Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XH90 | TEST | Według Sony, to telewizor idealny do PlayStation 5. Sprawdzamy!

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przeglądarka to przycisk Home > Aplikacje > Internet Browser.

Ta natywna (oryginalna) przeglądarka najbardziej mi odpowiada. Zainstalowałem w ramach testów FirefoxTv oraz Puffin, ale jak dla mnie strony na nich wyglądają gorzej.Rtingsa jutro będę testował bo już znalazłem tam ustawienia.

 

Gier na razie nie mogę testować bo mam 7 latka w domu i jak zobaczy gry (konsolę) to od telewizora się nie odklei.

 

Pozdrawiam

Seb

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Gratuluję zakupu i życzę bezproblemowego użytku
Przy okazji mam pytanie jak oceniasz kąty widzenia i odbicia świetlne w tym tv?
Te dwie cechy dla mnie są bardzo istotne gdyż u mnie tv stoi na zachodniej ścianie a okna mam od wschodu i południa i nawet żaluzje zaciągnięte odbijają się w matrycy
Poza tym przyzwyczajony jestem że obraz na plazmie z każdej strony jest taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Najpierw odpowiem o aktualizacje, bo wczoraj mi to uciekło. Ze swojego doświadczenia na różnych sprzętach zauważyłem że lepiej się wstrzymać z aktualizacjami, przynajmniej ja miałem więcej problemów niż pożytku z aktualizacjami. Poza tym naczytałem się o tych problemach z dekoderami CP, a że u mnie obecnie działa świetnie, to nie chcę ryzykować, że ten stan po aktualizacji ulegnie zmianie, a jak wspomniałem, obecnie gier nie będę używał, więc na tę chwilę HDMI 2.1 jest mi nie potrzebne.

 

Co do kątów widzenia i odbić z matrycy to jestem zadowolony i nie mam z tym problemów. Przesiadłem się z TV Philips z 2012 roku i obecna matryca VA w XH9096 ma nie gorsze odczuwalne kąty widzenia. Z not technicznych wynikało że jest to ponad 170 stopni i u mnie jest to wystarczające (pokój 5x4m, odległość około 3,6m, TV umieszczony centralnie na ścianie 5m i z rogów przeciwległej ściany nie ma strat w obrazie).

Odbić też nie zauważyłem pomimo że się dobrze przyglądałem, ale nie u mnie to może wyjść dopiero przy słonecznej pogodzie jak słońce jest nisko (w grudniu, styczniu). TV mam umieszczony na ścianie prostopadłej do ściany z oknami, a okna wychodzą na południe.

 

Pozdrawiam

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dziś właśnie przywieziono mi mój egzemplarz Sony 65XH9096 (kupiony w RTV Euro AGD) - na pace mieli jeszcze 2 te same modele dla innych klientów (55" i 65"), więc TV cieszy się  popularnością. 

Osobiście przesiadłem się z Sony 55W809C, używam dekodera z Cyfrowego Polsatu Evobox PRV i PS4. Zmieniłem na nowszy model raczej z fanaberii niż konieczności, bo poza strasznie wkurzającym poprzednim Androidem, nie miałem się do czego przyczepić w starym modelu.

Odnośnie nowego - faktycznie obawiałem się, czytając poprzednie posty, że będę miał kłopoty z dekoderem, resetami i fochami TV. Oczywiście pół dnia testowania to jeszcze za mało, ale do tej pory nic niepokojącego się nie pojawiło. Konfiguracja banalna, pilot TV przejął wszystkie (lub prawie wszystkie) funkcje pilota z Evoboxa - więc jeden pilot zniknął ze stołu.

Do TV mam podłączony soundbar za pomocą optyka, bo jednak dźwięk jest dużo lepszy niż wbudowane głośniki oraz dysk zewnętrzny z filmami i zdjęciami.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o szybkość i płynność działania tego androida i całego systemu - to jednak przeskok o kilka półek w porównaniu do poprzedniego systemu. Wszystko działa płynnie, uruchamia się szybciej, działa w pilocie mikrofon, którym można wykonywać polecenia włączania aplikacji czy wyszukiwania.

