Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Film na BD-UHD wyszedł już dawno ale ... jak zwykle trzeba uważać na wersje.

 

Pierwsze wydanie amerykańskie i niemieckie czyli 20th Anniversary Edition:

images?q=tbn:ANd9GcQMck3R8uLvgOdeeaVzEa2

188881_large.jpg

 

ma bardzo słaby bitrate video: 46937 kbps 

 

Natomiast wydanie brytyjskie:

271846_medium.jpg

 

ma bitrate video: 78925 kbps

Wybór jest oczywisty. Nie wszystko złoto co się świeci :) .

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam plik z filmem i z atmosową ściezką audio: wydanie USA i GER ok. 57 GB, to z GB ok. 84 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym poprzednie wydania były tylko w HDR10, w UK jest też DV (MEL).

Do tego obraz nie jest tak wyostrzony i ma cieplejszą kolorystykę. w USA miejscami jest więcej widocznych detali w obszarach z wysoką jasnością, ale ogólnie nowe wydanie jak na mój gust zdecydowanie wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba leciutko dostosować napisy do 24fps

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp napisal ze kosztuje..84 GBP.. a ja widze ze jest tanszy..i ogolnie dostepny, za 19.99 GBP..

piaty element..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki i co? ogladales juz? widziałeś różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma być? piszesz jakieś głupoty o

30 minut temu, helicox napisał:

84 GBP..

a on nic takiego nie napisał, 84 tyczy się wielkości pliku 84GB czyli gigabajtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2020 o 09:58, pmcomp napisał:

Film na BD-UHD wyszedł już dawno ale ... jak zwykle trzeba uważać na wersje.

 

Pierwsze wydanie amerykańskie i niemieckie czyli 20th Anniversary Edition:

images?q=tbn:ANd9GcQMck3R8uLvgOdeeaVzEa2

188881_large.jpg

 

ma bardzo słaby bitrate video: 46937 kbps 

 

Natomiast wydanie brytyjskie:

271846_medium.jpg

 

ma bitrate video: 78925 kbps

Wybór jest oczywisty. Nie wszystko złoto co się świeci :) .

 

Pozdro

Witam, odkopuję temat: czy wydanie brytyjskie ma polskie napisy? Tzn. wersja która 

 

W dniu 11.09.2020 o 09:58, pmcomp napisał:

Film na BD-UHD wyszedł już dawno ale ... jak zwykle trzeba uważać na wersje.

 

Pierwsze wydanie amerykańskie i niemieckie czyli 20th Anniversary Edition:

images?q=tbn:ANd9GcQMck3R8uLvgOdeeaVzEa2

188881_large.jpg

 

ma bardzo słaby bitrate video: 46937 kbps 

 

Natomiast wydanie brytyjskie:

271846_medium.jpg

 

ma bitrate video: 78925 kbps

Wybór jest oczywisty. Nie wszystko złoto co się świeci :) .

 

Pozdro

Witam, pewnie trochę po czasie ale mam pytanie: czy wydanie brytyjskie ma polskie napisy? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej wersji. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze zadna wersja nie ma polskich napisów. trzeba sobie dorobić :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

wyglada na to ze zadna wersja nie ma polskich napisów. trzeba sobie dorobić :) .

a jak to się robi? Twoje OPPO robi takie cuda czy trzeba zgrać do pliku i zabawa w komputerze...Chociaż ten film to akurat znam na pamięć mam go od DVD... więc z angielskim sobie poradzę:) ale ciekawość mnie zżera...

ok już sobie czytam jak to można zrobić w panasonicu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPPO potrafi podłozżć napisy z pliku. Do materiału z płyty BD-UHD z czytnika czy z innych plików/obrazów z HDD czy z NASa. Potrzebujesz tylko USB Stick, na który wgrywasz napisy do konkretnego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że można wskazać ścieżkę na NAS, zamiast na pendrive i wtedy wystarczy podmienić plik z napisami,.bez przekładania pendrive ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie trzeba wskazywać.
Obok pliku z filmem wgrywasz plik z napisami w formacie srt i z taką samą nazwą jak nazwa pliku z filmem i później z pilota wybierasz napisy po wystartowaniu odtwarzania (działa dla ISO). Działa dla dysków zewnętrzych, NASów czy pendrive.
Jak jest jeżeli film jest w strukturze nie wiem, ale powinno działać tak samo, plik z napisami w tym samym katalogu co katalog ze strukturą płyty, nazwy te same i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

