzyskich..i ciężko było by wysiedzieć ze znajomymi w czarnym pomieszczeniu :)

 

Pomieszczenie nie jest skończone, dlatego zacząłem szperać czy nie dodać trochę kabli i trafiłem tu....Ogólnie całe pomieszczenie będzie w tym stylu (cegła) jest tam kominek i miał to być pokój na długie jesienne wieczory...

Ten projektor mnie zaciekawił, jeśli byłby dobry efekt to poświecę tą jedną ścianę i przerabiał instalację (okablowanie do 5.1 mam już w tynkach poprowadzone przewodem 2x2,5))... Proszę o radę.

 

 

20201012_185554.jpg

20201012_185612.jpg

 

Koniecznie projektor. Dobry. JVC.

Na Twoim miejscy walnąłbym sufit na czarno. Będzie za[beeep]isty klimat na przebywanie w tym pomieszczeniu jesli dasz oświetlenie np. z dołu i oświetlisz te cegły. Poproś architekta aby Ci zrobił wizualizację.

Na boczne ściany z cegieł zrobiłbym velvetowe kotary i masz temat załatwiony. Do tego jakiś cimny dywanik albo wykładzinę przed projektor bo widzę tam już jakieś kafle.

 

Wstrzymaj czym prędzej kłądzenie płytek bo w podłodze musisz zrobić bruzdy czy nawet kanały na miliony wszelkiej maści kabli. Cos tam widzę w tych cegłach ale uwierz mi ... ZAWSZE kabli jest za mało.

 

Jeśli chodzi o dźwięk to w tym pomieszczeniu zbudowałbym system 5.2.4. Czyli klasyczny 5.1 plus dodatkowy sub (konioecznie dwa suby a nie jeden, nie będziesz miał zadnych problemów z kontrolą i ew. dudunieniem basu) i cztery głosniki efektowe na suficie. Jesli jest miejsce (nia znam wymiarów i kubatury) i budget pozwoli to może i 7.2.4. To kolejne wyzwanie bo zapewne nie przewidziałeś tam żadnych kabli więc i tak czeka prucie i potem malunek ... na czarno :) .

 

I apropos TV czy projektor ... rozwiązanie jest proste. Najpierw zrobić np. projektor z opuszczanym ekranem, a potem "za ekran" kupic sobie dowolny TV o normalnym rozmiarze np. OLED 65". I po sprawie.

żaden TV nie da Ci nawet namiastki filmowego i kinowego klimatu jaki daje projektor. W moim salonie (nie jaskini) mam projektor i TV włączam tam taz na pół roku. 

 

Skąd jesteś?

Doczytałem budget. W 20 tys się nie zmieścisz.

Sam projektor to 15 plus ekran 5 tys. Za jakieś średnie audio kolejne 10 tys.

Myslę, że w uzywkach zmieścisz się w 20 tys.

 

Pozdro

19 godzin temu, Barnaba napisał:

 

11 satelit  KEF serii 2005 lub 3005. Tu ceny za używki od 200 zł/szt

 

 

To dobry kierunek. Mogą być też starsze KEFy, można szukać "jajek". Do tego musowo dwa suby. Używki Teufela rozwalą tą piwnicę.

 

 

Zakładam, że przy projektorze ekran 120-130".

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

To dobry kierunek. Mogą być też starsze KEFy, można szukać "jajek"

To są właśnie TE "jajka" :) 

2 (2005) to te właściwe

3 (3005) to trochę większe i ciut lepsze.

Ja ostatnio zrobiłem upgrade i dałem na L, R i C serię 3, reszta na "2".

Do tego 2 Velodyne DD18 i DD15 i nie za bardzo mogę dać czadu, bo mi piwnicę wyrwie z fundamentów ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...