Natomiast co do ekranu - dla mnie ustawienie "Standardowy" jest zbyt jasne i zbyt jaskrawe, od razu przełączyłem na Własny i wyłączyłem czujnik ekranu i upłynniacze - jakość jest świetna - zarówno na dekoderze Polsatu (choć dla niektórych kanałów SD widać, że jest to za duży ekran - ale jest ich tyle co prawie nic) jak i na Youtube. Ciekawie się prezentuje automatyczne przełączanie podczas oglądania Netflixa, jeśli materiał jest możliwy do obejrzenia w Dolby Vision - nie mam zbyt dużego doświadczenia z takimi ekranami, ale widzę ewidentnie różnicę gdy pojawiają się efekty HDR (chociażby w serialu Crown to widać) - tu zdecydowany plus i ogląda się bardzo przyjemnie. Za to w tym trybie ewidentnie zbyt jaskrawe jest menu ustawień aplikacji.

Nie miałem jeszcze czasu na dłuższe testy z PS4. Dosłownie 10 minut z Gran Turismo Sport - ekran ustawiony jest na tryb GRA. Tu również dało się zauważyć HDR - wygląda to naprawdę efektownie. Nie mam zamiaru zmieniać konsoli na nową generację, więc nie mam jak sprawdzić czy HDMI 2.1 działa czy nie...

TV wisi na ścianie, pokój jest jasny, z oknami na południe i jest zdecydowaine lepiej z odbiciami i jasnością w porównaniu do 809C.

Sprawdziłem wersję opgrogramowania. Obecnie mam 4.9.125, kompilacja Bravia_VH1_EU-user 09 PTT1.190515.001.S35 601521 i TV informuje, że jest to aktualna wersja i nie ma nic nowszego do ściągnięcia.

Póki co - po tych kilku godzinach jestem bardzo zadowolony. Zobaczymy po jakimś czasie jak wygląda używanie tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów,

kilka dni temu stałem się posiadaczem 75XH9096. Przesiałem się z Sony 43W805C. Głównie zależało mi na większym rozmiarze i rozdzielczości 4K (z myślą o serwisie Netflix). Na co dzień rodzina używa tego telewizora wraz z podłączonym dekoderem nc+ oraz wspomnianym serwisem Netflix. 

Zacznę od zalet. Nie zauważyłem bad pixeli. Telewizor nie wyłącza się samoczynnie. Android działa bardzo płynnie i ani raz nie zaliczył zwiechy. Nie widzę również problemu z kątami. Czerń moim subiektywnym zdaniem jest świetna. Jest dużo lepsza niż w moim starym modelu, a on także jest wyposażony w matrycę VA.

Generalnie telewizor ma same zalety... oprócz jednej. Może okaże się (na co po cichu liczę), że jestem całkowitym noobem i wszystkie telewizory (no może tylko z tej półki cenowej) w tych rozmiarach i rozdzielczościach cierpią na tą przypadłość. A chodzi o płynność wyświetlanego obrazu. Wyłączając wszystkie "upłynniacze" ruchu, moim zdaniem obraz jest męczącym pokazem slajdów. Wyprzedzając pytania jakiego dekodera i kabla używam odpowiadam, że taki sam efekt widzę podczas odtwarzania Netflix (pakiet 4K). Sprawę poprawia włączenie funkcji zwiększających płynność, ale nawet wtedy pojawiają się dwa rodzaje drażniących oko mankamentów:
- strobowanie niektórych, poruszających się obiektów głownie podczas ruchu kamery w pionie lub poziomie,
- strobowanie/brak płynności na ułamek sekundy podczas zmiany ujęcia. Występuje co jakiś czas, tak jakby hardware w pewnym momencie nie wyrabiał. 
Piszę o tym problemie, ponieważ jest to dla mnie rozczarowujące i nie pozwala w pełni cieszyć się nowym nabytkiem. Przed zakupem czytałem testy i serwisy opisywały płynność jako wzorową. Tego typu problemów nie miałem w Sony 43W805C, ani nawet w poprzednim moim LCD, który był wyposażony jeszcze w matrycę 50Hz.