Niczego nie trzeba wskazywać.
Obok pliku z filmem wgrywasz plik z napisami w formacie srt i z taką samą nazwą jak nazwa pliku z filmem i później z pilota wybierasz napisy po wystartowaniu odtwarzania (działa dla ISO). Działa dla dysków zewnętrzych, NASów czy pendrive.
Jak jest jeżeli film jest w strukturze nie wiem, ale powinno działać tak samo, plik z napisami w tym samym katalogu co katalog ze strukturą płyty, nazwy te same i już.

Nie rozumiem, to gdzie umiescic, skoro nie na USB,  plik z napisami dla plyty BD, BD-UHD, czytanej z napedu?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Nie rozumiem, to gdzie umiescic, skoro nie na USB,  plik z napisami dla plyty BD, BD-UHD, czytanej z napedu?

OK, to inny przypadek, w takim wypadku faktycznie pendrive.
Ja pisałem o sytuacji gdy masz obraz zgrany na dysk.
Wszystkie płyty jakie mam, mają polskie napisy więc ta opcja nigdy mnie nie interesowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, raf7705 napisał:

Ktoś pisał, że można wskazać ścieżkę na NAS, zamiast na pendrive i wtedy wystarczy podmienić plik z napisami,.bez przekładania pendrive ciągle.

jak czytam, podobno mozna tylko nie wiadomo jak ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

jak czytam, podobno mozna tylko nie wiadomo jak ;) .

Pewnie trzeba by pogrzebać w skrypcie startowy odtwarzacza, ale jak napisałem, nigdy mnie temat nie interesował więc Ci nie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jasiek_31 napisał:

Pewnie trzeba by pogrzebać w skrypcie startowy odtwarzacza, ale jak napisałem, nigdy mnie temat nie interesował więc Ci nie odpowiem.

Ja z ciekawości bo ja odpalam wszystko z NASa. Wygodniej. A płytki robią za rozpraszacz i ładnie wyglądają na półkach.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to metoda dla posiadaczy oppo z JB, w autoscrypcie robi się link łącze do nasa, ewentualnie stawia się serwer ftp z dostępem do usb, i podmienia napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

jak czytam, podobno mozna tylko nie wiadomo jak ;) .

 

15 godzin temu, raf7705 napisał:

Ktoś pisał, że można wskazać ścieżkę na NAS, zamiast na pendrive i wtedy wystarczy podmienić plik z napisami,.bez przekładania pendrive ciągle.

Pisałem o tym kilka razy w wątku oppo i klona...

Żeby kopiować/podmieniać napisy na pendrivie bez ciągłego wyciągania, trzeba mieć albo na penie scrypt, który odblokowuje telnet na oppo, wtedy można sie połączyć z oppo z komputera, i bez problemu kopiować pliki z i do oppo, albo wgrany JB. A w sumie to najlepiej jeśli jest wgrany JB i overlay, wtedy można edytować plik startowy oppo i wszystko co jest potrzebne jest uruchamiane przy starcie oppo bez dodatkowych zabiegów.

Ba... można nawet kopiować pliki z napędu oppo na komputer, ale dziala to straaaaaaaaasznie wolno.

Ja np. używam FileZilli na komputerze do łączenia się z oppo i kopiowania/edycji plików na oppo, działa jak standardowy manager plików.

Godzinę temu, prodarek napisał:

Tak jest to metoda dla posiadaczy oppo z JB, w autoscrypcie robi się link łącze do nasa, ewentualnie stawia się serwer ftp z dostępem do usb, i podmienia napisy.

Właśnie, możliwe, że telnet można odblokować tylko jeśli jest wgrany JB. Odblokowany telnet umożliwia połączenia komputer-oppo i kopiowanie plików na pendrive podpięty pod oppo.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nygus napisał:

Ba... można nawet kopiować pliki z napędu oppo na komputer, ale dziala to straaaaaaaaasznie wolno.

Sprawdziłeś te pliki :) po skopiowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...