Skocz do zawartości
mbak48

Pomoc w wyborze sprzętu 7.1.4

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do JVC 540, a jak bym chciał zmienić na Epsona to inne kable?

Kabel będzie musiał mieć około 10m. długości.

Jeszcze będę musiał ustalić odległość projektora od Ekranu...

Edytowane przez mbak48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel do 4k 10m to optyczny potrzebny. W parę osób kupowaliśmy fajny kabel z Amazon.de. Za dobre pieniądze. Sprawdza się. Nie pamiętam już za ile. Coś 250/300zł chyba. Kupiłem dwa na wszelki wypadek. Wpuściłem w sufit/ścianę i w podłogę oba. Używam tylko jeden. Jest ok. Może ktoś podrzuci link później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mbak48 napisał:

jaki kabelek zamówić do projektora? i co tam do projektora jeszcze podciągnąć?

kabelki, które sprawdziłem i polecam:

https://www.dipol.com.pl/aktywny_swiatlowodowy_kabel_hdmi_aoc_30_m_H1305.htm

https://www.amazon.de/dp/B07X3GDWTJ/ref=sr_1_1_sspa?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=hdmi+aktiv+15m&qid=1600617682&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzUjBNTkhZR080QUtRJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNjY5MDU4MjFaRlRZV1Q2TERFRCZlbmNyeXB0ZWRBZElkPUEwNDk3OTg2MlZINFQ4WE85VFhOUiZ3aWRnZXROYW1lPXNwX2F0ZiZhY3Rpb249Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU=

 

Ja puściłem do proja 4 kable:

- zasilanie

- hdmi j.w.

- skrętka ethernet

- kabelek "słuchawkowy" minijack mono (trigger)

 

ps

pozdrawiam obszczymurka Adasia, który pracowicie "nagradza KAŻDY mój post - pracowity pantofelek 🤡

Edytowane przez Barnaba
specjalne życzenia ;)
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Barnaba napisał:

pozdrawiam obszczymurka Adasia, który pracowicie "nagradza KAŻDY mój post - pracowity pantofelek 🤡

------->>>>>

W dniu 26.09.2020 o 12:39, Nygus napisał:

Każdy ma prawo oznaczyć to co według niego nie jest ok i już. Chyba, ze Ty jesteś jeden jedyny wyjątkowy na świecie i jak coś napiszesz to wszyscy musza się zachwycać i dawać plusiki?

Wolność słowa i wypowiedzi, każdy ma prawi mieć swoje zdanie, a druga strona może mieć w d... czyjeś zdanie i tyle.

Przedszkole to robienie afery z tego ze się dostało buźkę :) 

Jak zwykle nic nie rozumiesz, wcale go nie bronię, mam to gdzieś :). Jak dla mnie może nawet dawać podwójne buźki, jeśli to mu pomaga.

Ma do tego prawo i to tyle.

Dodam tylko hejterze i trollu @Barnaba , że "odpłacasz" mi z równą "pracowitością"...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wszedłem w kalkulator odległości i wyszło mi że dla ekranu 120 cali muszę mieć minimalną odległość 372cm. a maksymalną 500cm.

Dla Ekranu 135 cali ta odległość minimalna to 419cm.

Dodam że ściana na przeciwko ekranu oddalona jest o 6m.

Więc zakładam że projektor będzie wisiał na odległości 400-420 cm. powinno być ok.

Zakładam że ekran będzie 120 ale jak by mi się zmieniło to ta odległość będzie chyba ok i dla 135 cali.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca dobrze zobaczyłeś maksymalne odległości :)

120": min 3,7 - max 7,4

135": min 4,2 - max 8,3

Dla obu ekranów wieszasz lub montujesz na półce przy tylnej ścianie.

Rozwiązanie może ciut mniej korzystne ze względu na HDR, ale oddalasz źródło szumu, no i nic nie wisi tuż nad głowami gości ;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego JVC mam powieszonego 4.3m od ekranu i spokojnie radzi sobie z ekranem 131".
X7900 jest znacznie tańszy od rs540 a obraz ten sam. Kupowałem za 14.5k 2 lata temu. Negocjuj:) Jak możesz na firmę odpada podatek i VAT - cena śmieszna za jakość którą oferuje ta bestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli około 6metrów będzie ok?

Jak się cofniecie w postach, wysłałem zdjęcia ściany gdzie ma być ekran i projektor...projektor by był nad oknem (to też będzie nad głowami bo tam w tej wnęce ma być duża kanapa)

Tak patrzę na te X7900 ale ceny 15k do 16k, na może wezmę na firmę zawsze coś oszczędzę...

 

Edytowane przez mbak48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mbak48 napisał:

Tak patrzę na te X7900 ale ceny 15k do 16k, na może wezmę na firmę zawsze coś oszczędzę...

Tylko pamiętaj, że w razie kontroli skarbowej musisz udowodnić, że projektor jest Ci potrzebny do prowadzenia działalności gospodarczej... Właściwie oprócz sklepu z elektroniką albo czegoś powiązanego z elektroniką np. prowadzenie bloga lub robienia jakiś eventów nie przychodzą mi inne rodzaje działalności gdzie można wykazać związek z działalnością gospodarczą w przypadku projektora ...