Jeśli ktoś ma doświadczenia w tym temacie, to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na wstępie dzięki sebaarhus za wskazówki :) widać że chcesz pomóc...

znalazłem wcześniej Puffin i internet browser ale tej pierwszej oryginalnej nie widze...

co do czerni 40 to dla mnie za nisko i widze utrate szczegółów...każdy ma swoje oko :)

14 godzin temu, Mariobull napisał:

Hej. Gratuluję zakupu i życzę bezproblemowego użytku emoji6.png
Przy okazji mam pytanie jak oceniasz kąty widzenia i odbicia świetlne w tym tv?
Te dwie cechy dla mnie są bardzo istotne gdyż u mnie tv stoi na zachodniej ścianie a okna mam od wschodu i południa i nawet żaluzje zaciągnięte odbijają się w matrycy emoji24.png
Poza tym przyzwyczajony jestem że obraz na plazmie z każdej strony jest taki sam emoji23.png

mam identyczną sytuacje...Tv na zachodniej ścianie, okna tarasowe od wschodu i okno od południa. Jeszcze tydzień temu głównym Tv była plazma

Widać zmianę na jakości pod kątem ale trzeba dość sporo zejść na bok i nie jest to jakaś zmiana o być a nie być. Jeśli kupujesz Tv aby przez większość czasu oglądać na wprost lub lekko z boku to nie ma się czym martwić...jeśli głównie pod kątem to potrzebujesz oleda

odbicia są ale w plaźmie też były...ale co do dużej jasności w pomieszczeniu to wg. mnie jest zdecydowanie lepiej bo taras lubimy mieć widoczny i jak świeci to w ledzie można mocniej rozjaśnić obraz i wkońcu można oglądać...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekoder nc+ 4k najlepiej podłączyć do złącza hmdi 4 ? czy nie ma znaczenia?

PS.

 Jaki soundbar polecacie do tego tv ? (nie za miliony)

Edytowane przez Marcin Białopotocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 11:07, sebaarhus napisał:

1. Wówczas wpadłem na pomysł ponownego uruchomienia telewizora z przycisku pod dolną ramką ekranu.

2.  Na pewno bardzo słabo wygląda na bajkowych kanałach które ogląda synek (jakość SD). Jeśli ktoś może podać jakieś ustawione u siebie parametry obrazu to byłbym wdzięczny.

1. Że co? Brawa dla Sony za instrukcję, do dziś nie wiedziałem że tam jest przycisk, spróbuję poszukać.

2. Musi siedzieć dalej (odpowiednio dla SD czyli 3 metry lub więcej). Zaś moje ustawienia to: Gamma -2 (test na hdtvpolska pomógł). Tryb gra, ostrość 58, realizm wył, jasność 25 (nawet 20), przyciemnianie śr. Do telewizji kontrast dynamiczny średni, przyciemnianie nawet max (znacznie mniej prądu bierze, choć wycina detale max i min, ale to ważne dla gier), korekta czerni śr. Telewizja działa na poziomie czerni ograniczonym dlatego warto to przyczernić (bo inaczej jest wyblakła).

Co do upłynniacza to w ogóle nie widzę by cokolwiek dawał, jeszcze kilka dni temu działał tylko w 4K upłynniając genialnie (3,1), teraz już mi nie działa. Oczywiście TV żre prąd jak smok, 15W w trybie czuwania 24h, mam nadzieję że nowe firmware coś naprawi, póki co nic nie zmieniam, wystarczy że po kilku dniach już ledwo się włączał, dzięki restartom (5 sek włączanie) wrócił do normy i póki co czekam na firmware.

Edytowane przez maleko
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maleko napisał:

1. Że co? Brawa dla Sony za instrukcję, do dziś nie wiedziałem że tam jest przycisk, spróbuję poszukać.

2. Musi siedzieć dalej (odpowiednio dla SD czyli 3 metry lub więcej). Zaś moje ustawienia to: Gamma -2 (test na hdtvpolska pomógł). Tryb gra, ostrość 58, realizm wył, jasność 25 (nawet 20), przyciemnianie śr. Do telewizji kontrast dynamiczny średni, przyciemnianie nawet max (znacznie mniej prądu bierze, choć wycina detale max i min, ale to ważne dla gier), korekta czerni śr. Telewizja działa na poziomie czerni ograniczonym dlatego warto to przyczernić (bo inaczej jest wyblakła).

Co do upłynniacza to w ogóle nie widzę by cokolwiek dawał, jeszcze kilka dni temu działał tylko w 4K upłynniając genialnie (3,1), teraz już mi nie działa. Oczywiście TV żre prąd jak smok, 15W w trybie czuwania 24h, mam nadzieję że nowe firmware coś naprawi, póki co nic nie zmieniam, wystarczy że po kilku dniach już ledwo się włączał, dzięki restartom (5 sek włączanie) wrócił do normy i póki co czekam na firmware.

Hej

Ad 1. Ja go przyuważyłem podczas montowania nóżek, jak TV był "do góry nogami". Instrukcji jeszcze nawet nie rozfoliowałem, TV je dla mnie bardzo intuicyjny

Ad 2. Hi, hi, hi. To jedyne co mi zostaje to "wprasować" żonę z synem w ścianę żelbetonową lub oddać TV sąsiadowi, a w ścianie oddzielającej nasze mieszkania wykuć "okienko"

 

Co do upłynniacza to widać różnicę, szczególnie moja żona ją widzi i mocno upłynniacz jej się nie podoba. Najpierw moje przypuszczenie dlaczego nie widzisz różnicy po kilu dniach. TV po zmianie źródła sygnału (np przeskok z HDMI na Netflix) zmienia u mnie ustawienia obrazu, które później po powrocie do poprzedniego źródła przywracają się, zatem może zmieniłeś źródło i tu jest przyczyna? Sprawdź swoje ustawienia na każdym źródle.

Dwa dni temu testowałem upłynniacz na Bad Boys 2 z Polsat Film HD. Na ustawieniu gładkość/czystość na min/min obraz faktycznie był jakby skokowy, brak było płynności ruchu postaci, ale z kolei postacie pojawiały się w spodziewanym miejscu sceny we właściwym czasie. Z kolei przy ustawieniu max/1 postacie jakby przepływały w trakcie sceny i obraz był pozytywnie gładki wręcz plastyczny, ale dało się odczuć że postacie nie pojawiały się w spodziewanym miejscu sceny w intuicyjnym czasie, co z kolei dawało fatalne odczucie, jakby były mikoprzerwy w sygnale telewizyjnym i elektronika łączyła ze sobą sceny które dostała, pomijając te brakujące.

Ustawienia czystość nie zwiększam na więcej niż 1 bo obraz nazbyt się zaciemnia.

Obecnie jedynym kompromisem przy którym żona zbyt nie narzeka jest 1/1, zobaczymy czy tak będzie mogło zostać czy całkiem będę musiał go wyłączyć.

Dzisiaj wygrzebię swój miernik zużycia prądu i zobaczę ile u mnie ciągnie, głównie to zużycie prądu zadziałało na korzyść 55XG9096 względem 55XF9005.

Pozdrawiam

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek przywieźli mi 55xh90 kupionego w mediaexpert za naprawdę fajna cene (nieco ponad 3000). Przesiadłem się z 15 letniego Philipsa 32 calowego wiec wrażenie jest. Czeka mnie ustawienie kolorów/jasności etc. Na razie oglądam w trybie kinowym jasność 15-20. Oglądam właściwie tyko Netflix, HBO Go.