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli około 6metrów będzie ok?
Jak się cofniecie w postach, wysłałem zdjęcia ściany gdzie ma być ekran i projektor...projektor by był nad oknem (to też będzie nad głowami bo tam w tej wnęce ma być duża kanapa)
Tak patrzę na te X7900 ale ceny 15k do 16k, na może wezmę na firmę zawsze coś oszczędzę...
 
Będzie ok.
120" mało, za jakiś czas stwierdzisz że mogłeś dać większy ekran. Min. To 130" moim skromnym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Adam60 napisał:

 nie przychodzą mi inne rodzaje działalności gdzie można wykazać związek z działalnością gospodarczą w przypadku projektora ...

skoro można na firmę mieć monitor/tv i jest to normalne to chyba projektor też - po prostu lubi duży obraz bo łatwiej mu się "pracuje" :)

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, klaus71 napisał:

skoro można na firmę mieć monitor/tv i jest to normalne to chyba projektor też - po prostu lubi duży obraz bo łatwiej mu się "pracuje" :)

 

Dokładnie tak - trzeba tylko odpowiednio opisać. Każdy porządny księgowy to ogarnia.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, klaus71 napisał:

skoro można na firmę mieć monitor/tv i jest to normalne to chyba projektor też - po prostu lubi duży obraz bo łatwiej mu się "pracuje" :)

Co do monitora to się zgadzam, ale co do TV to już nie do końca to takie jasne... To, że w praktyce skarbówka nie przyczepia się do TV czy używania paliwa/samochodów do celów prywatnych i tysiąca innych rzeczy nie oznacza, że to nie jest legalne... Tak samo jak to, że nie ma dnia żebym nie widział co najmniej kilkunastu osób bez maseczek... :)  W Polsce prawo jest tak tworzone, żeby prawie na każdego mieć bat... Powszechnie się tego nie przestrzega, ale... jak ktoś zechce to może nawet aresztować adwokata za obsługę prawną spółki... :) W takim żyjemy niestety kraju...

W przypadku projektora może jednak już być znacznie trudniej bo jeszcze jakoś da się wytłumaczyć, że się nie ma monitora i na TV pracuje na excelu, ale na 150'' z proja może być ciężej... :)

Edytowane przez Adam60
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam księgowej, jak będzie można to ok. A jak nie to tez przeżyje.
Ja mogę robić prezentacje i szkolenia u klienta na projektorze...jak księgowa wypowie sie ze ok to tak tez to opiszę.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie rozpatruję Marantz 7702, jest w dość przystępnej cenie.... co polecacie jako wzmacniacz? A może 2 szt.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest procesor.
Jak go kupisz, to potrzebujesz końcówki mocy na wszystkie kanały.

Ja już ci pisałem co kupić.
Marantz Sr 7013
Plus później końcówka stereo na fronty.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że procesor, ale chciałbym mniej więcej zobaczyć jaki to będzie koszt..

W sumie SR7013 ma wszystko co potrzebuję...tylko chyba wyjście na Suba nie ma  (jest na aktywny)

 

Edytowane przez mbak48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też pomyślałem, ze wyjścia Front pójdą na suby x2.

A końcówka mocy x2 szt. "zrobi" fronty

 

A wcześniejsza wypowiedz była podyktowana tym że miałem przed oczami tylny panel i analizowałem (a tam na wyjściu nie ma suba )

Jaką końcówkę byś proponował ?

Edytowane przez mbak48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zostać przy maranzu w takimi wypadku mm 7025 na front.

Tak też pomyślałem, ze wyjścia Front pójdą na suby x2.

A końcówka mocy x2 szt. "zrobi" fronty

 

A wcześniejsza wypowiedz była podyktowana tym że miałem przed oczami tylny panel i analizowałem (a tam na wyjściu nie ma suba )

Jaką końcówkę byś proponował ?

Masz tam wyjścia na dwa subwoofery aktywne. Czy to procesor, czy amplituner.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zmieścił bym się w 10k z ta końcówką.

Ale mogę wystartować tylko z SR7013 i dać suba aktywnego (mam dość dobry Jamo) , a później rozbudować.

Ok, doczytam nt. SR7013...

Ściągnąłem manual...pięknie jest tam opisane...

Zrobię piękne 7.1.4...a później dokupię końcówkę i dwa suby (ten aktywny oddam do salonu na parterze :) ) i będzie 7.2.4...

Jeszcze poczytam opinie nt SR7013 ale raczej byle czego byś mi nie polecał :) , a ja nie jestem Audiofilem.

Dzięki za pomoc.

Jeszcze tylko zestaw głośników (wybór jest ogromny) i mam już prawie wszystko dobrane.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te satelity KEF, które proponował Barnaba są mocną pozycją jakość / cena, budowa typu point source ma mocne strony. Jeśli faktycznie można je kupić za ok. 200 zł szt. (a pewnie tak) to ciężko będzie kupić coś lepszego za takie pieniądze (ew. opcja o której później). Thiel Power Points są lepsze bez dwóch zdań ale pewnie trudno już je znaleźć i nie za takie pieniądze. W wyższym (sporo) budżecie to można pomyśleć nad zrobieniem DIY jakiś naściennych paczek opartych o drivery pro coaxial, coś 10-12 cali z wyższą skutecznością (manacor, faital pro, beyma itp...). No ale to będzie drożej nawet jeśli znajdzie się taniego stolarza, bo drivery tanie nie są.. Z tanich opcji to takie "centralne" STX C-200n można pozawieszać na ścianach (obudowa zamknięta) i też będzie super po zestrojeniu subów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...