Co mnie cieszy? Sygnał TV naziemnej jest tak słaby, ze moja lepsza połowa w końcu stwierdziła z tv się nie da oglądać :) a tak serio tv ma lekka winietę w narożnikach, niby nie przeszkadza ale jak już wiem to trochę drzaźni. Spodziewałem się trochę lepszych katów, jednak widać na niektórych filmach różnice zwłaszcza góra/dół. Docelowo tv będzie wisieć na ścianie wiec wysokość pewnie się dobierze odpowiednio. Na plus zaskoczył mnie materiał z Netflixa z Dolby Vision. Jest całkiem fajnie (tak wiem, ze można zapewne dużo lepiej).

Co mnie zmartwiło przed chwila? Pojawiające się mrugające cienkie paski, zapewne to samo o czym pisał Seb. Zaraz będę sprawdzał czy odłączenie pomoże czy jutro dzwonić będę na infolinie.
I jeszcze jedno: czy ktoś używa Bluetooth jako wyjście audio i czy jest stabilne? Próbowałem połączyć z malina (Volumio) i przez ok 15 minut jest ok potem dźwięk znika i trzeba na nowo parować. Pytanie czy problem leży po stronie TV czy maliny/Volumio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się dowiedzieć czy np. opcje jak Zaawansowane zwiększanie kontrastu czy Dostosowanie czerni ma wpływ na żywotność TV?
Część osób poleca wyłączenie tej opcji lecz jak dla mnie są one na plus (netflix hd)

Proszę o podanie Waszej konfiguracji w netflix, netflix hdr, tv np. nc+ (dla porównania)

PS. Czy przy wyświetlaniu napisów również u was delikatni podświetla się/rozjaśnia matryca przy ich wyświetlaniu?

Edytowane przez Marcin Białopotocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie napisów to jedynym sposobem na całkowite uniknięcie tego problemu (tzw blooming) jest kupno OLED. TV ma określoną liczbę stref które może wygasić. Można minimalizować ten efekt np zmianą kolorów napisów.  Mi w moim XF9005 wystarcza ustawienie napisów na półprzezroczyste. Wtedy problem jest minimalny a napisy dla treści hdr/dv i tak wyglądają jak białe ale nie są już tak jasne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też da sie zauwazyc chwile przed zmiana ujecia w filmie przygotowanie jasnosci do nastepnej sceny? Jest dlugi kadr i po zmianie jasnosci mozna przewidziec zmiane ujecia. Zauważyłem zjawisko na Netflixie przy materialach Dolby Vision tv XF9005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

właśnie pojawił się u mnie komunikat o aktualizacji do pobrania, na razie tego nie robiłem, bo chcę poużywać TV, ale z informacji, które zapamiętałem, było napisane, że aktualizacja wprowadza aplikację Apple TV, obsługę 4K 120Hz, obsługę eARC i coś tam jeszcze, nie pamiętam więcej. Czy ktoś z was już to instalował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft pojawił się na www. Rozwiązuje wszystkie problemy o których było wspominane m.in na forum: https://hdtvpolska.com/sony-z-nowa-aktualizacja-dla-telewizora-rekomendowanego-do-ps5-sony-xh90-wiele-waznych-zmian-w-tym-poprawne-4k120fps/

  • Rozwiązany problem samoczynnego przełączania się kanałów po zmianie ich kolejności.
  • Rozwiązano problem, który powodował niespodziewany restart telewizora.
  • Rozwiązano problem, który objawiał się klikaniem w telewizorze pozostającym w trybie czuwania.
  • Rozwiązano problem, z powodu którego po podłączeniu konsoli do gier ekran na krótko stawał się czarny.
  • Rozwiązano problem, który powodował zamazywanie się obrazu na telewizorze z doprowadzonym sygnałem w formacie 4K 120 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy komuś z Was po aktualizacji firmware udało się zmienić w ustawieniach XBOX Series X na 4k@120Hz ??

Pomimo informacji w szczegółach firmware'u że obsługuje 4k120Hz u mnie nadal coś nie działa. Szczerze nie mam pomysłu co z tym zrobić.

 

 

128251045_2447513278877484_8427534573361329846_n.jpg

128123958_225918465792990_4250351530581121467_n.jpg

128345929_708182060105543_6991480835144710597_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 17:56, sebaarhus napisał:

Najpierw moje przypuszczenie dlaczego nie widzisz różnicy po kilu dniach.

Nie przypuszczenie, ale pewność że upłynniacz przestał działać, testowałem tę samą grę z X360 kilka razy. Oczywiście to tylko testy bo input lag zabija gry, no ale liczyłem na to w filmach.

W dniu 26.11.2020 o 18:56, Gmeru napisał:
  • Rozwiązano problem, który powodował zamazywanie się obrazu na telewizorze z doprowadzonym sygnałem w formacie 4K 120 Hz.

Na rtings.com już masz testy i problemu nie rozwiązano tylko polepszono, teraz mniej blura. Ja nic nie widzę na XSX czy dam 60 czy 120 Hz, ale nie mam jak dać planszy 4K na cały ekran, u mnie rozmycie nie jest tak duże jak u nich.

10 godzin temu, Paweł Cholewski napisał:

czy komuś z Was po aktualizacji firmware udało się zmienić w ustawieniach XBOX Series X na 4k@120Hz ??

To już było od dawna, na starej też (nowej jeszcze nie instalowałem). Po prostu zmień format HDMI na rozszerzony (głęboko w menu Oglądanie telewizji), jest tam także Dolby Vision ale ma limit dla 60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ( 28.11.2020) zakupilem 65xh9096  wszysko dziala poprawnie. Tv sie nie wyłącza  sam ani nic nie przycina. Smart dziala bardzo plynnie obraz super ( kalibrowalem na wzor filmu yt) niestey  jest jeden problem podczas testu matrycy na ( całe białe tło) widac ciemne plamy w każdym rogu.  Trzeba walnąć reklamacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatny clouding w rogach jest już od kilku poprzednich modeli. Tak juz jest i to nie jest podstawą do reklamacji. No chyba, że jest jakaś przesada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 19:17, maleko napisał:

To już było od dawna, na starej też (nowej jeszcze nie instalowałem). Po prostu zmień format HDMI na rozszerzony (głęboko w menu Oglądanie telewizji), jest tam także Dolby Vision ale ma limit dla 60 Hz.

Dzięki wielkie maleko, nie spodziewałem się tej opcji w tym miejscu i pomimo, że wcześniej tam wchodziłem to nie rzuciła mi się w oczy. Może źle zinterpretowałem, że dotyczy oglądania telewizji. Tak czy inaczej wszystko jest OK i zaznaczone na zielono 🙂

A teraz kilka słów o moim egzemplarzu 65XH9096.
Zakup świadomy, nie brałem OLED'a ze względu na to, że dużo gram. Stałe świecące na biało elementy HUD'a spędzałyby mi sen z powiek 🙂

Ogólnie pierwsze wrażenie OK. Wspomnę od razu, że z dekoderem Cyfrowego Polsatu HD5500s współpracuje bezbłędnie, miła funkcjonalność synchronizacji i sterowania pilotem od TV (pilot od dekodera poleciał do szuflady).
Przez kilka dni testowałem na różnych grach i nie dopatrzyłem się niczego do czego można by się przyczepić, aż niespodziewanie przyszedł ten moment.
Otóż w grze Fishing Planet gdzie ostatnio spędzam sporo czasu, na tafli jezior zaczęły się pojawiać niepokojące objawy, tj. ledwo widoczne (ale widoczne) pionowe przeciemnienia (lub rozjaśnienia w zależności na co się zwraca uwagę) po całej długości ekranu. To wygląda tak jakby cały ekran podzielić na ~16 równych części (ciemniejszy pas / jaśniejszy pas / ciemniejszy pas / itd).
Do tego jakbym na całej wielkości ekranu miał jedną wielką winietę, co skutkuje tym, że z każdej strony mam od każdej krawędzi takie jaśniejsze marginesy ok 5 cm od brzegów ekranu z lekko jaśniejszym obrazem. W większości innych gier, na których testowałem tego nie widziałem, ale teraz jak się dokładnie przyjrzeć , bo już wiem że to występuje to widać... :(

Nie wiem za bardzo co z tym fantem zrobić, niby mam możliwość zwrotu TV, ale czy kolejny egzemplarz nie będzie miał tego samego. Może to wynika z właściwości samej matrycy... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Paweł Cholewski napisał:

Ogólnie pierwsze wrażenie OK. Wspomnę od razu, że z dekoderem Cyfrowego Polsatu HD5500s współpracuje bezbłędnie, miła funkcjonalność synchronizacji i sterowania pilotem od TV (pilot od dekodera poleciał do szuflady).

U mnie też pilot z Evoboxa schowany, ale jednej funkcji nie mogę znaleźć na pilocie Sony (ani jej "dokonfigurować") - mianowicie przyciski 'i" - pokazującego informację o programie. Owszem, mogę wcisnąć przycisk "w dół" na kółko i będę miał część informacji, ale nie można jej przewijać, bo do tego służy przycisk 'i". Trochę mi to niestety przeszkadza ;)

 

19 godzin temu, Paweł Cholewski napisał:

Do tego jakbym na całej wielkości ekranu miał jedną wielką winietę, co skutkuje tym, że z każdej strony mam od każdej krawędzi takie jaśniejsze marginesy ok 5 cm od brzegów ekranu z lekko jaśniejszym obrazem. W większości innych gier, na których testowałem tego nie widziałem, ale teraz jak się dokładnie przyjrzeć , bo już wiem że to występuje to widać... :(

 

To z tą winietą masz chyba na odwrót niż wszyscy w 65XH9096 (łącznie ze mną), którzy w rogach TV mają delikatnie ciemniejsze plamy, ten clouding. U mnie to jest widoczne wyłącznie na białym ekranie, podczas pauzy. W trakcie oglądania czy grania (PS4) nie zauważyłem żadnych odbarwień.

Za to po raz pierwszy grałem na TV z HDR i Gran Turismo Sport z HDR - robi wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, ogooreck napisał:

To z tą winietą masz chyba na odwrót niż wszyscy w 65XH9096 (łącznie ze mną), którzy w rogach TV mają delikatnie ciemniejsze plamy, ten clouding. U mnie to jest widoczne wyłącznie na białym ekranie, podczas pauzy. W trakcie oglądania czy grania (PS4) nie zauważyłem żadnych odbarwień.

Nie nie, to nie tak. Clouding był, jest i będzie i jego obecności nie kwestionuję. Po prostu zwróciłem szczególną uwagę na ten drugi objaw.
Powiem może tak - nie chcę wkładać kija w mrowisko i się czepiać, po prostu przekazuję co zauważyłem.
Jeszcze raz podkreślam to jest ledwo widoczne w normalnym użytkowaniu, przez kilka dni korzystania z TV nie widziałem tego. Dopiero ten szczególny przypadek kiedy siedziałem nad spokojną taflą jeziora i patrzyłem w jego odbicie - rzucił mi się w oczy. Żona wcześniej też nie wiedziała o co mi chodzi dopiero jak jej pokazałem te szczegóły, to faktycznie przyznała mi rację, że widać.
Wiedząc, że to coś występuje zacząłem sprawdzać na innych grach i bardzo się przyglądając oraz spełniając minimalne wymogi (w miarę jednolite statyczne tło) też da się to zauważyć.
Jeśli grasz w ten sposób, że cały czas coś się dzieje na ekranie (jazda samochodem, poruszanie się postacią) tego nie widać, dopiero w statycznych scenach się to uwidacznia.

Jeśli miałbyś ochotę to sprawdzić u siebie, to masz darmową grę Fishing Planet, wystarczy że wejdziesz na pierwsze jezioro i zrobisz test. O ile dobrze pamiętam w dzień woda jest lekko pofalowana co może przeszkadzać w sprawdzeniu ale wystarczy przestawić godzinę na 21:00 (noc).

.... a może lepiej nie wiedzieć skoro nie widać ... 🙂

Życzę wszystkim użytkownikom dobrego odbioru !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...